Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   269 / 607
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Vedd ki a 4.7 kOhmos ellenállást úgy beindul-e?
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Haladunk. Mostmar Be-be zorrennek hangok. Bemenetni forasztasnal gond van , azt megcsinalom. Viszont ha erintkezik is jol, zuug elegge es csendes is a muzsika...
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Ha a bemenet nem érintkezik rendesen akkor szokott zúgni (gerjedni), és halkan szólni.
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 16, 2011 1 /
 
aaaaa!! Nem akar menni. zorog picit ha mozgatom itt a kabeleket de semmi hang most :-w mi a fene van mar?? bezzeg masnak 1bol megy
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 16, 2011 1 /
 
most 18-20 v van a 9-10. lab kozott! Ez baj? mert csak zorog most es zene nem szol...
(#) Gyusze hozzászólása Júl 16, 2011 1 /
 
Valaki segitsen mar!!! Tokom tele az egeszel, az tuti. Megy, de nagyon nagyon csendesen es zug is elegge, bar az lehet a potmeter hianytol de ,hogy mert csendes fingom nincs! Valaki segitsen! Gyenge lenne a Tap?
(#) Gyusze hozzászólása Júl 16, 2011 1 /
 
alapbol 16v-os Vasmagos Trafot pufereltem es egyeniranyitottam. Szerintem nincs eleg kakao a trafoba es azert ilyen halk
(#) neocska válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
1)Probáld ki egy labortáprol.
2)Puffer kondik között vane 100nF?
3)Cinezz ujra mindent, általába segit.
4)Jelbemenet biztos hogy jo? (a kábel minösége, nincse szakadva)

értem h televan a t***d de ha lehet következökor ne ird le
(#) david91 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Nem a két láb között kell mérni, hanem külön-külön a földhöz képest, mind a 9., mind a 10. láb feszültségét! A trafó 2*16V gondolom, akkor az egyenirányítás és szűrés után 2*22,5V nagyjából, 8ohm-os terhelésre kevés szerintem, bár még 4ohm-ra se túl sok. Az adatlapon rajta van a kimenő teljesítmény, a tápfesz függvényében.
(#) sanca2 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Szia

Nekem 2X12V váltó (300 W torroid trafó ) van egyenirányítva és ELNA 35V 15000 yF os kondikkal szűrve és tökéletes 8 ohm-os hangfalal

Nincs előerősítő, csak egy poti és bemenetválsztó van

Jazztől a metálig mindent halgatok

Üdv
(#) Moderátor hozzászólása Gyusze hozzászólására (») Júl 17, 2011
 
Lehet visszafogni magad! Ahelyett hogy vered itt a netvagányt, inkább figyelj oda hogy mit hogyan írsz, és ne követelőzz!
(#) kistotti01 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Hello!
Nyugi, és ne kapkodj... Az elektronika nyugodtságról, és a megfontontolt döntésekről szól. Főleg, hogy trafó is van a dologban, ezért fokozott figyelmet kíván, hiszen a 230V veszélyes!! Nekem is volt olyan, hogy valami nem müködött napokon át, és mégis meglett a baja. Ha tudnál pár fotót készíteni, az megsegíthetné a hibakeresést. Így látatlanba nehéz, mivel valószínű, hogy valami elkötés lesz ludas a dologban. Kellene fotó a trafóról, (mert lehet, hogy pici a teljesítménye, azért halk az erősítő), az erősítő panleról, (előfordúlhat, hogy rossz alaktrész van valahova beültetve) egyenírányításról, pufferről, illetve a vezetékelésről. Természetesn csak, ha megoldható.
Üdv.: Kistotti
(#) peter1995 hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Hello. Hidalt TDA7294-hez Mono 2IC elég egy 300W-os táp? 2x10.000µF szűréssel.
(#) zoli_cso válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Hello, Igen eleg a 300W-os tap es a szures is eleg.
(#) peter1995 válasza zoli_cso hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Rendben köszi.
(#) reloop hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Sziasztok! Végeztem egy kísérletet. A TDA7294 belső előerősítő részének készítettem tápszűrést: 100 ohm és 470uF. A 7-es és 8-as lábakra menő vezetősávot megszakítottam. A kapcsolást a teljesítmény tápbemenetek elé kötött 10 ohm ellenállással és a trafó primer körében 60W izzóval élesztettem mint mindig. AZ IC azonnal tönkrement.
Hogyan lehetne ezt a fajta szűrést megoldani? Azért érdekel mert ha 10000µF-nál kisebb puffert használok IC-nként akkor csendes szobában már hallható a brumm.
(#) peter1995 hozzászólása Júl 17, 2011 /
 
Hello. VAn egy hidalt (2IC-s) TDA7294es monó erősítőm. Az erősítő már régebb óta megvan de a trafó kicsi volt hozzá így úgy döntöttem hogy csinálok egy neki valót. Szereztem is egy jó nagy trafót (500W-os) aminek 0,7es primerje van és 2x30V-ra tervezném a szekunderét. A kérdésem hogy az egyes 30V-os ágak hány amper terhelhetőséggel rendelkezzenek? VAn 1mm átmérőjű drótom az biztos elég lenne rá meg van 1,6-os drótom de az csak az egyik 30V-ra elég. Milyen vastag drótot használjak ahhoz hogy teljes gázon se égjen le a trafó. Az nem baj ha melegszik de ne égjen le.?
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Helló! A hídnak akkor kell 2x30V szekunder, ha 16 ohm hangszóród van. 8 ohm -hoz 2x24V AC-t ajánlok.
A méretezéssel kapcsolatban itt érdeklődj.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Eddig is 40VDC volt és jól szólt csak mélynél nagyon visszaesett mert gyenge volt a trafó.
(#) Gyusze válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Hello. Koszi a segitsegeket. Meg probalok meg segiteni magamon. Kep megoldhato, csak eleg ''cigany'' munka(nem akarok senkit megserteni evel). Elso ilyen munkam, es ezt is mar ujra csinaltam jo parszor. Kicsit nagyobb nyak-al csinaltam, hogy joban bele lehessen latni es joban hoza lehessen ferni. Lehet van benne valami,hogy kicsi a tap. 100nf-s kondikat meg nem tettem bele. Amiket kaptam regeben rajzokat egyiken se volt. Pufer kondi sincs ilyen 10.000 meg annal nagyobb jelenleg itthon. Kell vegyek, meg akkor mast is veszek amit kell. Ha esetleg valamelyik alkatresz nem paszol, kerlek szolj es veszek helyette masikat. Ami csak kell meg pluszba/vagy valami helyett szolj kerlek. Trafo E vasmagos jo? Elore is koszi.
(#) Gyusze válasza neocska hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Nincs sajnos labortapom. 100nf-ost kell vegyek, de hova is tegyem? pufferek utan parhuzamosan veluk? Ujra cineztem mindent!. Jelbemenet, szerintem jo :-?? Az a kabel mas hifivel jol ment. Felirtam kepre ,hogy mi micsoda, es menyi az erteke.

ui: ha 1x mukodni fog szebben megcsinalom a nyakot es mindent. Csak menyen 1x...
(#) neocska válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Párhuzamosan a puffer kondikkal a 100nF-eket, és megdupláznám a puffert.
Müködni fog! Csak sok türelem kell hozza!
Ez szereint volt utánépitve? ha igen akkor ellenörizd le a nyákod, meg az elemeket hogy jo helyen vannak-e Sajnos a képröl nehéz tájékozodni, föleg hogy csak 1ik oldala van meg.

u.i. csak én látom ugy, hogy csak simma trafo és nem simmetrikus?
(#) Gyusze válasza neocska hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
ja, sima trafo. Talan ez a gond... ? Amugy a masik oldala atlatszik, vagyis a vezetes, nyak rajza latszik. Es aszerint csinaltam mint amit te is mutattal. Egyeb tenyezo, ami meg szoba johet? Az nem gond, ha nem mindegyik ertek egyezik meg a kit leirasan szereplokel?
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Tudod mi az a szimmetrikus táp?
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Tudom de nincs olyanom, Bejartam az elektronikai boltokat es nem igazan talaltam. :-s Ezert hat probaltam aval ami van/volt
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Próbáld Így bekötni a tápot.
(#) neocska válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 18, 2011 / 1
 
Kisebb eltérések nem "olyan nagy" bajok.
Na de amitnt azt tudjuk, és a mellékelt rajzon is láthato, hogy az erösitö igen igen kedveli a simmetrikus tápot, namármost ennek hiányában, a tápfeszültséged felezödik (pufferkondik probálják összehozni a "gnd"-t). Szerintem keress minimum egy 2X16V-os trafot ami tud 5-5Amperkát oldalanként.
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Probaltam nemreg, es ugyan igy csinal. Halk es recseg is. Max ebbol tudnam kiszedni azt a trafot mert az az erosito mar reg leegett, meg apum fiatalkoraba, csak az 40v AC-t ad es ki is kell szerelni onnan, vagy legalab lekotni. Szerinted probaljam meg aval ha nincs mas?
(#) imre8407 válasza Gyusze hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
40V AC vagy 2*40V AC vagy 2*20V AC?
(#) Gyusze válasza imre8407 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ez akkor most 2x 23 v lenne. Nem igaz? Ugy csinaltam a kepeket hogy lathato legyen a meres. Szerintetek erdemes lenne kivenni?
Következő: »»   269 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem