Fórum témák

» Több friss téma
Cikkek » Elektronikai alkatrészek és panelok fotózása
Elektronikai alkatrészek és panelok fotózása
Szerző: Topi, idő: Aug 14, 2007, Olvasva: 20966, Oldal olvasási idő: kb. 2 perc
Lapozás: OK   1 / 8
Sokan szenvednek, pontosabban sokak miatt mi szenvedünk, hogy kér az illető segítséget, hogy ez itt-meg itt miért nem jó és belinkel egy olyan homályos képet, hogy még NASA űrtechnológiával sem lehet semmit kivenni belőle

Ez a cikk nem arra megy ki, hogy hogyan kell egy félmilliós tükörreflexes géppel, 40 ezer forintos makro optikával fotózni, hanem a mindenki számára elérhető elfogadható árú digitális gépekkel is tudj éles képet készíteni. Ha meg csak fényképeződ van, az sem baj. Bármennyire is furcsa, csak ész kell hozzá és webkamerával is lehet profi képet csinálni.

Első lépésben a homályosság leggyakoribb okai

Az általánosságban elmondható, hogy a homályos képeknek egy okozója van. A nem jól megválasztott fókusztáv. Ugyan úgy, ahogy az ember is a fókusztáv megváltozása miatt homályosan lát, a gépek is. Az alábbi ábra, jól szemlélteti mi is történik.

Itt látható külön színnel, a különböző esetek. Régi fényképezőknél film volt, most CCD van. De a homályosság oka ugyan az. A lencsék végén a fény máshova fókuszálódik. Vagy a CCD mögé, vagy a CCD elé. Akkor lesz éles a kép, ha a fókusz pontosan a CCD-n van.

Mikor a fényképezőgépek auto fókuszálnak (AF) akkor ezt a távolságot állítják be helyesen a lencsék mozgatásával. Ám nem akárhova tudnak fókuszálni a fényképezők. Van egy minimális fókusz távolság ami egyszerű "hardveres" okra vezethető vissza, vagyis ez az a minimális táv amire a lencséket még össze tudja húzni a gép. Ha a fényképezőgép minimális fókusztávolságán belül vagy, akkor akárhogy is próbálhatsz éles képet készíteni, soha, de soha nem fog sikerülni.

Minden fényképező, még a fényképezős telefonok leírásában is ott van a minimális fókusztávoltság. Ahhoz, hogy jó képet készíts ismerned kell a fényképeződ tulajdonságait. Ha nincs meg, vagy elhagytad / bármiért nem találod, akkor csak kideríteni tudod magadtól.

Kezdetnek alakítsd ki a következő "helyszínt". L alakban van fehér papír, és ezek előtt a fotózandó tárgy. Ebben a cikkben kettő, mindenki számára fellelhető dolgot fogunk lefényképezni. Egy komplett panelt, és egy soklábú integrált áramkört.

Először megépítjük a "műtermet" majd oldalanként végigmegyünk minden gépen. Először vesszük a legbutább, legrosszabb fényképezőt, a telefonba épített csodát. Majd egy kis 5 Megapixeles zsebfényképezőt, és legvégül egy Fuju S7000-es géppel zárunk.
Jó ha tudjuk, hogy a fényképezőnkön van-e makró üzemmód.

Makro üzemmód

Ebben az üzemmódban a fényképező átrendezi a lencséket, átpozícionálja kifejezetten közeli fényképezésre (sokkal kisebb fókusztávra)
Elég sok gépen van, sőt, még nekem a PocketPC-men is. Menet közben kitérek rá, hogy találod meg a fényképezőgépednek ezen funkcióját.

Már most jegyezd meg minden előtt, hogy a fotózás alap kelléke a fény. Rengeteg fény.

Első lépésben készítsük el a hátteret, rögzítsük és csináljunk fényt


A cikk még nem ért véget, lapozz!
Következő: »»   1 / 8
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem