Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZC-18 kazán
 
Témaindító: szabó valéria, idő: Feb 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 35
(#) mrteo válasza Gafly hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Többször kipróbáltuk, ezt csinálja.
A srác se látott még ilyet. A dobozon lévő termosztát azonnal lekapcsolja, a szobai nem. Erősebben kezd zúgni a szivattyú és 30 mp után lekapcsol a gáz, majd 10 mp után a szivattyú is.
(#) vision61 válasza mrteo hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Már miért ne csinálná? A Cxx, ZCxx sorozatban is volt utókeringető panel, több féle változatban.
Ott van ebben is, az a tirisztoros utókeringető panel, csak nem csökkenti le kellően a szivattyú fordulatszámát, (ennyi év alatt kiszáradhatott a kondi is) ezért maradhat égve. Az újabbaknál egy trimmer potival állítható, könnyen be lehet az adott rendszerhez szabályozni.
Az újat is be lehet úgy kötni, mint a mostanit, hogy a szobai termosztát kikapcsolása esetén legyen 20-30 másodperc utókeringetés, de ne maradjon égve a főláng.
(#) mrteo válasza vision61 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Így van, pontosan ezt szeretnénk, csak a jelenleginél nem alszik el a láng időben.
(#) VIM válasza mrteo hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Melyik csavar? Nem maga a tömszelence nem lett a helyére csavarva?
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
A leírás szerint egyben cserélte az "ufót".
Valószínűleg a két hernyócsavarral (elől és jobb oldalon) nem rögzítette a helyére rendesen, félrebillenhetett, így a rudazat működése bizonytalan lett.
(#) merlingerin válasza vision61 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Jól mondja.. Kondizd újra. 300Ft-ból meg is van.. Mégsem 10e A kontárt én felhívnám, és némi fenyegetés után pénz vissza..
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Én már ezt említettem ITT mint lehetséges hibát .... Az elektronika és abban kiszáradó kondiról ITT volt szó és a másik alkatrész, ami a most meghibásodott nagy zöld ellenállásos panelon van a 47kohmos ellenállás amit 2db 22kohmosal lehet helyettesíteni. "Sari" ITT magyarázza el az áramkör működését és, hogy mi is okozza a meghibásodást. Ezek után egyszerűen kicserélhetőek ezek az alkatrészek és valószínű, hogy vissza áll az eredeti felállás a kazánnál. Remélhetőleg "mrteo" meg tudja ezt csinálni segítség nélkül is.
(#) mrteo válasza VIM hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Köszönöm, ne legyenek illúzióid az én elektronikai képességeimről
Minden munkát megcsinálok és megtanulok, az elektronika a gyengém. Közlekedésgépésznek tanultam, gépjármű elektronikából 2-es voltam
Mivel megrendeltettem a cuccot már nem vonatom vissza, de a kivett elektronikát elteszem és ha unatkozok majd a leírás szerint átforrasztom és jó lesz tartaléknak

Nagyon köszönöm az elmúlt napok segítségét mindenkinek!!!
(#) Dr.Szomjas hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Üdv minden Fórumozónak!

A tavalyi év folyamán vásároltam egy házat ahol a vegyes tüzelésű kazán mellett van egy ZC 18-as parapetes gázkazán. Az eladók vásárláskor tájékoztattak, hogy a gázkazán elfagyott. Azóta a kazántest (és vele együtt a szivattyú is) ki lett cserélve. Próbáltuk elindítani a kazánt: őrláng szépen ég, szivattyú megy, a tálcán van egy kis égés, de csak szerényen, ahogy a képen is látszik. Sokat olvasgattam már itt a fórumon, állítólag a bal oldali gomb mögött található egy csavar egy anyával. Ha sokat tekerem befelé akkor elalszik még az őrláng is. Próbaképpen így járattam 1-2 óriáig, de 20 fok fölé nem ment a víz a hőmérő szerint.
Elképzelhető, hogy a membránnak is betett a fagy és nem enged annyi gázt a főégőhöz mint amennyi kellene? A másik amire még gondolok, hogy lehet valami szűrő ami el lehet dugulva és korlátozza a tálcához jutó gáz mennyiségét.
Szerelővel meg fogom nézetni, de addig jó lett volna kicsit nagyobb hőfokot előállítani a házban. Hátha tud valaki segíteni

zc18.jpg
    
(#) zoszka válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Ebbe a készülékbe nem szabad modulációs szivattyút berakni, mert tönkre vágja a vezérlés!!
(#) Dr.Szomjas válasza zoszka hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Köszönöm a tájékoztatást! A boltban sajnos csak ilyen volt, de akkor szerzek másikat.
(#) merlingerin válasza Dr.Szomjas hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Szia!

A szivattyú nem szállít eleget, emiatt a membrán nem nyit ki teljesen, emiatt kevés a gáz..

A szivattyú nem ebbe való! Elektronikus vezérlésű, a cirkó pedig az utókeringetést fázishasítással csinálja.. (ha olyan elektronika van benne..)

Adj a szivattyúnak közvetlen villanyt, és tekerd maximumra, minden extra sallagot kapcsolj ki.. (hőfok figyelés, autómatika, stb..) Tekerjen, mint a güzü. Szerintem akkor megjön a gáz is..
(#) nnmini válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szia VIM!
jól értelmezem hogy neked meg van az SZMV-2 kapcsrajza...????
Nekem most ment tönkre 230 helyet 400-zat kapot :o((
El tudnád küldeni nekem?
Előre is KÖSZÖNÖM!!
Üdv: nnmini

nnmini@gmail.com
(#) vision61 válasza nnmini hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szia!

Ha szerencséd van, akkor csak a BTxxx tirisztort kell cserélned.
Melyik változat ami Neked van? (nekem 3 féle SZMV-2 is van)
1. - Hagyományos furat szerelt alkatrészekkel, CD40xx CMOS IC-vel.
2. - SMD alkatrészekkel, CD40xx CMOS IC-vel.
3. - Mikrokontrolleres. (ha ez utóbbi, akkor semmire nem mész egy rajzzal)
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) Gafly válasza vision61 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Ami nekem volt, abban még IC sem volt
Szerintem előbbre jutnánk, ha a kérdező küldene egy képet a belsejéről...
(#) vision61 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
De a tiéd nem SZMV-2 panellel volt szerelve! A kérdésben benne volt a típus. Ezeket soroltam fel én is.
Ha nem írta volna a típust, akkor lehetne IC nélküli is. A KEB, UK 1 egyszerűbb volt. Meg volt a legegyszerűbb kivitel, amiben csak egy soros kondenzátor, ellenállás volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) VIM válasza nnmini hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Szia! Valamit félreérthettél, mert nekem VJ41 panelom volt amit már elajándékoztam és ennek a rajzát csináltam meg annak idején (visszarajzoltam a panelt). De hogyan kapott a panel két fázist? Még jó, hogy nincs más ami tönkremenjen. A szivattyút azt talán megvédi a biztosíték. Gyere vissza IDE és itt megtalálod a Te elektronikád rajzát. Ez a nagy zöld ellenállásos panel volna.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Nem az. A nagy bumszli ellenállásos az a fenti válaszomban van.
Az SZMV-2 ilyen.
Vagy ilyen.
A VJ-41-en ha jól emlékszem U2008-as IC van. Annak van is rajza.
Ezeknél már trimmerrel lehet állítani a csökkentett fordulatszámot.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
A kérdező "nnmini" IDE kérdezett vissza és gondolta azt, hogy SZMV elektronikám van, de nem. Nekem volt még az előtt vele problémám (UK1-el), hogy lecseréltem VJ41-re. Nekem tiszta sor, igen U2008 van benne, ott kicsit lentebb "2009 szept. 10." fel is raktam az általam firkált rajzot az akkori panelról.
(#) zoszka válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Úgy kapott két fázist, hogy központi vagy közös nullbontás volt és a másik fázisba dugott cuccok átvezettek a nullára. Így 400V került a panelhoz. Az a fázis volt nagyobb ellenállású így ott jelentkezett a nagyfesz...
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Én is régi motoros vagyok itt is.
Olvastam az előzményeket is, de Te írtad: "Ez a nagy zöld ellenállásos panel volna."
Ez félrevezető, mivel semmi köze a kérdező által említett SZMV-2 panelhez.
Az a 2009-es linked az UK-1 panel rajza.
(#) VIM válasza zoszka hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Azt tudom, hogy Te tudod de én a kérdező ténykedésére lettem volna kíváncsi, mivel idézte ezt elő.
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Én meg mindíg egy képet szeretnék látni amiről beszélünk... De nem értek hozzá
(#) VIM válasza vision61 hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Közben ezt olvasva belemódosítottam a hsz.-ba, nem kellett volna, mert félre értettem amit és akinek írtál. A "biztosíték"-ig szólt volna csak azt tudtam, hogy az uk-s paneles mondóka hol van és belinkeltem. Persze a kérdező ettől még mindig messze van a megoldástól.
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Én is vizuális típus vagyok de én tényleg nem értek hozzá, legfeljebb hobbi szinten.
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Kezd ez már elfajulni, a kérdező meg itt sincs. Gondolom amíg nem küld képet, vagy további infót addig sokat nem segíthetünk. A "nem értek hozzá" az nem gúnyolódás lenne, hanem tény. Csak sokáig volt ZC18-am és ha nem akartam fázni
(#) nnmini hozzászólása Jan 29, 2016 /
 
Bocs mindenkitől de nagy a család és az időm szűkös.....
Ilyenem van: http://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=1483
már a triakot és az ic-ket lecseréltttttem meg a diódákat, tápfesz jó.
szkópolni sajna nem tudom mert a közöse magasan van....
Kimeneten (szivattyú) 54v 50Hz van, akármit csinálok nem változik.

Amúgy egy relém húzott át és a HT lábak kaptak másik fázist, (láma voltam) mert a váltó relé másik oldala egy 3 fázisú szivattyút kapcsolt.
(#) VIM válasza nnmini hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Lehet, hogy terhelés nélkül nem lehet hiteles értékeket mérni. Ha bekötöd a helyére és a szivattyú is az áramkörbe lesz kötve, működnie kellene.
(#) nnmini válasza VIM hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
sajna ezen túl vagyok...
(#) VIM válasza nnmini hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Akkor már csak a diak maradt ami a triak gyújtását végzi ....
Következő: »»   12 / 35
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem