Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   6 / 45
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Visszacserélve a kicsatoló kondit 10µF-ra, talán ér valamit a kapcsolás. A mély szabályzása olyan, mintha nem emelne, csak nagyon minimálisat, viszon jól vág, a magasat eddig még nem sikerült állítanom Na majd csak alakul ez...
[off]Sajnálom a sok egymás utáni hsz-t, de szerkeszteni már régen nem tudtam...[off]
Üdv!
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 12, 2009 /
 
Felrakok egy hangszínszabályzót, eagle formátumban, nyáktervvel együtt! Próbapanelon ment, nemsokára átépítem nyákra. Ha valami nem úgy megy, ahogy kellene, javítom, de ennek mennie kell Üdv!
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Hello!
Megépítettem, és működésre bírtam a hangszínszabályzót! Volt benne egy kis hiba, mégpedig a táp gnd-je, és az IC neminvertáló lábai nem voltak összekötve. Csak egy átkötés, és tökéletesen működik. Ha gondoljátok, egy rövidke cikket írok hozzá, nyáktervvel, beültetési segédlettel, mert azt hiszem, csak az LM1036-os IC-nek van cikk-je (amivel sok embernek meggyűlt a baja... ).
Aki szívesen olvasná a cikket, küldjön nekem egy kis buzdítást privátban, és akkor neki is kezdek az írásnak!
Szép Napot! Üdv!
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Király... Kép feltöltésem nem megy az internetszolgáltatóm miatt
Bővebben: Link1
Bővebben: Link2
Bővebben: Link3

hangszin.brd
    
(#) martin96 hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Az úton találtam egy hangszínszabályzót de amikor kipróbáltam jobb villogónak mint hangszínszabályzónak ez miért van.
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Azért, mert nem használsz kérdőjelet, semmi konkrétumot nem adsz, képet, IC-k típusait, stb. Esetleg nem hangszínszabályzót találtál. Miből gondolod, hogy az? :O De legalább nagy betűvel kezdted a mondatot...
(#) martin96 hozzászólása Júl 24, 2009 /
 
Nem ic-s hanem tranzisztoros 2 van benne szereo potméter a tranzisztor típusa c9014, és onnan tudom hogy az mert egy tea2025b-előtt volt.
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Júl 24, 2009 /
 
Egy éles kép talán többet mondana 1000 szónál.
(#) Directors hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy jó minőségű kétsávos és egy háromsávos hangszínszabályzóra. 12V körüli üzemeltetési lehetőséggel.
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
köszi.
(#) Directors hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Üdv!

Ennél Bővebben: Link a rajznál a bemenetnél lévő 100k poti Logaritmikus legyen a mély és a magas poti pedig lineáris legyen ugye?

A C1,C2 és a C3-as kondiknak mekkora kapacitásúaknak kell lenniük?
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
A potik igen.
C1-nek 47-68nF-ot javaslok. C2-3-nak 1-1,5nF-ot.
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
köszi
(#) Directors hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Bekötöttem úgy a hangerőszabályzót és a balance potit mint ahogy a képen látható de sajnos hiába van teljesen letekerve a poti úgy is szól.Ha pedig feljebb tekerem akkor még hangosabban kezd el szólni.
100k potik
Ez miért lehet?
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Azért mert rosszul kötötted be. Ha a hangerő poti csúszkája a föld felöli lábhoz ér, teljes csöndnek kell lenni. Nem keverted össze a 2 potit?
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Nem kevertem össze mert a hangerőszabályzó poti az sztereó a balance poti pedig mono.Úgy ahogy a képen látható.
(#) vicsys válasza Directors hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Akkor csak azt tudom javasolni nézd át ismét, mert valamit elkötöttél. Egy hangerő poti bekötése azért nem egy nagy feladat...
Ha szemből nézed (a tengely vége feléd néz)-> akkor a bal oldalon a test, közepe a kimenet a mi a hangszinre megy, a jobboldali lába pedig a bemenet ami jelforrásodra megy.
(#) Directors válasza vicsys hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
A képet le is felejtettem amit itt kaptam,hogy így kössem be.
(#) zenetom hozzászólása Okt 2, 2009 /
 
Hali!
TDA2030-hoz kellene hangszínszabályzó.
ERRE
gondoltam, annyi kérdésem lenne, hogy ehhez kell valami előfok, vagy mehet rá a vonaljel, majd a kimenet mehet az erősítőbe?
ERRŐL pedig mi a vélemény? Egyszerűnek tűnik, de gondolom ez minőségbe messze nincs ott mint az első linken lévő kapcsi.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
De nem kell neki előfok? (Amúgy nemsokára megye suliba, csak nincs első 2 órám )
szerk.: Jóreggelt Neked is
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 2, 2009 /
 
Aha! Tudtam én!
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Mivel lehetne helyettesíteni a BC109-et (mert ugye az kisebb zajú) ? Mert a boltban nem volt és itthon se találok
szerk.: BC107-est vettem, az jó lesz? Vagy az is zajos, mint a BC108?
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Most nézem ez se jó, ez is zajos
(#) kadarist válasza zenetom hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Szia!

BC414C vagy BC550C kedvezően kiszajú! Hangszínszabályozóba, előerősítőnek kitűnő.
(#) zenetom válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Köszi!
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Még annyi kérdésem lenne hogy itt mehet két külön panelra a két oldal? Nem vagyok valami atomprofi NYÁK tervezésben, nem akarok egy csomó átkötést és akkor a potik nem a panelon lennének, hanem vezetékkel madzagolnám oda a panelhoz...
(#) kadarist válasza zenetom hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Mehet, de lehetőleg rövid vezetékekkel.
(#) zenetom válasza kadarist hozzászólására (») Okt 6, 2009 /
 
Okés, köszi.
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Közbe megépítettem, de valami nem jó. Ha a táp rá van adva, akkor a kimeneten mérek +5-6V-ot, és folyamatosan csökken (valószínűleg egy kondi sül ki). Ha leveszem a tápot, ugyanezt műveli, csak ellentétes polaritású feszültséget mutat
Következő: »»   6 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem