Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   13 / 59
(#) KTobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
Egyenfeszültség állásban megmérted a tekercsen a fezsültséget, vagy a dióda után, vagy már visszatetted a pufferkondit?
(#) KTobi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
A led, stabilan tartja a feszültséget, ne felejtsd. Kondi nélkül te egy egy lüktető feszültséget mérsz, nem egyenáramot, ne felejtsd, szkóppal ezt lehet mérni, multival nem.
(#) GAZ válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 3, 2008 /
 
A "sasban", meg a hűtőfelületben örvényáramok keletkeznek az adó-tekercs mágneses tere miatt. Ezek az áramok lerontják a mágneses teret (Faraday tv.) A sast (ha tényleg szükség van rá ), pöttyökből kellene megcsinálni, a hűtőfelületet meg párhuzamos vonalakból. A porvasmagot is pont emiatt találták ki.
(#) Krisz03 hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Hali!

Nagyon megtetszett nekem is ez a "szerkezet", végig is olvastam még este a topic-ot, ma reggel pedig össze is állítottam az áramkört. Készítettem róla pár képet, illetve egy videót a működéséről.

Igen tudom, azok az 1500V-os kondik enyhén mondva túlzások, de csak ezekből találtam két teljesen egyformát itthon. Az áramellátás a volt MP4 lejátszóm töltőjéről történik, 20mA az áramfelvétel, a LED-en pedig max. 10mA folyik. Ha 10cm-re van egymástól a két tekercs, akkor már világít a LED, de csak 8cm távolságból kezdi váltogatni a színeket. Érdekes, hogy ha 2cm-nél közelebb viszem, akkor mintha megbolondulna a LED, és akkor sem váltogatja a színeket, csak a zöld és a kék világít egyszerre.
Ja és igen, mint látható, én nem gyertyának használom, hanem egy követ (talán sókristálynak nevezik) világítok meg vele. Sötétben nagyon jól néz ki, és azt hiszem irányfénynek fogom használni (a glimmlámpás már olyan unalmas volt).
(#) Action2K válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Szupi! Jól néz ki!

Idézet:
„Igen tudom, azok az 1500V-os kondik enyhén mondva túlzások”

Dehogy! Te már arra is gondoltál előre, mi van, ha a villámlás fogja gerjeszteni a tekercset. Inkább a túlméretezés, mint az alul méretezés!
A videón felvehetted volna az asztalról, így hitelesebb let volna, hogy wireles.
Ja és az sókristály amúgy! Bele teszed majd, ugye?
(#) Krisz03 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Igen a túlméretezés, mint ahogy az elektronikában szokás. :yes: Pótoltam a hiányosságot, itt az újabb videó.

Hogyan tudnám beletenni? Már ahogy kézbefogtam, illetve törölgettem, már hullottak le róla kis darabkák. Szerintem túl tömör ahhoz, hogy átvilágítsa, nem? 8cm magas, 7cm széles, és 5cm vastag ez a sókristály.

Szerk: Időközben gg630504 fórumtárs megadta a választ arra, hogy miért áll le a színváltás, ha túl közel van egymáshoz a két tekercs. Azt ajánlotta, hogy 10-100nF-ot tegyek közvetlen a LED-re. Tényleg jó hatással volt. Ezúton is köszönöm a segítségét!
(#) Action2K válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Nagyon ott van!!!
Olyan mintha a mozgatásra, a "térerő" besolyásolná a színét!

Bocs, azt hittem az a sókristály, az a bolti lámpafélés üreges.
(#) Krisz03 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Köszi a dicséretet!
Ez nem az a fajta sókristály, pontosabban nem boltból való. Ez sok-sok évvel ezelőtt kerti díszként szolgált, de már csak ez az egy nagyobb darab maradt meg.
Azért jól néz ki ez így is, hogy kívülről van megvilágítva.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Ma egész délelőtt forrasztottam fesz duplázó,háromszorozó egyenirányító
megcsináltam 1mm -es vezetékből is a tekercseket
De a pic-et nem bírta el csak 1-2cm-távolságból
Csak marad a szivárvány ledes variáció
a pic-et majd egy másik projektbe elhasználom
(#) Hujikolp hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Tudom, hogy volt már róla szó, de a trimmer kondit hova kéne és melyik helyére, vagy mellé?
(#) Attila86 hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Közben már nekem is szuperül üzemel a cucc a nyákos antennával, csak sajnos egyenlőre nem tudom megmutatni mert a jútyúbra nem akar fölcibálódni a videóm.

A gond mint kiderült az volt, hogy a 2220-as SMD tokozású 4,7n-s fólia(!) kondi rossz minőségű volt. Kicseréltem 1-1 furatszereltre és mindjárt sokkal jobb lett. A nyákon lévő antennáknak hála nem kell kísérletezni sem a kondival, simán elég ha csak két ugyan olyant használok a primer és a szekunder oldalon. A másik gond pedig az volt, hogy vezetékkel meg kellett vastagítani a nyákon kialakított antennát. De ettől lényegesen nem lett jobb, inkább a kondicsere volt jó hatással.
Amúgy érdekes, hogy kerámia kondival is egész jól működik.

Arra gondoltam, hogy meg kellene mérni egy vezeték nélküli egér áramfelvételét és ha nem túl nagy akkor ki kellene váltani a benne lévő akkumulátorokat...
A t**öm tele van azzal hogy minid a legrosszabbkor merül le az akkumulátor az egérben.
(#) Attila86 hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Csoda: sikerült feltölteni!

Link a videóhoz

Link javítva.
-- kobold
(#) Krisz03 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Gratulálok, ez nagyon profi lett!
Lehet, hogy nekem is szereznem kellene ilyen LED-et, mert amit most használok, az nem váltogatja ilyen intenzíven a színeket, hanem átúszik (elég határozottan) egyikből a másikba, vár kicsit, majd újra színt vált.

A vezeték nélküli egérre tudok adatokat mondani. Nekem A4tech márkájú van, 2db AA akksi való bele, és 30mA az áramfelvétel. Illetve van egy Bluetooth-os is, ami 1.5V-ról 100mA eszik.
(#) KTobi válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Jó lett, grat

Az a háttérben az új táp? Hogy halad?

Milyen elektros az aki karkötőben dolgozik? Még ezen a feszültségen eltűrhető, de ne így szereld a tápegységedet, táphiányunk lesz.
(#) Krisz03 válasza Action2K hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Bogarat ültettél ezzel a fülembe, hogy bele kellene tenni a LED-et a sókristályba, mert úgy jobban nézne ki. Fúrni/faragni nem mertem, mert féltem, hogy kettétörik, ezért kerestem egy kisebb darabot, amin van valami mélyedés. Találtam is, és hát ha nem is a LED-et raktam bele, de legalább a kristályt ráraktam a LED-re. Így már tényleg olyan, mintha a sókristály világítana: videó. Ha nem is a legjobb megoldás, de mégis jobb, mint amikor csak előtte villogott a LED.
(#) djyuri válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Gyönyörű!!!


mikor lesz egy ilyen eladó?

bámulatos.....
(#) Frankye válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Messzemenően jobban néz ki így, belülről világítva a kristály!
(#) Mickey5 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Mindkettő nagyon jó lett: Attila86 :kalap: és Krisz03 :kalap: fogadjátok elismerésemet! Most jött el az ideje, hogy nem tudom visszafogni magam és én is szakítok rá időt.
(#) Krisz03 válasza Mickey5 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Köszi Frankye és Mickey5!

Mickey5! Sok sikert az elkészítéséhez!
(#) vicsys hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Na kérem. Én meg egy vezetékes gyertyát készítettem. Talán valahogy lehetne kombinálni...
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Kérhetnék egy olyan videót, ahol mindkét kezed látszik? Amúgy tetszik! :yes:
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Komolyan, csinálok én, ezen már nem múljon. Mindjárt jövök.
(#) maTaKee válasza vicsys hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
na ezt meg hogy? Fotoellenállással? Vagy mivel?
Mester, mondd el a trükköt
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
A hitetlen gyaurok részére csatoltam a kétkezes videot. :emptybottle:
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia!

Nem tévedek ha azt mondom, hogy az egyik ledet hőérzékelőnek használod egy komparátorral?
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Íme, Vic barátomnak valóban van két keze. Még... :eeknoes:
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Tévedsz. Az egyik ledet fényérzékelőként... (a zöld az)
A led feszültséget "termel" ha fény éri a chip-et. A komparátor stimmel.
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Csak Neked súgom öreg barátom, hogy arra senki nem gondolt, hogy más, kilógó végtagommal is tudom kapcsolgatni a tápegységet...
(#) lapose válasza vicsys hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Ötletes! A másik led fénye meg bekapcsolva tartja!
A kapcsolás publikus?
(#) vicsys válasza lapose hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Jó kérdés... Egy magazinban jelent meg. Hmmm, nem is tudom. Talán ha feltüntetnénk az eredeti szerzőt...
Következő: »»   13 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem