Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   66 / 2514
(#) retoocs hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
köszi
(#) soos csaba hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Szevasztok,ezeket a rajzokat es nyomtatot aramkoroket puskas87-nek kuldom,mar regota kerte hogy kuldjem el neki de csak most kaptam el a fenykepezogepet.A rajzok es a nyomtatot aramkorok egy 75-150W-os erositoje,es egy alimentator,meg egy jelgeneratore.Eloszor az erositorol a kepek. Privatban akartam elkuldeni oket de meg nem jodtem ra hogy hogy kell.A rajzok Romaniai kiviteluek.Az erosito rajzara rafirkantotam de azokat nem kell figyelembe venni ,mert sokat kiserleteztem az erositovel,nagyob feszultsegen,a gyari utasitasokat kel kovetni. :yes: .Az erositot megcsinaltam,de sajnos mar eladtam,es nem tudok kepet mutatni rola hogy hogy is nez ki.
(#) soos csaba hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
tovabi kepek az erositorol:
(#) GTI válasza szilva hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Tettem rá, de még így is nagyon durva hangokat ad ki
Ahogy elnézem ez kiegyenlítő áram lesz, mert ha össze sincs kötve a végfok, a hangszínszabályzóval csak 1 közös testelésen van, és úgy üzemel mind a kettő akkor is búg, úgyhogy zárlat tuán kutatok, mert csak olyasmi lehet, legalábbis zserintem :no:
(#) hard hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
üdv nektek szakik
volna nekem egy kérdesem,volt egy erösitöm ami strappára ment ,na most kicseréltem minden olyan alkatrészt ami hibás volt.Most ott állok hogy megy de nagyon torzit,nem érteni mit énekel csak a baszus halatszik.Mi lehet az oka valami elkó? kérlek segitsettek
(#) huhuu válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
milyen erősítő?????

Gondolom a végtranyónál lehetett a gond. Párba válogattad az újakat???
(#) hard válasza huhuu hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
igen,párban vanak,bizonyos bd 911,és bd 912,eredetileg nem ezek voltak benne.De keresgélés után ugy van hogy ezek a megfelelöi.nem lehet hogy az elkók közül adta volna meg magát valamelyik?egyébként ez egy román erösitö bizonyos Delia
(#) Gery hozzászólása Okt 30, 2007 /
 
Hello. Ha egy erősítő +--os tápjával párhuzamosan kötöm a hangszinszabályzot az rendben van? Mert ezt kipróbáltam egy "összedobott" aktív szubszűrővel és bár volt hang, de zúgott. És nemtom hogy ez így nemjó, vagy a szűrő a rossz?
(#) Kovidivi válasza hard hozzászólására (») Okt 30, 2007 /
 
Hello!
"nem lehet hogy az elkók közül adta volna meg magát valamelyik?" - ezt szted ki fogja megválaszolni? nem vagyunk mi látnokok...
igen, lehet, hogy kondi ment ki, szerintem biztos. most előrébb vagy?
Ajánlom, hogy mérj ki szépen minden kondit, de előtte forraszd ki!
Egyébként ha nem raksz fel semmi anyagot az erősítőről, nem fogunk tudni segíteni. legalább kép, esetleg kapcsi rajz, mérési eredmények kellenének.
(#) frissadam hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
Hi!
Szeretnék építeni nagyobb teljesítményű erősítőt.Az a probléma h relatíve jó hangminőség(nem castone vagy sal vagy nemtommi) és kb 200-300w-os telj. kellene 4ohmra.A kapcsolás kiválasztásával van a gond igazából.Millió kapcsolás van a neten van fetes bipolartranyos,és még egyiket sem építette meg senki. .... Mindenki csak beszél és mesél."Fet-tel nem lehet jót,rx500-as nemjó,vf3 kvad nem jó szobán kívül....." Olyan emberek véleményére vok kíváncsi.akik építettekmár hasonló dolgot.Ismernek kapcsolásteknikákat aminek benn kell lenni ilyen erősítőben,és tudnak valami irányt adni......
Teszek fel pár sematikot saját indoló ötleteimbőlVárom a szakértő véleményeket.
(#) hard válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Hello
Köszi ,igen segitet,legalább todom hol kell keresgélnem.Gondoltam hogy az lehet de nem voltam bene biztos Felrakok egy kapcsi rajzot az erösitöröl,a másik oldal meg teljesen kuka.A jelet ha rá teszem minden de mikkor rácsatlakoztattom a hang szórót,az olvadó biszti megadta magát.Ezt majd orvosolni fogom ha meni fog a másik kanális.Ez egy rádió erösitö,az erösitö része be van jelölve,pirosal körrül.Nem a szak rajz ,de megteszi kösz minden segitséget
(#) valve válasza hard hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Ma miota kerestem ezt a Delia fele rajzot! Meg tortennek csodak, ma lemondtam rolla, hagytam a fenebe es akkor tessek IttVan! Kolokkoromban egy ilyesmi Deliarol muzsikaltam es eladasra gyartottam no aztan eluszott a rajz vhova azota kerestem! KoSsszi!
(#) Peti_85 válasza frissadam hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Én olyan haj-denagy tanácsot nem tudok adni, de nekem az első meg az utolsó rajz tetszett! Azokba látok fantáziát, és elég egyszerűnek is tűnik...
(#) valve válasza hard hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Megpingaltam multisim`be a Deliat, csak nehany alkatresz nem valami fenyes, igy ha neked megvan jobb minosegben akkor nezd at nem`e raktam vminek mas erteket! Amgy remekul szuperal! Koszi,
(#) hard válasza valve hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Helloka
Szivesen,habár nem gondoltam hogy vkinek szüksége lehet rá ,,.Egyébként a google a barátom,és együtesen találtunk rá Egyébként jó kis erösitö volt anno,gondoltam regenerálom,sikerült is kisebb nagyobb sikerel ,de még nem az igazi hátha majd helyre áll a rendszer valaha :integet2:
(#) valve válasza hard hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Kerestem ezerrel a googlin de nem talaltam kapcsrajzot ;o(( Nekem jol szuperalt annak idejen, ha meglenne az a rajz vhol, de csak elokerul amikor nemkeresem! Nagy Quad manias voltam (vagyok) de ez is elvihetne a palmat ugy ment, h le az osszes kapapokkal! Aztan kivancsi vok ez mit szuperal? Occedobom jovohet kozepere, csk legyen egy kis idom,.. Annyi biztos h a tranyok stimmelnek BD243C-BD244C BD139-BD140 es a ket BC az elejen! Aztan az ellenallasok hogy voltak az a relytely,.. (egy havertol volt a rajz es annyit tudok meg h egy Mohm ellenallas kelett vhova arra a rajzra, hanem zakatyolt! Azt mindig o rakta ra a titkos fejevel , nehogy elcsenjuk az otletet, es mindig lekaparta a vonalkodot! Perce akkor nem tudtuk megmerni mert 2Mohm ig mero mucerunk vot)
(#) M.Béla válasza frissadam hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Hello!
Ha igazán jót szeretnél akkor nézd meg ezt:Bővebben: Link
Itt a kapcsolási rajzok menüben a Tranzisztoros erősítő 3-at!!!!
Ez egy nagyon pöpec kis végfok,400W-ott tud (állítólag)én is most tervezem a nyákot hozzá.
Amint látod nagyon minimális az alkatrészigénye,ellentétben a hangminőségével.
De többet tudok róla majd ha késsz(jövőhéten talán)
(#) hard válasza valve hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
üdv
nem értem mit kellene átnéznem :nemtudom: ,tudod én egy kétt osztályos paraszt vagyok ,legyél szives lerni normálisan és szivesen segitek
(#) soos csaba válasza hard hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Hello hard!,nekem megvan a teljes rajza a delianak ,en mar sok ilyen erositot javitotam,es nekem is nagyon tetszik ahogy szuperal kulonosen a hangszinezoje.Kulon a hangszinjet is megcsinaltam mas erositobe es ot is jol szuperalt.A vegtranyokat BD 911,BD912vel lehet helyetesiteni,de lehet oket TIP 35,TIP36-al is helyetesiteni,a legutobi Delia ami nalam jart es elvolt romolva ilyen tip tranyokal helyetesitetem,es nagyon jol szuperalt azokal is.Az erositonek a kozepfeszulsege(a kimeneten,es a +on es a -on:27V-nak kell hogy legyen,(ha nem anyi a fezsultseg valami gond van a vegtranyokal,vagy a tobivel!)az uresjaratat a +oldalban levo vegtranyonak 30mA-re kell hogy alitsad az 1k-os szemiregel.mikor alitod a tranyonak az uresjaratat a bemenetelt leszoktak kotni a GND-re,es a szemireget ovatosan tekered felfele,mikozbe persze a muszer ravan kapcsolva a +oldali vegtranyo C-rara,es a +ra.DE mielot ezt mind megcsinalnad a szemireget 0-alapotaba kell hogy tekerd(nelegyen ellenalasa),es majd csak azutan ted ra a meromuszert,persze hamar levedted a vegtranyonak a C-rat a +rol es oda teszed a muszert a C-koze es a +koze,es csak azutan kapcsold be az erositot!Ha kell a teljes rajz elkuldhetem Csako!
(#) soos csaba hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
ja es megvalami a DELIA erositorol:a vegtranyok darlington tranzisztorok,es lehet hogy nem fog szuperalni BD241,BD242-vel.Csak BD911,es BD912-vel,ezeknek a tranyoknak bevan epitve ha jol tudom meg egy dioda is a C-ra,es az E-re,ugyhogy szerintem ilyeneket rakjal bele,maskulonben elfognak szalni a masfajta tranyok.(tapasztalat)Csa.
(#) M.Béla hozzászólása Okt 31, 2007 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdés ha az erősítőhöz nem a szokott módon(trafó központi csapolással) hanem csak simán Greatz-el egyenirányítva és a pufferek közös pontjával alakítom ki a nullát az úgy működhet???
Szóval a nulla csak a pufferek közös pontja lenne semmi más....
(#) vicsys válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Nem. De ha csak 2 leágazásod van a trafón, akkor is megoldható a +- os táp...
(#) M.Béla válasza vicsys hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Ahha értem..Én is így gondoltam csak egy haverom nem érti meg hogy ha összeköti a puffereket attól az még nem lessz nulla...
Egyébként most próbáltam gyakorlatba is,a feszültség igaz megvan 2x de a pozitív ág feleannyira se terhelhető mint a negatív
(#) Pafi válasza M.Béla hozzászólására (») Okt 31, 2007 /
 
Egy minimális kiegészítéssel így is működik. Én is így csináltam az itthoni erősítőmben, mert épp csak egy szekunderű trafó volt a fiókban.

SymAsym.GIF
    
(#) hard válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Hello Csaba

Köszike hogy fel ajánlottad a kapcsi rajzát,de már meg van 3 példányban is :yes: ,igen épp olyan tranyókat rendeltem,bd911 és bd 912.Az is van bele épitve,de nem akkarja az igazat Még nem volt idöm belenézni jobban azóta hogy beleraktam öket,kicseréltem még a bd 140,bd139,a kétt 0,5ohmos elenálást meg egy csomó elenálást még,söt volt egy szétrobant kondi is.Köszi a segitségedett,
(#) retoocs hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
volna egy kérdésem elkészitettem a átakakitot minden jol is mükszik de ha a pozitiv és negativ poluson mérek a kivánt 40V helyett 80V van ez igy jo?segitsetek kezdő vagyok
(#) szabi83 válasza retoocs hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
sok lesz a tda-nak, ha nem akkarod hogy tönkre menjen, akkor szerzel másik trafót... :yes:
(#) Peti_85 válasza retoocs hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Persze!
Hát a +/-40 az azt jelenti, hogy a GND-hez képest van egy negatív és egy pozitív 40 volt, amik össze vannak kötve (sorosan) az összeadva 80 V.
(#) Dzsoni hozzászólása Nov 1, 2007 /
 
Soos Csaba,

Eloszor gondolkodj, aztan irj!

1., ha 0-ra tekered a trimmert akkor folyik a legnagyobb nyugalmi aram, tehat PONT FORDITVA kell eleszteni az erositot, vagyis a trimmert max. allasba kell tekerni eloszor
2., a vegtranyok NEM darlington tranzisztorok
3., BD241/242 teljesen ALKALMATLAN vegtranyonak, de nem azert amit te irtal, hanem azert mert alacsony a SOA, a hFe, Pdmax, stb...
4., BD911/912-nel NINCSEN a szubsztratra epitett dioda
5., azt irod: "tapasztalat". na akkor most vagy kamuzol,hisz ilyen tapasztalatod nem lehet, vagy nagyon felrebeszelsz
6., mondd mar el hogy honnan veszed ezt a "szemireg" dumat... azt trimerpoti amirol te beszelsz

Szoval sok marhasagot hordtal ossze, nem ertem miert kell MEGTEVESZTENI a forumtagokat ilyen zoldsegekkel. Ha nem ertesz a temahoz akkor ne szolalj meg mert igy tobbet artasz mint hasznalsz. Ha valaki komolyan veszi amiket irsz akkor eleg nagy bajban az erositovel kapcsolatban lesz...
(#) valve válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Soos Csaba; ako a Delia rajzot elkuldhetned nekem mailen vagy bedobhatnad ide a kozosbe ;o)) Erore is Koszi!
Következő: »»   66 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem