Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Köszi a választ. Eljutottam egy ideig, de az elkatrészek körvonalai még mindig megvannak.
Ez persze nem gnd egy akkora kapcsolásnál amit linkeltem. Mivel 30 mp alatt kitörölgetem, de mondjuk egy A4 es méretű nyáknál ez gondot okozhat. Ezt hogyan tudom kiszedni?
Üdv.!
A 20-as és a 21-es rétegeket kapcsold ki!
Kedves fórumozók!
Tetszik az Eagle, de nem szeretnék kapcs. rajzból indulni, hanem kézi módszerrel leraknám az alkatrészeket. Az Easy PC tudott ilyet. Rá lehet venni erre az Eagle-t is?
Igen, de akkor nem az alkatrészek "device" között válogatsz, hanem a tokozások "package" között.
Program indítása után:
File=>New=>Board És már rajzolhatod is a nyákot.
Miért nem szeretnél kapcsolási rajzból indulni? Sokkal könnyebb úgy a nyáktervezés, gumivonallal mutatja mit mivel köss össze. Ráadásul ha boardból tervezel csak tokozásokat tudsz berakni és ezért az IC-k, tranzisztorok lábkiosztását magadnak kell kibogarásznod.
Üdv.!
A 20/21 réteget a Display/(ott 20/21) és Displeyed et kikipálom nem? Ez után a vonalak tünnek el és nem az alkatrészak Mit csinálok rosszul? Azt még meg tudnád mondani, hogy a szöveg(R1;R2...) hányadik réteg?
Egyszerű ha azt akarod, hogy csak a vezetősávok és a pad-ek látszódjanak akkor mindent kiveszel, majd visszakapcsolod a pads, vias, dimension rétegeket és azokat avezetősávokat amiket meg szeretnél jeleníteni top/bottom. Az alkatrészeket és a hozzájuk tartozó infókat eltüntetni a 21-28 és 48-52 rétegek kikapcsolásával tudod.
Én sem használom soha az Eagle SCH részét. Engem kifejezetten bisszant, ha előre lepakolja nekem az össze alkatrészt a boardra, és összekötögetni őket halványsárgával. Nagyobb rajznál csak zavaró.
Mindig is a board-ot terveztem meg, schval sosem szenvedtem. Ráadásul olyan ICket használok többnyire, amiket Eagle kolléga nem is ismer. Most mire berajzolgatnám... De tényleg, egyszerűen csak zavar, hogy kapásból odadobja nekem a 200 alkatrészt, és mindet összekötögeti... Biztosan csak megszokás kérdése, de én maradok tisztán a nyáktervezésnél
Próbálgass!! Elrontani nem tudod!
20 - Dimension - A nyák körvonalai 21 - tPlace - Alkatészoldali alkatrészek 22 - bPlace - Forrasztásoldali alkatrészek 23 - tOrigins - Alkatészoldali alkatrészek középpontjai (koordinátái) 24 - bOrigins - Forrasztásoldali alkatrészek középpontjai (koordinátái) 25 - tName - Alkatészoldali alkatrészek elnevezései 26 - bName - Forrasztásoldali alkatrészek elnevezései 27 - tValue - Alkatészoldali alkatrészek értékei 28 - bValue - Forrasztásoldali alkatrészek értékei a többit had ne kelljen leirnom
Köszönöm! :integet2:
Elfelejtettem, azt a képet amit exportálok kell tükrözni?
Nem nagyon tudom hova tenni ezt a hozzászólást.
Pont hogy a bonyolult áramköröknél jelentenek hatalmas segítséget a légvezetékek. Rengeteg nyákomat nagyságrendekkel nehezebb lett volna megtervezni, ha nem mutatja mindig hogy mit hova kellene kötni és helyette nekem kellene mindent észben tartani. Éppen elég egy komplex nyáknál a nyáktervezési szempontokat folyton észben tartani, nehogy már a konzisztencia miatt is fájjon a fejem...
Egy kis józan paraszti ész...
Képzeld el a kinyomtatott képet a papíron (vagy akár nyomtasd ki), majd gondold végig hogy ha vasalod vagy fotózod akkor vajon mi lesz belőle a nyákon.
Az a baj, hogy az én térlátásom igen gyatra (Kick-Box-ban szívtam is miatta.
Nem nagyon tudom elképzelni, hogy n nézhet ez ki. Már ki is nyomtattam de nem tudom
Akkor először ilyen irányú témában kellene fejleszteni az elméd, és elolvasni utána egy eagle leírást.
Kicsi az áramkör, egyébként is mire megtervezem, már tudom fejből.
Viszont ez a command line vezérlés elég macerásnak tűnik. Az előző progi legördülő menüs és billentyű kombinációs módon volt vezérelhető. Nem fog menni menetközbeni tanulással.
Amikor sok NYÁK-ot terveztem, még a raszter fólia volt divatban képernyő helyett. Muszáj volt fejben tartani egy csomó adatot.
Van valahol egy Geting Started állomány? A Help már evidenciának vesz egy csomó dolgot.
Üdv.!
Akkor ha azt nem tudja már senki se kibökni, hogy kell-e tükrözni, akkor azt lemondanátok, hogy az a kép amit exportálok eagleből. Azt úgy mutatja mint ha magam elött lenne a nyák vagy mint ha az alkatrász oldalról nézem és átlátszó a nyák?
Azért nem böki ki senki, mert attól függ, hogy milyen technikával fogod a panelt készíteni és attól, hogy Top vagy Bottom réteget akarsz kinyomtatni.
A board úgy mutatja a nyákot mintha az alkatrész felőli oldalt néznéd, és átlátnál a panelon.
Ha megtervezted a panelt, azt felülről látod a beültetési oldal felől.
Ha fotózod a panelt akkor kell tükrözni Ha vasalod akkor nem kell tükrözni. Csak ezek annyira alap kérdések amikre jó lenne ha magad is rájönnél, mert ennél csak bonyolultabbak lesznek.
Pontosítsunk:
Idézet: „Ha megtervezted a panelt, azt felülről látod a beültetési oldal felől.” A nyák mindkét oldalára lehet alkatrészt ültetni és vezetősávok és forrasztások is lehetnek a nyák mindkét oldalán. Tehát az "alkatrészoldal" szó nem teljesen egyértelmű, ahogy a "fóliaoldal" és a "forrasztási oldal" szavak sem. Idézet: „Ha vasalod akkor nem kell tükrözni.” A bottom réteget (azaz a kék színűt) valóban nem, de a top réteg rajzolatát (a piros színűt) igen.
Légyszíves ennek fényében magyarázd el H.Viktornak, hogy mit honnan nézzen, mit hova tükrözzön.
Őszintén szólva ezt nem szívesen teszem meg, de kisbetűsen megtettem már tegnap este az előző hozzászólásomban.
érdekes, nem tudod elképzelni? látod, hogy mit látsz a monitoron, tudod a layer nevét, és nagy valószínűséggel azt is tudod, hogy mire van szükséged, ebből adódóan, nem tudom, hogy mi a probléma. Csak el tudod dönteni, hogy ha tükrözöd akkor lesz olyan mint ami kell vagy nem. Játszd végig fejben: kinyomtatom, átvasalom, kimaratom, megfordítom, mit fogok látni.
Vasalásos módszernél: Top réteget tükrözni kell, buttomot nem. Ha a bottomot exportálod akkor átlátszó nyákként látod. Ha toppot akkor nem, ezért is kell a topot tükrözni exprotálásnál és nyomtatásnál is. (persze ha abból nyákot akarsz gyártani későbbiekben.) Szerintem felesleges erről többet beszélni, ki kell próbálni.
még egy apróság, Eagleben (meg másban is alapból) a bottom layer az amit valóságban nem látnál ha úgy tartanád magad előtt a nyákot ahogy Eagle mutatja. Azaz ami kék az alul van.
Szia!
Az alkatrészek elhelyezésében gyakorlatilag igazad van. Az alkatrészkönyvtárban az alkatrészek felülnézetben vannak megszerkesztve, a tervezéskor úgy helyezed el (a felső rétegre). Ezért nevezik azt alkatrészoldalnak. Feltéve, ha közben nem forgatod a panelt.
Üdv.!
Úgy szeretem, ha valaki kioktat olyan dolgokból, amiket nagyon is jól tudok... Ha meg kellene neveznem hogy szerintem melyik az a terület ami az elektronikában nekem a legjobban kézre esik és a legjobban ismerek, akkor az a nyáktervezés.
Ez kicsit olyan, mintha Vicsyst próbálnám arról győzködni hogy egy óra az hatvan percből áll, vagy ha például Topinak ecsetelném a fotográfia alapjait.
A gyengébbek kedvéért: Vicsys 'köztudottan' az óráiról híres, Topi pedig szemérmetlenül profi fényképeket készít. |
Bejelentkezés
Hirdetés |