Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápok összeföldelése
 
Témaindító: mspike, idő: Jan 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) mspike hozzászólása Jan 19, 2006 /
 
Csináltam egy kis léptető motor vezérlést, próba panelon, az a baj, ha összeföldelem (mert össze kell) a labor tápot az ICD-vel (aminek egy 7805-össel megvalósított tápja van akkor leáll az ICD) MIÉRT ? A megoldó kőkemény 50 pontot kap. Az érdekelne mit lehetne a két föld közé tenni, hogy jó legyen Ha Diódát rakok az ICD földje felöl a táp földje felé, majdnem megy, de akkor nem 10V lesz a kimeneten ahogy kéne, ha ellenállást akkor is megy, de probléma ugyan az... miért lehet ez ?
(#) Tomee válasza mspike hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Esetleg két dióda párhuzamosan és ellentétesen szint eltolásnak?
Marék kicsi nano farados kondi a tápon, különösen a stabtokon illetve a pice-en?
A léptető motor tápot tekercsel is szürni?
(#) mspike válasza Tomee hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Próbáltam már a két diódát, a léptető moci még le van húzva mert így se megy az ICD, és a másik táp meg egy labor táp olyan stabil hogy az már fáj... egyszerűen nem értem...
(#) Dióda válasza mspike hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Láthatnánk egy rajzot róla?
(#) mspike válasza Dióda hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
ööö, miről ? Ime, egyszerűen, van egy pic, csak oszcillátor és táp van rajta... erre rákötöm a másik táp földjét és leáll az ICD2...
(#) Dióda válasza mspike hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Azaz van egy tápod ami az icd-t ellátja eddig oké.
Van egy másik amiről a motort akarod üzemeltetni?

A két táp sima +- vagy +0- illetve hogy akarod összekötni?

Ha viszont az alap táp az icd tápja stabilizált és annak a plussz ágához akarod a másik táp feszültségét hozzátenni az nem lessz jó mert a stab ic védelme letilt.
(#) _JANI_ válasza mspike hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Szerintem földhurok alakul ki az ICD és a labortápegységed között. Gondolom az ICD-t a PC-vel összekötve, használod!

Furcsa lesz a kérdésem, de muszáj lesz feltennem:
A PC-t VÉDŐFÖLDELÉSES dugaszaljból használod??? ??? ???

Ha a PC-d nincsen leföldelve, akkor a hálózati oldalon levő zavarszűrő egység
Idézet:
„VIRTUÁLIS”
földet fog létrehozni a PC fémdobozán "közös testponton". Ez nem 0Volt lesz!!! Hanem a hálózati fesz értéke között fog
Idézet:
„lebegni”
.
:felkialtas: És ez roppant veszélyes dolog, mint a PC min a saját testi épségünkre. :felkialtas:

Azt meg kellene mérned, hogy a két testpont között (LAB.táp - ICD közösföld) van-e feszültség különbség? És ha van az mekkora? Egyen és váltóáramú feszt is mérj!

Persze azt sem lehet kizárni, hogy a labortápod lesz a ludas a dologban!? (Lásd fent... PC.)
!!! Labortáp = PIC tápegysége.!!!

Külö - külön mennek??? Csak akkor van a gond ha összekötöd öket???
Néha
Idézet:
„csak”
egy szakadt tápegység dióda okozz az ehez lasonló problémákat...
(#) mspike válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Én is valami ilyesmin agyalok, nincs köztük fesz különbség, ugyan éppighogy megrántja a kijelzőt de aztán semmi, nos igen a földelés... ehe-ehe. Ebbe a király kéróba úgy van megoldva, hogy a 0 rávan kötve a földelésre... ehe-ehe. Kommunista lakópark hurrá... enyi se volt, ezt már én kötöttem be, ugyan nem védőföld, de lecsapja a biztit amikor kell... szóval ez lehet a ludas ?
(#) mspike válasza Dióda hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Az ICD tápja +5V a motor hajtáshoz +10V és nem ezeket kötöm össze csak a földjüket. A 10V-ot egy BD139 vezérelné de nem jutok el odáig
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Még valami az ICD nincs védőföldelve, de ugye miután a nulla a védőföldhöz van kötve így mégis csak esélyes a földhurok, az az izgi, hogy nem tilt le a 7805 csak a soros kommunikáció nem megy
(#) _JANI_ válasza mspike hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
A két készülék függetlenített testponjai közé tedd a feszmérőt és így mérd meg az értékket...

Alaposan nézd át a kapcsolásodat nem e el valamit!

Akkor mi a helyzet ha a motortápot menkapcsolod be, és úgykötöd össze??? S csak az összekötés után kapcsolod be a motortápot???


A PC ilyen földelése nemmondható biztonságosnak!!!
De a semminél ez mindenképpen jobb.

Egy 240V/240V biztonsági tranzformátor lenne a legjobb. De egy olyan ami a PC-t elbirná, annak egy kissé borsos lenne az ára!
(#) mspike válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 19, 2006 /
 
Igen tisztába vagyok vele sajna, 5-3mV váltó és 0,6mV egyen van a két föld között, szerintem ez nem olyan jelentős... A legtutibb az lesz ha végre behúzzuk a földet a fürdőből, de itt minden befalazott 1mm-es aluvezetéken rohangál, amihez ha hozzányúlsz letörik, xal nyáron újrahuzalozás
(#) _JANI_ válasza mspike hozzászólására (») Jan 20, 2006 /
 
Szerintemsem a védőföld lessz most a fő gondod...

Az IDC eddig más áramköröknél kifogástalanul müködött???
(#) mspike válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 20, 2006 /
 
Igen, és más táppal is megy. Érdekes... Igaz azok mind földeletlenek...
(#) Manyoc válasza mspike hozzászólására (») Jan 20, 2006 /
 
Én nemrég nagyon szívtam a nullázott földeléssel. Folyton reszetált a PIC, pedig szürtem ahol csak tudtam, de nem segített. Szóval csak óvatossan a nullázott földeléssel.
(#) mspike válasza Manyoc hozzászólására (») Jan 20, 2006 /
 
Nos, megoldódott a problémám, sajnos nem tudom eldönteni kinek adjak pontot... Azért nem tudtátok megoldani, mert nem láttátok... Ahogy egy egész éjjel át én se A gép és az ICD közt nem volt összeföldelve a játék, innen eredtek a gondok. Mindenkinek nagyon köszönöm, vegyétek úgy, hogy mindenkinek adtam 50 pontot !
(#) _JANI_ válasza mspike hozzászólására (») Jan 20, 2006 / 4
 
:worship::eljen:
(#) mspike válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 22, 2006 /
 
Izé, most láttom legtöbbet azért Jani írt, és legközelebb is ő járt hozzá, ezért ha nincs sértődés mégis csak kiosztom. Köszönöm mégegyszer mindenkinek.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem