Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   38 / 489
(#) vicsys válasza Simon Balázs hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Microsoft Office Document Imaging progival tudod megnyitni. (office eszközök-ön belül találod)
Csatolok egy pdf-et.
A PCB-t pedig Circuit Maker 2000 progival tudod megnyitni.

prop_base.pdf
    
(#) Simon Balázs válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Köszönöm
Hozzáteszem hogy nem akartam bunkö lenni a fórumozókkal csak rosszul fogalmaztam meg. Az új rész azért írtam mert értelmetlen volt.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Szia vicsys!
Köszönöm a gyors válaszod.. Igen, a távszabályozóba jó lesz.
Utánna néztem, és nemigen tudnak itt vidéken ilyen PIC-et már rendelni... Azt mondják kifogyott, vagy borsos áron külföldröl rendelhető még.
Az volna a kérdésem, tudtok-e megfelelő PIC-et (ha be van égetve annál jobb!) megvételre ajánlani a a módosított bázis és propeller programokkal.
Mit kell tennem, hogy hozzájussak a megfelelő PIC (-ek) -hez.
Tisztelettel: janocsi

(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 4, 2008 /
 
Szerintem megoldható. A PICeket a chipcadtől rendelem, talán ott a legolcsób.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia vicsys!
A PIC-eket megrendeltem, remélem 20MHz-esek lesznek.
Volna még egy kérdésem. Beégettem az egyik PIC16F628-ba a távirányító hex állományát az icprog-gal. Egy dolgot lehet hogy elnéztem, mert nem jól müködik. Az icprog-ban az oscit mire kellene állítani? Én XT-re állítottam... A kész távirányitó képét mellékelem.
(Ugyanazt a PIC égetőt használom, amit Te is közzétettél a fórumon.)
Válaszod elöre is köszönöm.

Tavir_02.jpg
    
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Mi a gond vele? (az XT jó)
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 6, 2008 /
 
Helló
én is belefogok lassan az óra építésébe. Remélem nemsokára lesz a hestore-ba 16f628-as pic és el tudom kezdeni az építést, mivel innen akarok rendelni hozzá mindent. Addig is szereztem egy videómotort és beüzemeltem. Remélem ilyen pic is rendelhető lesz.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia vicsys!
Olyan minha az osci nem müködne igazán. Kicsi áramot vesz fel 9V-nál egy gomb lenyomására ugy 3-5mA folyik.
A piros kontrol LED, (1kohm-on párhuzamosan), felvillan, egyre gyengébben, majd kialszik. Egy infra vevővel nézve ott megjelenik a vezérlés, tehát jön ki az infra LED-böl is jel. A kvarc 4MHz-es, most 2x33pF-al van bekötve. Itt kell-e még módosítani?
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia
Ha az infraled (telcsivel vagy webkamerával nézve) felvillan akkor jó az adó. Nem kell annak amperokat felvenni.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 6, 2008 /
 
Szia vicsys!
Egyelőre félreteszem, ha majd megépül a többi elektronika, ott fogom kipróbálni.
Kiváncsi voltam, hogyan tesztelhetném a távir. müködését.
(#) pet hozzászólása Júl 9, 2008 /
 
Szia vicsys!

Kezdem megépíteni az órát és eljutottam a LED-ek kérdésig.
Milyen ledet használjak?

Ahogy láttam te is és még a legtöbben 5mm-es kék-et használtatok. Csak az a gond, hogy ahol én néztem, ez 1db ~500ft. Nos ez enyhén szólva drága.
Te máshol vetted, vagy fizettél ennyit érte?

Második lehetőség a piros volt, ami ~150ft. Ennyire én se vagyok zsugori.

Mind2 fajtánál 5mm-es víztisztát néztem.

Szóval arra lennék kiváncsi, hogy pontosan milyen LED a legpraktikusabb ehhez?

kösz.
(#) vicsys válasza pet hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Szia
Tudom hosszú ez a topic, de valaki leírta, hogy mindegy a led típusa, csak nagy fényerejű legyen. Használhatsz olcsóbb típust is!
5mm-esek
Egyébként én a 3mm-es változatot favorizálom.
3mm-esek
(#) pet válasza vicsys hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Kösz, ezek jók...
(#) pet hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Még valami:
Hosszú történet, de ma délelőtt -Conrad hibálya miatt- 450méter 0,1 mm-es rézhuzal tulajdonosa lettem. Nincs sok kedvem lecseréltetni, elsősorban mert számlám sincs.

Azt kérdezném, hogy ebből mennyit tekerjek a 100:150 helyett, hogy bírja a terhelést?

Nem szeretném, hogy egy óra után elégjen a tekercs
(#) vicsys válasza pet hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Elég vékonyka az a vezeték. Első körben próbáld meg az eredeti 100/150-nel.
(#) janocsi hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Végigolvastam az egész fórumot, nem semmi! Hosszú ideig is tartott. Engem a videomotoros megoldás érdekelne, arról is igen sok hozzászólás akad. Nem találtam viszont olyan megépíthető elektromechanikai leírást, amihez bátran hozzáfoghatnék. Minden esetre egy Bondstec videóból a motort kitermeltem,.és szeretném kérni az ezzel foglalkozó fórumtársakat, hogyan oldották meg a beínditását és a vezérlését, egyszóval hogyan működtetik megépitett órájukban. Ezen a motoron rajta van a vezérlő BA6411 IC, és egy hétpólusú csatin ment az alaplapra, ahol még egy BA6303 IC is hozzákapcsolódott. A kérdésem még az lenne, elég-e a BA6411 IC a múködéshez, vagy mindenképpen kell a másik is.
Néhány kép a motorról:
(#) littlejoe válasza janocsi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Hello!
Nem kell csak a ba 6411=ka8304 ic
A forumban megtalalod az adatlapjat az icnek.
Adj az ic 1 labra testet 10 lab pozitiv, 3-7 összeköt,a 2 lábra 2-5 voltig pozitiv egy feszültség osztoval.Erre el kell indulnia.Szerintem úgy probálj áramokat adni az ic-nek hogy a fejcsatlakozot nem kötöd be.Egyébként: Bővebben

A linket javítottam--vicsys
(#) janocsi válasza littlejoe hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Köszönöm!
Megpróbálom elkövetni, talán sikerül.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Köszönöm!
A motor igy bekötve müködik, de az IC nagyon melegszik. (12V-on 300mA az áramfelvétel, egyen tápról.)
Ekkor már erő is van a motorban.
Az osztót átalakitva nagyon jól beállítható a motor áramfelvétele. 22k trimmerpoti a +-- 12V-ra, a közepe 1k-n a motor 2-es lábrára. Be tudom 70mA-töl állítani a nyugalmi áramot. Franko!
Még az érdekelne, hogyan van szinkronizálva, vagyis hová kössük be a fordulatszám vezérlést, az IC-be? Vagy ez már badarság, mert a BÁZIS ÁK. szabályozza itt is a propeller fordulatát?
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Még nem csináltam video motorral, de gondolom a 12V helyére kell kötni, mint egy sima motort...
Tudnál készíteni egy szép kapcsrajzot?
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Amint elkészül a működő órám ezzel a videómotoros megoldással, igérem megcsinálom a teljes kapcsolási rajzát. Minden készen áll az összeállításához. Ellentétben a korábbi videómotoros hozzászólásokban leírtakkal, ez a motor az óramutaóval ellentétesen indul és forog, megegyezik az eredeti leírásban szereplő ventillátor motor irányával. Igy beégethetem a módosított bázis és propeller programokat. (Már annyi hex filét letöltöttem a topikról, hogy komolyan átt kell világitanom melyiket válasszam.)
Neked mi a véleményed, jók lesznek a módosított hex -ek?
Egy kép az elkészült kisérleti eszközökröl.

(#) janocsi hozzászólása Júl 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Taki33-tól szeretném megkérdezni, az órája videófej-motorja melyik írányban forog? Ha az övé is visszafelé, akkor a Base.hex file általa átírt változatát használnám fel.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Szerintem a prop.hex kellene....
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Szia!
Hu(uuu). Igazad van. Bizony a propeller.hex kellene.
Köszönöm.
(#) Taki33 válasza janocsi hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Ha az óramutató járásával ellentétesen forog, akkor keresd meg a prop.asm-ben a
;#define MotorCounterClockWise sort és töröld ki,az ellőtte lévő pontosvesszőt! Ezután fordítsd le hex-re, de figyelj, hogy mind a 3 fájl egy helyen legyen!Feltehetem a prop.hex-et de az én elképzeléseim szerint van átalakítva, pl. én Somogyi URC1-es távirányítóval használom, a nekem megfelelő gombokkal. Na meg demó módban az én nevemet írja ki, úgyhogy szerintem ez neked nem lenne jó!Egyébként nem értem miért nem vesztek egy ilyen távirányítót az ára mindössze 900Ft. körül volt és nem kel dobozolni, kulturáltan néz ki, na meg persze az összes funkcióhoz van elég gomb. Ha meg úgy építed szerintem 900Ft.-ból nem lehet kihozni, na de ez az én véleményem, úgyhogy senkit nem akarok lebeszélni az építés öröméről!
(#) vicsys válasza Taki33 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Taki!
Tedd fel a hexet! A szöveget át lehet írni égetés előtt és a távszab is jó ötlet. Szerintem sokan használnák!

Esetleg mellékelhetnél egy kis leírást a gombokról és a hex beállításairól is...
(#) Taki33 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Oké, bár megjegyzem, én se vagyok egy PIC guru(most kezdem tanulgatni). A távirányító gombkiosztás beállításához *Itt* van egy nagyon alapos leírás, ez alapján már tényleg mindenki a saját szája íze szerint beállíthatja a funkciókat! A csatolt Somogyi_home_URC_1.doc fájl tartalmazza az én gombkiosztásomat a csatolt prop1.HEX, és prop2.HEX fájlokhoz! A Hex fájlokba visszaraktam az eredeti szöveget, a prop1.HEX az órajárásával ellenkező forgású motorhoz, a prop2.HEX az órajárásával megegyező forgású motorhoz jó!
(#) Kocska válasza Taki33 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Szia. Kipróbáltam a programot egy noname távirányítóval megy azzal is A base.hex, base.asm et feltudnád rakni ami megy univerzális távirányítóval? Most nem tudom kikapcsolni az órát. Előre is köszönöm.

Üdv.
(#) Taki33 válasza Kocska hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Ahhoz hogy működjön más távirányítóval is, a következő programrészt kell módosítani a bazis.asm-be:
ProcessRC5
movf RC5_Addr,w ;
xorlw RemoteAddr ;test if RC5_Addr = RemoteAddr
btfss STATUS,Z ;
goto ProcessRC5Done
movf RC5_Cmd,w ;
andlw 0x7F ;

Erre:
ProcessRC5
movf RC5_Addr,w ;
xorlw RemoteAddr ; test if RC5_Addr = RemoteAddr
btfss STATUS,Z ;
;goto ProcessRC5Done ;programból a távi címzés kivétele
NOP
movf RC5_Cmd,w ;
andlw 0x7F ;
Egyébként a csatolt base.HEX már így van fordítva!
(#) Kocska válasza Taki33 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Visszaolvastam pár oldalt megtaláltam. Amit legutoljára csatoltál abba nincs. Így vagy úgy már menni fog. Köszönöm.
Következő: »»   38 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem