Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elem regenerátor
 
Témaindító: 7805, idő: Júl 3, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) 7805 hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném meg érdeklődni hogy létezik-e egy cucc amit láttam egy újságban valahol (régi hobbielektronikában)-egy kapcsolást amin volt valami izzó egy 12-voltos trafó meg egy 4-elemes elemtartó és ezen a néven volt hogy "elem regeneráló"???

Egy ilyen dolgot szeretnék csinálni alkáli elem számára és az mivel 4-vagy 5-dologból volt ennek is körülbelül ennyiben kéne lenni csak kéne egy kapcsolás. A bemeneti V-és A- is mindegy csak azt szeretném kipróbálni hogy jó e-

Vagyis azt szeretném csinálni hogy legyen egy dolog ami a rossz (lemerült) elemeket újratölti??

Előre is köszi!

7805
(#) 7805 hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Üdv nem annyira értem a kapcsolásaidat de menni fognak köszi tiéd az 50

de még más is írhat
(#) Marko Ramiusz válasza 7805 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Szia! Azért arra vigyázz, hogy a szárazelem regerenálása nem ugyanaz a töltéssel, vagy az akkumulátor töltéssel. Annak idején egy sima tápegység feszültségét kötöttem két sorba kötött elemre. Úgy állítottam be a feszültséget, hogy ne melegedjenek túl az elemek. Nyilván ez nem volt ideális megoldás, de bizonyos mértékig működött. Csak egyszer durrant szét egy elem. Yoe
(#) 7805 hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Köszi a válaszokat! ÉS egyszer anya csinált olyat hogy elemet rakott az akumlátorra tervezett gyorsöltöbe de fel töltötte és ki is kapcsolt a töltő amikor elérte az 1.5-voltot :eek2:
(#) JOJO hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Tiszteletem

szeretnék száraz elemet regenerálni tudna valaki segíteni egy rajzzal?
(#) zolika60 válasza JOJO hozzászólására (») Okt 20, 2013 / 1
 
Csak hat hozzászólásnyit kell visszaolvasnod. Simpi már betette. Az egész topic egy oldal igazán elolvashattad volna.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem