Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfok épités
 
Témaindító: Skyline, idő: Feb 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 6
(#) Skyline válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
ja ja tényleg STK lessz belöle,és a kimenö teljesítménye is elég jó!csak az adatlapjára 8ohm van irva de elvileg 4 ohm on is elmegy vagy van külön 4 ohmos is?
(#) valve válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Személyszerint én használtam 4.3ohm -os hangszóróról vagy másfél évig, s jól szuperált,..
(#) epyn válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
igen.Amennyiben 5.1 acélod érdemesebb integrált erőlködöt konstruálni.de ahidalás itt eleve kilőve legalább is a Te elméleted szerint.ahhoz hogy hidalni tudd ezen ic-ket fix kapcsolás kell hozzárendelt alkatrészekkel.következő a javaslatom:a fronthoz készits nagyobb teljesitményüt,a centerhez+a rearhoz elég kevesebb.viszont a mélyhez már legalábbakkora kell(súlyban)mint maga a mélyláda... csináltam már ehhez hasonlatosat 1 ismerösnek,de ő nem akart kirepülni a fotelből és az egész beredezés elfért az 1unitos rack-ben (spéci toroid trafóval)100+2x35+2x10W az összteljesitmény.
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
a hidaláshoz nem lenne elég ha építenék egy fázisfordító áramkört,és a két azonos végfokot rákötném?ja és az STK 4050V -vel nem lehetne nagyobb teljesítményt elérni?
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
különben egyvmit nem értek.Melyik haverodnak akarsz felvágni hogy ilyen teljesitményű erőlködövel hajtanád a(még terven sincs)hangfalakat?hiszen még 1-2% ban sem tudod kihasználni mert ha még gyenge hangsugárzóid is lesznek nem fogod tudni elviselni.voltál már moziban ahol jóminőségű a hangsugárzórendszer?na ott van kb ilyen teljesitmény a sugárzókon(csak számokés mértékegységek:a fronton kb 1-2 száz W)
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
nem felvágni akarok csak egy jó rendszert épiteni amit univerzálisan tudok használni,házimozira otthoni zenehallgatásra és kissebb buliban is megállná a helyétEzért inkább elöször kikértem a tapasztaltabbak véleményét.nehogy rosszul fogjak neki?Amugy a somogyi hangszórók milyenek?Volt nekem pár darab elég jók voltak ilyen 50-60W-on?
(#) epyn hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
nem hinném hogy a fázis forditó itt jó működne.bár ha van 2 darab azonos +- bemenettel rendelkező ic-d (pl:tda2030,régi de legalább olcsó)es megépited a direkt hidbakötött áramkört ill. a 2 azonos felépitésűt +hozzá a fázistekerőt majd meglátod.
nem beszélve arről hogy a hidlás virtuálisan 2xezi a tápfeszt...igy nagyon könnyen vmi el fog füstölni...
(#) valve válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Valamivel nagyobb a teljesítmény de nagyobb a torzítás is,..
(epyn: "virtuálisan 2xezi a tápfeszt" ezt hogy kell értsük?)
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
hogy érted hogy kétszerezi a tápfeszt?nem azt csinálja a hidkapcsolás ha a két erösitö közé kötöm a hangszórót akkor a kmeneti feszültség duplájára nö?elvileg?Vagy rosszul tudom?
(#) epyn válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
amúgy meg az ilyen módszereknél nem elég csak 1 kapcsolót felbillenteni hogy most nagyobb kimeneti teljesitményt akarok.ez jöl átgondolt és tervezett konstrukciós megvalósitást igényel.
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
létezik ilyen megoldás?vagy hallotál róla?Érdekelne a dolog!?
(#) epyn válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
mivel ellenfázisban érkezik a jel a hangszóróra.nincsen fölt(test,nulla,gnd)hanem a hangszóró mindkét kapcsa kapja a feszültséget.igy van a teljesitménynövelés(ami valójában virtuálisan a tápfesz 2xezése...)
(#) valve hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Na-most öntsünk tiszta vizet a pohárba! Két erősítő hídba kötése azt jelenti, hogy van két teljesen egyforma végfokod, aminek a bemenetét ellentétesen vezérlődik* és a két kimenet közé kötöd a hangszorót!

Bővebben: Link a hídbakötésről,..
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
értem tehát a hangszóró kapcsaira dupla szinuszos feszültség jut mint ha a föld és az erösitö kimenetére kötném a hangszórót!!
és a kimenö áram állandó marad?
(#) Skyline válasza valve hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
persze most már vágom a hid kapcsolástlehet elöször megépítem az egészet egy kisseb teljesitményü ic vel hogy müködik-e!
Mert mint hallotam az STK elég drága!?
Ja és ilyen nagy teljesitményhez gondolom torroid trafót kéne csináltatnom?
(#) epyn válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
a kimenő áram terhelésfüggő.4ohmál magasabb 8-nál kevesebb.
a hidba kötésről:ellenfázisban vezérlem az azonos erősitőt...ugyanazon bemeneten(vagy az inv vagy a nem inv.)

brid_amp.gif
    
(#) Skyline válasza epyn hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
köszi a segítséget szerintem most már menni fog a dolog,már csak azt nem tudom hogy egy nagy trafót szerezzek vagy minden végfokhoz külön trafó kéne?
(#) szamóca válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Idézet:
„Amugy a somogyi hangszórók milyenek?”

Na ettől féltem.
Nézd, nekem a szub 2XSTK4050V hajt két Pioneer TSW302C-t amit simán szétszaggatna ha nem vigyáznék rá.
Képzelj oda egy sompojogit!
Ezek az STK végfokok nagy teljesítményűek, és jó minőségűek, ehez mérten kell hangszórót, illetve dobozt választani, készíteni hozzá.
És igy már cefet drága lesz a teljes felszerelés./5+1CH/
És még valami nincs védelme az IC-nek!
Rövidzár max 2sec, de ne próbáld ki. Érzékeny jószág! :yes:
És szobába ez hatalmasat szól,én tudom .
(#) Skyline válasza szamóca hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
azt szeretném kérdezni a 4050 el kapcsolatban hogy 4 ohm on is müködik neked?És hogy te épitetted az erölködöt vagy gyári?és esetleg lenne építési rajzod a 4050 hez?
(#) epyn válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
mindenképp 1 közöset mert igy olcsóbb,mint 2 (vagy akárhány darab) azonosra kijövö.csak vedd figyelembe a végfokok szinuszos(a zenei teljesitményt meg felejtsd el:ez csakéscsak a hangfalakra vonatkozik és általában csak kitalációk,annyit ehhez hogy annyit jelent hogy a rovid ideig tartó csúcsrajáratás,pl. amikor hirtelen megtekered +-os irányba a mély hangszinszabályzót mindezt a már amúgyis maximumon járatott [u]hangsugárzón)...folytatván:az erősitők sinus összteljesitményét és szorozd be 1,5-tel,ezt a teljesitményű trafót kell megtekercseltetned a kivánt sec feszekre.mindenképp a toroidot javaslom.bár vmivel drágább;a fizikai és elektromos tényezői sokkal jobbak a sima lemez(EI,hipersil) magosoknál.könnyebb,ugyanazon súlya mellett 2x 3x nagyobba teljesitménye mint az emlitetteknek
(#) szamóca válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
A teljes STK 40XX-es sorozatnak ugyanaz a kapcsolása, csak 4046-tól +2 0,22Ohm-os emitterellenállás kell bele /100W felett/
4ohm-on üzemel nekem is 6 éve, akkor készítettem.
És van STK4048 topik ott mindent megtalálsz.
De gondold át,mielőt megépítésébe fognál.
Anyagilag, tudásilag, és felhasználhatóság szempontjából
:yes:
(#) epyn hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
somogyi hangszórók?nos egyik sem somogyi ők csak forgalmazzák.
minden egyes termékük taiwani bambuszkunyhos,vagy kinai hal árus padlásán kókányolt szemét...de házimozi célra megfelel.hangositásra már kevésbé(semennyire)oda még a legkisebb mélynyomó is 20-30 ezer HUF a magasak meg NASA technológiával készülnek...
(#) epyn válasza szamóca hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
"És még valami nincs védelme az IC-nek!
Rövidzár max 2sec, de ne próbáld ki. Érzékeny jószág."
annyi pénzért nem fért volna el a chipen?kár pedig biztos jó IC lehet.bár én TDA-ra esküszök(csak azért mert anno ezzel épitettem a monitorjaimat )
(#) Skyline hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
a védelmet ki lehet építeni utólqagosan is?az adatlapra az ic szinuszos teljesitményét irják?azzal kell számolnom a trafó tervezésénél?
(#) pb hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
helló
tudna valaki fázisfordító kapcsolási rajzot adni tda-erősítő hídbakötéséhez?
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
anyagilag nem számit mert csak egyszer kell megépíteni és akkor szeretném ha jó erősítö lenne mind hangzásben mind teljesítményben!
(#) Skyline válasza pb hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
sajnos én is kezdö vagyok még ebben a témában
(#) epyn válasza pb hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
jobban jössz ki ha nem fázisforditót készitesz hanem a az egyiket a + másikat a - bemeneten hajtod...(ellenfázisban)
(#) valve válasza pb hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Egészen pontosan 13db hsz -el visszább ott a válasz a kérdésedre! Tehát itt. Olvassuk is a fórumot!
(#) epyn válasza Skyline hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
szerintem ki lehet épiteni.a kimenetre teszel egy áramérzikelő ellenállás és az azon eső feszültség lesz az érzékelendő kimeneti teljesitmény(vagyis a rövidzár...)egyszerű és bonyolultabb oldásai is van,de mivel alapvetően az IC-ben lévő végtranzisztorok vezérlésének megszűntetése ilyenkor a cél,ebbe inkább nem bonyolódj bele...a rövidzárvédelem nem vesz fel akkora teljesitményt hogy számolnod kéne vele,gyakorlatban néhány ellenállás 2 db kisjelü tranyó elég
Következő: »»   2 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem