Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   14 / 93
(#) xray válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Én most fogok csinálni majd ha lesz időm 2 db hangfalat SRP 2030-ból! A 2db mély már meg van csak a többi hiányzik. Azok se valami HIGH END cuccok de a garázsba jó, meg hogy ha kimegyünk a hétvégi házhoz haverokkal oda megfelel. Majd teszek fel róla képet de nem ide. Amúgy egy Videoton RA6363s-l lesznek hajtva. Csak elbírják
(#) djhans válasza xray hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Szerintem kibírják. A vidi az 2x35W-os.
(#) xray válasza djhans hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Hát úgy legyen. Bár a hangszórók 80W-t "tudnak" majd meglátjuk!
(#) TyeDa válasza yello hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Maguk a tranzisztorok (2SC5200, MJE15030, MJE340) kibírják a +-60 egyenfeszt.
Jó nagy hűtőfelület kell a végfoknak az biztos. De kérdezd meg a tervezőt, biztos ami biztos!

Még annyit hozzá, hogy teljesen csendes, semmi brummot nem hallani a hangszóróból.
(#) sixtek válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 8, 2009 /
 
Jol mondod!
Ezzel a tranyokeszlettel birja a +/-60V-ot!

Djhans!
Gratulalok! Szep munka!
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
"Ajánlott tápegység:
- 150VA-es, 2*28V-os hálózati trafó (sztereóhoz 300VA)
- tápágenként egy csatornához 10000µF/50V-os elkók (tehát sztereóhoz összesen 4db ilyen elkó kell)
- egyenirányítónak 10A-es Graetz-híd (sztereóhoz 25A-es típus)"
Sziasztok
Az erősítőről sok szó esett, meg is tudja valszeg mindenki csinálni, de a tápról ezen adatokon kívül szó nem volt!(Mert lehet valakinek az is gondot okozhat!!!)

Tehát ha a sztereóról beszélünk akkor 300VA -s 2*28V-os trafó kell hozzá 10000µF/50V-os elkók összesen 4db, Graetz-híd sztereóhoz 25A-es típus!!!
ez igy ok is!
És ebből lesz a 2* +- 40 Volt egyenáram???
Ha így van, akkor erre valaki tehetne fel kapcsolást hogy hogyan lehetne megépíteni, hátha nem egyértelmű!!!
Pl én nem vágom hogyan kéne összedobni,...
Légyszíves valaki válaszolja meg a kérdéseket!!!
Előre is köszi
Heló
(#) djhans válasza sixtek hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Köszi szépen! Jól vizsgázott a szilveszteri bulin. A laptop hangkártyája nem tudta kihajtani pedig a winampban és a hangerő pulton is maxon volt minden de azért hangos volt. A jelgenerátor programmal épp kihajtotta a gép 20V jött ki 1V benenő mellett. Tahát az erősítő tökéletes. Legközelebbi bulin majd változtatok a visszacsatoláson ha erről a gépről lesz. 30x-os erősítés már biztos elég lesz. Ja egyébként bemérve műterhelésen 120W kijött 50Hz-en (Uki 22V)
Ez egy nagyon jó erősítő!
(#) TyeDa válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Szia csezoli21!
A táp felépítése megegyezik bármelyik klasszikus erősítőtáppal. Nézz bele tápegységes topicokba, ott leírják a témát, mert szerintem nem a végfok része.
Erősítő tápegység
Egyenirányítók - tápegységek
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
szóval a mellékelt kapcsolás jó hozzá? és a feljebb leírtam azokkal az alkatrészekkel így felépítve lesz +- 40 Volt? és erre csak rákötöm a 2 st151 et? és jónak kell lennie? vagy a graetz-től duplán kell csinálni? tehát 4 kondi meg 6 kivezetés? 2+ 2- 2gnd?

image024.jpg
    
(#) TyeDa válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Így jó, a két végfokot "párhuzamosan" kötsd a tápra! Én a nagy kondikkal párhuzamosan kötöttem egy-egy 2.2µF-os és 100nF-os fóliakondit, a nagyobb frekvenciák miatt, de ez csak tejszínhab a tortán.
Az említett topicokat/cikket olvasd azért végig.
Sok sikert!
(#) csezoli21 válasza TyeDa hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
nem találtam semi hasznosat, de itt azt irták hogy ha sztereóba csinálom meg akkor tápáganként kel 10000µF es kondi tehát jelen esetben 4 nem?
(#) vtsoftware hozzászólása Jan 28, 2009 /
 
Sziasztok

Ha valaki megrajzol egy épkézláb, szép és működő kapcsolási rajzot akkor kitenném az ST oldalára... nevet persze odaírom
Ha valakinek van kedven, akkor csinálja meg és szóljon.
(#) csezoli21 válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
táp kapcsolási rajzra gondolsz?
(#) lamalas válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Udv,

2*28V valto (szekunder) feszultseget egyeniranyitva neked soha nem lesz 2*40V egyenfeszultseged! Figyelj a fogalmazasra, mert nem egyenaramot, hanem egyenfeszultseget irtam!!!! (a Volt a feszultseg mertekegysege)

A lenyeg, hogy a tapegyseg rajzod jo. A 4db pufferbol 2-2-ot parhuzamosan kapcsolsz es jo is lesz. Ne feledkezz meg hogy az erosito NYAK-on legyenek 100nF-os keramia v. folia hidegito kondik a tap csatlakozasoknal! Sok sikert!
(#) csezoli21 válasza lamalas hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
ja egyenfeszültség bocsesz!
figyi nem akarok hü...nek tűnni de megrajzolnád nekem?
elég egy egyszerűbb rajz is, meg akkor hány Voltos trafó kell hogy meglegyen a 40 Volt egyenfeszültségem?
a 100nF ek azok amúgy is rajta vannak a nyákon nem?
(#) vtsoftware válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
Igen.
Maga az erősítőé ugye értelemszerűen megvan, úgy mint a nyák.
De a tápról semmi nincs, hogy mivel érdemes hajtani...
(#) csezoli21 válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 28, 2009 /
 
hát én is erre várok már egy ideje!!! jó lenne ha valaki megcsinálná!
(#) csabee válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Én így csináltam meg a tápot a TyeDa által használt tranzisztor készletes kivitelhez...
Eddig jól müxik
A grécet asszem hűteni fogom mert igényli!(mielött leizzad)
Ja! És átfuttattam mindent cinnel...

táp.lay
    
(#) csezoli21 válasza csabee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
a graetz nek mik az adatai? az elkók hány voltosak? és a 100nF eknek mik még az adatai? Volt? vagy valami még?
És erre lehet kötni 2 végfokot párhuzamosan?
(#) lamalas válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ettol egyszerubben mar nem tudom lerajzolni

Mind a 4 kondinak C a jele mert mindegyik azonos erteku! Ha 40V-ot akarsz egyenfeszultsegnek akkor legalabb 30V valto kell hozza, de nagyobb kivezerlesen az is leesik kisse. Nagyobbra csak azert nem vennem a valtot es igy az egyen feszultseget sem, mert ki tudja, hogy a BD tranyok amik benne lesznek (ha azok lesznek benne) hamisak v. sem es mennyit birnak.

Ja, meg valamit. Ha mar van egy olyan trafod aminek 2x28V-os a szekundere az is tokeletes lesz az erositobe! Nehogy attekerd magad, vagy eladd, stb.

Tap.png
    
(#) csabee válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A gréc 1000V 25A
Elko 10000µF 63V
100nF 250V
Én erre kötöttem párhuzamosan a két végfokot.
Úgy hallom, hogy van még benne tartalék...
(#) lamalas válasza csabee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Feleslegesnek tartom az 1000V-os graetz hidat. Egy 2-300V/25A-es tokeletesen eleg oda, kb. fele annyiba kerul mint az 1000-es. Nem mintha a nagyobb feszultsegu olyan draga lenne ... kb. 3-400Ft
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
oké így már világos köszönöm a kielégítő válaszokat
(#) csabee válasza lamalas hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ez volt itthon, hát abból építkezünk...
(#) csezoli21 válasza csabee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
ja és még azt akartam kérdezni hogy mien trafó van hozzá, meg mit hajtasz róla és hányat?

Lamalas: a 100nF ek azok amúgy is rajta vannak a nyákon nem?
(#) vtsoftware válasza csabee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Azt hittem ennél bonyolultabb... azért köszi.
Na rajzolok egy kapcsrajzot is aztán felteszem pár infóval bővítve...
(#) csabee válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Na, madártávlatból igy néz ki és az is látszik hogy mik vannak rákötve. A védelemnek egyenlőre külön tápja van de majd kiforja magát ez is egy idő után...

vtsoftware: Mit kellett volna még bele illeszteni? Szerintem így jó...
(#) csezoli21 válasza csabee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
az utolsó képen bal fenn és jobb fenn mi az a 2 áramkör?
(#) csabee válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A két előző kép kicsinyítve
BF: hangfalvédő/ JF: lágy indító
így nem pofozza le a tranyókat meg nem megy el az áram a faluba mikor bekapcsolom
(#) csezoli21 válasza csabee hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
a hangfalvédőt vágom mire jó, és kell is készíteni! De a lágy indítót nem tudom mire való, ez kell mindenféle képen?
Következő: »»   14 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem