Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   45 / 67
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Akkor nekiesek egy Sthil reszelővel az viszi akármilyen kemény
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia!
Két keményfa közé szorítsd be a reszeléshez. (Amikor én ezeket kireszeltem, a szomszédaim rögtön árulni kezdték a lakásukat, annyira hangosan csikorgott...).
Ha még nem kezdted el, akkor a rugó szabad hosszát hagy meg mégis 30mm-re. Ráérsz csökkenteni később is ha kell.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia! 25-re hagytam de ha reszelek rajt lehet 30 is! A fej mi rá van csavarozva a rugóra szándékosan van kicsit befelé döntve? Nem szedtem szét inkább megkérdezem mert olvastam ilyesmiről Itt nem lesz gond a kiegyensúlyozás mert a hátára tudunk felvinni ónt ezért hagytam a teli GND-t bent. Ki is vágtam a szárat hát nem 5 perc! Egyik oldalt nézzétek ha reszelitek méretre mert lehet kicsi eltérés és ez a sarok töréseknél egyből látszik!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia!
A rugólemez hosszanti síkjának (oldalnézetben), egy vonalban kellene lenni a rászerelt kar síkjával, vagyis párhuzamos, akkor tökéletes a beállítása.
Egy kar dúrvább kireszelését már elvégeztem én is, ime:

Szia.

kar03.jpg
    
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Ilyen lett.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
A hall szenzorok elhelyezéséről és a mágnes rögzítéséről jó lenne ha írnál kicsit! Egymás mellett vagy mögött vannak elég szerinted ha csak felragasztom a mágnest a lengőkarra vagy csináljak valami tartót neki
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia!
A hall szenzorokat célszerű úgy elhelyezni, hogy ne akadájozzák a rezgőrendszert sehol annak mozgásában. Az alapra ahol a rugórőgzités , és a tekercspár is el van helyezve, a lehető legközelebbre kell felerősíteni, hogy a mozgó kis mágnes kellő távolségban haladjon át fölöttük. Egy képet töltök fel a kicsi (vendég) mágnes elhelyezésáről. Állíthatóra lett az is kialakitva, igy bármilyen helyzetben rögzíthető.
- A Hall IC-ket is kicsit állíhatóra, (fogatható) érdemes felszerelni. Pl. a rezgés szinkronizálásához be kell a "0" helyzetét állitani, hogy automatikusan el rudjon indulni a rezgés. Az óra vezélőjét szitén kicsit forgathatóra célszerű, mert ezzel az index helyzetét tudjuk befolyásolni.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia!
Még annyit, hogy a két Hall IC nagyjából egymás mellett a lengési íven van elhelyezve alapban. A kar, ill. a kis mágnes nyugalmi helyzete alatt a rezgető szenzora van, rögtön mellete lehet az óra vezérlője is néhány mm-re. Az, hogy melyik oldalára helyezzük az óráét, a kijelző állapota határozza meg, hogy asztali, ill. fali kivitelre készitettük. Asztalinál szemből nézve a jobb oldalon helyezd el a szenzort.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Reszelek egy kis bilincset hozzá én is holnap és gyártok a hallnak is kis mini panelokat mit egy csavar fog az alaplapra így könnyű lesz állítgatni! Igaz holnap minden megjön de szerintem a mechanikáé lesz a holnapi nap! Csütörtökön beültetem ,pénteken éleszteni akarom (ez a terv)

hall2.GIF
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 15, 2009 /
 
Szia!
A Hall IC-ket valóban jó egy hosszabb nyák egyik végére ültetni, a másik végét egy csavarral az alaplapra, és elforgatható lesz a kis mánes íve alatt, ha ahoz méretezed a nyáklemez hosszát.
Még néhány kép egy szerelt kar-mágnes-vendégmágnes-rugólemez összeállításról, és egy alaplapi stabil rögzitőröl.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia Patexati!
Az egyik legfontosabb része az órának a jól működő mechanikai feképítés. A Hall IC-k jó beépítése igen fontos, mert a rezgetés szinkronizálót finoman tudni kell állítani, majd rögziteni is. 1mm-en belül, a kar nyugalmi helyzetében lesz ez az automatikus elinditási pont. Elsőre a kis mágnes alatt kell lenni a szenzornak.
Egy "skiccet" még teszek fel, ezen a vázlaton nagy vonalakban a szenzorok, és egyéb alkatrészek elhelyezését láthatjuk.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia! Valahogy így gondoltam el én is az óráé az lehet bárhol csak a rezgetőnek kell a mágnes alatt lenni!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia Patexati!
Egy kicsit átnézve a már működő Wand Hall szenzoros változatait, a következő módosításokkal teszek fel egy vázlatot. Az kis "vendégmágnes" mozgási ív követését szemléltetve, jól látható a rögzitőelemek egy lehetséges elrendezése a Hall szenzorokhoz. A "skicc" szerinti megoldással működik a legújabb Wand f886/3.34 verziója is.
Szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Az új Wand f886/3.34 verziójának csak a legújabb fejlesztéséböl kiragadva kettőt: a Scrolling Clock1 és 2-röl egy-egy képet feltöltök. Ez az óra egy körszámlapos forgó "gyűrű" kijelzése, amely a legfríssebb fejlesztése HP41C Wand programjának, a többiröl már nem is szólok... (Hát ez analóg kijelzés a javából.)
Sziasztok.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Szia! Ma nem igen haladtam az órával egyéb sürgős hülyeségek miatt de holnap csinálgatom szóval ilyen L alakú panel lenne jobb a hall szenzorhoz? Egy vágódeszkára felnyomom kis pozdorja csavarokkal és ha minden összeáll akkor készítek egy frankó alaplapot felesleges kínlódni vele lehet ,hogy a sok módosítás szétrágja! Átrakni meg egy óra lesz max Már nagyon kíváncsi vagyok mennyire vibrál a szerkezet A ledek nagyon kicsik mit rendeltem (tudtam) de azért be tudom forrasztani csak kicsit szívás lesz. Remélem hozzák a megfelelő fényerőt is A szalagkábel helyett valami vékony "litcze" huzalok lennének jók sodorva mit szólsz hozzá?? Fejhalgató kábelben van frankó a szalagkábelt szerintem körülményes oda felvinni és sokkal flexibilisebb lenne ez a kábel.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szia Patexati!
Litze huzalos levezetést egyet már csináltam, de arról működés közben, foszlányokban jött le a selyemszigetelés, és nagyon ronda lett az egész egy idő után. Az igaz, nem új vezeték volt, egy régi rádió KF-ből mentettem ki. (Minden szál különvállt, be kellett tekernem teflonszalaggal végig). A fülhallgató vezetéke valóban megfelelhet a célnak, azzal elképzelhető a levezetés biztonságosan. Kell majd néhány helyen a lengőrendszerhez rögzíteni a levezetéseket, ne legyen saját berezgése sehol sem. Egy íves ráhagyással az alaplapra is célszerű lesz rögziteni, különben ott is csinálja a berezgést.
Most megpróbálok ezen a kijelzőn is olyan levezetést eszközölni, hogy vékony (0.1mm) CuZ huzallal a kar alsó részére, (a rugólemez mellett), felforrasztott csatlakozóra kötözöm be, onnam már megy a szalagkábeles levezetésem.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Új problémába ütköztem! Ugye a 4 lábú hall nem jó a vezérléshez Volt két rack ventillátorom és meg voltam győződve róla,hogy háromlábú van bent (mert kettőből már kitermelem) de nem mindenben 4-es van Miért nem néztem meg elöb
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szia Patexati!
A 4 lábú jobb mint a 3 kivezetéses, ne aggódj!
A két szélső a táp, (azt ellenőrizd le, melyik a GND és a plusz). A két középsőböl mindegy melyiket kötöd be, (mindkettő Out, de ellentétes fázisban), legfeljebb csak fel kell majd cserélni, hogy helyes fázisban legyenek a vezérlések, viszont nem kell a kis mágnest forgatni éppen ez miatt.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Ohh akkor van dögivel Egyet találtam de akkor mind a kettőt olyanra csinálom
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Sziasztok! Most jöttem fel a műhelyből mára elég volt Lassabban haladok mint terveztem de hát ez nem lóverseny nem lehet elkapkodni a dolgokat! Csináltam két kis nyákot a hall szenzoroknak, megcsináltam a "vendég" mágnes felfogatóját,beültettem a ledeket hát azt hittem odapatézek nem kaptam nagyobb méretben ez meg a kicsi SMD nagyon nehéz pontosan a helyére tenni SMD páka nélkül! Beüzemeltem a másik Weleremet is és kettővel tudtam igazgatni ,hogy jól álljanak! Nagyon szép fénye van ennek a szuperzöldnek meg a kék is jó lesz nem sokkal halványabb.
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szia!

A propeller volt az első smd kártyám, kinéztem a szememet, mire beültettem, pedig a 1206 egy nagy méret...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Igen az 1206-ak könnyű dolgozni ha megszokja az ember! Én szabad szemmel (jó a szemem még) ültettem be ezt is a nagyító zavar Valamivel oda kéne ragasztani a forrasztás elött úgy lenne frankó de nem tudom mivel szokták majd utánanézek!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szia!
A kart kialakitottam a fentebb jelzett módon. Az SMD LED méretek 0805, 8db sárga 170mcd, 2db zöld 70mcd. Néhány képet csatolok erröl. (Kapcsoltam rá néhány voltot is, az egyik képen ez látható, a nyák készítőjének nevével).
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Akkor kb egy szinten van a két nyák Én is a kivezetésen gondolkodom lehet hasonló lesz mint a tied! A hall szenzor nálad mekkora távra van a mágnestől?5mm már sok nem
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Még pár "hitvány" de jobbat nem tudok!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia!
Tudom, hogy a kar sokkal szebb a valóságban mint a képeken. Az 5mm már sok lesz, legalább 2-3mm-re próbáld meg közel tenni. A Hall hordozóelemek nagyon szépek lettek. Tegyél a felfogatási ponton majd alá egy kis gumigyűrűt, ("O" gyűrű), akkor éppen elég közel kerülhet a kis mágneshez, és az nem is engedi elforogni könnyen.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia! Igen ezt gondoltam én is ha most csinálnám fordítva lenne a hall bent a kivezetések miatt de lehet ezt kifúrkálom azt alul viszem ki a kábelt úgy is lesz pár mm! Már csak a hall bekötését kell kisilabizálni egyforma szokott lenni? Dolgozok a mechanikán este meg megyek melózni de ha ráérek ott nekiállok a nyák beültetésének!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia!
Egyformák a Hall IC-k. Ott tudod lekövetni a kivezetések bekötését, ahonnan ki lett operálva. A két szélsó az a táp. Annyit kellene leellenőrizni, hogy melyik volt a plusz táp bemenete. Ha nem találnád meg, egyet meg fogok vizsgálni, amely már be van építve.
Szia.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Megvan kösz! Most tervezek kis panelt olyan szalag lesz mint a gyárin is van!
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Szia Patexati!
Kipróbáltam a beszerelt kart egy "deszkamodellben". Jól működik a kijelző része, a frekvenciát 21,2Hz-re sikerült beállítani 31mm szabad hossz rugólemezzel. Várhatóan itt lesz a működési frekvenciája is az új Wand f886 verzióval is. Nagyon fényes a sárga led, de itt fényerőt még nem tudok állítani külön. Töltök fel néhány képet a működéséről. (PIC16F628/RTC-s programmal tesztelem a kijelzőt most).
Szia.
Következő: »»   45 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem