Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB 5V-ról relé vezérlés
Lapozás: OK   2 / 2
(#) idlob válasza nedtaccse hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Mit? Hogy legközelebb ezt ne kérdezzék meg tőled használd a hozzászólások Válasz gombját.
(#) speedbump hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok,

Vigyázat, amatőrség fog jönni én is kedvet kaptam az USB relé project-hez:

Vettem egy launchpadet (Bővebben: Link) és annak ez egyik digitális kimenete hajtana egy NPN tranzisztort, úgy ahogy a csatolt képen látszik.

Ahogy én okoskodom, az 1,8k-s ellenállás (B=100-nál) szaturálja a tranzisztort vagyis a relére jutna az 5V feszből szinte az összes. A védelmi diódát és a 100nF-os kondit a korábbiakban elhangzottak szerint bekötöttem.

- Fog-e ez így működni anélkül, hogy agyonvágná az alaplapom/usb portom?
- Miért pont 100nF-os kondi kell?

Köszönöm a segítséget!

USBrele.png
    
(#) gabor- válasza speedbump hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Hello,

Ez a launchpad -os megoldás érdekelne. Mégis csak ott van a launchpad hogy ne az alaplapom kapjon túlfeszt. Működik?

Gabor
(#) speedbump válasza gabor- hozzászólására (») Nov 4, 2011 /
 
Szia,

ez ettől függetlenül tönkrevághatja az alaplapod, ha az USB-ről veszed az 5V-ot. A launchpad csak vezérli a tranzisztort. Sajnos róla nem lehet levenni 5V-ot csak az USB csatlakozónál, mert Vcc = kb 3.3V.

Sajnos bokros teendőim miatt nem vittem ezt tovább, viszont ha majd megépítem, akkor USB-s hálózati töltőről fogom üzemeltetni. Ha még azt ki is (nyírja bár elméletileg nem kellene), akkor sem annyi mint egy laptop.

i-
(#) Robotsyte hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Sziasztok
Van egy winchester dokkolóm ami ESATA-val a géphez, így ugye külső tápellátásra szorul. Csinálni szeretnék neki egy sima relés kapcsot, ami USB-ról megy. Ahogy itt elolvastam egy 5v-os relé diódával simán jó is. Na most a reléd a dokkolóba akarom belerakni, de helye csak pont a winvhester mellett van. Kérdés, hogy a relé mágneses tere bezavarhat a winchesternek?
(#) orifab hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Sziasztok!

Ha még él a téma, érdekelne a megoldásaitok (elekftromos és kivitelezés egyaránt).

Elektromosan úgy látom, a 10 Ohm ellenálláson keresztül, és relével párhuzamosan csatlakoztatott dióda és kondi a legegyszerűbb megoldás.

Fizikálisan mibe építettétek be? Én egy hosszabbító kábelét gondoltam elvágni és oda beépíteni valami dobozba.

István
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem