Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   79 / 442
(#) Frankye válasza rhino hozzászólására (») Aug 5, 2008 /
 
A LEDBAR-ok lábai rszterre vannak állítva, tehát ha nem változtattál a board nézetben a rszetrtávolságon, akkor az pontosan beleillik, a lábak nem fognak "dülöngélni", nem kell őket feszegetni, stb.
Elegendő lemérni a Te általad használt kingbright oszlop hosszát, és összehasonlítani a board-ban az lb10 szerintivel. Ha egyezik (nagy valószínűséggel igen!), akkor már készen is vagy.
(Az, hogy a schematic nézetben hogyan vannak elhelyezve a LED-ek, csak annyiban befolyásol, hogy a kapcsolás bevitelekor ügyelned kell a bekötésekre.)
(#) Attila86 hozzászólása Aug 8, 2008 /
 
Egy logót szeretnék a nyákomra tenni. A "bmp2eagle.exe" nevű kis progi elvileg erre alkalmas. megnyitom vele a .bmp-met, de a generáláskor windows-os hibaüzenettel bezáródik a program. De a .scr fájlt végül is megcsinálja.
Ezt megnyitom az Eagle-ben, erre az dolgozik 10-12 percet, közben számolja alul a százalékokat. 98%-nál kiír egy hibaüzenetet és nem teszi be a logómat.

Találkozott már valaki hasonló problémával?

Üdv.!
(#) kobold válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Esetleg a hibaüzenetek szövege...
Bitképeknél eleinte gondom volt a színekkel, mivel ezeket külön rétegekbe szeretné pakolni. Ha monokróm (fekete-fehér) bitképpel próbálod (mivel a nyákon úgyis az lesz), akkor is hibázik?
(#) elektrocad válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Amennyiben a progi a cadsoft honlapjáról lett letöltve, a feltöltés ideje 2000. júl 2. Lehet, hogy csak az akkor aktuális verzióval működik. Vagy esetleg a te programod buherált, azért nem működik.
(#) Attila86 válasza kobold hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Monokróm BMP-vel próbálkozom, színest nem is enged ez a konvertáló program megnyitni.

Közben rá is jöttem a probléma okára:
Túl nagy logót próbáltam berakni. (576x653 pixel)
Lekicsinyítettem ésszerűbb méretűre, így már működik a dolog. De nagyon lassú lesz tőle az Eagle mert sok kis pontból rakja össze, ezért inkább alkatrészt csinálok belőle, ahogyan a program súgója is ajánlja.

Üdv.!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Sajnos ha alkatrészt csinálok belőle, akkor is nagyon szaggat
Két magos processzorral könnyebben menne...

Vagy legfeljebb csak a nyáktervezés legvégén teszem be a logókat, utána már nem baj ha lelassul az egész Eagle mert már nem kell szerkeszteni.
(#) bancsi15 hozzászólása Aug 9, 2008 /
 
Sziasztok!

Eagle 4.16r2-m van. Itt hol találok induktivitást (vasmagos), és NTK termisztort?

Köszi
Üdv.
(#) bladika hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy hogyan tudok úgy kinyomtatni egy nyákot, hogy ne csak egyszer szerepeljen a lapon a rajzolat, hanem többször ugyanaz. Gondolom érthető, hogy azért szeretném, hogy 1 levilágítás + 1 marás = több panel.
(#) levii válasza bladika hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Szia!
Ki kell jelölni az egész rajzot a Group-al és utána kivágás majd beillesztés (Paste).

Üdv!
(#) bladika válasza levii hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Can't backannotate thi operation.
Please do this in the schematic!

Ez a válasz rá!
(#) mex válasza levii hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Kissé elnagyolt a leirásod nem gondolod? Pusztán a leirtak szerint nem fog neki sikerülni.

Erről beszéltem.... (most olvastam bladika válaszát).
(#) bladika válasza mex hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
????
(#) mex válasza bladika hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Szivesen felvilágositalak,de várjuk meg először levii válaszát.
(#) bladika válasza mex hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Oksa!
(#) bladika válasza bladika hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Úgy nézem nem igazán kapok választ!
(#) mex válasza bladika hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
A készre tervezett board nézeten az összes réteget meg kell jeleniteni,ezenfelül az alsó és a felső oldalon levő alkatrészeknek is látszódni kell,de nem maradhat le a pad,via,dimension...stb réteg sem. Ha mind látszódik akkor kell a group paranccsal kijelölni,ilyenkor élénkebbek lesznek a szinek.Ezután kell kiadni a cut parancsot. A fölső részen ekkor megjelenik a szemafor ábra,erre rá kell kattintani. Ezután nyitni kell a file-new-board paranccsal egy új lapot,és erre már a paste paranccsal lehet beilleszteni. Minden egyes paste parancs egy újabb boardot jelenit meg. Tanácsos még mielőtt beillesztenéd a nyákokat,egy rajzkeretet az új lapra illeszteni,mert ez nagyban megkönnyiti a helyes elhelyezést. Ezután már nincs más dolgod mint a nyomtatáshoz nélkülözendő rétegeket kikapcsolni (alkatrészek körvonalai) stb,csak a vezetősávoknak kell látszódnia.
Remélem érthető voltam.
Üdv és sikeres sokszorositást.
(#) bladika válasza mex hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Köcce, meg van!
(#) levii válasza mex hozzászólására (») Aug 11, 2008 /
 
Bocsánat mindkettőtöktől de nem figyletem hogy érkezett-e ide hozzászólás azért nem válaszoltam.
Látom közben válaszolt a kérdésre mex szépen hosszan.

Üdv!
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
Közérdekű:
Vigyázzatok az Eagle-val (mondjuk a 4.16-tal.) Az SMD BC807 az adatbázisában NPN tranzisztorként (is) szerepel, közben pedig PNP....Ráadásul BC807-tel raktam össze az áramkört. A hétszegmenses kijelzők multiplexelésénél, nem értettem mért 0 szintre választja ki a kijelzőt, és ráadásul halványan világított csak...
(#) Richyeke hozzászólása Aug 19, 2008 /
 
Hali!

"Kezdő vagyok még, de fejlődni szeretnék"

Tehát a problémám: eddig ExpressPCB-ben rajzolgattam nyákokat, de nem az igazi, pláne, hogy elkezdtek bonyolódni a panelrajzok. Szóval igy már kicsit macerásabb használni.
Hallottam mindenféle jót az Eagle-ről, le is töltöttem, de az igazság az hogy az angol tudásom egyenlő a 0-val. 12 évig tanitottak nekem németet, az sem megy nem hogy az angol.
Szóval valami magyar leirás vagy valami segitség kellene nekem.
Előre is köszönet.
(#) kaqkk válasza Richyeke hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Itt van a Magyar nyelvű segédlet ha ezen felül van még kérdésed szívesen válaszolok. Üdv:Béla
(#) NickE hozzászólása Aug 19, 2008 /
 
Nem tudok rájönni, miért emel ki via-kat az Eagle. Nem mindegyiket, csak néhányat. Nincs a show-val kiválasztva. Bármit csinálok, így marad. Már újra is indítottam...

Raktam fel képet, hátha valaki tudja.

eagle.jpg
    
(#) vicsys válasza NickE hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Talán mert 2 oldalas a panel.
(#) NickE válasza vicsys hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Van egy halom kétoldalas nyáktervem, de még ilyet sose csinált.
(#) NickE hozzászólása Aug 19, 2008 /
 
Hoppá, rájöttem. Nincs kijelölve, csak a színe meg van változtatva, így majdnem olyan, mintha ki lenne jelölve.
(#) STcastoro hozzászólása Aug 19, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek!
Kezdó számitógép használóként csak most találtam erre az oldalra.Sok okos dolog van,amit én eddig papirral,ceruzával oldottam meg.Az elektronikát alapszinten értem/megtudom különböztetni az ic-t,az ellenállástól/.Segitségre lenne szükségem.a következőkben:
Hol találok/ nem profi/olyan letőlthető progit magyar leirással,ami nyáktervezésre alkalmas.
Olvastam több hozzászólást ahol emlitve van az Eagle 4.16,de hiába ütöm be a google-ba nem ad ki letőlthető verziót,link-et.
Segitsetek át a kezdeti nehézségeken.
Kösz STcastoro
(#) kobold válasza STcastoro hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Eagle elsődleges letöltőhelye itt, régebbi verziókhoz link a lap alján.
Magyar leírásokat még nem kerestem, de biztos találsz valahol.
(#) STcastoro válasza kobold hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Köszönöm kobold a gyors választ,igy már könnyebb a helyzetem.
(#) Richyeke válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
THx


(#) kaqkk válasza STcastoro hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
a használati segédletet megtalálod az eagle nyáktervező topicban
Következő: »»   79 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem