Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   124 / 136
(#) mc-4 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Szia!
Szép munka!
Gyári lakkos lemezzel vagy saját P20 technika.
(#) edison14 válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Szia!

Köszönöm. A lemez gyárilag lakkos.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) reishi hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Ezt már látta valaki?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) mc-4 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Erre a hétre, max a jövőhétre várom az 5m-es szalagot.
Az után hajrá!
(#) edison14 válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Sok sikert az építéshez. Arra vigyázz, hogy a szalagot összetekerve semmiképpen ne járasd hosszabb ideig valamint hogy ne nézz bele mert elég komoly szemproblémáid lehetnek utána.
(#) mc-4 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Köszi!
A tied 5050-es led, amit én rendeltem az kisebb 3528-as.
Szerintem elég lesz az is.
A doboz amibe bele pakolom az egy A4-esnél kicsit nagyobb, így max akkora panelt tudok majd világítani vele.
Ahogy kész rakok fel képeket.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) sejtek hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
Siasztok
Próbálta valaki a klasszikus "csibemelegítő" infralámpát? hirtelen ezt talàltam itthon. Van annak akkora uv tartalma, hogy megbontsa a lakkot?
(#) pjg válasza sejtek hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Nincs. Jó esetben az UV tartalma NULLA.
(#) sejtek válasza pjg hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
hm... akkor gondolom az energiatakarékos izzók sem jók. Az se baj, ha egy óra kell az ell az előhíváshoz.
(#) kokozo válasza sejtek hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Akkor már egy sima 60-as égő..
(#) pjg válasza sejtek hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
A fénycsőre gondolsz. Na abból már jön ki valamennyi UV. Minél régebbi, annál több. Ne az előhívási idő legyen sok, hanem a megvilágításé több.
(#) don_peter válasza mc-4 hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Tegnap kipróbáltam és 18-20perc levilágítás kellett a lötstop pasztának.
Utána már kikeményedett annyira, hogy le lehetett könnyedén takarítani a felesleget és nem sérült a többi...
Ez után 2x30percre még vissza tettem az uv alá ami szépen kikeményítette a réteget.
Egyelőre a réteg felhordásán kell még agyalnom mert amivel próbálkoztam elsőre az nem volt tökéletes, így az eredmény egyeletlen szigetelő réteg lett.
Igaz, a funkcióját elvégzi így is, de azért próbálok az esztétika felé is megfelelni.
Képek itt: Bővebben: Link
(#) phc hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Nem túl szép, de érdekes megoldások vannak az alábbi videón.
Youtube

Van valakinek tapasztalata UV fényre keményedő festékekkel kapcsolatban?
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A felhordást már "megoldottuk" ha vissza olvasol a témában megtalálod . Egy csíkot kensz a festékből a nyák szélére, ráterítesz egy celofánt és ráteszed az egészet egy nyomtatólapra majd átereszted a laminálón.
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 26, 2015 /
 
Szertnélek kifaggatni, hogy ezek után milyen módszerrel pozícionálod a celofánra a filmet, mivel a felkent réteg elég jól kitakarja az alatta lévő furatokat, pad-eket.
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Gombostű két három 0,8 as furatba ....
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Még mindig nincs laminálóm, de egy plasztik kártyával szépen elhúzom egyletesre ahogy csak tudom, a többit a levilágító elrendezi.
Majd kitesztelem és mutatom..
(#) mc-4 hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Készülget már az uv-box, 3528-as led szalagból bele ment az 5m. Jövő hétvégén fogom majd vezetékelni.
Remélem elég lesz az uv, kezdődik a kisérletezés...
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) kaqkk válasza don_peter hozzászólására (») Feb 1, 2015 / 1
 
A nyák két szélére húzzál celluxból egy egy csíkot , és ezután csináld végig a procedúrát , így a cellux vastagságával megegyező (egyenletes) rétegvastagságot kapsz, ha a kenőlap mindkét ragasztócsíkon felfekszik .
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Jól néz ki ! Már csak az egyenletes leszorítást kell megoldanod .
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2015
(#) don_peter válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Ohh ez nagyon jó ötlet..
Köszi...
(#) BZoli94 válasza tomipap hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Tetszik a megoldásod, a fénycső is jó árban van.

Azt szeretném kérdezni, hogy a kompakt fénycsöveknél, amikből a gyújtót bonthatom, milyen paramétert kell figyelni? Azt, hogy 8w-os legyen, akárcsak az UV fénycsövek? (Bocs, ha hülye kérdés )
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2015
(#) mc-4 hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Sziasztok!
Elkészült az uv box-om, jövőhéten kezdődik a levilágítási idő kikisérletezése. Üveg lapból 2mm-es van, mennyire befolyásolja a levilágítás idejét?

(#) Gődér László hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Üdv ezt ismeri valaki , UV LED? Alkalmas fotózásra ? http://www.gme.sk/uv-led-specialne-puzdro
(#) kaqkk válasza Gődér László hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Beleolvastál a témába ?
(#) 1984white hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy szerintetek jó e így a levilágítóm?
(#) balint730 hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok.
Levilágítóhoz melyik UV fényforrás lenne a jobb? Ilyen kínai UV LED vagy egy ilyen UV izzó?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) Mdavid válasza balint730 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Én az egyszerűség miatt inkább LED-szalagot használnék. Kis helyet foglal, könnyű szerelni, és relatíve olcsó
(#) kaqkk válasza balint730 hozzászólására (») Feb 21, 2015 /
 
Az uv izzóval ne is próbálkozz , az csak dísz , alig sugároz uv fényt . vagy ledet vagy fénycsövet használj
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2015
(#) kérdező hozzászólása Feb 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy 125W HGLI lámpából kiszedett csövet. Ki szeretném próbálni, de nincs itthon semmi amit sorbaköthetnék vele. Van viszont egy 120W-os aszinkronmotorom. Arra gondoltam, ráteszem, csak a kérdés az, hogy ha terheletlenül forog, akkor felvesz-e 120W-ot? (Előtte felpörgetem, azután jön rá az égő, hogy az áramlökés ne tegye tönkre.) Aztán majd hozok 1 db. 1OOW-os égőt, megy egy 25W-osat, és meg lesz oldva Ohm-os előtéttel, a meghajtás, mert nem fog menni tartósan, nem gond a rossz hatásfok.
Egyébként a higanygőzlámpában a bura mit tartalmaz? (Összetörés előtt.) Vákuum van benne, mint a sima izzólámpában, vagy védőgáz?
Következő: »»   124 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem