Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 1 csatornára 12 gomb
 
Témaindító: burkus, idő: Okt 23, 2006
Lapozás: OK   1 / 1
(#) burkus hozzászólása Okt 23, 2006 /
 
Az lenne a kérdésem hogy 1 csatornás adó /vevő párra hogy lehetne 12 gombot rákötni hogy a vevőnél meg meghúzza a relét ez egy autóhoz kéne távirányítónak.
(#) mosomate válasza burkus hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Hali!
Erről olvastam tegnap, nem tudom hol, de előtúrom neked.
(#) burkus válasza mosomate hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
köszi
(#) mosomate válasza burkus hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Bocsi amit én néztem az infrás, neked gondolom rádiófrekvenciás kell. Vagy nem?
(#) burkus válasza mosomate hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
rádióra kéned de megnézném az infrást is
(#) mosomate válasza burkus hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Az megtaláható a hobbielektronika egyik topic-jában, itt a link: ITT
Tudsz belőle ihletet meríteni, sok szerencsét az építéshez!
(#) Tomi20 válasza mosomate hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Heló

ITT Van infrás, és rádiós megoldás is.
(#) burkus válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
csak az a baj hoyg nem értek a pic hez
(#) Tomi20 válasza burkus hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Én sem, csak építettem egy égetőt (kb 100Ft az alkatrész), és a progit beégetem. (ezt a távirányítót még nem csináltam meg) De PIC nélkül elég macerás, mert akkor kell egy infra távirányító IC (párban, vevő, adó) de még akkor sem biztos, hogy menni fog rádiós adatátvitellel...
(#) burkus válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
és a program ?
(#) Tomi20 válasza burkus hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Ott van az oldalon... ZIP-be csomagolva.
(#) burkus válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
De a 2 PIC meg a házhoz szálítás már 1600 körül van amiért már lehet venni egy távirányítós autót amiböl ki lehet szedni a távirányítót
(#) Tomi20 válasza burkus hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
Hát igen, ebből az következik, hogy nem éri meg építeni, mert olcsóbban kapsz készet... (de ezt az áramkört később bármi másra is fel tudod használni)
(#) Sebi válasza burkus hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Ha adott egy adó-vevő pár, talán legegyszerűbb a DTMF használata. Adóoldalon egy nyomógombos telóból kibányászott "tárcsázó" IC, a vevőkimenetre pedig MT8870 dekóder. Ez 16 db nyomógombot tud kezelni.
(#) burkus válasza Sebi hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
És a tárcsaázó íc nek mi a típusa ?
(#) Sebi válasza burkus hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Itt egy rajz, bár nagyon halovány, de azért látszik.Rengeteg féle DTMF hívómű-IC van, azért mondom h telót kell szétszedni, mert 500-ért van piaci, amiben benne van és boltban maga az IC drágább.

tone.gif
    
(#) burkus válasza Sebi hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
így már ok akkor ez az adó és a vevőnél lévő kapcsolás az jó ami az íc adatlapján van ? És a gombok a körök hejére mennek ?
(#) Sebi válasza burkus hozzászólására (») Okt 25, 2006 /
 
A bal oldala a kódoló (tárcsázó IC) C (column=oszlop) és R (row=sor) jelű lábakra kell kötni a mátrixba kötött tasztatúrát. Ez azt jelenti, hogy mindig egy sor és egy oszlop lábat kell EGYMÁSSAL összezárnia egy nyomógombnak.
Ez a rajz infrás átvitelt szemléltet, az adórész vége egy infra LED. A jobb oldali IC a dekóder, a bemenetén fotodiódával és egy egyszerű erősítővel. A 8870 BCD kimenetére még kell egy 4-ről 16-ra multiplexer és az meghajhat tranyókkal bármit.
(#) burkus válasza Sebi hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
köszi a segítséget és a c1,r1 re is kell valamit kötni ? mert oda a tranzisztor két lába megy. És az nc jelölésű hejekte mi megy ?
(#) Sebi válasza burkus hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
Az a tranzisztor neked nem kell, itt azért van, mert az adó folyamatosan nyomja, hogy "1". Oda van írva, h R1-C1=1. Az NC: No Connection= nincs bekötve.
Mellékelem a tasztatúrát, ami mindig egy sort zár egy oszloppal (majdnem mind ilyen).
Adok még 1 rajzot, ahol ugyan nem C154 a dekóder (mert nem kellett 16), látható a bekötés és még egy kijelzőn is szemlélhető a működés.
(#) burkus válasza Sebi hozzászólására (») Okt 26, 2006 /
 
Még egy kérdés ezeket az íc-ket hol lehet beszerezni ?
(#) erobi82 hozzászólása Feb 5, 2007 /
 
Megépítettem a dtmfdec.gif kapcsolást, de valamiért nem megy.A kijelző 0-t mutat bármelyik kódot adom be.A hang egy telefon headsettből megy az inputra.Mi lehet a gond????
(#) dehogyisnem hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Hali, ravasz kérdés jön. Miért pont a * gombra nem reagál rendesen? Éppen azt kellene detektálnom, ic, kristály csere meg minden volt. Kész vagyok! ha valaki esetleg....Köszönöm
(#) proba válasza dehogyisnem hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Biztos azért mert ,csak az az egy más funkciót lát el a billentyűzeten ,vagyis az adó sem ad rá semmit. Egy független gomb.(de azóta biztos rájöttél.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem