Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   503 / 1271
(#) belganarancs válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Szia!

Csak az antenna kábel,plusz egy dvd lejátszó.Van rajta egy olyan funkció,ha nincs egy állomás behangolva,vagy av1 av2-re kapcsolok, akkor kék háttért mutat-ez akkor is kék,amikor elmegy a szín.
(#) belganarancs válasza belganarancs hozzászólására (») Jún 2, 2011 /
 
Teletextnél pedig minden szín zöld,sárga,piros a kéknek kettő árnyalata is él..
(#) Péter4438 hozzászólása Jún 2, 2011 /
 
Sziasztok orion tévém már két hete szórakozik velem,az rtl-ről mindig átkapcsol tv2-re ha vlakinek volna őtlete mi lehet a gond vele, hogyan lehetne megkeresni a hibát, megkösznném ha valaki tudna segíteni!
(#) sztankovics bruno hozzászólása Jún 3, 2011 /
 
Üdvözletem! tv problémám van a márkája, hiuanday. stereo
1 éves sik képernyös katodcsöves, és pontosan a közepén vizszintes erős fehér csik van.. ugyis maradt,ha valaki tuná a megoldást vagy valami ötlet megköszönném!
(#) Orion90 válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
Üdv!

Először is nézd át a forrasztásokat a függőleges eltérítőkörben és az eltérítő csatlakozójánál. Ha pl. mozgatásra visszajön akkor nagy valószínűséggel valami forrasztás engedett el.
(#) bihari laci válasza Péter4438 hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
SZia a model számot , le tudnád irni ,mert az elölapon találhato gombok program ,fe le és a volum ,találhato 100nf kondi azt kellene ki cserélni ,csak ha tudnánk hogy ,milyen a model a tv.
(#) bihari laci válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 3, 2011 /
 
SZia a fűggőleges eltéritőt érdemes ki ,csrélni és ok lessz.Az lg -tv vel is ez volt , a probléma tda 4864 .
(#) sztankovics bruno válasza bihari laci hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
szia Hyndai model sz: TF2107HU és azt mondod,hogy hát lap leo és ki huzom a panelt és leg elöl a mikro kapcsolok ..hang stb környékén kondi? az jo lenne ha ..csak ennyi lenne! gondolom ezek hez rajz nemigazán van..

S5023006.JPG
    
(#) nagy7702 hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Egy tv kapcsolási rajz kellene nekem.
Elekta
Model:CTR-20T39EMK
Az a gondom vele hogy hiányzik egy alkatrész belölle, I801-es számú alkatrész ha tudni fogjuk az alkatrész számát az a kérdésem hogy ezt az alkatrészt tudnám-e helyetesíteni.
Köszi előre is a segítséget!
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Jún 4, 2011 / 1
 
Szia!
STK73410II az IC típusa. A rajzot töltsd le innen: kattints a Get Manualra lent
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Köszi! Én soha nem találom meg a kapcsolási rajzokat,hiába írom be a googléba akkor se nem azt dobja be hiába keresgélek nem találom.
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Jún 4, 2011 / 1
 
Mindig sassziszámra keress, tehát így: Bővebben: Link
Az első találatban ott a sassziszám: C520
Innentől mát gyerekjáték megtalálni a rajzot az Elektrotanyán.
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2011 /
 
Remélem most már boldogulok legközelebb,ha nem akkor kénytelen leszek ismét segítséget kérni. Köszi a segítséget!
(#) zotya94 hozzászólása Jún 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne gy TV (típus:Samsung WS-32Z308P), aminek a problémája a következő:
Amikor bekapcsolom a készüléket akkor a képernyő közepén vízszintesen megjelenik egy kék csík. Miután bekapcsolt akkor a csík eltűnik, a kép dupla, értem ez alatt azt,hogy el van tolva. (Mintha lenne két réteg, ami ugyanaz és a rétegek elvannak csúsztatva egymáshoz képest.) Mikor kikapcsolom a tv-t akkor a kék csík egy pontba húzódik össze, majd eltűnik.
Esetleg ha tudjátok, vagy sejtitek mi okozhatja a problémát akkor nagyon hálás lennék, ha megosztanátok!
Szép estét kívánok!
Zotya
(#) zotya94 hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne gy TV (típus:Samsung WS-32Z308P), aminek a problémája a következő:
Amikor bekapcsolom a készüléket akkor a képernyő közepén vízszintesen megjelenik egy kék csík. Miután bekapcsolt akkor a csík eltűnik, a kép dupla, értem ez alatt azt,hogy el van tolva. (Mintha lenne két réteg, ami ugyanaz és a rétegek elvannak csúsztatva egymáshoz képest.) Mikor kikapcsolom a tv-t akkor a kék csík egy pontba húzódik össze, majd eltűnik.
Esetleg ha tudjátok, vagy sejtitek mi okozhatja a problémát akkor nagyon hálás lennék, ha megosztanátok!
(#) bihari laci válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szia a fűggőleges végfok az eggy ,hűtöbordán találod aszt kellene kicserélni egyszer ,a sor trafo környékén.
(#) sztankovics bruno válasza bihari laci hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
szia mester küldök 1 képet nézd meg légyszi be karikáztam rajta! az 1 tranzinsztor erre gondolsz?? Elöre is köszönöm..Attila

S5023015.JPG
    
(#) bihari laci hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
SZiasztok ,van egy sassim 11ak36a15 csak sby led van a sor tranyot kicseréltem de ,nem indul ,egyébb hibát nem kaptam 120v a colektoron, van talán trafo lenne a hiba ?,valami ötletetek.
(#) sprofan hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung CZ-20HT12T tv-m, a gond vele a következő:
Bekapcsolom, bejön a képernyőn egy kicsit zöldesen szürkés kép vízszintes csíkokkal, ahogy melegszik a tv, kb 30mp elteltével egyszer csak átvált a kép kékre (ez az alapértelmezett ha nincs jelforrás rákötve, viszont ekkor a kép bal alsó sarkában kicsi rózsaszín pamacs van, a jobb alsóban pedig egy zöld), amint megnyomom a távirányítón a menü gombot, bejön a menü mögötte a jel nélküli 'hangyás' kép. Ekkor azonban elkezd villogni a kép, átvált a csíkosra, majd vissza a menüre. Ez ismétlődik, aztán ahogy melegszik a tv úgy egyre lassabban vált, majd egyszer csak abbahagyja és megy rendesen. (néha-néha azért átvált egyet még üzem közben)

Én ebből egy dolgot tudtam leszűrni, lehet hogy kondi kiszáradás okozza, mivel a menü képe sokkal világosabb mint a kék háttér, és gondolom ahogy átvált a kép fehérre a nagyobb terhelés miatt leesik valami fesz pár halott elkó miatt és átvált a kép. De egy dolog amit én gondolok meg egy másik a valóság, a primer puffer kondi már cserélve lett, de több időm még nem volt teljesen átkondizni. Azért írtam most nektek, hogy ráismertek-e valami egészen más hibára a leírtakból, vagy valóban a kondik lehetnek a ludasak?
Sajnos hozzá való kapcsolást nem találtam, bár úgy rémlik a sasszi az egyezik, de nem biztos.
(#) bihari laci válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
SZI nem az az amit be karikáztál az a ,tápban van , te 1 integrált áramkört keress a ,sor trafo tulso oldalán ,a rajzot nem kaptam én sem.A szekunder oldalon kerezsd nem olyan kicsi alkat rész, 9 vagy több lábu is lehet ez a tipustol fűgg.
(#) sztankovics bruno válasza bihari laci hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
hello elküldöm a rajzot ha rá tudsz jelölni hol kel támadni.. mert pdf nem jön át max 2megáig lehet küldeni én kifényképeztem de lehet ha ránagyitasz felismered... köszi elöre is ...
(#) kadarist válasza sztankovics bruno hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A kép alsó negyedének közepén látható csapott sarkú, szögletes cucc áramellátását ellenőrizd.
(#) sztankovics bruno válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
szia akkor az lesz a függöleges eltéritö ic N411-es ha jo látom.. igaz?
(#) Péter4438 válasza bihari laci hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szia lefényképeztem az orion gyári adattábláját,kicsit homályos lett,de a model szám az jól látszik.
(#) kadarist válasza Péter4438 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szia!
Az előlapi programváltó gombokat forraszd ki. Ha így is váltogat, akkor a gombok nyákvezetékeire kötött hidegítő kondenzátorok vezetnek át.
(#) Péter4438 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szia köszönöm a gyors válszt, a lépegetőgombokat akkor kiforrasztom, ha véletlenül nem a gomb a hibás akkor a kondenzátorokról hogyan tudom pontosan megállapítani multiméterrel hogy jók e vagy sem, ki kell e forrasztani őket?
(#) kadarist válasza Péter4438 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ki bizony, de érdemesebb méricskélés nélkül cserével indítani.
(#) patrik1995 hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám, van egy Orion 72 centis sima képcsöves tv-m melynek az analóg vevő része elszállt. ha bekapcsolom kb fél percig van adás, ha kikapcsolom és rögtön be akkor nincs csak ha pár percig-óráig pihentetem, gondolom míg lehűlik benne valami. Mégis mi lehet a baj? mire tippelnétek?
Egy túlmelegedett tranzisztor? Vagy mely része van a tv-nek ami az alábbi hibát produkálhatja?
Életemben nem szedtem még szét, éppen ezért előbb kérdezek
Köszi
(#) kadarist válasza patrik1995 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!
Na hát itt az idő, hogy belenézzél, kiporold és jól átnézd a forrasztásokat. Leggyakrabban a melegedő alkatrészek okozta forrasztás-elválások okozzák az ilyen bemelegedéses meghibásodásokat.
(#) BarnaPili válasza patrik1995 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Ha bekapcsoltad,kocogtasd meg a tuner házát egy csavarhúzó nyelével. Gyakran ott vannak gonosz kontakthibák.Ha reagál,akkor vedd ki a tunert,forraszd át,de óvatosan.Különös tekintettel a tuner fémházának a panelba forrasztásira figyelj rá.
István
Következő: »»   503 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem