Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Eagle 3D segítség, POV-Ray
Lapozás: OK   5 / 42
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Hello!
Javasolom töltsd le az Eagle 3d kiegészítést és a povray is újra, telepítsd fel ismét.Aztán az egale3d ulpt tedd az eagle ulp mappájába, a eagle3d povray mappa tartalmát ( a könyvtárt ne,csak a tartalmát) az újjonan feltelepített povray include mappába.Van külön letölthető image (alktrész előnézeti képe) ezt az eagle3d mappa img alkönyvtártába másold. (persze mindezek előtt uninstall)

Remélem most már működnifog.Ha, nem írj.......
(#) PCB válasza IMi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Szia !

Szuper, most tettem fel az Eagle-t + 3D-t



Üdv!
(#) Attila86 válasza IMi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Idézet:
„Van külön letölthető image (alktrész előnézeti képe) ezt az eagle3d mappa img alkönyvtártába másold”


Ezt a mondatot nem teljesen értem. Milyen "image"? Honnan tudom letölteni?
(#) PCB válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Szia !

Most szedtem le mindent, telepítettem ennek a leírásnak az alapján

Itt olvasd el a (#10999) hozzászólást, ott van minden ami kell.

Üdv!

(#) Attila86 válasza PCB hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Ezt már elolvastam.
(#) PCB válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Szia !

Akkor nem értem mi nem világos.

Üdv!
(#) IMi válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Hello!
Gondolom INNEN töltötted le az ulp-t, itt picit lejjeb van a letölthető image (előnézeti képek az alkatrészekről)
(#) Attila86 válasza IMi hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Nálam az Eagle 3D-nek nincs "img" nevű alkönyvtára.
Most telepítettem újra frissen, de nem csinált magának ilyen mappát.
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Hát akkor csinálj egyet magadnak! Oda csomagold ki a zip fájlt. És ha azt akarod, hogy működjön az itt lévő fájlt töltsd le és rakd a benne lévőket a helyére.
(#) Attila86 hozzászólása Aug 4, 2007 /
 
Amúgy ez a halom előnézeti kép mire jó? Mire használja az Eagle 3d?
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Csináltam egy img mappát, de előtte újratelepítettem az Eagle 3D-t és a POV-Ray-t is.
De hiába, ugyan azt csinálja. Monjuk mostmár azt tudom hogy "Parse Error Sound"-ot játszik le ha rányomok a Run-ra.
Fogalmam sincs mi lehet a baja.
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Szia !

Kicsit másabb téma
-------

A POV-RAY programhoz van valami szerkesztő, saját képeket betenni az adatbázisba ?
Kicsit szórakoztam vele, készítettem új képet..stb
de az nem jelenik meg még akkor sem ha egy, már meglévő kép nevére nevezem.

Második próba:

Megírtam egy új kép mekróját akkor megjelent, de az árnyékban valami szöveget tesz a kész pov fájlra az alkatrészekhez.

Üdv!


Előzőleg rossz topicba írtam bocsi
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Ha már sikerült egy panelt 3d-ben megjelenítened, lehet, hogy láttad, hogy egyes alkatrészek nem jelentek meg. Ha az ulp futtatásakor bejelölöd a Általán fülön a saját alkatrészek és az ismeretlen alkatrészek megjelenítését, akkor amikor ilyen alkatrészt talál felajánlja egy külön ablakban a helyettesítést. Ott lehetőséged van képek alapján az alkatrészek azonosítására. Ez az eredeti ulp-ben is benne van, de nem működött rendesen igy a fáljok cseréjével már meg.
(Látom nem akar ez nálad működni pedig ha Frankye és PCB szerinti leírást követted, menni-e kellene...)
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Nem teljesen tiszta nekem, hogy milyen adatbázisba akarsz saját képeket tenni?
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Olvasd csak el még egyszer figyelmesen azt a leírást, és lépésenként hajtsd végre. Úgy mennie kell!
(Azért írom, hogy figyelmesen, mert az img könyvtár kérdése is benne volt.)
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Szia !

A 3D-s megjelenítés képei közé ami az img könyvtárban van.


Üdv!
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Úgy emlékszem, hogy ugyanolyan névvel, mint a png lenni kell egy sornak a 3dpack.dat vagy 3dusrpack.dat fáljban
igy: kép : alkatrész.png
alkatrész:0:1:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:alkatrész(::
Ha nem működik, bocs.
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„3dusrpack.dat fáljban igy: kép : alkatrész.png alkatrész:0:1:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:alkatrész(::”


Ez rendben van, de a makrót is meg kell írni hozzá

a C:\Eagle\ulp\Eagle3D\povray\*.inc fájlban

Ez is megvan, de a programban ahol a saját / ismeretlen alkatrészt választod ki nem látszik a kép.

Ha a 3dusrpack.dat fáljban kicserélem a fájlnevet akkor látszik a kép a *.pov fájlban de az árnyékra tesz valami szöveget.

Üdv!
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Megmondom őszintén egyszer, régen csináltam egy saját alkatrész-képet az img könyvtárba, de nem emlékszem erre a problémára és arra sem, hogyan oldottam meg, ha volt. A kép látható ...
(Nekem az 3dusrpac.dat-ban van, a makrója meg a user.inc-ben)
POV-RAY-nek nálam a 3.61 fut. Abban ilyen szöveget nem láttam az árnyékon...
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 4, 2007 /
 
Szia !

Nekem az user.inc üres !

Küld el légyszi a te user.inc fájlodat, hadd nézzem a tartalmát hogyan épül fel.

Üdv!
(#) jdani hozzászólása Aug 5, 2007 /
 
hellóka! nekem működik az eagle,most próbáltam először, de nem tuom h. lehet-e közeliteni stb a 3D-be! ha lehet, akkor meik gombokkal lehet? és forgatni?
(#) IMi válasza jdani hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Hello!
Az ulp-ban van olyan, hogy camera fül, itt tudsz ilyesmit berhelni.
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Kb. 3 megás az user.inc-m, abban vannak a saját makróim, de majd mindjárt lepróbálom ezt a saját kép alkotós dolgot és jelentkezem.
(#) Attila86 válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Ezen már többször végigrágtam magam, de hiába.
Kevés dolog van a számítógépen amit ha szükséges, akkor nem tudok megoldani. Sajnos ez most ezen kevesek közé tartozik.

Valaki egy zip-ben elküldhetné nekem az Eagle 3D mappáját (img mappa nélkül mert az nagy) és a POV-Ray mappáját hogy felülírjam a sajátomat, hátha.
Vagy mástnem találkozhatnék valakivel aki nagyon érti a dolgot. Vinném a laptopomat.
Más ötletem már nincs...

Amúgy akinek megy rendesen, annak a POV-Ray a Run-gombra való kattintás után mit csinál? (Nálam ugye lejátszik valami error hangot.)
(#) PCB válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Ugye az eredeti, és a nem magyaritott eagle.exe amivel próbálod.

A magyarra fordított exe-vel nekem sem megy a run

Üdv!
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Köszi, várom !

Üdv!
(#) MPi-c válasza PCB hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Már le is próbáltam. Nem is kellett az inc-ben a makró (nem is volt), anélkül is megjelent a kép. Ahogy írtam, ugyanazzal a névvel a png, mint a 3dusrpac.dat -ban a sor. A makró hiánya a POV-RAY-ben a renderelés során hibát jelzett, de csak ennyi..
Itt a kép és itt a dat-ba a sor:
CR2032V:0:1:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:0:CR2032V(::
Próbld ki!

CR2032V.png
    
(#) MPi-c válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Tökéletesen elég az a fájl, amit az Eagle 3d honlapjáról a telepítéshez letöltöttél. Ha magyarítani akarod az ulp-t, akkor meg a már megadott Eagle3D.zip fájl. Ezzel az alkatrészek előkép megjelenítésének hibája is javítva van.

Először írd le, hogy a telepítés után mi hol van, aztán próbáljunk végig menni a program használatán lépésről-lépésre! Hátha kibukik valami emberi tényező Írd le röviden, pontokba szedve. ha tudsz képernyőképeket is tegyél fel.
(#) PCB válasza MPi-c hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Szia !

Érdekes dolgok ezek,

Az img könyvtárból kitöröltem minden kondenzátort

CAP_DIS_ELKO_5MM_10MM.png sincs ott, de ettől függetlenül valahonnan megtalálja a képet mert a pov fájlban meg látszik, holott az img könyvtárban nincs benne.

Üdv!
(#) PCB válasza PCB hozzászólására (») Aug 5, 2007 /
 
Megpróbáltam az eredeti képet átszineztem, de akkor is a szinezetlen kép(eredeti) jelenik meg.

Kezdem nem érteni
Következő: »»   5 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem