Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   35 / 91
(#) Darkness hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Kossz az infót! Olvastam itt sok üzenetet,LM1036-rol. valakinek jól müködik, valakinek kevesbé. Meg szeretném épiteni. Legtöbb helyen a búgás volt a gond. Aki megépitette, és normálisan működik, az feltenné melyik NYÁKot hasznalta? Esetleg valami plusz tanács(ha van) jól jönne.
(#) doomkiller válasza Darkness hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hali! Itt van a nyák és a leírás is.
(#) poros válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szia. Az alkatrészek olyanok értékűek legyenek amilyenek a rajzon is szerepelnek, még ha bontottak is. Szerintem az alább belinkeltet építsd meg. Csupán egy íc- vel és néhány passzív alkatrésszel kell hozzá több cucc, de így kétféle választható bemeneted lesz. Már többen is szenvedtek emiatt az alapkapcsolás megépítése után.
Ha kell belinkelem hozzá a nyáktervet.Bővebben: Link
(#) kissadam válasza Darkness hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Üdv!
Én az IC gyári adatlapjában lévő kapcsolást építettem meg, nekem működik és nem gerjed. 50V-os műanyag MKT kondikat használtam, ezeken van egy pont az a kondi külső fegyverzetét jelöli, ezt a lábat földpotenciálhoz közelebb kell mindig bekötni zavarvédelmi okokból. Itt a nyákrajz amit én csináltam, kinyomtatás után vasalható.
(#) Darkness hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Ertem. Meg csak annyi, hogy egyik ismerosom keszitett egyet, dj szabcsa nyak-al. Mukodik is neki, minden szepen, nem zug nem is recseg. csak az a baj, hogy eleg halk. Ez miert lehet?
(#) Darkness hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
ja, es kossz a nyak rajzot, hasznalni fogom De a nyak szerintem meg nincs megforditva vasalashoz. Legalabbis en ugy neztem. Igaz?
(#) Darkness hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
ja, bocs en neztem felre. minden oke. Megegyszer kossz!
(#) poros válasza Darkness hozzászólására (») Jan 19, 2011 / 1
 
Szia. Volt egy hozzászólásom a kérdésedhez lehet elkerülte a figyelmedet "olvass 4 hozzászólással vissza" .Sajnos rossz válasz gombra kattintottam lehet ezért nem vetted észre. Nem akarom rád erőszakolni az általam ajánlott kapcsolást , de ezzel nem igen lehet olyan probléma mint az ismerősödnél. Sokan miután megépítették utána kínlódtak hasonló problémával. Az NE5532 IC KB 100FT a hozzá tartozó ellenállások 50 FT valamint 4 darab kondenzátor 100FT körül van és néhány négyzet centiméter panel többlettel elég sok bosszúságtól megkímélheted magadat. Bármelyik mellet döntesz azért egy IC tokot ne sajnálj .
(#) Darkness hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Igen latom. Akkor feltenned nekem NYAK tervet? Meggyoztel...
(#) Darkness válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Akkor feltenned nekem a NYAK tervet? fontos lenne.
(#) poros válasza Darkness hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Máris keresem. Gép váltás volt, előkotrom valahonnan.
(#) poros válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ha sprint layutot használsz akkor elküldöm abban ha neked jó.
(#) Darkness hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Nem hasznalok most epp semmit, ha csak abban van meg akkor jo lesz az is, majd megoldom, ha viszont megvan normalisan, az jobb lenne.
(#) Darkness válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Nem hasznalok most epp semmit, ha csak abban van meg akkor jo lesz az is, majd megoldom, ha viszont megvan normalisan, az jobb lenne.
(#) poros válasza Darkness hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Na végre megszületett a konvertálás is. Itt vannak. Annyit azért még hozzá tennék én mindig új és jó minőségű alkatrészekkel építettem meg. Három példány működik belőle és minden gond nélkül első bekapcsolásra indultak.
(#) Darkness válasza poros hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Koszi szepen.
(#) poros válasza Darkness hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szívesen.
(#) Darkness válasza kissadam hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Szia! Megcsinaltam a hangszinszabalyzot, de meg se mukkan. Reccsen egyet bekapcsolaskor, es semmi tobb. Mi lehet a baj?
(#) Darkness válasza Darkness hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Megis mukodik. Elfelejtettem valamit. Most probaltam es jo volt.
(#) kissadam válasza Darkness hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Mit sikerült elfelejteni? Nekem indult elsőre, mondjuk én először fejhallgatót tettem a kimenetére, azzal jó volt, aztán erősítő elé.
(#) Kovidivi válasza kissadam hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Vigyázz, mert az IC-t nem erre tervezték. Én először kinyírtam egy hangszóróval még jó pár éve. A kimenetét még teszt idejére sem ajánlott leterhelni.
(#) kissadam válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Nekem bírta rendesen, nem halt bele és amúgy is alacsony hangerőn próbáltam ki!
(#) Kovidivi válasza kissadam hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
A lényeg, hogy nem lett baja! A füles gondolom 32ohmos, kis hangerőn nem annyira veszélyes. Nem olcsó IC.
(#) kissadam válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Jól látod a helyzetet, 32ohmos fülessel próbáltam.
(#) Darkness válasza kissadam hozzászólására (») Jan 28, 2011 /
 
Az atkotest felejtettem el....
Szepen mukodik. Meg nem birtam normalisan probara tenni, csak annyi volt h bekapcsoltam. Nem vettem eszre rajta semmi hibat. En erosito ele teszem. Az erosito TDA7294-es IC vel van megepitve.
(#) Erick hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Helló!

Nekem az lenne a problémám, hogy meg van építve nekem egy hangszínszabályzó áramkör LM1036-al, ami működik is szépen, de amikor bekapcsolom és amikor ki, akkor a hangfalakból egy nyikkanás hallatszik, gondolom egyenfeszültség lehet a kimeneten ekkor, később működés közben nincs semmi baja, nem zúg, nem búg, csak a be-ki-kapcsolásnál. Mit tudnék ezzel csinálni?

Üdv Erik!
(#) doomkiller válasza Erick hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Hali! Nekem is volt ilyen problémám, én nem tudtam ellene tenni semmit, utána csináltam egy koppanásgátlót és megoldódott a probléma. A koppanásgátlót megtalálod itt a fórumon.
(#) Steven19 válasza Erick hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Gyakorlatilag semmit nem tudsz csinálni vele ez ilyen. bekapcsolás késleltetéssel tudod kivédeni úgy hogy a hangszórót később kapcsolod rá bekapcsoláskor és azonnal lekapcsolod kikapcsoláskor.
(#) Erick válasza Steven19 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Okkés, köszönöm szépen a válaszokat, egyébként én is egy koppanásgátló beépítésére gondoltam, csak mondom körbekérdezek, hátha van más ötlet!

Még egyszer köszi.
(#) Electricboy hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Üdvözlet!
Meg építettem régebben ezt a kapcsolást(LM1036 adatlapján lévő), ami működött is egy darabig, de ma nem akart beindulni. Igazán csak az érdekelne, hogy én rontottam e el valamit, vagy az IC rossz. Most az adatlapot nézem, ha jól értelmezem akkor a 11 lábon 9 max 16 volt lehet ez oké megmértem 11.4V, A 17 lábon 5.4V na ez nekem 0V. Rövidzárlat nincs a környéken elég valószínű. Az LM sem melegszik. Ötletek?
Következő: »»   35 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem