Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » USB-UART átalakító PIC18F14K50 mikrovezérlővel
USB-UART átalakító PIC18F14K50 mikrovezérlővel
Szerző: icserny, idő: Júl 12, 2009, Olvasva: 16462, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Lapozás: OK   2 / 6

Ha összehasonlítjuk az eredeti LPC demókártya és az LPC USB demókártya rajzát, akkor könnyű észrevenni a hasonlóságokat és a különbségeket. Először nézzük meg azt, hogy miből indulunk ki! Az alábbi ábrákon láthatjuk a PIC16F690 mikrovezérlővel szerelt alacsony lábszámú (Low Pin Count) demókártyát és a kapcsolási rajzát. Ezt fogjuk átalakítani.

1. ábra: A Microchip kis lábszámú demókártyája (PIC16F690 mikrovezérlővel)

2. ábra: A Microchip kis lábszámú demókártyájának kapcsolási rajza

Most nézzük meg a Microchip Low Pin Count USB Development Kit kapcsolási rajzát is! Ha az RS232 szintillesztőt kihagyjuk, akkor szembetűnő a hasonlóság. A PIC lábszámozása is hasonló, a LED-ek és a nyomógomb is ugyanott van, csak a potmétert kell átkötni más lábra, mert az RA0 itt az USB egyik adatvonala. A szembetűnő különbségek: a 17.lábon (RA2 helyén) a beépített 3,3 V-os stabilizátor kimenete van, RA0 és RA1 az USB adatvonalakhoz van lefoglalva, s az USB 2.0 full-speed üzemmódjához külső kvarcoszcillátort kell használnunk. Ehhez az eredeti kártyát egy kicsit át kell alakítani.

3. ábra: A Microchip kis lábszámú USB fejlesztői kártyájának kapcsolási rajza (kattintson az ábrára a nagyobb felbontású rajz megtekintéséhez!)

 Az átalakítás az alábbi lépésekből áll:

  1. Cseréljük ki a PIC16F690 mikrovezérlőt PIC18F14K50-re!
  2. Kell egy 470 nF-os kerámia vagy tantál szűrőkondenzátor a PIC 17. és 20. lába közé. Polarizált kondenzátor használata esetén a 17. lábra (VUSB) kössük a pozitív pólust!
  3. A demókártyán található potenciométer csúszkáját RA0-ról át kell kötni RB4-re (én egy kétállású jumperrel oldottam meg, így a az eredeti helyzet bármikor visszaállítható a jumper átdugásával).
  4. Ha az USB-t is használni akarjuk (naná!), akkor egy USB-B csatlakozót be kell ültetni a protoboard területre, és be kell kötni (VDD, D-, D+, GND). VDD bekötésével egyúttal a kártya tápellátását is megoldottuk...
  5. Ha az USB 2.0 full-speed üzemmódját (max 12 mbit/s) szeretnénk használni, akkor az USB busz pontos időzítéseinek betartásához kvarcoszcillátort kell használnunk. Ehhez be kell építenünk egy 12 MHz-es kvarcot és két 15-22 pF kerámia-kondenzátort.
  6. Ha a PIC18F14K50 mikrovezérlő UART portját is használni akarjuk, akkor vezessük ki az RX (RB5), TX (RB7) valamint a GND és VDD jeleket egy tüskesorra, vagy csatlakozóra!

A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   2 / 6
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem