Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   4 / 360
(#) dudzsi válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Ezt nem értem most meg jo kapcsolora gombra meg nem. Mekkora Hz kel rakni kristály nélkül?
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
De ha beszurom közvetlen kezdés után akkor mindig amikor késleltetés van a programba kimegy a timer0 álltal hivott makroba.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Mert én azt akartam hogy amikor végigfut egyszer akkor hiv egy makrot amibe elmegy x-ig és utána visszatér a fö programba. A kimeneteknek is azért csináltam külön idözitést.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Nagyon nem tiszta. De erre gondoltál?

para1.fcf
    
(#) dudzsi válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Vagy igy? Ez legalább müködik

para2.fcf
    
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Hát nem értem hogy mit is akarsz Most amit te ott átirtál az mire is jo? Amit az elöbb küldtem az csak a led világitásának az idejét szabájozta ebbe már a várakozás is van. Most akkor ezek nem jók? Most csak annyit akarok hogy égjen a led x idejig utána várakozás x idejig. Bocsi ha már harakirin gondolkodsz miattam

para2.fcf
    
(#) dudzsi hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Most ugyérzem lezsibbadt a agyam Majd értelmezem mert most csak nagy sötétség van Köszi a segitséget
(#) frecsko hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Szia Simpi.
Seretném kicsit módosítani a programot ( az 1460 perces számlálót). Elküldheted az fcf fájlát vagy meg tudnád nekem úgy csinálni, hogy a ledem 5 másodpercenként villogjon de éppenhogy csak egy villanásnyira?
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Hello simpi.
Na ujra inditottam az agyamat és ugy néz ki már kezdem kapisgálni. Az lenne a kérdésem hogy ez a Hz dolog hogy is van? Pl.: 1 percnél hány Hz és akkor mennyire kell a timer0 nál az értéket rakni. Mennyire kel a belsö orajelet rakni kvarc nélkül. Mi a max?

Para3.fcf
    
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ja a hertzes kérdést nem ugy gondoltam. Nem vagyok egy elektronikai mágus de ezt azért tudom :yes: Az utobbi irásod miatt kérdeztem. De igy már világos. Most már teljesen megvilágosodtam Köszi mégegyszer
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Valami mégse tiszta Ebbe a példába most kb 11 másodpercenként van változás. Most csal a program? Vagy hogy is van ez?

példa.fcf
    
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Simpi légyszi, légyszi mond meg miért nem értem?
"kb a 61-edik lépésnél fog 1másodperc eltelni." Ez nekem miért nem jön össze?
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Sikerült kiprobálnom. Bár szivtam vele mert a timer0-nál a tulajdonságokba átkellet állitani internal clockra. Mert amugy nem ment. De igy már érthetöbb. Az a lényeg hogy csal a program.Nem is kicsit Köszi mégegyszer a segitséget
(#) zzozo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Sziasztok

Megtudná valaki mondani, hogy hogyan tudok 3 digites 7szegmenses kijelzőt csinálni?
Köszi.
(#) zzozo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Már néztem, de a 4 digitből nem csinál hármat.
(#) zzozo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Igen, de abból nem enged csak 1-et lerakni
(#) zzozo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Köszi nekem flowcode 3 van lehet hogy az nem tudja, vagy én vagyok béna
(#) zzozo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
hát köszi. Amit kültél ott minden szegmensnek külön kimenetet használsz? Nekem egy 16f88 as elég lenne, ha felfüzném a szegmenseket és a kiválasztés 3 kimenet
(#) zzozo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Köszi. Még annyival zavarnálak, hogy arra van lehetőség, hogy a portokat egyszerre lehet használni bemenetnek és kimenetnek is?
(#) zzozo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
köszi
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szia simpi!

Lassan haladgatok a program megismerésével. De lenne egy nagy kérdésem. Van ez a tök egyszerü kapcsolás.Bármit csinálok velenem müködik a kapcsolo a picben. Ugy csinálom +5V -- ellenállás"4,7k" -- A1 láb és erröl a lábrol egy kapcsolo a GND-re. De semmi. Vagy valamit nagyon rosszul csinálok. Légyszi segits köszi

Flowcode1.fcf
    
(#) edison14 hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Helló !

A Flowcode 4-et kiadták már AVR-re? Én AVR chipekkel szeretnék foglalkozni és azért kellene.

A választ és segítséget előre is köszönöm.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Igen elfelejtettem átállitani 4MHz-re.Belsöröl szeretném járatni. Nem tudtam hogy itt is állitani kell. De most már ezt is tudom. Gondolom az a Internal Rc No clock.Watchdogot kikapcsolom.Mit kell még itt állitani?A config bites beállitást hol találom?Nincs konkrét kapcsolásirajz. Táp meg 2 ellenállás meg egy kapcsolo. A szabad lábakat gondolom le kellene kötni egy ellenállással +5V-ra. Mekkora ellenállásokat szoktak használni? Pl. kapcsolonál. Mert mindenhol más és más érték van.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Hát sehogy se jön össze Tuti hogy valamit nem csinálok vagy nem jól. Az óra jel 4Mhz, Oscillator: Internal RC Clockout, WDT kikaapcsolva.MCLR internal. Mi nem jó még? Csak egy nyamvat ledet akarok kapcsolni egy kapcsoloval.De ez se sikerül. OLvastam már azt a cikket.De én nem látok semmi megoldást benne. Látom hogy assemblybe meg cbe hogy kelllene.De itt hogy kell azt nem tudom vagy nem jol csinálom.Maga a kapcsolás az jó egyátalán?Megpapja a pic az 5V , A0 láb és 5V közé egy 10k ellenállás és oda egy kapcsolo és a led meg egy ellenállás. Már kezdem hülyének érezni magam. Légyszi mond meg mit csinálok rosszul.

Flowcode1.fcf
    
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Elkezdtem felvágni az ereimet. Itt a rajz ahogy bevan kötve.Ha ráadom az áramot akkor nem történik semmi.Nem világit a led.Csináltam egy sima vilogtatást ugy megy.Csk kapcsoloval nem. Most már tényleg nem értem mi a kinnya.

rajz.JPG
    
(#) edison14 válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Tessék a kapcsolás. Így kellene bekötni persze a processzor típisát nem tudtam hogy milyet használsz de ha ez szerint megcsinálod akkor jónak kellene lennie. Másrészt van olyan nevű progi, hogy PROTEUS amelyben le tudod szimulálni rendes körülmények között (nem
mintha a flowcodeban nem lehetne szimulálni csak....).
(#) dudzsi válasza edison14 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Hali!
12F683 a proci.Igazábol a gondom az hogy ha egy vilogot csinálok az megy, de ha egy kapcsoloval akarom csinálni a fel-le kapcsolgatást akkor nem megy. A C1 már beraktam én is csak a C5 nem volt bent. Beraktam de semmi változás
Te ismered ezt a flowcode-t?
(#) edison14 válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Mármint akarsz egy nyomógombot a bemenetre és azzal akarod a LED-et villogtatni? Vagy egy kapcsolót akarsz a bemenetre tenni és azzal? Mert a kapcsolósat ugyanúgy kell megcsinálni mint a nyomógombosat.
(#) dudzsi válasza edison14 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Az AN0-ra egy kapcsolot az AN1-re egy ledet.Ha nincs kapcsolva ég a led ha van nem ég.Ezt simpi küldte de ez se megy nekem.És ugye a rajzon látható hogy csináltam a kapcsolo,láb bekötést.
(#) edison14 válasza dudzsi hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Csatolom a bekötéseket.
Következő: »»   4 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem