Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   169 / 1679
(#) JZoli válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Te ez tényleg nagyon profi lett, elismerésem agondos, szép munkához.
(#) watt válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Ez tényleg nagyon szépen sikerült! Gratulálok!
(#) vanzerr válasza watt hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek!
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Ez igen! Az összes kalapomat megemelem, ez aztán a példa a gyönyörű munkára!
Nem csak az elektronikai részre fordítottál nagy figyelmet, de a - manapság oly ritka - szép dobozolásra! Kimondottan jól illik a doboz stílusa a csöves megoldáshoz, aminek megvan a maga "feeling"-je, ahogyan parázslik... Egy szó mint 100: Nagyon szép! Erre igazán büszke lehetsz!
(#) vanzerr válasza Frankye hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Nagyon köszönöm!
Megmondom őszintén nem gondoltam, hogy sikerülni fog a dobozolás. Már majdnem föladtam, ugyanis nem akartak összeragadni a "fadarabok". Utána kitaláltam, hogy ragasztózás után vékony pozdorja csavarral összecsavarozom, megvárom amíg megszárad, ezután pedig a csavarok helyére hurkapálcából csapokat ragasztok be a furatokba (ez látható is a képen). Utána fagitt, csiszolás, festés... Kicsit lassan haladt, mert minden művelet között 24 óra száradási idő kellett. Szóval végülis megérte rászánni az időt.
(#) elektrorudi válasza Jancsika hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Ohhh, azt hittem feltaláltam a spanyolviaszt, amikor tegnap rájöttem a "fordított vasalós" technológiára.
Ma pedig véletlenül pont erre az oldalra tévedtem és lám, már hónapokkal ezelőtt megoldotta Jancsika a kb. 3 éves problémámat... Ha előbb olvastam volna...
Közel húszonöt éve csinálok NYÁK-ot P20-al, de már nagyon untam a fotozásos macerát, váltani akartam...
Nem tudom illik-e még reagálni a majd' egy éve született levélre, de nem bírtam megállni. Bocsi.
Mellékeltem egy képet. Ez nem egy konkrét áramkör, csak egy "tanulmány" az eljáráshoz. A vonalak 10mil, a távolságok 8mil, az átvezetések szemei: nem is tudom milyen szélesek...

003.jpg
    
(#) Tom025 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Hát ez nem semmi, gyönyörű.. És még azt hittem, a saját prototípusom nagyon igényes lett. Ez a famegmunkálás bámulatos, csak gratulálni tudok a cucchoz.. Jó helyre kerültek a csövek..
(#) uli válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
ez nagyon frankó lett!! Gratulálok nekem valahogy hirtelen egy koporsó jutott az eszembe a formájáról
(#) Csibi válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Ez nagyon ott van!
Elöször nekem is az jutott eszembe, hogy a dobozt egy koporsosnál csináltad és biztos azért ilyen a formája (nem cikizni akarom! csak ez volt az első gondolatom a doboz láttán, nekem nagyon tetszik, szerintem a fa munka az ami igazán passzol egy ilyen antik gépezethez).
Én a dobozolás részt nem igazán imádom, épp ezért, nálam a fénykép keret jött be (a keretet olyanra szabod amilyenre csak akarod :yes: ).
Képeket mégegyszer nem teszek fel mert már itt vannak.
Üdv.
(#) vicsys válasza Csibi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Szia!
Nem szeretnél cikket írni belőle? Sztem iszonyat sikeres lenne! (nekem bejön nagyon...)
(#) Csibi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Szia!
Én benne vagyok, csak a fogalmazással és az idővel lehet probléma (eléggé elhúzódhat ). A jövő héten tervezem, hogy neki kezdek a leirásnak, addig megpróbálom kicsit összeszedni magam
(#) pbalazs hozzászólása Jan 2, 2008 /
 
Az ünnepek alatt volt egy kis időm, és ezt hoztam össze. Ez egy óra, aminek a kijelzője 3db Deprez műszer.
Az órának két üzemmódja van:
1. a mutatók csak diszkrét értékeket vehetnek fel (csak az osztásokon állhatnak). Ekkor a mutatók mindig határozottan lépnek a következő állapotra.
2. a mutatók finoman lépkednek az osztások közt is, így a mutatók mozgása folyamatosnak látszik.
Az üzemmód reset után választható egy nyomógombbal, amit eltárol EEPROM-ban, így reset/kikapcs után is így marad.
Az órajelet a hálózati 50Hz adja.

A beállítás potival történik az 'óra', vagy a 'perc' gomb nyomvatartása alatt.

Van még kalibrációs 'menü' is: itt kell a műszerek végkitérését beállítani a helitrimmerekkel.

A doboz 5-ös plexiből van, kb. 2 nap volt megcsinálni, és már elegem van belőle.

A kezelőszervek (3 gomb + 1 poti) a hátlapon lesznek, csak még nincs nyomógombom, így a hátlap sincs kifúrva.

A műszereknek nincs háttérvilágítása (egyelőre), így sötétben nem az igazi...
Ha van valami jó ötletetek a háttérvilágításra, akkor ne kíméljetek. A számlap és az üveglap közt kb. 3mm van, és jó lenne, ha nem lenne árnyékos a mutató. EL fólia kerülendő!
(#) pbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Még néhány kép, most a panelről.
Ezen ATMEGA8 megy, meg egy DAC, meg egy LM324. Azért DIP tokosak az IC-k, mert az volt itthon, egyébként SMD lett volna. A panel alján viszont már SMD alkatrészek vannak, mert annak nem kell lyukat fúrni, amit utálok.

Van még a panelon egy MAX232: UART a debuggoláshoz, meg egy 7408 a háttérvilágítások (ami még nincs) kapcsolásához, és dimmeléséhez.
(#) Csibi válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Dúrvábnál dúrvább ötletek! :eek2:
Lehet még fokozni?
Világitásnak szerintem led-eket használj, de lehet jobban mutatna apró normál izzókkal .
Csak Gratulálni tudok. Szép munka!!!
U.i: leirást és videot lehetne róla?
(#) zoknee válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Hát nekem ez nagyon tetszik. imádom az órákat, de ilyen még nem jutott az eszembe Van még mit fejlődnie a fantáziámnak! Egy videot tudnál felrakni róla? Kíváncsi vagyok rá Jól nézhet ki mikor pont átfordul az egyik mutató
(#) watt válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
ATMEGA8 + POTI + Analog műszerek + LM324..
Ez nekem a sok hű-hó semmiért kategória!

Viszont a kivitelben nem lehet kivetnivalót találni!
(#) kocsgab002 válasza watt hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
nem tudom miért kell leszólni ennyire valakinek a komoly munkáját? szerintem nem kis teljesítmény az amit produkált itt pbalazs kolléga. nekem nagyon tetszik
(#) borvendeg válasza watt hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Watt!
Nem tudom mért kell leszólniu a másik munkáját gondolj bele hogy menyi meló ezt kitalálni, megcsinálni és azt sem értem hogy mit lehet leszólni a teknikai kiveitelében sztem semi kivetnivaló nincs benne.
u.i.:ha nekem nem tetsztik valami akkor megtartom magamnak és nem szólom le a másét nekem is rosszul esik ha leszólják a munkámat
(Lehet h most haragudni fogsz rám de ezt muszály volt leírnom)
(#) Moderátor hozzászólása kocsgab002 hozzászólására (») Jan 2, 2008
 
Idézet:
„a kivitelben nem lehet kivetnivalót találni”

Ebben mi a leszólás?! Nem értelek...
Ha erre gondolsz:
Idézet:
ATMEGA8 + POTI + Analog műszerek + LM324..
Ez nekem a sok hű-hó semmiért kategória!”

Ez sem leszólás, hanem egy magánvélemény. Lehet, Watt mesternek ez egy kicsit sok, de ettől függetlenül nagy ötlet, és gyönyörű kivitel!
(#) még1MbR hozzászólása Jan 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Leszólás vagy nem leszólás:
-szerintem aki ide felteszi a munkáját, az egyszersmint vállalja azt is, hogy véleményezni fogják. Legyen az jó vagy rossz vélemény. A jónak örüljön, a rosszat meg viselje el/tanuljon belőle/ne fogadja el stb.

A negatív kritikából lehet tanulni, arra is szükség van, viszont fontos, hogy konkrét legyen. Tehát ne "ez szar!" vagy hasonló, hanem "ez és ez nem tetszik benne, mert..."

Ha az utolsó ilyen esetet nézzük, Watt is konkrétumot kritizált, bár nem is igazán kritika volt, hisz csak magáról beszélt, hogy ő nem így csinálná...

Mindenesetre Balázs nagyon szép precíz kivitelezéssel dolgozik (akárcsak vanzerr ), ez elismerésre méltó dolog! Az ötlet is nagyon jó, egyedi. A leolvasás már más tészta, de hát valamit valamiért.
(#) Topi válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Az tény, hogy ezt jóval egyszerűbben is meg lehetett volna oldani, de azért ne felejtsük el, hogy az ágyúval verébre egyben azt is jelenti, hogy az a veréb csak megdöglik...

A megoldás nem rossz, hanem egy bonyolult alternatíva. Ettől függetlenül az ötlet eszméletlen jó, a kivitelezés gyönyörű, elismerésre méltó.

Minden kalapomat emelem Balázs előtt! Gratulálni tudok csak... Láthatunk majd cikket belőle?
(#) Moderátor hozzászólása még1MbR hozzászólására (») Jan 2, 2008
 
Teljesen, abszolut egyet értek!

borvendeg, kocsgab002! Nem tudom, mi volt ez a kirohanás a részetekről, de watt nem így állt hozzá az elkészült remekműhöz. Egyszerűen csak azt írta le, hogy szerinte másképp is (valószínűleg egyszerűbben, összetettebben) meg lehetett volna építeni, talán kevesebb alkatrész felhasználásával!

(#) Topi válasza Csibi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Egy videó engem is érdekelne...
(#) Balázs válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Szerintem nagyon ötletes! Tényleg jól nézhet ki ahogy megy a mutató. Háttérvilágításhoz meg lehet pl. RGB LED-eket berakni, és akár az AVR-rel menüből vezéreltetni a színeket, ha van még 3 I/O.
(#) pbalazs hozzászólása Jan 2, 2008 /
 
Hú, mi lett itt hirtelen...
Mindenki nyugodjon meg egy kicsit.
Nem tekintem leszólásnak watt véleményét, csak nem értem, hogy mire vonatkozik.

Watt: mit is jelent nálad a sok hű-hó: hogy mutatós órát lehet venni 299Ft-ért is a piacon, vagy hogy te egyszerűbben csináltad volna a Deprez kijelzést?
Úgy érzem, elég alaposan átgondoltam mindent, úgyhogy valószínűleg meg tudom indokolni.

még1MbR:
Idézet:
„A leolvasás már más tészta, de hát valamit valamiért”

Pontosan erről van szó: a digitálisat jóval könnyebb leolvasni, de most máson van a hangsúly.

Topi: azért ez nem olyan bonyolut ám. Igaz, hogy a DAC helyett lehetett volna PWM, de jobban szeretem a HW-t, mint a SW-t.
Hogy cikk lesz-e? Meglátom, hogyan alakul a hétvégém, bár nem hiszem, hogy túl sokan építenének ilyet.

Többiek: köszi a véleményeket. Igyekszem videót csinálni, csak a minőség, a világítás és a méret okoz problémát, de rajta vagyok.
Nem akarok csicsás háttérvilágítást, csak valami egyszerű, viszonylag homogén, fehér (esetleg kék) fényt, árnyék nélkül.
(#) Müszi válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Ez már igen!

Gyönyörű, csodálatos, ötletes, szép munka
Nagyon király lett
(#) elektrorudi válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Először is gratulálok az ötlethez, és a kivitelezéséhez !
Lekőrözi az egyik régi kollégámat, aki LED-ekből, meg számlálókból (dekóder nélküli) bináris órát csinált vagy 20 évvel ezelőtt...

Más:
Több helyen láttam már alkalmazni 0 Ohm-os ellenállást, de senki nem tudott korrekt választ adni arra, hogy ez vajon mire jó ?
Most végre alkalmam van megkérdezni konstruktőrt...
Elárulod ?
Köszi.
(#) Topi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Bár nem én vagyok a konstruktőr, de azért lehet megválaszolom kérdésed. Gépi beültetésnél van szerepe igazából a 0 Ohm-os ellenállsának, mert átkötést nem tudtak régen a gépek készíteni.
Átkötés helyett van.
(#) elektrorudi válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Külön hátbaveregetés a "hobbielektronika" oldal programozójának, amiért megoldotta, hogy az ellenállás mértékegységének beírásakor automatikusan a görög ABC megfelelő karaktere jelenjen meg !
Egy ilyen oldalhoz ez így dukál !
(#) Attila86 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 2, 2008 /
 
Igen, de a kOhm és a MOhm régóta nem működik.
Következő: »»   169 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem