Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 282
(#) csibai válasza kispedro hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
A program elméletileg TELEPÍTŐKNEK ingyenes. Én sajna nem vagyok az de valahol itt is fenn van az elérhetősége.
A kábelhez nem kell semmilyen illesztő com portra csatlakozik, mellékelem a bekötési rajzát.
A progit ide nem hiszem, hogy fel engedik tenni a moderátorok, na meg a mérete közel 20 mega, (driverek nélkül).

dsc kabel.jpg
    
(#) kispedro hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Szia!
Sikerült megszereznem a progit. Este ki is próbálom. A kábelrajz jó, annyit kell rajta változtatni, hogy a pc-link csatin a 2 középső érintkezőt össze kell kötni. Legalábbis a google találatain mindegyiken úgy van.
(#) csibai válasza kispedro hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Ha esetleg a driverekre szükséged van akkor írj. Melyik két érintkezőre gondolsz? Nem értem légyszives mégegyszer elmagyarázni, mert még nem próbáltam amit én forrasztottam, lehet nem is jó ezek szerint.
Ha kipróbáltad a programot légyszi a tapasztalatokat megosztani. Kösz, és jó munkát.
(#) MPi-c válasza csibai hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Kispedro a riasztó paneljére menő, 4 érintkezős csatlakozó két középső pin-jéről írt. (Bővebben: Link)
(#) kispedro hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Megvan a szoftver, kerestem hozzá drivert. Készítettem egy kábelt is. Kb. 8 méter hosszú. Sima riasztókábelből csináltam. Tökéletesen működik.
(#) norbeat hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Sziasztok! pc5020 központnál nagyon pontatlan volt az óra, átraktam belső kristályra, viszont a 700-as szekcióban 23-at látok, én azt hittem itt 60-nak kell alapbol lenni. Nem én szereltem csak átvettem. Hogyan lehet átírni a 23-at? *-ot kell itt nyomni vagy hogyan, mert simán nem enged beirni.
(#) csibai válasza kispedro hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Szia kispedro!

Ha megkérhetlek írd már le néhány szóban a pc-vel való programozás lépéseit, mert én a hét végén szeretném csinálni anyósoméknál. Fontos lenne mert a környékükön sok svéd él és sajna semmi nincs biztonságba tőlük. (Mátraverebély :violent: ) Csak nagy vonalakban legalább ha lehet, mert még sosem próbáltam.
Köszi előre is. Mindenki segítségét örömmel fogadom!
Szép napot mindenkinek.
(#) kispedro hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Szia csibai!
Tegnap tök jól kommunikált a központ a pc-vel, ma nem volt hajlandó. Már tiszta idegbeteg voltam délután, aztán abba hagytam.
A lényeg, hogy feltelepíted a dls-t az egyéb kiegészítőkkel és a központod, vagy egyéb bővítőid drivereivel. Nekem pc1616-os van, de már a 4.2-es verzió, ezért keresnem kellet neten drivert. A programban csinálsz egy új ügyfelet, ahol kérdezni fogja a központod típusát. Itt megadod és bejön egy olyan programozói menü, mintha a központ gyári leírását látnád. Van külön partíció menü, azon belül a zónákat tudod baszbirgálni. Sokkal több mindent tudsz benne állítani, mint a kezelőn. Csak pipálgatni kell az opciókat. Ha mindennel megvagy, akkor van egy olyasmi gomb, hogy adatok feltöltése a panelre. Ezt megnyomod, majd kiírja, hogy engedélyezd a panelen a feltöltést. Akkor odamész a kezelőhöz és nyomsz egy *8(telepítői kód)499(telepítői kód)499-et és elkezdődik a feltöltés. Kb. 30-40mp. Ezután meg is vagy vele.
(#) lzh6k4 hozzászólása Máj 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy LC 100-as bekötésével kapcsolatban van kérdésem. A leírása azt íjra, hogy az EOL pont nem használt, akkor mégis miért van ott? Esetleg mégis van ott egy beépített ellenállás. Ha igen, melyik pontra van bekötve a másik vége?

Egyébként a DEOL módon szeretném majd bekötni. Csak akkor elég lesz egy ellenállást elhelyezni.
(#) mrpriest válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Az EOL csatlakozó arra szolgál, hogy ne kelljen
az ellenállás lábára a vezetéket forrasztani, hanem
mellé lehessen kötni.
Ez egy üres csatlakozó.

Szükség van két ellenállásra a DEOL -hoz.
(#) lzh6k4 válasza mrpriest hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Értem, köszönöm szépen, akkor gondolom, hogy minden eszköznél pl. üvegtörés érzékelőnél is ugyanígy van.

Még egy kérdés a DEOL-al kapcsolatban. Ugye ez három különböző állapotot is tud kezelni, vagyis a tamper bekötésével lehet a szabotázst is érzékelni. Ha nincs a panel riasztási állapotban, akkor csak a kijelző jelzi, hogy gebasz van. Lehet ezt úgy programozni, hogy azonnali riasztást váltson ki? Vagy ezt csak úgy lehet, hogy a tampereket egy 24 órás zónára kötöm. Egyáltalán van annak előnye családi háznál, hogy 24 órás zóna figyeli a tampereket a mozgsérzékelőkben (sziréna természetesen az lesz)?
(#) lzh6k4 válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Elolvastam a telepítői kézikönyv, mind a 48 oldalát és van még egy kérdésem.

Hogyan érdemes megoldani a garázs problematikát?

Lemegy a garázsba az ember, kinyitja az ajtót, beül elmegy.

Ha kilépési késleltetésű zónára kötöm a garázsajtót az nem jó, mert ha nyitva van az ajtó, akkor nem élesedik.

Befele, kinyitom távirányítóval, aztán jó nagy késleltetést után beütöm a kódot. Itt érdemes a garázsajtó távirányítóját használni kulcsos kapcsolóként, vagy ez azért nem teljesen biztonságos, és inkább kelljen kódot is ütni.
(#) sunyeb válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Lehet a szabotázs eseményre PGM kimenetet programozni, amivel indíthatod a szirénát.
(#) sunyeb válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 9, 2011 /
 
Nyugodtan rakhatod késleltetettre. A zónatulajdonságoknál (101...) engedélyezd a kényszerített élesítést (5-ös) az adott zónára. Ekkor a zóna nyitott állapotában ki van iktatva és amikor újra zárt lesz élesedik és a beállított típusnak megfelelően fog működni.
(#) lzh6k4 hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Lenne még kérdésem.

Adott egy DSC Lady sziréna. A szabotázskapcsolóját nem teljesen értem. Azt írja a papírja, hogy a fal a kapcsolót nyomja. De ha egy sík felületre rakom a szirénát, akkor azt a fekete izét nem nyomja semmi. Most akkor tegyek a falba egy csavart és annyira tekerjem csak be, hogy a sziréna hátuljával, és ne a sziréna felfogatásának hátuljával legyen egy síkba? Vagy minden előzmény nélkül a sziréna felcsavarozásakor a szabotázskapcsolót is csavarozzam oda? Ekkor a fekete pöcköket le kell vágni a szabotázskapcsolóról, hogy ha leszedik a szirénát a falról, akkor ki tudjon ugorni a kapcsoló?

Másik kérdés, hogy DEOL esetén hogyan lehet több érzékelőt egy körre kapcsolni? Legutolsó DEOL, a köztes NC-ket meg sima párhuzamos ellenállással?

köszi
(#) Dudus válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Rakd össze egy asztalon, tedd rá a burkolatot és rögtön látni fogod, hogyan működik!

Az utolsó érzékelőnél tedd fel az ellenállásokat a közteseket pedig kösd párhuzamosan ellenállás nélkül.
(#) lzh6k4 válasza Dudus hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
összeraktam asztalon, pont ezért kérdezem, mert nem látom, hogyha felvenném az asztalról, akkor a szabotázskapcsolóval bármi is történne.

Szóval akkor simán föl a falra és a szabotázskapcsolóhoz nem kell csavar?
(#) Syn7h37ic válasza Dudus hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Ha párhuzamosan kötsz több érzékelőt, akkor és csak is akkor fog jelezni, ha az ÖSSZES eszköz nyitott állapotba kerül, így SOSEM kötünk semmit, mindig sorosan kell kötni! (a füstérzékelő más téma, mivel alapesetben azok N.O. kontaktot adnak)
(#) ittakopasz válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
A szabotázs kapcsolót is oda kell csavarozni a falhoz!
(#) ittakopasz válasza ittakopasz hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
(#) Tom-ee hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy Bentel riasztó egységem, de szerintem valami ősrégi darab lehet, mert a neten nem találtam hozzá egy épkézláb
leírást sem. Hasonló van, de az Echo99 egy jóval újabb egység, többet is tud, mint ez, csak kinézetre hasonlóak.
Van vele pár gondom. Először is van hozzá egy vezetékes PIR, de nem tudom, hogy kell bekötni. Kipróbáltam jópár variánst,
de a riasztót nem aktiválta. Van benne egy mikrokapcsoló is, amolyan szabotázs elleni védelemnek, de az sem aktiválja. Az
egyetlen dolog, amivel működésre bírtam az a következő volt:
van egy +N bemenet a sorkapcson, erre +12V-ot adtam, és az akksi csatlakozóit is bekötöttem. Ekkor villan 2-t a fényjelző,
majd 20-30 mp-ig halványan villog, aztán abba hagyja. Elvileg ekkor üzemkész a riasztó, ha ez után leveszem a +N-ről a 12
voltot, akkor azt úgy veszi, mintha elvágták volna a tápvezetéket és beriaszt. Viszont abba is hagyja, amint újra ráadom a
tápot, tehát az sem világos, hogy hogyan tudja megkülönböztetni a kábelvágást (mint szabotázst) az áramszünettől.
Sajnos azonosítót nem láttam a házon sehol, az egyetlen kiinduló pont az áramkörre írt BL133 jelölés volt, de ez alapján
nem találtam túl sok hasznos dolgot.
Mellékelek pár képet róla. Tudna valaki segíteni a beüzemelésben? Ha esetleg van valakinek leírás róla, azt is megköszönöm!

T
(#) gabiii válasza Tom-ee hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
ez egy kültéri hang és fényjelző, ugyanaz mint pl egy solo. N+ meg a föld jel a tápcsatlakozó, ide teszed a 12 voltot (értelemszerűen). Ap az akku csatlakozói. S-ek pedig a szabotázskapcsoló kivezetsei, ezen küld jelet a riasztónak. Ezt a szirénát kétféleképpen indthatod:
1. Tápelvétel: ilyenkor leveszed a tápot róla pl pgm kimenettel és szól a sziréna akksiról
2. Indítójel: -A-ra kötsz n egatív inditójelet amit a riasztó bell- ad, ilyenkor ha ezen keresztül kap egy neatív jelet akkor szól a sziréna.
(#) gabiii hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
(#) Tom-ee válasza gabiii hozzászólására (») Máj 15, 2011 /
 
Köszi, ez a 2 oldal sokat segített megérteni a dolgokat. Már próbálkoztam, vannak eredmények, de majd csak holnap esek neki komolyabban.
Szerinted meg tudja különböztetni az áramszünetet a vezeték elvágásától? Mert nekem úgy tűnik, hogy nem...
(#) nferi1 hozzászólása Máj 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Szeretném a központot rákötni a számítógépre, hogy távolról is tudjam konfigurálni.
A leírásba 10 méter max-ot írnak.
Az lenne a kérdésem, hogy el lehet-e érni 20-25 métert?
Ha igen akkor milyen kábellel.
Gondoltam cat5e-re is, mivel 100 métergi lehet vele hálózatot építeni. De nem tudom, hogy bezavarna e a csavart érpár. (A központ satel lenne)

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Lacq válasza nferi1 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Üdv!

Satel központnál ugye 3 módon kötheted rá a gépre ebből 2 rákötéssel tudod programozni a másik inkább egy állapot visszajelző progi (ami a kezelőről megy)
Ha a géppel kapcsolatot csinálsz akkor a kezelőnél is be kell írni a parancsokat!
Milyen konfigurációt akarsz csinálni a központal?
Létezik egy központ ami talán erre alkalmasabb Galaxy G3 + Alvis
Igazából nem értem miért kell gépről programozni egy központot
Nagyon 1szerű főleg a satel integrát
(#) Lacq válasza lzh6k4 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Üdv!

Én mindenképpen a DEOL bekötést javaslom mivel kevesebb érpár kell és annyi előnyel jár egy ilyen bekötés ha egy kábelszakadás van akkor egyből meg tudod melyik kábelen van vagy melyik érzékelővel van a gond! NO (Normal open) bekötés semmi képen nem javaslok mivel ha van egy kábelszakadás vagy egyéb csak akkor fogsz tudni róla ha márt megtörtént a baj! NC jobba a helyzet ott ha szakadás van a kábelen egyből kiderül!
A 24órás szabotázsnak van értelme. Soha nem tudhatod ki jön be a házadba illetve milyen szándékkal. (vízórát olvas le, de ki tudja stb....)

A rendszer opciókba tuti h találsz erre megoldás! Fontos az is hogya központ dobozt 24órás szabival védjed! És infraval is
Ha mégsem akkor egy PGM kimenetet belősz a 11es rendszer eseményre! És a szirénára rá esetlegesen egy diódával is védheted a visszáramtól

ha elakadsz segítek sok dsc, DS, Satel, Solution stb van a hátam mögött
(#) Dudus válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Igazad, van elkevertem!

(#) Sanyesz1977 hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Tisztelet A Mestereknek!

Egy DSC 585-össel akadt egy kis problémám:

A táp ráadása után elindul a cucc, majd kb 30 mp. múlva a tárcsázó reléje folyamatosan kattog, mint a géppuska.
Szaggatottan sípol, és a kezelőről nem reagál semmire.
Eddig vagy 5-ször reseteltem de nem jött helyre.
Mi lehet a baja?
Esetleg DLS-sel menthető?
(#) Syn7h37ic válasza Sanyesz1977 hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Próbáld akkuról indítani.
Azt úgy tudod, hogy rádugod az akkut, és az akku negatív pólusát kb. 1 másodpercre összezárod az aux- ponttal.
Következő: »»   88 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem