Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Bővebben: Link
Pont így néz ki csak nincs szürke sáv a katód mellett + rá van írva hogy non polar. Egy nem tecnikai paraméter van rajta: u2c, ez alapján sem találom az adatlapot.
Én még nem hallottam androidos telefonnál erről a funkcióról, ám ha mégis létezik, biztosan kábel is kapható hozzá...
![]()
az usb toldót nem nagyon tudom hogy kell megcsinálni. Két usb hosszabbítóról, levágtam a bemenet részét és az okat akarom összekötni. Namost a színek ugyan azok mindkettőnél, szín szerint kössem öket , vagy esetleg valahogy máshogy ? Hogy lenne ez jó ? Nem merek próbálkozni mert féltem a telómat :-/
tudja, keress rá !
![]()
Szinek alapján én sem mernék... Kitudja, keleti barátaink mit hova kötöttek? Éppen ezért jó lenne megmérni - szerintem. Az ilyen jellegű kérdéseken mindig elcsodálkozom, mikor minimális spórolás miatt komoly értékeket kockáztattok.
![]() ![]()
hát a telót kaptam nyári munkáért. de ha kockázatos akkor inkább holnap megkEérdezem az usb toldót boltban azért köszi
![]()
de egyébként szét tudom azedni még jobban is csak nem tudom hogy hogyan kell összekötni őket
na erről lenne szó (alul a kép ) mindkettőből 4 vezeték piros fehér zöld és feka , és a másikból is
Előbb írtam, hogy mérd meg, melyik vezeték hová megy. Ha ez gondot okoz, tényleg jobban jársz egy kész termékkel.
![]() Szerk.: A képeden nincs semmi...
Hello!
Na most láma leszek ![]() Kellene egy szabályozható kistápot építenem, digitális konyhamérleghez ![]() LM317 nincs itthon, azzal lenne egyszerűbb. Hasonló megoldás akadna LM340-nel, az van is. Referenciakapcsolást megépítettem,azaz ezt, R1 330ohm, poti 4,7k, 5V-t kap a bemenetére. Üresjáratban szépen szabályoz, be tudom lőni a megfelelő feszre, de ha beterhelem, akkor leesik a kimeneti fesz a szabályozás legalsó állásába... Mivel a mérleg nincs kéznél (még), ezért 6V-os kis izzóval, meg PC ventilátorral terheltem, annál a mérleg sem fog többet fogyasztani. (Mondjuk ha a mérleg közelében leszek, akkor LM317-t is tudok már venni, de most érek rá, jó lenne előre megoldani a tápot.) Kérdés, ennek így is kell működnie, és félreértettem az LM340 alkalmazását, vagy valamit nagyon rosszul csinálok? ![]()
lemerült az elem a multiméteremben így nem tudok mérni sajna :'( na köszi az eddigi helpet ! jó éjt !
Szia!
Gondolom, a mérleg eleme 3V -os... Az LM140 / LM340 -nek minimum 2 V -tal nagyobb bemeneti feszültségre van szüksége, mint amit a kimeneten szeretnél. Az 5V -ból 3V -os csinálni csak kis terhelésre fog tudni... Adj a bemenetére 9 - 12V egyenfeszültséget, akkor próbáld a 3V -ot beállítani a kimenetre, és próbálhatod terhelni.
A mérlegnek 3,6-3,7V kell, másról nem működik... 12V-ról is bekapcsol, csak nem hajlandó mérni, ha nincs meg a referenciafesz (gratulálok oda is, mert a CR2032 is aztán 3,5-től 3,8V-ig bármennyi lehet
![]() ![]() A 2V-tal több bemeneti feszkó megvan, mert egy 5,9V-os dugasztáp adja a feszt, 350mA terhelhetőségű, szerintem az elég kéne, hogy legyen. (Viszont a szabályozás 12V-ról sem megy...) Amúgy viszont, lehet kevés neki a 4,7k-s poti...? A szabályozó poti állásától hogy függ a kimeneti feszültsége ennek a dögnek? Jól gondolom hogy minél nagyobb ellenállás van a föld felé, annál nagyobb feszt ad ki?
Az LM340 doksijából én azt látom, hogy ez fix feszültségű stabilizátor. Van belőle 5, 12, és 15V-os kimeneti feszültségű. Ezeknél a feszültségeknél 2V-tal nagyobb feszültséget kell adni a bementére, hogy a típusnak megfelelő feszültséget adja a kimenetén.
Az általad megépített kapcsolás arra jó, hogy ha pl. csak pl. 5V-os típusod van, akkor abból lehet 5V-nál nagyobb változtatható feszültségű stabilizátort csinálni (megfelelően nagy bemenő feszültség mellett). Ez az IC neked nem lesz jó, de az LM317-tel meg lehet csinálni a kapcsolást, az 1,25V-tól felfelé 25V-ig bármilyen feszültség stabilizálására beállítható.
Stereo enhancer-t hogy lehet csinálni? Ismertebb nevén mono-ból stereo-t. Fázisfordítós dolgok nem jönnek be... Persze nem kell agyonbonyolítani de lehessen álltani is.
Aham, * akkor ez tényleg kilőve, benéztem az adatlapot
![]() ![]() Akkor marad a várakozás, meg a LM317 beszerzés ![]() * Ez valami új étkezési szokás ? Ha nem, akkor gondolom ez akart lenni : " értem ! "
Helló!
Vettem egy MAXWELL MX-25 304-es multimétert, amihez adtak egy hőmérő szondát -/+5 for pontossággal. A kérdésem az, hogy lehet-e hozzá gyártani vagy kapni nagy pontosságú szondát. Esetleg, ha levágom egy autós hőmérő zsinórját és potméterrel bekalibrálom, az szóba jöhet?
Sziasztok!
25W-os asztali ventillátort (230V) szeretnék valami egyszerű elektronikával lassabb forgásra bírni. Nem érzékelősre gondoltam, hanem olyanra, ami potméter tekerésre kevesebb-több delejt kap ezáltal gyorsul-lassul. Már létező fórumra irányítást is köszönném. üdv: I
Fázishasitó kapcsolást kéne keresned.
Mint már többször írtuk, egyfázisú asszinkron motor (a ventilátorokban leginkább ilyenek vannak) nem nyerő megoldás sem a fázishasítós, sem a PWM szabályzós megoldás. Nézz körül a köbzoli linkjén jelzett topikban.
Köszönöm a válaszokat!
üdv: I
Nyerőnek nem nyerő, de kismotoroknál működik.
Egy darabig működik, aztán jön a jobbra csodálkozz, meg némi füstjelenség.
Kis teljesítményű aszinkron motorokat lehet szlippel is szabályozni. Cikk: Bővebben: Link
Ez már itt eléggé OFF. köbzoli átirányította a kérdezőt a megfelelő topikba, ahol a témát lehet boncolgatni.
Hello!
Ez a dolog messze nem olyan egyszerű mint gondolnád. Nem ismerem a műszeredet, és képen sem lehet túl jól látni a szondát, de általában kézi-műszereknél K típusú hőelemeket alkalmaznak. Egy hőelem alap pontossága, általában 1-2°C, és uV-os tartományú feszültségeket ad. Ehhez jön még, hogy a hidegpont kompenzáció van vagy nincs, illetve milyen van a műszerben. A hőelemeket speciális kompenz vezetékkel csatlakoztatják a mérőmű bemenetére. A hőelem vezetékének anyaga meg kell egyezzen a hőelem két összehegesztet anyagával. Ezt szétszedni badarság. (meg sem tudod forrasztani) Másik hőelemet lehetne hozzá csatlakoztatni, de ha neked pontosabb hőmérésre lenne szükséged, akkor a hőelemhez készült speciális műszerre van szükséged, nem egy multiméterre. Mert ennek, ez a mérése, csak egy kiegészítő szolgáltatás. Nagy hőmérséklet tartományú hőmérséklet mérésnél ritkán van szükség nagy pontosságra, mert a mérést egyéb fizikai dolgok is erősen befolyásolják. Ha még is, kb. +850°C-ig, ellenállás hőmérőt alkalmaznak, pld. Pt100 érzékelővel és speciális linearizált (processzoros) jelváltóval. De gondolom számodra nem ennyire fontos a dolog. Autós hőmérőben szinte biztos, hogy egy gagyi termisztor van alkalmazva, így ez nem alkalmas. De ha a műszered még is ellenállás változáson alapuló hőmérsékletet is mérne a kalibrálásoddal, legfeljebb egy ponton lenne pontos a mérés. üdv! proli007
Sziasztok!
Nagyon megörültem, hogy van egy ilyen fórum, kb. az utolsó mentsváram. A következő lenne a kérdésem: Adott egy gipszkartonból kivágott városrészlet alakú forma, amin nagy toronyházak vannak (persze csak makett, kb 2m magas). A házon kivágott pici füstüveg négyzetecskék jelképezik az ablakokat. E mögé szeretnék berakni led-eket, amik randomra fel és lekapcsolnak. A csúcs az lenne, ha a fényerő szépen lassan növekedne fel, majd lekapcsoláskor, szépen lassan halványulna el. Ha valaki csinált már ilyet, vagy hasonlót, kérem szépen segítsen! Én full hülye vagyok az egész témához ![]() ![]()
Nézz szét itt:Bővebben: Link
Sziasztok!
A standby fogyasztást hogyan lehet megmérni? 12V-os cuccról van szó, autóakkuról, de nincs adatom a nyugalmi áramfelvételéről, viszont jó lenne tudni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |