Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   287 / 2500
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Példaképpen nézd meg ezt, egyszerű, és sokkal nagyobb teljesítményű:

http://diyaudioprojects.com/Solid/ZCA/ZCA.htm
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Helló köszi a segítséget még egy kérdésem lenne, ha mind a két sávot rá akarom vezetni biztos elég a kettő 10µF kondi más nem kell oda? nem szeretném tönkretenni az alaplapomat,... Köszi helló
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Persze, az úgy tökéletes lesz. Egyenáramúlag leválasztva mindkét csatorna, nem lehet vele gond.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Köszi ha kész teszem a képeket, jó lesz ám
(#) Flatlander válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Hát gondolom van a hátulján rajz mivel ide azvan írva hogy hídbaköthető,szóval bármi beleturkálás nélkül szerintem egyszerűen csak a speakon más bekötésével de rajta kell lennie a rajznak.
(#) mhatalyak hozzászólása Ápr 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Nincs valakinek egy egyszerű olcsó és viszonylag elég jó erősítő kapcsolási rajza?Ezt a hangszórót kellene meghajtania 450W rms. Köszi előlre is.
Máté.
(#) szamóca válasza mhatalyak hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Ha ez egy Aggressor 5000-es (150-170eFt) megalomán autó mélynyomó, érdemesebb venni mint készíteni hozzá erősítőt.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Helló
Elkészültem vele, sztereó jel megy be, és mónó egy hangszóróra megy rá!
Bedobozoltam de elszámoltam magam és a tápja maradt a fagyis dobozba,... majd csinálok képet helló
(#) DJmike hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Volt egy kérdésem, utaltam is rá. Miután majd tud valaki nekem választ irni rá utána részletezem, de a lényeget akkor is leirtam.
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Valami ehhez hasonlót akarok én is összehozni. Azzal a különbséggel, hogy IRFPxxx helyett csatornánként négy darab 2N3055 kompatibilis tranyót raknék ECC88-assal meghajtva. Tudom, hogy ennek az erősítőnek a hatásfoka még a 10%-ot sem éri el, de lenyűgöz az egyszerűsége, és a design sem utolsó szempont.
(#) vtsoftware hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Sziasztok

A képekért máris elnézést kérek, webkamerával készültek, ez a legjobb amit lehet vele, de a mobilnál jobb.

Elkezdtem barkácsolni az erősítőm - ST151 - elhelyezését.
Van itthon két hűtőbordám, amit nem tudom merjek-e a kívánt célra használni.

Teszek fel pár képet az elgondolásról.

Mindkét bordának mind a tetejét és az alját - álló helyzetben - meg kell egy kicsit rövidíteni mert nem férne a dobozba, a szögletes részre gondolok, kb 1,5cm alul/felül.

Az IMG1-en a tranyók elhelyezkedése, de ezt úgy átgondolva ami a képen a tranyók lábai alatt vannak ilyen kis zászlócskák - vagy mi a szakszó - azokat levágnám, a többit meghagynám.
---
Az IMG2-es a borda mérete, itt a kérdés hogy elég lesz-e? Otthoni használatra, nem házibulira, kizárólag szobába kell az erősítő, ugye nem lesz "széthajtva".
---
Az IMG3-as a lukak és hogy mi kerülne hova.
---
Az IMG4 a lényeg.
Ha így helyezem el a ventit és a két bordát, és 4 darab távtartóval rögzítem egymáshoz őket - plusz ugye a dobozhoz - az jó volna-e?
És ha az ST paneleket így rakom, akkor nem lesz-e gerjedékenyebb stb...

Bocsi hogy hosszúra sikerült, elég szokatlan, elismerem. De jó ötletnek tűnik csak nem tudom beválna-e. Még semmi sem fix, csak elmélkedek, tervezgetek tehát nem nevetni
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Senkinek nincsen semmi ötlete a problémára?
(#) titi válasza DJmike hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Hali!
Ne haragudj, de amit leírtál, az rizsa, semmi konkrét adat nincs benne, így ne várd, hogy értelmes választ kapsz.
Pl. írhatnál a teljesítmény adatokról, típusról, stb.
Azt meg végképp nem értem, hogy milyen végfok az, amibe úgy véled, hogy simán be tudsz még rakni plusz két erősítőt.
Ha úgy véled, hogy a végfokod gyenge az adott hangfalhoz, akkor inkább cseréld le egy erősebbre, de ne kezdjél el bele plusz erősítőt építeni...különben is, hogy kötnéd össze őket?
(#) mhatalyak válasza mhatalyak hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
A hangszóró az megvan már pár éve csak szobába szeretném eddig autobavolt de eladtam az erősítőt ami volt hozzá! Találtam is egy 400W os erősítőt, szerintetek menniybe kerül körülbelül? Tápom van hozzá 63V os
(#) hapro válasza mhatalyak hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Kb 8.000Ft anyagköltségből megvan csak a végfokpaneled.
Ettől talán egyszerűbb megépíteni KD mester féle 400/450W-os FET-es végfokot, valahol biztos megtalálod itt, van hozzá leírás, meg nyákterv is. 6 FET van benne, meg egy fél marék másik alkatrész. Még nem tudom milyen, csak a nyákot készítettem el hozzá, de pár hónap múlva be tudok már számolni róla.
(#) hapro válasza DJmike hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Idézet:
„Tudna valaki ebben segíteni nekem, mit hogy csináljak”

Remélem segítség lesz amit írok. A kérdésed színvonalából gondolom, hogy a válaszom megfelelő lesz:

először a szemeiddel és az agyaddal olvass, aztán az agyaddal gondolkodj, majd a legvégén a kezeddel cselekedj miközben az agyaddal gondolkodsz.
u.i.: a helyedben nem túrnék bele a gyári végfokba.
(#) varttina válasza Vacok hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ha ez egy AB osztályú erősítő, akkor elképzelhető, hogy teljses kivezérlésnél a fokozott teljesítményfelvétel miatt az ELKÓ-k már nem képesek leszűrni a hálózati brummot.
(#) Vacok válasza varttina hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
A végfok egy quad405, a tápban lévő elkó pedig 2*10000uF.
(#) radocziandras hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a mellékelt rajzon bekarikázott kondinak mekkora feszültséget kll kibírnia?Mert csak 16 v-os van itthon 22uf.Esetleg nagyobbat, vagy kisebbet mekkorát lehetne bele rakni?
(#) radocziandras válasza radocziandras hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
A kép véletlen lemaradt.Bocsánat.

kondi.JPG
    
(#) szamóca válasza radocziandras hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Elég a 16V-os is.
(#) kokmate hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Találtam egy kapcsolást az interneten.(mellékelt kép) Azt írja hogy a végtranzisztorok bd439-esek, és hogy ezek 60V és 4A-esek. Tudnám-e ezeket helyettesíteni pl bd243-mal?(ez a legnagyobb teljesítményű npn tranzisztorom itthon) Megnéztem és ennek is hasonló tulajdonságai vannak. Illetve hogy ha bd243-mat rakok bele az befolyásolja-e a hangját?

Mégegy kérdés: A szaggatott vonalas R5, C5-ös rész mire vonatkozik? Ez elhanyagolható?

(felraktam nagyobb felbontásban is hogy jobban látszódjon)
(#) Müszi válasza kokmate hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
R5-C5 mélyhang kiemelés. Én enélkül próbáltam ki, elég szép hangja van, érdemes megcsinálni!

üdv: Müszi
(#) kokmate válasza Müszi hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
köszönöm én valószínűleg beleépítem
(#) Müszi válasza kokmate hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Énszerintem nem szükséges, mert enélkül is szép mélyeket produkál, egyszerű, jó hangú kapcsolás.
Bátran építsd meg, nem fogod megbánni!

üdv
(#) kokmate hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
hát a nyákba belerajzolom majd maximum nem rakom bele már elhatároztam hogy megépítem. Majd ha arra járok akkor veszek pár BD 439-est is nem kockáztatok
(#) Müszi válasza kokmate hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
A kis BD jobb is mert csak csillám kell alá, gyűrű nem. Jó munkát, és a válasz gombot használd.

üdv: Müszi
(#) besi99 válasza radocziandras hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ha kivezérled az erősítőt, akkor a duplája is kevés
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Sziasztok.Megepitettem ezt az erosittot nagyon szepen szol szerintem csak a mely hang valahogy elmarad :no: . 12V os 55W-os izzot tettem bele 1k ellenallast es egy IRF540N-es fet 12V rol megy es 8ohmos hangszoroval hallgatom csak annyi a gond hogy nagyon keves a melyhang lehetne ezen valahogy segitteni ? Koszonom

Sziasztok .
(#) Imi65 válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Igen, úgy, hogy építesz egy rendes erősítőt. El kéne dönteni, hogy világítani, vagy zenélni akartok-e. Ezek a megoldások technikailag nem korrektek, nem is szabad tőlük semmilyen különlegességet várni, annak kell örülni, hogy megszólal. A tranzisztor ebben az áramkörben elég becsületes torzítással, nagy kimenő ellenállással, rettenet rossz illesztéssel, ha lehet, még rosszabb hatásfokkal dolgozik. Miért erőlködtök ezekkel a - szemmel láthatóan - alkalmatlan kapcsolásokkal?
Következő: »»   287 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem