Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális jelek átküldése és vétele rf-en PIC-kel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kev88 hozzászólása Máj 20, 2008 /
 
hello all!

kövi a kérdés:

Hogyan tudok digitális jeleket leadni és venni rádiófrkvencián keresztül

a digitális jeleket egy modul pár adja le és veszi, azzal nincs gond....

csak hogyan tudom biztosítani azt hogy az adó szinkronban legyen a vevő oldallal?

gondolom, kéne szinkronjel, de nem akarom más eszközzel megvalósítani, csak pic-kel.

az ötletek gyártásához sok és !
(#) El_Pinyo válasza kev88 hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Szervusz!
Két cikket írt Topi a témáról! Tanulmányozását ajánlom, elég jól le va írva. Amúgy manchester kódolással szokták az adatokat átküldeni.
Bővebben: Link (434 Mhz-es modulok I. II.)
Üdv.
(#) GrandF válasza kev88 hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Szia!
Miért kellene szinkronban lenniük (miért kell szinkronjel)?
Picben is biztos van asszinkron sorosport féle (?uart), beállítod azonos baudra, és annak a jelét rá a modulokra, és azt küldesz, amit akarsz.
(#) mgy válasza GrandF hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Én telecontrollli modulokkal gyakorlatilag megoldottam !

Az adó oldalon lévő input jeleket, vagy mért AD értékeket SEROUT utasítással ráadom adó modul bemenetére (picbasicpro). A biztonság kedvéért 10 szer megismétlem.

A vevő modul kimenetét rákötöm a egy PIC lábra, és SERIN utasítással várom a neki címzett jeleket.

Nyílt téren kb 100 méter távolság.

Üdv Mgy
(#) mrx23 válasza kev88 hozzászólására (») Máj 20, 2008 /
 
Miért kell új témát nyitni?

Két PIC vagy AVR összekötése rádiós kapcsolattal

RF modulra nem tudod egyből ráküldeni az UART soros jelét!
Elkel távolítanod a DC komponenst a jelből pl minden második Frame-t invertálva küldöd ki.
Vagy Manchester kódolást használsz.
Keres rá: Line coding
Hosszú állandó jel esetén az adó VCO-ja eldriftel.

Szinkron jel kötelező ha több mint 1 csomagot küldesz.
A szinkron mindig egy egyedi csomag amit bármikor fellehet ismerni és nem lehet összetéveszteni mással.

Ha nem akarsz sokat szívni akkor FM-FSK 433Mhz-es modulokat használj AM helyett. Az adó legalább 5V-s de inkább 12V-os legyen, így sokkal távolabb visz. A vevő meg külön stabilizált + LC szűrt tápvonalról menjen, és még árnyékolva is legyen.

Mindenképp kell egy megbízható hiba ellenőrzés, legalább egy CRC8, több bájt esetén CRC16.

Google a barátod
(#) Jossz hozzászólása Jan 15, 2009 / 4
 
Ide is beírom, hátha többen olvassák...
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy half-duplex megoldásban kellene adatokat átvinnem két PIC között. Tulajdonképpen Topi RF modulokról szóló cikke alapján indultam el, de sajnos nem műkodik a dolog. PIC18LF4620-at használok, ill. az AUREL RTX-MID-3V RF transceiverét (adatlapot mellékeltem). A megírt c programot is mellékeltem. Ez tulajdonképpen a Topi által megadott program, a transceiver vezérlésével (adás/vétel vezérlés stb.) és némi LCD és LED vezérléssel van csak kiegészítve. A gond az, hogy vagy nem jön át semmi a vevőre, vagy pedig, ha kiszedem belőle a jó vétel ellenőrzési részt, akkor az adás másodpercenkénti ütemének megfelelően egy-egy 0xFF (fekete téglalap karakter) jelenik meg az LCD-n. Mondjuk ebből legalább azt látom, hogy az adó is, meg a vevő is működik.
Kérem, aki tud, segítsen, mert már 3 napja folyamatosan ezzel kinlódom... Mindenféle variációt kipróbáltam, már arra is gondoltam, hogy ez a transceiver nem-e csak a PIC "rendes" TX/RX (C6/C7)lábára kapcsolva hajlandó-e működni. Most ott tartok, hogy egyszerűen nincs több ötletem.

Előre is köszönöm a segítséget!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem