Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   238 / 1681
(#) zenetom válasza Holubek hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
arra én is kíváncsi lennék (LED őrült vagyok )[mármint a LEDes pásztázóra], nagyon királyak a munkáid!!!!
(#) Holubek válasza zenetom hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Nagyon nagy vonalakban rajzoltam nem vagyok tervező de talán érthető lesz . sajnos már nem tudom lehet e kapni ilyen fűtőbetétet. A hőfokszabályzót a legtöbb vill.szerelő boltban lehet kapni. A szivattyút pedig ilyen kompakt kávéfőzőből termeltem ki. Az saeco volt. Először ablakmosó szivattyúval próbálkoztam, de az felrobbant mert a kazánból a hirtelen füstképződés miatt visszafelé is jött nyomás. A mostani rezgő szivattyú és nem forgó.
(#) Holubek válasza zenetom hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
a ledes lámpáról ne igazán tudok mit feltenni mert az elektronika elpusztult benne egyébként a led egy sima 100ft-osban kapható öngyújtóból van, de a lomexben is kapható. A tükör forgató motorját pedig egy 10db-os sony autós cd-tárból termeltem ki. A motor 3V-ról üzemel a led pedig 4,5 voltot kap, a hangpanel meg 5v-ról az egész 4db 1.2V-os tölthető akkuról megy. Nem túl szép de működött. Itt egy kép a motorról és a 8-as saruból készült tükörtartóról.

S7300731.jpg
    
(#) X Sügi X hozzászólása Máj 25, 2008 /
 
Elkészült az AVR jtag programozóm. :yes: Forrasztás nem a legszebb, de működik. iagz, a 0805 ös, meg 2 db 0204-es alkatrészt amúgy sem kézzel kellene beforrasztani...

Szerk: jah, még vár egy denaszeszes lemosásra, mert a gyanta uralkodik mindenütt.
(#) zenetom válasza Holubek hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
hát a füstgép kicsit nagyon vázlatos de a lényeget értem, a LEDes "pásztázót" megcsinálom én is, egy H-hidat összekötök egy astabil villogóval (jobbra balra forog a motor automatice), rá tükör ami egy szintén astabil villogó fényét irányítja ez a lézershow gyengébb változata (amugy csinálni akartam lézershowt csak kinyirtam a lézert )
(#) Holubek válasza zenetom hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
Annyi a különbség, hogy a "pásztázó" hangvezérlővel volt csak eleve s..r volt az egész rajz. Teszek fel a yv.hu-ra videókat holubek néven. majd nézzétek meg ha akarjátok.
(#) szabi83 hozzászólása Máj 25, 2008 /
 
Kapunyitó elektronika, 1-2 nap és a mechanikát is összerakom, ez már müködik.. (még koszos, le fogom pucolni..)
(#) kaqkk válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
És hogyan működik? Időre ? végállásra ?
infrát fogad? visszanyit?
(#) szabi83 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 25, 2008 /
 
(#) banyaiakos válasza Holubek hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
hello Holubek!
nagyon szép munkák!
Ezen a képen honnan szereztél ilyen kivezérlésjelzőt az erősítődhöz? eszméletlenjól néz ki :eek2:
köszi
(#) gtk válasza X Sügi X hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Jol nez ki
(#) Spagoca válasza banyaiakos hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Egy CT-506-os magnódeck dobozába építette az erőlködőt. Jól néz ki, bár a deck miatt fáj a szivem.
Nekem még hibátlanul üzemel(ne) (ha használnám).

ct-506.jpg
    
(#) lamalas hozzászólása Máj 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Vegre pontott tettem az egyik epulo erositom tortenetenek a vegere. Ez a KD mester féle B5-os erosito klonja csokkentett teljesitmennyel. Kiserleti peldanynak keszult, sokaig deszkamodell volt, de ugy dontottem, hogy nem olyan rossz ez az erosito annak ellenere, hogy nem az ajanlott vegtranyokkal epitettem meg, igy bedobozoltam az egeszet. Egy volt Sony erosito hazat kapta meg. A regi erositobol megtartottam egy kis elektronikat ami a bekapcsolast vezerelte, a gyari Alps(!) hangeroszabalyzo potit es a hutoborda is maradt, minden mas "uj" benne.
(#) Müszi válasza lamalas hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Szépre sikeredett
(#) Slope válasza lamalas hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Nagyon jól néz ki!
A helyedben még megoldanám annak a frankó motoros potinak a működtetését, mondjuk egy RC5 távkapcsolóval.
(#) vicsys válasza Spagoca hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Bizony, bizony... Jó is az a doboz... Érdekes a dolog, mert kb. 1 éve kész van az erölködőm.
(#) Holubek válasza banyaiakos hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Hali! Valóban egy ct-506-ból vannak a deprez műszerek amit nem sajnálok mert sok baja volt és csak a helyet foglalta. A doboz egy videoton RT 6303 S doboza volt csak új előlapot kapott a műszerek tetején meg műgyantába öntött nagyfényerejű ledek vannak.
(#) Holubek válasza Holubek hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Ez pedig egy ledes stroboszkóp lesz amint lesz pénzem a nagyondrága ledekre még 32 db kell ami nem kevés pénz 180Ft-jával ezzel a 18db-bal is jó fénye van. Ha elkészül teszek fel videót.
(#) sprofan válasza Holubek hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Mi az, amin a LED-ek vannak ?
(#) Holubek válasza Holubek hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Néhány kép belülről a végfokokról. Sokaknak ez már nem fog annyira tetszeni de mielőtt mondaná is valaki FÖLDHUROK NINCS ÉS NEM ZAJOSAK!!!
(#) Holubek válasza sprofan hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Előre lyukasztott panel (pöttyös) rajta műanyag alapú tükörfólia a nagyobb és szórtabb fény érdekében. (A fóliát légtechnikáknál használják a hőszigetelések összeragasztására)
(#) sprofan válasza Holubek hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Nem tudod hogy mi a pontos neve a fóliának?
ill. ez olyan állagú mint az alufólia?
(#) Holubek válasza sprofan hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Sajna a nevét nem tudom de egy festékboltban biztos találsz (kb 6 cm széles) vagy egy autós boltban szélvédő fóliaként.
(#) sprofan válasza Holubek hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
Oké, köszi!
(#) Sergei válasza sprofan hozzászólására (») Máj 26, 2008 /
 
szia.

alu szalag a neve.
(#) fureszk válasza Sergei hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Nekem is van olyan lemezem, de nem nevezném alunak. A műanyag alapú tükörfólia jobban illik rá.
(#) Holubek válasza Holubek hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Így néz ki délutánra megtudom a nevét is, elmegyek a boltba ahol kapni.

szalag.jpg
    
(#) Holubek válasza Holubek hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Megkérdeztem de nem tudták megmondani milyen szalag.
De ezt találtam kb 3 óra keresés után:
Metalizált poliészter fólia

Tulajdonságok:
• Vegyszerállóság
• Öregedés állóság
• Vízállóság
• Hőállóság
• Nagy szakítószilárdság
Felhasználás:
• Építőipar
Párazáró fólia illesztéseinek lezárása
• Reklám
Dekorációs, javítási munkákra
• Klímatechnika
Csőhéjak kötéseinek lezárása

Technikai adatok:
Vastagság PET
0,023 mm
Szín
Ezüst
Méret
50mm*
Teljes vastagság
0,06 mm
Szakító szilárdság
30 N/cm
Nyúlás
50%
Tapadás
Fémre
4,0 N/cm
Hőállóság
-40° C +120° C
Felhasználási hőmérséklet
+5° C +40° C
* egyedi méret is elérhető



A felsorolt Alumínium és Poliészter szalagok akrilát ragasztóval gyártottak. Ennek köszönhetően az egyes tulajdonságok kedvezően alakulnak és szélesebb körben való felhasználást eredményeznek.

Jellemzői:

- Nagy hőtűrőképesség
- Öregedés állóság
- Kezdeti közepes tapadás, mely az idővel egyre erőssebbé válik
- UV-állóság
- Időjárásállóság
- Vegyszerállóság
....... Itt találtam: Elmatitnél kapható
(#) Slope válasza Holubek hozzászólására (») Máj 27, 2008 /
 
Csőszigeteléseknél használják többnyire. Én legutóbb akkor használtam, amikor trapézlemezzel fedtem le egy teraszt (a tetőlcek, és a lemez közé kellett, hogy a hőtől ne deformálódjon el a lemez).
Egyébként elmész egy síma tapétaboltba, és veszel 1fm tükörfóliát (azthiszem 60cm széles). A szalagot meg fűtéstechnikai boltban nézd meg.
(#) sprofan hozzászólása Máj 27, 2008 /
 
Köszi mindenkiek!
Következő: »»   238 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem