Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   117 / 274
(#) casnicasrl hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
de nem engedi hogy amit a paintel csinaljam felrakjam
(#) Milan90 válasza toncy hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Nézd át figyelmesen a nyáktervet. A pattogó hang közben nem leng véletlenül fel-le a membrán ? Ha igen, nézd meg a visszacsatoló ellenállások környékét. Ha nem, akkor próbáld meg előfok nélkűl. Lehet, csak azzal van a baj.
Jó lenne a panelodról egy fénykép.
(#) Milan90 válasza casnicasrl hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
A Paint alapértelmezetten bmp -be menti a képeket, amit ide nem tudsz feltenni. Mentsd jpg, gif, png, stb -be.
(#) kadarist válasza casnicasrl hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
A paintben mentés másként->fájl típusa>jpg.
(#) casnicasrl hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
NA FEL RAKTAM

EROSITES.JPG
    
(#) kadarist válasza casnicasrl hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ebből semmit sem tudtam kibogozni. A kapcsolási rajz megvan?
(#) casnicasrl hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
AZ EROSITO DE HOGY KEL BEKOTNI A POTMETEREKET...
(#) Moderátor hozzászólása casnicasrl hozzászólására (») Nov 11, 2009
 
A Caps Lock gombot kapcsold ki!
(#) casnicasrl hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Bocsanat
(#) kadarist válasza casnicasrl hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Fényképezd le az áramkört alulról-felülről, és tedd fel a képeket.
(#) casnicasrl hozzászólása Nov 12, 2009 /
 
meiket ez meg nincs kessz
(#) kadarist válasza casnicasrl hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Akkor a kapcsolási rajzot töltsd fel!
(#) casnicasrl hozzászólása Nov 12, 2009 / 2
 
meikhez(elnezest de nem toom meiket)
(#) kadarist válasza casnicasrl hozzászólására (») Nov 12, 2009 /
 
Minden rajzot tölts fel, ami az erősítőhöz van.
(#) highand hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
No, megjött végre a TDA nyák, amire egytápos, kéttápos, párhuzamos és hidas kapcsolást is fel lehet építeni. Kiderítem, hogyan tudom felajánlani úgy nektek is, hogy ne sértsek vele, semmilyen itteni szabályt.
(#) highand válasza highand hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
100W

4 db TDA 2030-al. Igazából nem érthető mitől szól ennyire jól, de többen írták már itt is, hogy a hidazott gainclone, nagyon tud szólni és ez a kapcsolás ráadásul két-két párhuzamosan kapcsolt végfokot tartalmaz.


Pár hozzászólással korábban talán kovidivi kérte, hogy szóljak, ha az elmélet gyakorlattá lesz.

Kép 002.jpg
    
(#) ODU hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Hello! Ezt a kapcsolást keresem már nagyon régóta, ehez nem tudtok kapcsolási rajzot? esetleg nyáktervet?
(#) kris87 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék fülhallgató kimenetet tenni az erősítőmre, mekkora ellenállást kell sorba kötnöm vele? Jobb lenne, ha tudnám a füles teljesítményét, akkor kiszámolható lenne, de sajna fogalmam sincs. Átlagosan mit szoktak használni?
(#) zenetom válasza kris87 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szerintem építs külön egy fülhallgató erősítőt pl. ezt: Bővebben: Link én is megcsináltam ezt és tökéletes
A kimenetre nem ajánlatos ellenállást rakni... elméletileg inkább a bemenetről huzd le földre (potival, trimmerrel). Bár nem is tudom hogy szólna egy 32ohmos hanszórón ez az IC, de NEM erre találták ki.
(#) highand válasza kris87 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia!

Milyen erősítő az, amelyikre fülhallgató kijáratot akarsz?
(#) casnicasrl válasza kadarist hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
szia bocsi hogy eddig nem valaszoltam ugy kene hogy 2-4 mikrofon+szamitogep bemenetet is lehessen alitani hangerot es kulon kapcsolni hogy menyene v nem (egyszere kene 2is menyen)
meg egy kerdes a mute es stamd byt hogy lehet vezerelni?
(#) fúró hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
sziasztok találtam ezt a kapcsolási rajzott a tda2030 ic ről
azt szeretném megkérdezni hogy működik e szeretnék erősítőt építeni és varok rajzokat kösz

tdash.gif
    
(#) zenetom válasza fúró hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Ezt én is megépítettem, működik.
(#) fúró válasza zenetom hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
szia pont ezt a kapcsoást épitetedmeg amit mellékeltem
(#) lamalas válasza fúró hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Udv,

Ez a kapcsolas majdnem ugyanaz mint a gyari ajanlas (en azt epitettem meg mar eleg sok peldanyban). A C6-os 1nF-os kondi a bemeneten teljesen felesleges, a kimeneten a C4-es csatolo kondit pedig legalabb 4700µF-ra novelnem! A bemeneti korben van egy fesz. oszto 2db 100k-s ellenallasbol. Az alsoval parhuzamosan erdemes kotni egy 22-47µF-os kondit. Egyebkent jonak tunik a kapcsolas.
(#) highand válasza fúró hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Szia!

Nem azért, hogy ellentmondjak Lamalas-nak, de én otthagynám azt az1n-os kondit.

Hogy mire jó? Amennyiben különálló végfokot építesz, ami egy közönséges potival kezdődik, akkor előfordulhat az, hogy teljesen feltekert hangerőnél kihúzod és visszadugod a bemenetet. Az RCA csatlakozóknak van egy olyan hibája, hogy a kihúzás során a test kontaktus hamarabb szakad meg, mint a jel ér.

Ennek akkor lesz következménye, ha mindezt feltekert potinál teszed meg, mert ebben az esetben akár 50V feszültséget is rácsatolhat a kihúzás közben az összekötő kábel a bemenetre. Amennyiben ott nálad nagy térerősséggel van jelen rádió, vagy TV adó, akkor az erősítőd azonnal tönkremehet, mert a 2030-as ezt a fajta túlvezérlést nem bírja.

Az 1 n-os dolga ennek a leválasztása, de csak akkor fog működni, ha a bemneti kondival sorbakötsz legalább egy 2,7k-os ellenállást.
(#) magitor hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Üdv urak lenne egy kérdésem, az egyik fele evidens lesz a másik meg remélem hogy az! Tehát van nekem ez a kapcsolásom, itt hiányzik a kicsatoló 2000µF es kondi illetve a hangfallal párhuzamoson kötött 1ohmos ellenállás a 0.1 µF kondival, ezt mindenképp be kell építenem a kapcsolásomba, ha ezzel direkt hangfalat akarok róla meghajtani? A második pedig, itt szimmetrikus táp hajtja az ic-t viszont én egyszerűen csak aszimmetrikusan szeretném hajtani akkor elég ha a negatív tápági kondikat (C4 C6) elhagyom illetve a negatív vezetősávot összekötöm a földdel?
(#) highand válasza magitor hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Kattints rá a fényképezőkép jelre jobbra, feljebb.
(#) magitor válasza highand hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Jójó kösz megvan a datashetje is, csak már le van marva a panel és később jöttem rá hogy ez nekem így lenne jó, Ahogy én néztem nekem evidens hogy ha az adott pontokat összekötöm, illetve a hiányzó 2 kondit illetve egy ellenállást beteszem akkor a megfelelő kapcsolást kapom, csak pontosítani szerettem volna!
(#) pixels válasza magitor hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Ha nincs negatív tápág, akkor ez a kapcsolás nem jó. A cikkek között van meg a szimplatápos verzió, és abba tényleg kell a kicsatoló kondenzátor, azt építsd meg, és legalább 12V kell neki, hogy szóljon.
Következő: »»   117 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem