Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1541 / 2508
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 2
 
Lábról-lábra összeolvastam, nem találok eltérést az STK40271 és az STK402-071 között
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Ezt a kitartást! Hihetetlen.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Akkor az általad linkelt oldalról rendeljem meg ?
Remélem ez megoldja a problémát.
Ömm az IC nem túl keveset érősít ahogy látom csak 2x35W, az erősítőn nem ennyi szerepel
Front 100W/ch MP0 illetve Front 60W/ch RMS
A 35W kicsit messze van a 60W-tól nem ?
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Itt a tápfeszültség (rajzon nem bukkantam rá) és a hangszóró ohm ami mérvadó az IC terhelése szempontjából. Ezt vesd össze az adatlappal. Max. ±44V és 6 ohm amit találtam róla.
Szerk.: olvasom a készülék műszaki adatait: legnagyobb teljesítményfelvétel a hálózatból 120W. Ne aggódj, ebből 2x100W nem jön ki.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Nem az RMS-t kell figyelembe venni ami itt 60W.
A hangfal 3 utas, 6 Ω és a Maximum Power Handling Capacity 120 W a Rated Power 60W a tápfeszültség a doksi 46-os oldalán szerepel IC szerint de az IC 901 nincsen rajta csak az IC902.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Igen, az MPO azt jelenti, hogy Music Power Output. Tehát kb. semmit nem jelent.
Ajánlom: erősítők teljesítményéről, és a követő reakciókat is.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Nincs mit tenni, megméred. Óvatosságból a C803/804-nél - sajnos nem tudom mihez lehet hozzáférni.
(#) lukacsp válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Mivel nem D osztályú, max. 2x40W elméletileg is, igaz?
Így még az RMS-ben is hazudik az adatlap.
Ettől függetlenül szobában több, mint elég ez a teljesítmény!
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) martin66789 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Köszönöm a segítségeket
Reloop amit belinkelt azt holnap megrendelem és kipróbálom ha jó jó, ha nem jó nem veszítek sokat rajta.
Ezt csak film nézéshez szoktam használni a térhatás miatt, ha nem lesz jó majd az erősítő elől a front kimenetet rákötöm egy Sztereó erősítőre és úgy is használható lesz.
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
A kis Sharp remekül gazdálkodik az energiával, kiszorít még 30+15+15Wrms-t a centernek és a surroundnak is.
Gondolkozom, hogy ajánljam-e a 402-es sorozat nagyobb példányát, de a 071 bőven elégnek tűnik.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Nézz szét más boltok kínálatában is! A HQ-t csak találomra választottam, hogy lehet-e egyáltalán kapni.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Nézegettem máshol is kevés sikerrel, csak külföldi oldalakon láttam de ott tizenezrekért annyié már másikat veszek kis ráfizetéssel.

Szerintem jó amit belinkeltél, alakja ugyanaz mint a képen, a lábai is egyeznek, nagy gond nem lesz vele max ez is elfüstöl.
De még picit nézelődök utánna.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ez lenne a nagyobb testvér, ha ±50V körül mérsz akkor érdemes elgondolkodni rajta.
(#) Bolfi81 hozzászólása Máj 9, 2014 2 /
 
Kedves Barátaim! Engedjétek meg, hogy külön gratuláljak a hozzá állásotokhoz abban az esetben, ha valaki segítséget kér Tőletek. Kaptam talán 2 kapcsolást, ezúton is köszönöm, de le lett degradálva a hangtechnikám, az elektronikai tudásom és jómagam gúny tárgyává lettem. Egyáltalán nem azt mondtam, hogy csak a tranzisztoros erősítőknek van csak jó hangja, és főleg nem a Ge tranzisztorosnak. Azt viszont mondom, hogy a TDA2030 egy monolit technikával készített F.O.S, amit a legtöbb tranzisztoros aláz, már csak a hihetetlenül magas intermodulációs torzítása miatt is. IC-ből is lehet jót építeni, pl: TDA7294. De! Nem itt kezdődik az elektronika, aki ilyenekkel foglalkozik, inkább térjen át a kenyér dagasztásra. Már akkor untam a monolitos vackokat, és tértem át inkább az elektroncsöves erősítők tervezésére, és építésére mikor páran még meg sem születtek azok közül akik ide írogatnak.

Külön gratulálok ahhoz, hogy elhiszitek, hogy ha valaki elszabadít egy lakószobában 2x150 Wattot, utána még hall.

És hogy manapság műanyagból jó hangfalak készülnek...lásd kép.

Laci

JBL aktiv.jpg
    
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Néztem a nagyobb teljesítményűt is, meg a kisebb társát is, és arra jutottam hogy ha nem nagyon, vagy egyátalán nem kell átalakítanom a panelt akkor inkább a nagyobbat venném meg bele ha egyátalán jó bele.
A kapcsolásba jó lesz a nagyobb is kapcsolási rajz módosítás nélkül ?
A kisebb is jó a panelba kapcsolási rajz módosítás nélkül ?
Te melyiket ajánlanád a kisebbet vagy a nagyobbat ?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) Justo hozzászólása Máj 9, 2014 /
 
Üdv!
Mi a véleményetek az alábbi két modulról?
Modul1
Modul2
Itt találhatóak
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) Tiggey válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Azért ha pár perc után kipusztul, ne ess kétségbe. Nálunk ezek az 1-2ezres STK ic-k zömmel utángyártottak. Nyomában sincsenek az eredetiknek. Vagy még nem fürdött be ezekkel be senki sem? Én már nem is cserélem ezeket az ic-ket. Inkább átalakítom.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Addig nem tudok tanácsot adni, míg meg nem mérted mekkora feszültséget kap az IC Bővebben: Link
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Akkor mindjárt szétkapom és megmérem, de az IC lábfeszültségeket mérjem vagy a tápből kimenőket ?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ott mérj ahol könnyebb, vagy kevésbé kockázatos ha megcsusszan a mérőcsúcs.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Megmértem, most vagy a mérő vagy én vagyok hüle, de 0 8,75 és 28,7V-on kívül mást nem mértem. Bekapcsolt állapotban.
Vagy negatív-nak nem a testet kellett volna ?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) zotya1983 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
A testhez képest mérünk mindent,a 8.75 v nyitófeszültség jó.
(#) martin66789 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Az a furcsa hogy a multiméterrel mértem egy router tápot ami 12V-os 1A-es és a mérő 16,45V-ot mutat, pedig még majdnem zsír új gép igaz nem legdrágább csak ilyen alapszerű ami tud elvileg mindent amit tudnia kell. .
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Most megmértem a rossz hangszóró kimenetet is és a multiméter szerint 34,45V van rajta ami egy kicsit fura
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Készítettem róla pár képet látszik hogy a rossz IC-nél megfolyt a hővezető paszta is pedig pár hónapja takarítottam ki és akkor még nem volt olyan, és nem is nyomattam maximumon. Kicsit melege volt pedig a ventilátor is ott van mellette.
Ja és azt most vettem észre hogy kb 5 percig üzemelt még méricskéltem és tűz forró az a nagy hatalmas hűtőborda megmértem 40 fokos volt.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Most nézegettem a kisebb és a nagyobb kapcsolási rajzát és a kisebbnek nem ott van a bemenete ahol az enyémnek a nagyobbnak pont ott van az 1 és a 15-ös láb nálam is.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Milyen nyitófeszültségről van szó?
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
A 40 fok (ha celsius), akkor egy erősen lázas ember testhőmérséklete. Igen messze van a tűzforrótól. Nem tudom vajon mivel mérted meg, de valami nem korrekt.

Szerintem vegyél vagy kérj kölcsön valakitől egy működő multimétert, ha szeretnél az erősítő javításával foglalkozni, mert ez így nem fog menni.
(#) martin66789 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Igen 40 celsius fok számítógépbe készítettem pár éve egy külső iskolai foglalkozáson hőmérőt és azzal mértem ami abszolút pontos.
A multiméternek nem tudom mi baja van pedig még új 2 hete sincs hogy vettem igaz eddig csak ellenállást mértem vele az jó volt színkód szerint is pontosan mutatta az értékeket.
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 / 1
 
Mégis van valami baj azzal a műszerrel.

A borda hőmérséklet ügyében mondanám, hogy a 40 C az kb. egy jó ideje bekapcsolt, teljesen jól működő AB osztályú végfok hűtőborda hőmérséklete, tehát ez önmagában nem adna okot az aggodalomra.

A hőmérséklet mérésben az az alap buktató, hogy ha nem tudod jó hőkontaktusba hozni az érzékelőt a mérendő felülettel, akkor a mérési hiba nagy lesz. A hőmérő ugyanis, mindenféle tévhit ellenére, mindíg a saját hőmérsékletét méri.
Következő: »»   1541 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem