Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   218 / 1386
(#) Action2K válasza lidi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ugye ez csak poén volt?
(#) gulasoft válasza lidi hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Este fényképezek egyet, egyenlőre azért macerás, mert a sütőhöz a 80 fokot egy ds1820-assal akarom megcsinálni, és egy istennek nem akar sikerülni kommunikálni vele, úgyhogy ott kell állni a sütőnél és kapcsolgatni, ráadásul a festék két komponensű, azt az előbb még nem is írtam, hogy még azt is be kell keverni. Egy nyákom van megcsinálva, de ott csak a nyák nem vezető része zöld, de ha be van égetve már semmivel nem jön le csak csiszolópapírral. Nagyon durva.
(#) szilva válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ha már itt tartunk, ilyesmikről tudsz-e valami iránymutató információkat:

- szitaanyagot hol és mennyiért lehet beszerezni?
- oyan masszát, amit a szitába be lehet "égetni" (nyomtatáshoz), azt hol lehet szerezni?
- a nyomtatás után a szita tisztításhoz szükséges vegyszereket be lehet-e szerezni?

Vagy 20 évvel ezelőtt a Schönherz koleszban szitáztunk NYÁK-okat. Akkor volt a nagy Quad405-őrület és kellett mindenkinek panel. Egy haver szerzett egy fóliát a rajzolattal és megszerveztük a helyi nyomdában a szitázást. Egy este alatt kész lett 100db panel, olyan jók lettek, hogy a 10másodperces (!) töménységű hiperolos marató meg se kottyant a festéknek, úgy kellett smirglivel levakarni maratás után.

Arra emlékszem, hogy mondta akkor a nyomdász srác, hogy nagyon körülményes ilyesmihez hozzájutni, legalábbis akkoriban az volt. Csak eszembe jutott, hogy vajon ma mennyire az, mert esetleg lehetne nagyobb sorozatokat így is előállítani házilag. Egy-két darabért nyílván nem éri meg, de már 10-20 példánynál meggondolandó lehetne, ha az eszközök, anyagok hozzáférhetők.

(Ha lesz egy szusszanásnyi időm, megnézem a Dallas-os kommunikációt a CCS C-ben, engem is érdekel...)
(#) gerry válasza szilva hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Ha válaszolhatok!
Megkérdeztem a szitásunkat és ő ajánlotta a G.A.C.H. kft-t. Ott elészítik a szitát, ha akarod, mindenféle festék, lakk kapható náluk. Ha új munkát akarsz szitázni akkor elviszed hozzájuk a régit és ők kimossák és ráteszik az új szita formát.
Remélem segitettem. Üdv
(#) gulasoft válasza szilva hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Keress rá googleban, rengetegen forgalmaznak szitát akár keretre feszítve is. Biztos találsz olyat ami hozzád is közel van. Hozzám pl. ez van közel:
Bővebben: Link

Ezeken a helyeken kapható szita maszk anyag. Ezzel bekened a szitát, adsz neki uv/vel, az megkeményiti ott ahol nem kell hogy festékes legyen, a maradékot az ugyan csak ezekben a boltokban kapható kimosóval ki lehet mosni, és mehet a szitázás. A gáz ott van, hogy ezek a szita festékek nedvesen kell hogy UV-t kapjanak, ami ha már egy maszkos szitával csinálták akkor nem gáz, de arra fóliát nem tudsz rátenni mert beleragad, ráadásul a szita festéket olyannak képzeld el mint egy nagyon sűrű mézet, iszonyat nehéz kipucolni a szitából fóleg otthon. Ezeket nagynyomású folyadékkal mossák a szitások, ezt otthon elég nehéz megoldani.
Egyébként spec ilyen kétkomponensű lödstopp lakkom van is, több is mint kéne, ha nagyon érdekel elfelezhetjük, de én 12.000Ft-ért vettem egy kilót, és el kénme használni hamar, mert ugyan a hűtőben tárolom, de azért van egy szavatossága a cuccnak, és az lassan lejár. (Bár mondjuk az egyetemi pasi akitől szereztem szerintem túl szabálycentrikus volt, sárga neon, meg plottolt maszk meg ilyenek, szóval lehet hogy a festék még jövő ilyenkor is jó lesz.
A dallas kommunikációt megköszönném, mert ez áll a szitázás útjába. Én már találtam olyat ami a b2-es lábon kommunikál, de nekem mégsem megy, ma próbapanelen összerakom csak ezt a részt az lcd-t ki is hagyom belőle, csak hogy lássam, hogy legalább az init menjen!

A linkelésre figyelj! Nem kell két http:// tag!
Javítva. Frankye
(#) picard666 hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
sziasztok!
ti mivel fogjátok be normál fúróba a 0,8as fúrószárakat? mert én eddig a szigszalaggal körbetekerem aztán hadd szóljon megoldás mellett voltam, de ezzel nem lehet elég egyenesen becsavarni, utána meg akkor feszül és hamar törik a szár
van valami "tokmányszűkítő szerkezet"? (olyasmi kéne, amibe a 0,8as hegy is befogható és legalább 4mm széles a másik vége, hogy a normál fúrógépembe is beférjen)
(#) gerry válasza picard666 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Nekem volt annó egy PIKO barkácskészletem a 80-as években kaptam. Mára sajna csak a fúrógép tengelye maradt meg belőle. Ezt a tengelyt 4cm-re levágva állványos fúróba be lehet fogni, úgy ahogy említetted.
(#) Sir-Nyeteg válasza picard666 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
A fúrószárat tekerd be dróttal, esetleg ónnal, így nagyobb átmérőt kapsz, egyenletes, és befogható.
(#) szilva válasza picard666 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Én vettem anno egy olyan gyorstokmányt, aminek a szára egy 6.35-ös hatlapú szár (mint a csavarhúzó bit-ek). Ezt nagy fúróba be lehet fogni, és maga a gyorstokmány 0-6.5 képes megfogni a fúrószárakat.
(#) crusher válasza picard666 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
kivágsz sörösdobozból egy csíkot, és azt tekered rá. én úgy használom az állványos praktikeres fúróban

(#) picard666 válasza szilva hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
akkor ezek szerint nem lenne hülyeség bemenni valami szerszámboltba és őket megkérdezni, hogy van-e nekik, mert létezik ilyen
(#) gydanee válasza picard666 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Hali!

Nemrég szereztem be Szegeden egy szerszám boltban ezt a tokmány, még a 0.5-öset is betudom vele fogni.
Bár ez mini drillre való, de szerintem rálehet egyszerűen gépészkedni a normál fúróra is.
Csatolok pár képet.
(#) Action2K válasza picard666 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Vagy elmész egy közeli esztergályoshoz, és csináltatsz vele egy olyat amit én csináltam magamnak.

Agyaga:
barna danamid (a szin itt mindegy)
Méretei:
hossz - 55mm
legnagyobb átmérő - 20mm
Befogatás:
A szárba fúrt 25mm nély M8-as furat (3-as menetfúro kihagyva)
Idézet:
„Nyákfúró rögzítés:”

M3-as harátirányú hernyúcsavarral

Ezt a fúrotokmány utánna rácsavarod egy 60mm hosszú M8-as menetes szárra, és azt jó szorosan be lehet fogni a normál tokmányba. Azért nem ezt direktben, met a tokmányok legtöbbje max 13-as átmérőig bítnák, a danamid, meg tól roncsolódna tőle.
(#) Action2K válasza gydanee hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Én is vettem bostanában, de annyira "ütnek" a patronok, hogy csuda!
(#) picard666 válasza gydanee hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
és hol vetted szegeden? mert én is szegedi vagyok
(#) gydanee válasza Action2K hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
A patron azért volt éppen a képen mert túl rövid a drill szára és ha 0.8as fúrószárat akarok befogni már szorul az első képen látható tokmány
(#) gydanee válasza picard666 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Pontosításképt Szentesről rendeltettem. (én nem Szegedi vagyok )
Ha jól tudom, innen való:
Edison Kft., 6722 Szeged, Török u. 2/A
Gondolom Szentesi kereskedés nem érint de azért leírom:
6600 Szentes, Ady E. u. 15.
(De jó hogy hoztam tőlük egy katalógust különben bajban lettem volna a címével )

Szerk: Honlapuk is van:Bővebben: Link
(#) picard666 hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
köszi
majd lehet, benézek hozzájuk megkérdezni, van-e normál fúróhoz is valami szerkezetük
(#) Gyurix hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
sziasztok a megszáradt megkeményedet gyantát is fel lehet oldani úgy értem, hogy úgy meg van keményedve, hogy már nem ragad?.
(#) Action2K válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szia!
Persze! Nekem olyanom is van amelyik már porlik.
(#) Gyurix válasza Action2K hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
oké kb mennyi időbe tellik mert én elkezdtem oldani és nem nagyon akar?
(#) Action2K válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Elég sok, mert csak a felületén oldódik. Előtte jobban "porrá" kellene törni, és ha ráteszed a radiátorra, az is segít gyorsítani, de zárt edényben, ne párologjon el.
(#) vtnagy hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Sziasztok!
90 g-os műnyomópapírt sikerült csak beszereznem az elkövetkező időszakra nyákmaráshoz.
A kisebb panelek marásánál nincs semmi gond, de, ha nagyobbra vasalom rá a tervet, amint kihűlt a nyák, felpúposodik a papír.
Ez azért lehet, mert túl nagy hőmérsékleten vasalom a papírt, vagy esetleg máshol van a hiba?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv
vtnagy
(#) niedziela válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ez miért probléma ?
Ott lehet púpos gondolom ahol nincs rajzolat.
Miért hűl ki a panel szárazon, mikor áztatod le ?

(#) vtnagy válasza niedziela hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Azért probléma, mert felszedi a legszélét is, ahol viszont van rajzolat.
Vagy ez lehet azért van, mert ott nem vasalom rá eléggé?
Leáztatás előtt megvárom, hogy kihűljön a panel
(#) Medve válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
A hőfokkapcsoló hol áll ??..
(#) vtnagy hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Maximumon, de nem tudom, hány fok a maximumja a vasalónak..
Szóval lehet, inkább meg kellene kérnem valakit, hogy marjon nekem, mert nagyon nem megy
(#) kobold válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
90 g-os papírral nekem is ezt csinálja, hiába tekerem föl a vasalót olyanra, hogy egyből barnára színeződik a papír. Kihűl, púposodik, és már szedi is föl a vonalak szélét. Azóta egy réteg vékony gumilapon van a nyák, míg vasalom, utána az átmelegedett gumit kiveszem alóla, ráfordítom a panelra, leterhelem, és úgy hagyom kihűlni. Ez bevált, a megszokott vasalási hőfok mellett is.
Még van vagy 150 A4-es lap ebből a papírból, addig kibírom a macerát...
(#) vtnagy válasza kobold hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Rendben, megpróbálkozok akkor ezzel a módszerrel.
Csak azt nem értem, kis paneloknál miért csinálja ezt.
Ott általában csak annyi a baj, hogy egy kis helyen nem szép, de a többi tökéletes.

Azért köszönöm!

Üdv
vtnagy
(#) niedziela válasza vtnagy hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Vasalás után tedd egyből vízbe, és annyi.
Nem púposodik,szedi fel a szélét..stb.

Amúgy sincs értelme várni vele.
Következő: »»   218 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem