Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   37 / 489
(#) wazsi válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
most láttam 1 pc-s boltba gyárilag megcsinálva a ventilátort 3600 ft volt.
CSak ugyebár nem azokat irja ki amit kell
Hőfokot meg ilyesmit ir ki
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Olyan mintha mindig ujraindulna a PIC. Nem megy a másodperc és ha léptetek egy órát akkor a következő "fordulatnál felvillanásnál", már alaphelyzetbe visszaáll.
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Újra rámértem a feszre, ha távirányítóval megállítom az órát akkor a fesz csak 6,3 V. (Valószínű egy másik bázis progival mérhettem a 13 V-ot de azzal akkor nem csinált semmit.)
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Megy az órám... a Feszültség volt kevés, de találtam egy eredeti bázis fájlt és ott a kitöltési tényezőn tudtam állítani és így már jó is lett. A Fet való igaz sokkal jobban melegszik, de ezt majd megoldom valahogy.
Azért köszönöm mindenkinek,,,
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Egy kép az órámról működés közben, lesz majd több is...

Óra.jpg
    
(#) littlejoe hozzászólása Jún 28, 2008 /
 
Sziasztok!
Miután sikerült beinditanom két videofejet is,megépitettem a prc bázis áramkörét,hogy kiprobáljam a fesz-átvitelt a videofej tekercseivel.Sajnos ugynéz ki az általam használni probált infravevővel(daewoo dhr-38) és a somogyi urc-2 univerzális távival nem tudok semmi változást elérni,nem kapcsolja le a motort és az infra led sem világit(teloval megnéztem).Amásik probléma az hogyha rákötöm a videofej belső tekercsét az áramkörre akkor a fej el kezd búgni, a fet ,a stab ic és a pic is elkezd melegedni . A fesz ami kijön a tekercsre (Most 15 váltót lehet mérni,más bázis progival kevesebb)leesik gyakorlatilag nullára.Nem kevés a videofej pár tized ohmos tekercse?Ha igen ti hogyan müködtetitek?Az infravevőt hogyan tudnám müködésra birni?Miért nem világit az infra led,csak akkor világitana ha távival kapcsolnék valamit?
(#) Taki33 válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Szia!

Én is videó fejjel készítettem és először nekem sem ment át kellő feszültség olyan 1.2V lehetett, az egyik fórumtársat megkérdeztem és ő javasolta hogy próbáljam megfordítani a tekercsek bekötését! És igaza lett, tehát nem mindegy hogy milyen sorrendbe van összekötve a két fej tekercse, próbálgatni kell nálam most egy kétfejes AKAI-val 3%-os kitöltés mellett 22V megy át! Egyébként a fej ellenállása nálam olyan 1,8 Ohm volt, ami mellé sorba kötöttem egy 2,2 Ohm-os 5w-os ellenállást, így most a Fet kézmeleg hűtőborda nélkül. A távirányító szerintem jó hozzá, nekem is somogyi urc-1-es van, csak a progit módosítani kell, hogy ne nézze a távi címzését, de valahol fen van az oldalon is a módosított progi. Egyébként felteszem az enyémet, próbáld ki, a kitöltés 3% készenléti állapotban, 5% üzem közben. Ja és olvasd át Ezt nagyon sok hasznos dolgot lehet megtudni belőle!

Base.HEX
    
(#) littlejoe válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Köszi megprobálom a progit átirni!
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Hát úgy tünik nem tett jót a pic-nek a melegedés mert már nem tudom kitörölni belöle a progit,egy másik pic -et lehet ,tehát nem a programozó hibája.Végigprobáltam pic nélkül a dolgokat:A pic lába helyére ledet kötöttem,az infravevő villogtatja a ledet,az infraledet be tudom kapcsolni a 7-14 láb rövidrezárásával,a motort le tudom kapcsolni ha a 14-10 lábat kötöm össze.A fet gate-jét letestelem akkor a tekercs negativ oldalán megyszünik a test,ha leveszem a testet akkor ugrál a fszültség, ha +5 -ra kötöm akkor megjön a test.Igy jól müködik a fet? A pic 9-es lábán test és +5 közötti négyszöjel van?Vajon miért melegedett a pic-em? A jövö héten veszek egy újat.
(#) jdani hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
HElló. A propeller clock úgy működik, hogy a rotorra van egy kábel feltekerve és onnan kapja a forgó rész az áramot. és próbálta már valaki ugy, hogy a forgórészt leveszi, és csak simán ad rá áramot, hogy a ledek hogy fognak villogni? én kiváncsi lennék rá
(#) Taki33 válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Hát, ha a Pic-ed erősen melegedett lehet, hogy valami elkötés vagy zárlat van a nyákon, vagy az is lehet hogy a 7805-ös stab ic elszállt esetleg több feszt ad mint 5 volt! Mérd meg egy feszmérővel hogy a Pic 5-ös és 14-es lábán mekkora fesz van (az 5-ös a test)!
(#) littlejoe válasza Taki33 hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Nem szállt el a stab ic meg van az 5v.Viszont arra gyanakodom hogy a fettől kapott vissza valami feszt amit nem kellett volna.
(#) littlejoe válasza littlejoe hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
Na csak nem nyugodtam és mert nincs szkópom ,ezért eszembe jutott hogy van egy ttl szintméröm amit régebben csináltam.Ha ezt ráteszem a Pic 9-es lábára akkor villognia vagy világitania kell valahogy.Az eredeti piccel semmit nem csinált tehát az tényleg meghalt.Nem birtam magammal és kivettem a nixie órám picjét és átprogiztam.Ezzel már a motor rögtön leállt és a teszter alacsony és magas ledje is világitott az egyik csak nagyon halványan.Erre rákötöttem a videofej helyett egy 12-os izzót.Halványan világitott.Na ez már fél siker.Ekkor megprobáltam az univerzális távot egy samsung kóddal és sikerült!Most már tudom ki-be kapcsolni a motort és a kitöltés is változik,a teszter ledjén látszik ahogy felerösödik a másik led is.Holnap egyenirányitom a másik oldalt és megnézem mennyi lesz a fesz.Az előző pic nem tudom mibe lehelte ki a lelkét.
Taki33 köszi a segitséget!
(#) littlejoe hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Sajnos kevés feszültség megy át a taki féle hex-et használva a nagyobb kitöltésnél is.Egy kis izzóval terhelve csak 6 volt.Probáltam a base.asm-et átirni de nem tudom leforditani az mplab-bal.Még az eredeti fileokat sem akarja leforditani ,hibával leáll.Mi lehet a baja?Nincs valakinek olyan változata ahol a kitöltést lehet a távival folyamatosan változtatni?Légyszi segitsetek miért nem megy a forditás!
(#) Master_of_the_web válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
hát hex-ben kell írni a számokat, akkor jó lesz

itt kell állítani:

PR2Sleep EQU 0x3D ; freki készenléti módban
PR2RUN EQU 0x3D ; freki működés közben
CCPR1LSleep EQU 0x0C ; kitöltési tényező készenlétben
CCPR1LRUN EQU 0x28 ; kitöltési tényező működés közben

(#) Master_of_the_web válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
0x3D = 48 + 13 = 61 kHz

0x0C = 0 + 12 = 12%
0x28 = 32 + 8 = 40%

remélem jól írtam...

üdv
(#) Taki33 válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Én így szoktam lefordítani:
1. Átírom a kívánt részt a Base.asm-be.
2. Megkeresem és elindítom az MPLAB telepítési könyvtárában lévő MPASMWIN.EXE-ét.
3. Ha elindult a progi akkor „Browse” (1.) és megadom a Base.asm elérési útvonalát, persze fordításkor ugyan abba a könyvtárba kell leni a CharGen.asm és keys.asm fájlnak is!
4. Kiválasztom a Pic típusát (2.).
5. És végül egy klikk az „Assemble” gombon (3.).
És igen a kitöltési tényezőt és a frekit Hexadecimális számban kell megadni! :yes:

Ja és a „Hex Output” is „Default” szokott leni!

MPASM.jpg
    
(#) tibiiii00 hozzászólása Júl 1, 2008 /
 
Hali mindnenki!

Édekelne hogy a RC5 ös távszabályzót valaki már átirta 16F628-ra? Ha igen akkor elküldenétek nekem?
Előre i köszi.

üdv.: tibiiii00
(#) littlejoe válasza Taki33 hozzászólására (») Júl 1, 2008 /
 
Kösz taki 33 és M of W. !Sikerült leforditani.
A százalék átirását már ismertem csak nem tudtam átforditani hexbe.Eltartott volna egy darabig mire rájövök erre magamtól!
(#) Bubu54 válasza tibiiii00 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Szerintem fölösleges átírni 16F628-ra én is próbálkoztam de inkább maradtam a 16F84-nél és szerintem az eredeti az mindig jobb mint a másított ... igaz hogy a 16F84 az drágább de hát nem volt nekem se más választásom...:S no meg hát nem is nagyon akartam bajlódni az átírással mert sokáig tartott volna... szerény véleményem szerint te is vegyél egy 16F84-et a távkapcsba és nem lesz velemi semmi gond...

Üdv.: Bubu54
(#) vicsys válasza Bubu54 hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
(#) tibiiii00 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2008 /
 
Kösziii

Nem akaor 84 venni mert van itthon több 628-as.
(#) Simon Balázs hozzászólása Júl 2, 2008 /
 
Lécc tudnátok segíteni a PRC propellerének nyákterve kellene. Jó (brd)-ben is és a hozzá tartozó (sch) is ha (brd). Ja és 5mm led hez kel. SoS !! Köszi:Balázs
(#) janocsi hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Sziasztok!
- Elkezdtem épiteni én is ezt az órát, de rögtön problémáim lettek:
A megrendelt PIC16F628 az PIC16F628-04/P lett. 3 db--t rendeltem belöle, de nem tudtam hogy ilyet kapok majd.
Valaki épitett már 4MHz-el múködő órát, vagy ne is próbálkozzak vele. Ha igen, akkor el szeretném kérni a hozzá tartozó .hex állományokat.

(#) Simon Balázs hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Túl komplikált a kérésem? Akkor itt egyszerűbben: a PRC propellerének a nyákterve és hozzá tartozó beültetési rajza kell. Fontos!Ne smd alkatrészekkel legyen.
(#) vanzerr válasza Simon Balázs hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Szerintem egy kicsit komplikált, na meg egy kicsit durva hangnemű! Esetleg meg ne csináljuk helyetted? Természetesen ócsóé.
Előbb próbáld meg megtervezni, ha elakadtál kérj segítséget és így tovább...
Lehet, hogy engem ezért a válaszért megszólnak, de szerintem ennek ez utóbbi a menete...
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
janocsi!
Jók lesznek azok a picek másra. Szerintem nincs 4MHz-es változat. A távszabályzóhoz viszont okés 1db.

Kedves Simon Balázs!
Szabályzat, 8. pontja
(#) pali_2006 hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Hello . Még az ilyen IC -ék kapcsolása nekem bonyolult mert még kezdö vagyok .Ha valaki fell tudná rakni a nyák + beültetési rajzot nagyon meg köszönném
(#) vicsys válasza pali_2006 hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
(#) Simon Balázs válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Igen ez lenne az de hibás Pl: az office-os változat és a PCB se jó. Ha rákattintok akkor minden féle karaktereket ír ki.
Következő: »»   37 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem