Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Szendvicssütőből nyák készítő berendezés
Témaindító: elektromos, idő: Feb 2, 2010
Az biztos! Az biztos? Remélem, a héten elkészülök vele. Persze jól át kell gondolni, mit hogyan csináljak, mert ha sok felesleges lyukat fúrok, akkor elmegy a hő.
Előkerestem a sütőnket, szívás, nem olyan mind a tiéd. Ennek a közepén van egy elválasztó ami olyan magas mint a perem. Sajnos akkor fel kell hajtani egy megfelelőt.
Jó az is, de csak olyan pici nyákot tudsz vele csinálni.
Készülnek a szenyók?
Hali!
Még jó, hogy felfigyeltem erre a topicra. Most akartam áttérni a fóliás nyákgyártásra, de drágának találtam a kellékeket. Végigolvastam ezt a pár lapot és elsőre tetszett. Szerintem ez a szerkezet nem szendvicssütő hanem grillsütő. Sajnos nekem is csak szendvicssütő van, ami hosszában és keresztben is csíkozott:S Egy új sütő olyan 4-5000 ft. Lehet beruházom egyre
Szia!
Ez a szerkezet szendvicssütő. A grillsütő nem jó, mert nagy a belső tere, és nehéz a nyák leszorítását megoldani. Igaz egy oldalas még megoldható, de mi lesz a két oldalasnál?
Sziasztok!
A T...-ban járván 2k-ért adtak egy szendvicssütőt és egyből rátok gondoltam A képek szerint vágtam bele szilikonlapokat és alu lemezeket (csak 2mm-es volt, ezért kellett több, hogy kitöltse a helyet). A felső lapba hőálló szilikonnal ragasztottam be a lemezeket. Az első próba Watt tesztáramköre volt. Műnyomó papírra ment, majd 3x2 percig melegítettem felfűtés után. Közben kétszer görgőztem, majd lekapartam a papírt. Sajnos a sósavas ecsetet most nem tudtam használni. Gyönyörűen sikerült, jobb, mint a vasalás. Utána kémiai ónozóval vontam be. Nekem nagyon bevált, mivel szépen ki tudta adni ezeket a vékony sávokat, aminél csak vastagabbat fogok a jövőben használni. A görgőzés nagyon fontos! Kényelmes, gyors és pontos a használata, szinte a levilágítóssal egyenértékü. Utána, ahogy írtátok, a maratót is tudta melegíteni. Ezzel talán már tudok olyan szép nyákokat gyártani, mint vicsys, szóval mindenkinek csak ajánlani tudom. Kedves Watt! Mi a fene ez az áramkör? Ha már ilyen szépen sikerült, csak meg kéne építeni teljesen
Szia!
Gratulálok a szép nyákhoz! Görgőre semmi szükség, mert egy darab papír zsepi is megteszi.
Helló! Múltkoriban akadtam rá erre a fórumra, és t0bihoz hasonlóan én is t...-s szendvicssütőt vettem 23xx Ft-ért. Ami t0bi tavalyi hozzászólásában felütötte a fejemet, hogy hőálló szilikonnal ragasztotta be a felső részt. Találtam én is a neten mondjuk ilyet. A kérdés, ami bennem felmerült, hogy ez képes ragasztóként is viselkedni? Én azt hittem, hogy ez csak egy hőre keményedő gumiszerű anyag. A másik kérdés, hogy ez vezeti-e a hőt, vagy csak állja? (Szerintem az utóbbi)
Szia!
Nem kell bele semmi féle szilikon ragasztó. A két oldalába fursz egy kicsi lyukat, és az megtartja az alu lapot. Így nincs hőveszteség. Azt hiszem a topic elején leírtam, hogyan kell megcsinálni. Mielőtt belevágsz a dologba, azért próbáld ki, hogy milyen nyákot tudsz vele csinálni, mert a toner por milyensége(olvadáspontja) határozza meg a kívánt hőmérsékletet. Ha nem tudja rendesen megolvasztani, akkor vagy áttvered a fedlapban levő hőkapcsolót, vagy kiegészítő elektronikát készítesz hozzá. Én lusta voltam elektronikát készíteni, így áttvertem a hőkapcsolót.
Igazából t0bi írta a hőálló szilikont(Itt), erre vonatkozott a kérdés. Gondoltam, mielőtt roncsolnék (átfúrás), megpróbálnám a szilikont. De ha az nem jön be, akkor jön a Te módszered.
A hőmérséklet méréseim szerint olyan 170 °C, az vagy elég lesz a Samsung tonerporhoz, vagy nem, majd kiderül. Még szilikonlapot is szereznem kell, mert a Tescoban aranyáron van. Egyelőre lehet, hogy próbálkozom anélkül.
Szia t0bi!
A nyák alá és fölé is tettél szilikonlapot? Jól értettem a műveleti sorrendet? - felfűtés - nyák behelyezés (egyoldalasnál felül van a műnyomó) - lehajtom a felsőrészt, 2 perc melegítés - felsőrészt felhajtom, görgőzés - lehajtom a felsőrészt, 2 perc melegítés - felsőrészt felhajtom, görgőzés - lehajtom a felsőrészt, 2 perc melegítés - felsőrészt felhajtom, kiveszem a nyákot
Szevasztok!
A kivehető tálcás szendvicssütő is megfelelő? Úgy gondoltam, hogy a tálcák helyére tennék 3-4 mm vastag alu lapokat. Vagy a tálcák fölé tegyem?
Szia!
Az általad ismertetett sütőt nem ismerem. Ha bele tudsz tenni 2 db alumínium lapot, plusz a szilikon gumit plusz a nyákot úgy hogy ha lecsukod a sütő tetejét , egyenletes legyen a nyomás a nyák minden pontján, akkor megfelel a Te sütőd is. A sütőben ki kellene cserélni a thermostatot is 180 fokos körülire, mert ennyi kell a toner por felolvasztására, de lehet a Te sütőd is tudja ezt. Próbáld ki. Viszont a 3-4 mm vastag alumínium lapnak, sok idő kell a felmelegítéshez. Annak idején szükség megoldásként jött ez az ötlet, de már én is átalakított laminátort használok. Viszont, ha gond van a laminátorral, akkor újra előveszem a jó öreg kis szendvicssütőmet Jó kísérletezgetést.
Először én is laminátorban gondolkodtam, utána találtam ezt a topikot. A most piacon lévő laminátorok közül tudsz javasolni olyat ami megfelelő kisebb átalakítással?
Sajnos a mostaniakban nem tudok olyat, melyet csak kis átalakítással lehet használni. a régi laminátorokat sem volt annyira egyszerű átalakítani. Ajánlom nézz körül a laminátoros topicban, vannak jó ötletek.
Sziasztok. itt kérdeznék, mert ez a topic talán elég elvont a kérdésemhez. Fotó - vagy ép nyomtatás alapján szeretnék maratni, de nem nyákra hanem hungarocelbe.
Az ez elképzelésem, hogy ezt Antiküthérai szerkezet csinálnám meg hungarocellből vagy viaszból stb. Különböző módon másolnám szkennlém ezt vagy esetleg más fotót hogy lehetőleg csak fekete fehér foltokban maradjon meg papíron. Utána a papírral valamit csinálnék. Az itt látható vasalás nyilván nem jó hungarocell vagy viasz esetén, de valami hasonlóra gondolok. Olyasmit képzelek el, hogy valahogy felvinne a tiétekhez hasonló módszer egy réteget a hungarocellre, ami után a hungarocellt egyenletesen finoman újra és újra bekenve valamilyen oldószerrel, egy idő után kirajzolódna ennek a képe, mert ahol nem fed a festék, ott a hungarocell maródna. Ezek után pedig a kialakult hungarocell kliséből a szokásos habvesztéses öntési technológiával ki lehetne önteni a szerkezetet. Ezzel a módszerrel hasonló régészeti leleteket fotó alapján elő lehetne állítani felleléshű állapotban. Van valakinek erről véleménye? A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |