Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   913 / 1681
(#) Chello.1 válasza atiotezer hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Hallod megkerhetlek, hogy elmeseld egy adagban miket latok az elolapon?
Neztem a belsejet, de nemtom mi lehet. Talan egy hidalt erosito ez? Es honnan kap tapot?
Az volt a legfurcsabb, hogyan tudtad kihuzni az also dobozbol a kapcsolon keresztul azt a 2 vezeteket.Meg a belsejet is lgyszi ird korbe.
Kb. ugytunik az az egy vmi mintha talan egy vedelem lehetne ??
Meg, hogy mik vanak ott ahatuljan is kifele esmiert vannak ugy az egyes dolgok ahogyan vannak. Tok erdekel es ha mar ilyen friss a dolog.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Addig en is rakok fel egy nehany hangfalat, de nem egy szovegben hanem kulon fajtankent.
(Ahogy a szorgalmam diktalja)

Kezdesnek egy par Transmission line.

Kb. 500 liter netto terfogat 4.5 meter kimeno ut.
A kimeno csatorna keresztmetszete 70%-a a membranenak.
Kulso meretei 160*80(x?)*53
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
A kovetkezo egy fura doboz aminek oriasi hatasfoka volt.
2 darab szerintem jol szolo 16 cm-es hangszoro volt benne. (kb 15-20w ig tisztan szoltak)
Nem hittem volna, de egy 4*4-es szoba ablakait hangosan berezgette ez a doboz.

Kesobb szetszedtem mivel en nagyobb ladakat epitgetek, ha tehetem ez a par fajta kisebb kivancsisag volt.

Ma egy peldany az ocsemet szolgalja ha minden igaz, mert neki csinaltam azt amelyiken kor alaku 11 cm-es nyilas van.
Ennel megneztuk es erdekes volt, hogy 1 meterrol ugy lobogtatta az A4-es papirt mint valami vihar egy torulkozot.

Azert akkora es olyan a nyilas, mert viszonylag keves idom volt es valamivel melyebb hangokat is akartam.

A doboz mereteit egyebkent probaltam csokkenteni de par centi is azonnal megolte a hatasfokot.
A hatso resz egy a 40*40 cm-es belmerettel asszem 12 cm-es melysegben adott helyet egy-egy darab hangszoronak.

Lathato a kiserleti joval kisebb peldany is az egyik kepen.

Kulmerete nagyjabol 154*45*45 vagy valahogy igy alakult.
(#) Bubuka57 válasza atiotezer hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm. A pic felprogramozásával valószínű lesz kérdésem, még nagyon kezdő vagyok.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Megneztem egy sima szobai 2 csatornas valtozatot is.

Ugy lett 2 csatornas h kicsire akartam es nem is volt kozepem talan hozza.

Ez is eleg nagyot szolt, ezt masok is alatamasztottak akik meghallgattak amig letezett.

Ennek is van kep a kiserleti valtozatarol.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Itt csinalok egy szettet

Lemaradt az elozobol az ocsemnek keszitett kornyilasos.
Egy kep arrol h mikent szereltem a padloba a 4 piezzot,
ezt azert kellett, mert maskepp a felnti kozepek felhuzzak a hangkepet a plafon fele.

A lathato modon minden sarokban ilyen haromszog alakuakat helyeztem el, mert gyakorlat szerint igy sugarozza be minden iranybol a szobat a legszebben.

Neztem az audigy 4-es hangkartyaval telt hangu dobozokkal sem volt tul sok mely a front es rear hangszorokon uh. pont megfelelt.

Ma mar a frontokat volt turelmem 75 cm elhosszusagu haromszogekbe normalis felfogatassal beletenni, de igazabol 90 cm koruli elhossz kene nekik es a felsoknek, ha tudok venni majd valaha 4 egyforma koaxialis 20 cm-es hszt akk csinalok valamivel nagyobb haromszogeket.
Megneztem es kb. a faltol 10-15 cm kozott kezdem hianyosnak erezni a hallgatott zenet, addig egeszen egyenletesen szol mindenhol a szobaban.


Amikor osszessegeben szolt a 16 hangszoro (2 centert hasznaltam 2 oldalrol megfelelo tavolsagban a fultol)
voltakeppen be lehtett jatszani hangerokkel es egy kis eqzassal ugy, hogy a fejem kozepebol induljon ki a hangkep es a falakon tul ugy fel meterrel erosen korvonalazodjon.
Kb. az az erzes mint amikor fejhallgatozol vmi nagy minosegivel csak sokkal jobb, mert van elethu tavolsag erzeted is. Azert nem olyan rossz amikor melletted 30 centire szol egy harfa es egy masik iranybol enekel az enekes kb egy meterrol.
Amit nagyon szeretek hallgatni rajta az pl. sher koncert felvetele. Frankon elethu erzes, hogy mogotte vagy a szinpadon es a tomeg lentebb tavol orjong.
(Meg ugy mindent amit erdemes)

Erdekes volt, hogy mivel asszem a magasaknak megforditva is hasznaltam a fazisat egy idoben osszekeveredtek a fazisok mashol is es pl. trance szeru zenekkel siman keresztbe kasul huztak el mellettem az effektek. Aztan ezt rendeztem es ez az extra megszunt.
(Nem szeretem ha vmirol nem tudom, h miert van ugy ahogyan van.)

Manapsag alig tudom hallgatni mivel elszallt az a vegfokom ami a center hajtotta igy az egy ideje nincsen, egyszer majd venni kell egy ict.
Raadasul van az a hangos serceges perceges amit a zajokkal kapcsolatos temaban tarsalogtunk.
(Majdnem a fel hangerovel hallatszik)

Alul pedig megvan vegre a 3000 literes subom egy 600 as Garry-vel egyenlore mig nem tudok venni vmi nagy kilengesut.
Ez amugy egy egyutas boundpass ketoldali nyitassal.
1000/2000 L es 2/1200 cm2 ellentetes oldalakon.


Most meg reflex lada nelkul, mert a 30 as melyem tekijet leszaggattam. (Le volt veve a porvedoje es a nagyladaban maradt egyket kavics kozul egy belepattogott.)

Na elvileg ez lesz a teljes rendszer.

Vegere odatettem milyen hangszóró volt a kidobozokban. (Ezek kerultek ocsemebe).
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Egyenlore utolso csinalmanyom amirol kepeim vannak, az a 2 reflex kozepmelynek keszitett bassreflex dobozokrol szol es kulon a hangszororol .

Voltakeppen ezeket is lecserelnem 4 egyforma 25 cm-es koaxialisra ha tudneek venni, es akkor esetleg lehet ezekbol lesz a sub melle a bassreflex alapozas.

Erdekes, hogy a dobozban (reflex bassreflex) lathato darabnak tisztan kozephangja van es rovidfelfuggesztesu is mig a masik 2 nek dobmely hangja es normal harmonika felfuggesztesuek.

Ezzel szemben ha bemesz egy diszkos boltba es megkerdezed, hogy egy 25 cm-es hangszoronak tisztan kozep vagy kozepmely hangja van nem nagyon tudnak valaszolni meeg a jelen valasztekukat beleertve sem. (Ezt tobbhelyen tapasztaltam, legjobb esetben azt tudjak amit a gyarto mond rola, de konkret tapasztalat kulon 25 cm-es hangszorokkal nem nagyon van.)
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Hopp ez lemaradt.
Amikor a reflexeket probalgattam kiprobaltam, hogy milyen lehet a falba tenni egyesek csinalnak ilyet is.
Mivel a sugarzasi szog jelentosen elmaradt a haromszogdobozoketol igy ez a megoldas meg lett szuntetve.

Viszont talaltam egy hasznalhato modszert a pontatlan vagasok tomitesere mivel ezt a sok dobozt mondhatni szeriaban gyartottam, es ki kellett tomni valamivel a reseket a hanyagabbaknal.

Erre alkalmasnak talaltam a gyartyaviasz belefolyatasat es az azt koveto simara torleset mindaddig mig be nem foltozodik a res.
Ettol fuggetlenul nagyobb adagokkal jartam jobban azok egyenletesebben egydarabkent toltik ki a reseket.
(#) dudassandor1 válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 /
 
Ez nem semmi munka!
(#) enree válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 2, 2012 / 1
 
Nálad a fán nő a rétegelt lemez?
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Egy reszet vettem egy reszet kaptam regebben.
Es ha mindent osszevetunk nem tudtam volna hajlas es dagadas mentesen tarolni sok even at.

Lesznek meeg rajzok, mert ez a fenykepezom szorul nem nyit ki (kosz miatt) es a Sony telefon eldontotte, hogy neki muszaly telepulnie erre az opra. Ek is kezdi csak nem sikerul vegigvinnie.
De ha valahogyan fenykepet tudok kesziteni majd lesz az is.

Pl. legutobb isobarric probadarabot epitettem a 2 refibol.
Nagyon melyre lement az alkalmazott hangszorokhoz kepest es betoltotte a hangja mar 20w tol kb. azt az egybenyitott 90 legkobmeteremet (30 nm), legalabbis a 4*4 reszet.

40*35*35 kulso meretekkel 15/20 belso terrel, hogy kicsi maradjon nagyjabol ez az araany felet meg neki.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 2, 2012 /
 
Irtam viszont egy progit affele gyorskalkulatorkent szolgal amikor az a kerdesed, hogy az adott erosito birni fogja e a hangfalat/hangszorot vagy forditva.

3 kerdesre kell tudni valaszolni:

Hany volt taplalja a vegfokot?

Hany OHM-os hangfal/hangszoro?

Hany szazaleka megy ki a tapfesznek a kimenetre teljes nulldecibeles kivezerlesnel.
Ettol nem kell megijedni, mert a lehetseges 3 normalis valasz meg van adva elore.

50, 60, 70 mert a gyakorlat vagy pont ennyi vagy nagyon kozel all ezek valmelyikehez.

Tessek letolteni es kiprobalni.
Szivesen fogadok visszajelzeseket is.


Feltettem az .exe-t, a forraskodot (.pas pascalhoz) es a szoveg kibovitett valtozatat .txt-ben.
(#) accaboj hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Készülget a gainclon-om, kb 95%-ban kész a panel: 100nf kondik hiányoznak és szeretném még lecserélni a csúnya kerámis kondikat. Íme:

gainclon.jpg
    
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Üdv!

Elkészült a tda7294-es erősítő alkotó v3-as tervei alapján itt még az elektrolit kondenzátorok ideiglenesek ugyan is nem újak.
(#) zolika60 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Inkább a részeges fólia kondit kéne kiegyenesíteni és bele tenni a biztosítékot kéne beletenni, ha már ott a helye. Az ekok ellesznek egy jó darabig. Egyébként gratula.
(#) morzsa15 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Köszi az a baj hogy nagy és már nem fér oda azért részeges foglalatom még nincs várom a postást de ma már szerintem nem fog jönni :/
(#) zolika60 válasza accaboj hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Ez viszont szép munka. Szerintem nem csúnya a kerámia kondi sem. Gratulálok hozzá!
(#) zolika60 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Alá kell hajtogatni a lábait akkor elfér. Majd csak megjön a biztosíték foglalat is és akkor sokkal jobb lesz. :yes:
(#) morzsa15 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Sajnos nem olyan nagy hogy a 1000µF-os kondenzátor mait nem fér el.
(#) Chello.1 válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Had kerdezzem meg, hogy miert raktok minden kitpanelre ilyen 0-2200 mikro kondikat a tapra?

Itt mondjuk nem neztem, hogy pont tapon van e csak eszembe jitott, hogy ezt megkerdezzem.

el lehet hajtani a labaikat egymasenak allenteten iranyban es akkor elfernek, mondjuk engem minden zavar ami elko es ne ul le a panelra.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Elso erositod amugy?
A panelt te tervezted vagy felhasznaltal egy mar letezo tervet?

Az szokott lenni, hogy az alkaterszeket elobb megvesszük mint a panelt kivalasztjuk/megtervezzuk
pont amiatt, hogy elferjen minden.
(#) bencikusz válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Szia!
Tudom, hogy nem nekem címezted a hozzászólást, de ha nem baj, akkor megválaszolok egy két kérdést.
A két kondi itt nem konkrétan a táp része, hanem az oszcillációs zavarok elhárítása miatt van a panelon, valamint ez a panelt terv Alkotó kollégánk keze munkája.
Minden jót.
B
(#) accaboj válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Köszönöm! Remélem a gondos tervezés beváltja a hozzá fűzött reményeimet.
(#) morzsa15 válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 3, 2012 /
 
Pontosan ahogy bencikusz kolléga mondja de még lesz bele téve kondenzátor nem kevés! Szűrés ként!
(#) gaboca323f hozzászólása Júl 3, 2012 /
 
Üdv!

A kedvesem öccsének készítettem ezt a kis dobozkát, ha mennek tópartra, vagy akárhová pár napra ahol nem megoldott az áram. Zenél, világít, tölt. 2xTda2003, 10db nagyfényerejű led a flexibilis karon, szivargyújtós usb töltő (eredetileg).
A doboz anyaga 10mm-es rétegelt.
A két 10cm-es kétutal autós hangszóró 2,5 literes dobozkában külön külön, a köztük lévő rekeszben vannak az elektromos részek, és egy 12volt 7amperes akku. A töltéshez van hálózati és szivargyújtós kábel is.
A ragasztó és a kárpit anyag kivételével szinte minden bontott amiből áll.
Holnap meg is kapja, hagy örüljön.
(Az előlap még kap egy matricát)
(#) soos csaba hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok, ma készen lettem a labortápegységemmel, 2X50V, 5A-er terhelhetőséggel. A kijelzők, és a labortáp rajzát, és a beültetési rajzot Alkotó fórumtársunktól szereztem, köszönet érte. A képek magukért beszélnek.
(#) soos csaba válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Köszönöm, volt is vele meló. :yes:
(#) dudassandor1 válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Látszik is a sok munka, de megérte! Gratulálok én is hozzá!
(#) dudassandor1 válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Frankó!
(#) gaboca323f válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Köszönöm! Odaadtam neki, volt öröm Kiváncsi vagyok egy feltöltéssel meddig bírja majd, elvileg 11volt alatt már nem engedi az erősítőt és a telefontöltőt, csak a lámpa mehet.
Következő: »»   913 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem