Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   138 / 221
(#) reloop hozzászólása Máj 20, 2014 / 1
 
A következő versenyző válogatott, 200-as bétájú 2N3773-asokkal száll ringbe.

2N3773.jpg
    
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Máj 25, 2014 / 1
 
Nem a legjobb képek, de ilyen lett a JVC átépítés, amiben már 2 JLH75 panel csücsül. Kollégám akinek építettem, csak ennyit írt:
Szeva! Hallgatom a JLH75-öt. Az első benyomások: Nálam nagyon "szelíden" szól. A közepei nagyon tiszták. A felbontása jobb mint a 10 wattosnak, kevésbé szintetikus a hangja mint a Wf2-nek. Valószínűleg az egyik legjobb tranyós kapcsolás. Köszönöm, hogy megépítetted!
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2014
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Jó estét.
Jó lett nekem tetszik várom a fejleményeket.
Mekkora feszről lesz használva ?
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Üdv! Stabilizátorról 27V-ot kap, 1,2A nyugalmival. Most egy relés áramkörön dolgozom, mely a kimenetet rövidre zárva tartja a bekapcsolás utáni első másodpercben, és kikapcsolás után ismét zár, hogy ne cincorogjon, ha a jelforrás még aktív. Úgy nézem passzív alkatrészekből is összejön.
Biztos lesz aki szentségtörésnak tartja, de a borda kap egy nagyon lassúra állított 12cm-es ventilátort. Egyszerűen nem tudok megbarátkozni a forró végtranzisztorokkal.
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Szia!
Pedig hasonlónak vélem, mintha a csöves erősítőbe hűtenénk a csöveket...
Én határozottan jobb hangúnak hallom üzemmelegen a JLH-mat, ami olyan 60 fok lehet...
Persze kérdés, mennyi most az annyi a tranyókon.
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Majd a próba megmutatja, viszont egy kis plusz hűtés nem árt ekkora bordánál.
(#) bakos13gab válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Idézet:
„Pedig hasonlónak vélem, mintha a csöves erősítőbe hűtenénk a csöveket...”

Pedig teljesen más, mert merőben eltér a két áteresztő elem fizikája. Ettől függetlenül melegen jobb a hangja szerintem is.
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Szia! Biztos a tranzisztor típusán is múlik. A mellékelt ábrán jelölt szakasz linearitását próbálom kordában tartani.

2N3773.gif
    
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2014 /
 
Lássuk hogyan viselkedik az MJ15003 hőmérséklet növekedés hatására.

MJ15003.gif
    
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2014 /
 
Amit olvastam a JLH ős kapcsolásról - szerencsés volt az eredeti alkatrészek viszonylag kis sebessége.
Ezen kívül nem csak én hallottam, hallom melegen sokkal jobb hangúnak az erősítőt.
Ez nem mond ellent a grafikonoknak és nem az olvasottak alapján hallunk.
Ha hidegen szólna jobban, vannak sokféle módozatok a (túl)hűtésre, de nem kell, sőt.
A nyugalmi áram beállításának nálam egyik szempontja volt többek közt, hogy az adott hűtőbordával hova áll be a hőegyensúly. Ez a számított kivezérlési optimum környékére adódott.
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 26, 2014 / 1
 
Deszka modell szintjén már látható a hűtés-elgondolásom. Lakkozott fa dobozt készítek neki, a hűtőborda rejtve lesz.
(#) reloop hozzászólása Máj 28, 2014 /
 
Jó lesz ez, több órás üzem után borda 40°C, tranzisztorok 43°C. Számomra valahogy megnyugtatóbb ez a termikus állapot. A ventilátor kb. annyi zajt termel mint a CD-játszó mechanikája, tényleg elhanyagolható. Jelenleg 6V megy a ventire. Egy source-követő NMOS disszipálja el a fölös feszültség által leadott teljesítményt (27V, 65mA). Potenciométerrel tudom szabályozni a fordulatot, talán meg is hagyom ezt a lehetőséget a készülék hátán, gondolva a nyárra
A stabilizátornak köszönhetően a brumm tökéletesen nulla, hangszóra tapasztott füllel sem lehet érzékelni, hogy üzemel az erősítő.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2014

Hűt_3.JPG
    
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Rácsippentettem az Argon 50-eseimet, teljesen lenyűgöz ez a kapcsolás.
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Jó estét.
Ha tényleg annyira halk meg kell hagyni.
"teljesen lenyűgöz ez a kapcsolás"- mire gondolsz ?
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Értem már a kényszeredett hűtést, ilyen borda beosztással kénytelenség is.
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 28, 2014 /
 
Üdv! Két dolgot emelnék ki. Az egyik a nagyon tiszta magas. Több hangsugárzót is kipróbáltam és egyiken sem észleltem a tranzisztoros erősítőkre jellemző kásás intermodulációs torzítást. Lehet ezzel függ össze, hogy a zene a forrástól és a műfajtól függetlenül szépen kilép a térbe. Nem lehet látatlanban megmondani hol is van a hangszóró. Ezt különösen élvezem. Korábbi tranzisztorkészletekkel nem jutottam el erre a szintre. Az eleje BC213B és BD139, az utóbbi 22pF-dal lassítva (ahogy szoktam).
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Gondolkozóba ejtett mikor Lamalas azt ajánlotta, hogy inaktív állapotban tegyek a kimenetre rövidzárat. Beláttam, hogy ennél az A-osztályú erősítőnél semmilyen kárt nem lehet vele okozni, hiszen a kimenő áram korlátos (maximum a nyugalmi áram kétszerese).
Fogtam egy 24V-os relét, lemértem a behúzási feszültségét (13V) és az ellenállását 1400 ohm.
A nyers tápom 33V, a relé előtétet 1k5-nek választottam, hogy a tekercsre jutó 16V stabil meghúzást biztosítson. A relével párhuzamosan egy 470µF elkó került, hogy 2-300ms késleltetést kapjon bekapcsoláskor a kimeneti rövidzár feloldása. Addigra beáll minden kondi feszültsége.
A kikapcsolás után 3s múlva lesz csendes a kimenet, ez a táp puffereltségén is múlik.
Az egyszerű kapcsolás komfortosabbá teszi az erősítőt, tudom ajánlani.

Relé.jpg
    
(#) keszeg01 válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2014 /
 
Jó estét.
Érdekes a rövid zár lehet kipróbálom, de nekem eddig alig koppant bekapcsoláskor.
(#) djhans válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Én úgy csináltam hogy a kimenő kondi után van egy állandó 1K ellenállás a föld felé. Ezután jön a relé kontaktusa a hangszóró felé. Egyszerű 1 tranyós késleltető táplálja a relét. De a tiéd egyszerűbb.
(#) Monster02 hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Sziasztok mit gondoltok erről ?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) Orbán József válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Üdv!
Hiányzik az első tranyó pozitívra menő bázisosztója elől a 22K (39) és a szűrőkondi.
(#) Monster02 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Részben innen néztem a kapcsolási rajzot ! így nem került bele. Véleményekre és építési tapasztalatokra van szükségem hogy kezelni tudjam a melegedést! Ezzel a panel elrendezéssel a melegedést tudom kezelni vagy tervezek másikat ? A kicsatoló kondi párhuzamosan nem feleződik ?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) Orbán József válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Ok...Kimeneti csatolóval párhuzamosan egy 2-3µF fólia nem árt.Kicsatolónak nem kell 2x4700 uF. A .doc-ban jól van a rajz az első tranyó osztóját illetően a tied meg nem.
Nyomtatotton ott jónak tűnik, de elsőnek nem ezt a kapcsolást linkelted.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) Monster02 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
A doc. ban a kapcsolási rajzon a C2/R3/R1 -re gondolsz ? az eagleben a sch-t látod! ami alapján készül a panel rajz . A többi csak dokumentáció hogy eltudja indulni építés téren.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) Orbán József válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Az első elvi rajzodon volt hiba, ami most van nyomtatott és elvi is jónak tűnik ránézésre.
A JLH2000 -es valóban másféle, mindegyik jó lehet, nekem nem ez van.Ezt csináltam meg
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) reloop válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
(#) Monster02 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Ez is egy megoldás , de valahol láttam az én fajta kialakításomat. Ezért így terveztem meg. Majd valami különleges hűtést kitalálok rá..
(#) keszeg01 válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Jó napot .
Véleményt kértél és mész a saját fejed után, akkor miért kértél segítséget?
(#) Monster02 válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Vélemény kértem , nem segítséget össze nem keverendő!Az meg más dolog hogy én mit írok ide.
(#) reloop válasza Monster02 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Akkor fussunk neki mégegyszer Bővebben: Link
A terveden az alkatrészek elrendezése sem praktikusság, sem esztétikai szempontból nem fogadható el.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
Következő: »»   138 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem