Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 97
(#) Collector válasza Mallar hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Milyen kapcsolás? Milyen sorkimenő? Ha fekete (monitorból való pl.) sorkimenőid vannak, akkor ezt el is felejtheted, ugyanis ezt a manővert ellenütemben járatva lehet csak elérni, viszont a trafókban lévő dióda miatt ez nem lehetséges. Ha simán sorba kötöd őket, akkor szinte biztosan át fog ütni a nagyobb feszültségen lévő tekercs a magjára. Ugyanis a legfelső tekercs kivezetése, és a legalsó tekercs alsó kivezetése közt 2x-es feszültséget lehet mérni, és a magon keresztül próbál majd meg áthaladni az áram. Én próbáltam egy fekete, és egy normál sorkimenővel az ellenütemű meghajtást ZVS-el, de sok haszna nem volt, a feszültség látszólag nem nőtt, és később meg is halt a dióda nélküli sorkimenő. Ha kíváncsi vagy, fel tudok rakni videót róla.
(#) Mallar hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Igazad van köszi
(#) Collector válasza Mallar hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Egyébként nem is a két kivezetés közti feszültséggel van probléma, hanem hogy az egyik tekercs alja lesz magas potenciálon, ott üt át. Mert ellenütemben is dupla feszültség van a két kivezetés közt.
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
a Sorkimenő 1ik felére feltekertem 15menet primert, 3menet vissazcsatoló tekercset és azt kötöttem be a tesla primer+visszacsatoló helyére(L1;L2).A szekunder meg a malomkerék (nem tudom hány menettel) A mellékelt rajznál tökéletesn működik.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Csak a Teslás meghajtásnál nem.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
A Teslásnál légmagra vannak méretezve a menetszámok meg egyebek. A vasmagos tekercs induktivitása is sokkal nagyobb, mint a légmagos tekercsé, úgynogy ez teljesen bukta.
Remélem, Collector is megszólal ebben az ügyben.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Értem. És ha tekernék hozzá 1 tesla tekercset a megadott menetszámmal, akkor elvileg jó lenne nem? Csak akkor is 12V-om és gondolom ahhoz kéne méretezni.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ezen a képen jól látszik a Tesla-elrendezés. A Tesla-meghajtóval ez az elrendezés a működőképes. A Teslának a légmag az egyik sajátossága.Bővebben: Link
(#) doomkiller hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Inkább akkor hanyagolom.
(#) B.I válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Az lenne a kérdésem hogy egy sorkimenő trafóval és egy tirisztorral lehetne e nagyfeszt előállitani.
(#) Gyimate válasza B.I hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Hello!
Miért nem maradsz a tranzisztornál? A tirisztor meg egyébként is nem jó erre a célra, azt egészen másra lehet felhasználni. Tranzisztort meg nagyon könnyű beszerezni. Ha van a közelben olyan bolt, ahol elektroval is foglalkoznak, vagy netán TV javítanak biztos, hogy tudsz ott venni egyet!
EZT nézd meg, egy kis leírás a tirisztorról.
(#) B.I válasza Gyimate hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
A közelben nincs se elektronikai bolt se ahol tv-t javitanak. A tranzisztorom ami volt az meg kiégett és itthon nem találok alkalmasat.
(#) B.I válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm ezt megpróbálom megépiteni.
(#) kadarist hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Ez ugyan triakos, megoldás, de tirisztorral is jó lehet.Bővebben: Link
(#) B.I válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Ha 30 V-ról akarom meghajtani akkor csak az ellenállásokat és a kondenzátorokat kell megváltoztatni. Vagy 30 V-ról nem menne?
(#) doomkiller hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Van 2 DB BUK455200A MOS tranzisztorom ebből nem lehetne sorkimenő meghajtást csinálni? Amúgy mi a külömbség a MOS tranzisztor és a FET között, Mert nézegettem a FET sematikus rajzát (N csatornás) és ugyan az mint a most tranzisztoré. IRFP250 buk455-200A
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Szia! A két megnevezés ugyanazon eszközt takar.
(#) doomkiller hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Akkor a ZVS meghajtót elvileg meg lehetne épiteni a BUK455-200 as MOS-al?

zvs ih.PNG
    
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Miért ne lehetne?
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Szia,miért nem rendelsz alkatrészt hozzá,semeddig nem tart,megéri amennyiért kihozzák olcsóbb mint a busz,vagy benzin ár,az útra.
(#) kadarist válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Szia!

Kinek írtad? Használd a "válasz" gombot.
(#) Sanyesz5 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Szia,bocsi,Doomkiller-nek szántam.
(#) kadarist válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
De van neki alkatrésze hozzá. Most tisztáztuk.
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Csak a 200V-os típusát lehet használni, a 100-ast nem.
(#) doomkiller hozzászólása Jan 1, 2010 /
 
Köszi. Akkor megépitem, majd teszek fel képet (ha működni fog)
(#) doomkiller hozzászólása Jan 2, 2010 /
 
Van 1 olyan problémám hogy nem találok itthon ZY-12es zéner diódát, azt lehetne valamivel helyettesíteni a ZVS driver-ban? Esetleg hol találhatok ilyet? Pc táp, monitor monitor alaplapján? esteleg azok a kis piros üvegszerű diódák azok mert nincs rájuk irva hogy ZY-xx csak az hogy h-48, meg h-10, h16. Vagy esetleg lehet helyettesíteni sima diódával. Mert nincs kedvem futárral lehozatni 2db diódát.
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Zenert nem helyettesíthetsz sima diódával
Az üveg tokozásból sem mindegyik zener, pl 1N4148 is üveg.
(#) Sanyesz5 válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Keresgélj,volt mikor órákat képes vagyok bámulni a bontott panelokat,hátha rá lelek a hiányzó alkatrészre
(#) mex válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 2, 2010 /
 
Ha gyanús a dolog, hogy zener, de nem tudod beazonositani, akkor célravezető egy tápegység, egy~1k ohm ellenállás sorba a diódával,és a diódán feszültségmérés. Természetesen záróirányban.
(#) doomkiller válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én és bámultam órákat a panelokat és találtam zénert, még jó hogy a panelon ZD-vel volt jelölve . Most az a probláma hogy ZY-14töl vannak felfele azthiszem 32ig (h14-h32), a 14 voltos zéner is jó, mert én csak 12voltrol fogom tudni hajtani(PC-táp)?
Következő: »»   21 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem