Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag panelfúrót
 
Témaindító: punkkazy, idő: Ápr 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 10
(#) hapro válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
De látom nálad a motorra van fölfogatva a fogasléc, és azt viszed föl le motorostul.
Én úgy fogom megoldani, hogy a fogasléc lesz az álló az oszlopon, és a fogaskerék fogja vinni mint mozgó alkatrész a szánt amire lehet a panelfúrómat fogatni valami bilincses szerkezettel.
(#) nagy hoho válasza hapro hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Hát elismerem elég brutális.A két csúszó oszlop ami megvezeti a motor tartó lapot az egyik 8 mm, a másik 14 mm átmérőjű tükrösített felületű köracél. A textil bakelit amire a felső mechanika van rögzítve az 12 mm vastag. Biztos nem fog vetemedni. Ami tetszik benne ,hogy nagyon finoman csúszik a mechanika. Függőlegesen 25 mm-t tud mozogni a motor, de ha a visszahúzó rugót besüllyeszteném a bakelitba akkor 35 mm lenne.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
A fogasléc az alsó lapra van erősítve amin a motor van rögzítve. A motornak csak nekitámaszkodik.
(#) kendre256 hozzászólása Dec 19, 2009 /
 
Nézegetem egy ideje itt a topikban a szép megoldásokat. Felteszem az én panelfúróm képét is, hogy ötletet adjak másoknak. Ennek az asztala mozog, nem az orsója (motorja). Nem annyira házilagos kivitel, egy azóta elhunyt szerszámkészítő munkatársam csinálta gépműhelyben, de ötletnek jó lehet valakinek. A motorja egy ablaktörlő motor, az áttétele le van fűrészelve (esztergálva) róla. A motor tengelye menetes, arra csavarodik fel a tokmány. 3-as fúróig akár vasat is lehet fúrni vele. Akkoriban ilyen tokmányt csak román kézifúrókból lehetett szerezni, mostanában kapható ilyen külön is.
(A motor tengelyére egy furatot kellett volna csak tenni, akkor a furatba tett tüskével meg lehetne húzni a tokmányt. A jelenlegi megoldásnál fogó kell a tengely megfogásához.)
(#) bgsf válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Nagyon szép munka!
Idézet:
„Nem annyira házilagos kivitel, egy azóta elhunyt szerszámkészítő munkatársam csinálta”

Részvétem a barátodért, szépen dolgozott, és maradandót alkotott. Látszik hogy értette a szakmáját.

Olvastam a hozzászólásokat és néhány gyakorlati tapasztalattal szeretnék segíteni.
Régebben vettem még az oroszoktól egy modell fúrót, volt ilyen PICO márkában is de az drága volt. A névlegestől (12V) nagyobb feszről működtetve nagyon szépen fúrt és az1mm-es fúrót csak direkt lehetett eltörni vele. Tapasztaltam még azt is hogy minnél magasabb a fordulatszám annál szebben jön át a fúró a panelon (nem sorjás...) Én még bakelit nyákokkal kezdtem meg pisztolyfúróval... Törtek is a 0,8-as fúrók... Meg ha nagyon nekinyomtam a kijövő furat mellett kitört a bakelit.
Most álványos fúrót használok a legnagybb fordulaton.
A munkahelyemen van rá lehetőség.... Így hál'Istennek itthon nem kell bíbelődjek vele.
Amúgy a kis kézifúróknál legalább egy 10000 rpm kell, mert ha nincs meg akkor igen sok fúróhegyet meg lehet könnyezni...
(#) erdgab hozzászólása Máj 12, 2010 /
 
Látom,már nagyon rég járt itt valaki.Én is készítettem panelfúrót a 80-as években,akkor még patron volt rajt,utána egy tokmányt kapott és nemrég egy kis lámpát is,mert a szemem már nem a régi sas szem.
(#) interferi hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Ime az én alkotásom. Bővebben: Link
Azota kapott világitást fényerö szabályzoval és egy pedált.
(#) kissis54 válasza Gábor488 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Sziasztok érdeklődnék, hogy van e valakinek eladó 0,1-0,3 mm ig fúró szár, vagy hol lehet kapni?
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 22, 2010 / 1
 
Elkészült a panelfúróm nekem is.Szerintem nem rossz.Íme
István
(#) Georgee válasza kissis54 hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Ha jól tudom a legkissebb 0.4-es 0.8-asat jobb helyeken lehet kapni. Filléres dolog
(#) Dániel X válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Üdv!

Olvastam van házilag készíttetett panel fúrod és nem egészen értem mi az a kábelkocsi amivel felfogattad a fúrószárat a tengelyhez. Köszi
(#) vtsoftware válasza Dániel X hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Lehet hogy hülyeséget írtam még anno, nem kábelkocsi, hanem kábelcsoki. Talán

Ilyennel: Bővebben: Link
Egyik végén a motor másikon a fúró.
Nem a legjobb - sőt elég rossz, ma már van kézi drillem - de akkoriban ideiglenesen jó volt...
(#) Dániel X válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Köszi!
(#) Schnitt hozzászólása Máj 17, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Picit talán off, mert a két készülék gyári, de az összeillesztésük már nem, így mégis itt lehet a helye.
Okulásul annak, aki hasonló cipőben jár.
A képeken egy proxxon-dremel öszvér látható, ami azért jött létre, mert volt egy dremel minidrillem, amihez állványt szerettem volna, de a dremel gyári állványban sok a műanyag, és nem találtam kellően stabilnak.
A proxxon precíz, stabil, de más a szerszámbefogó.
Méricskéltem, rajzolgattam, és ebből született meg az alábbi megoldás, aminek a beméretezett rajzát itt közzé is teszem szabad felhasználásra, ez alapján egy esztergályos el tudja készíteni.
(#) Mybuster hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
hello mindenkinek!

Félig kész vagyok a panelfúrommal már csak az X tengely kell ahol lesz a motor! már kipróbáltam a motornak brutális ereje van 12V fog menni lehet lesz rajta egy elszívó venti + lámba is!!
(#) kaqkk válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Gratula ! Egykét közelebbi képet feltennél a tokmányról ,a tokmány és a tengely összeépítéséről ?
(#) Mybuster válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Hát igen pill csinálok ez egy ilyen hozd össze 5 perc alatt munka volt egy belső lyukú csavar van a motor tengely azon egy vezeték szűkítő és abba van benne a hegy!!
(#) Mybuster válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
itt vannak a képek! bocsi telós kép!
(#) Mybuster válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Ajánlom aszt a módszert is mikor kőrzőnek a tokmányát használod az is jó ötlet!!
(#) micimacko válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Körző tokmány... Én régebben egy orosz, 27V-os repülőgépből származó szervomotorra tettem olyan BNC antennacsatlakozó "tokmányát", amibe a vezetéket, mint botantennát fogatták. Kép sajnos nincs róla, már az öcséim használják bojli (horgászcsali )fúrónak.0,8-1,5 mm között működött. A mostani szerkezetek: régi, kb 30 éves, meg az "új"...
(#) Mybuster válasza micimacko hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Jól néz ki!
(#) Mybuster hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Na itt végleges panelfúró! Bővebben: Link
(#) satlokk hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Látom már rég nem írt ide senki megpróbálom a csendet megtörni.Az én panelfúróm meg ilyen egy kis át alakítás után,nekem jól működik.
(#) satlokk válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Helló!
Igaz elég régi az írás de most akadtam a topikra,és a kész művet láttam élőben szerintem egy remek mű.!
(#) hammer14 hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok leírom én miből tudtam elég jót készíteni.

Volt itthon aksis fúrónak motorja. Első osztályú erős is pörög is még 6v-on is ! A végén van egy fogaskerék is általában na az rajta is maradhat legalább letudod majd fogni a tokmányt. Tengelyre pedig egy rossz bicikli belsőből kivágott szelep kivezetést tettem a régebbi fajtát nem a tűszelepest. Ebbe a gyári tokmányok pont belepasszolnak,meg oldalt be is van vágva .Szelep befogató anyával meg rá is lehet húzni megfelelően. Tengely átmérő nálam úgy alakult,hogy kicsit még bővítenem is kellet a szelep háznak a furatán hogy a tengelyre rábírjam nyomatni satuval. Plusz fémragasztó elég stabil lett. Háznak pedig egy vízvezeték lefolyócsövet használtam szellőzésnél kifurkálva .

Kiindulási pontnak vagy ötletnek jó lehet esetleg nekem bejött.
(#) hammer14 válasza satlokk hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Frankón megcsinálta a készítője!

Bár nem hiszem hogy kifejezetten nyák fúrásra használta A lehúzó kar masszív kialakításból gondolom
(#) satlokk válasza hammer14 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!

Eredetileg is nyákfúrásra készült,a lehúzzó kar utólag lett rászerkesztve.
(#) Frankye válasza hammer14 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ez érdekes megoldás! Tennél fel képet a szelepes felfogatásról?
(#) satlokk hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni ,hogy a következő kis panelfúroba milyen motort tudnék bele illeszteni,vagy nem lehet véletlenül eredit is beszerezni.Igaz ha jól tudom a Condrádnál kompleten is lehet kapni de így nem szeretnék.Az egyik képen lévő motor volt benne ez nagyon régi hajszárító motorja volt,de ilyent már nem kapni,a forgórész tengelyét könnyen meglehet hosszabítani.
(#) bukovary hozzászólása Márc 26, 2012 /
 
Üdv. Találtam egy ilyet, egyszerü megépiteni, és a célnak megfelel. Panel furásra tökéletes.

pcbfuro.jpg
    
Következő: »»   7 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem