Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 28
(#) Kovidivi válasza kojo hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Üdv!
A belső felépítés rajzából kiindulva, hídba lehet kötni. Kell az egyik csatorna elé egy fázisfordító. De ha a kis teljesítmény a probléma, akkor miért nem akasztasz a TDA7495 után egy nagyobb végfokot?
(#) kojo válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 10, 2009 /
 
Szerinted meg próbáljam hídba kötni? Nem mertem mert nem találtam a leírásában semmit ami ráutalna, hogy lehet. Próba szerencse legfeljebb el megy vadászni. Van három db belőle.
(#) Kovidivi válasza kojo hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Vadászni biztosan nem fog elmenni. Fázisfordítót raksz elé, amit a fórumon találsz bőven. A terhelőimpedancia az adatlap szerint hídban 16ohm lehet, de ha nem a maximális tápfeszültséggel hajtod, hanem pl. 20V-ról, akkor szerintem elbírja a 8ohmot is. Ha jól valószínűsítem.
(#) toca02 hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Sziasztok. Aki megépítette meg tudná mondani mennyi a költsége?
Más: A kocsimban 2 db 80W-os 6ohm-os LG hangfal van.
Ez az erősítő meg tudja rendesen küldeni?
Mert egy ősrégi AUX-os blaupunkt 4X20W fejegység jól döngeti, de az mp3-as 4X50W-os LG csak csipogtatja. Ennek mi lehet az oka?
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Üdv!
Na most van egy kis időm az erősítőm javítására.
Szóval ami a probléma hogy brummos (pc-tápról megy) Igencsak melegszik, áthallás van a 1-2 csatornáról a harmadikra és a harmadik csatorna kegyetlenül torzít. Ez a harmadik csatorna hídba van kötve.
Mellékelem a képeket a mute láb csak a levegőben van összekötve úgy ahogy a cikkben le van írva.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Hali!
A beültetési oldalon az IC lábai között nem lehet zárlat?
Az első néhány láb elég érdekesen néz ki a képen, bár nem tudom tisztán kivenni.
Próbaképp hagyd szabadon a hidalt csatornát, akkor is melegszik?
Egyébként ez még ugyanaz az IC, ami az előző verzióban volt?
Nem lehet, hogy elhalt?
(Egyébként őszintén szólva még nem próbáltam felesben hajtani az IC-t, de nem hiszem, hogy ez a gond.)
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Okt 10, 2009 /
 
Üdv!
Lábak között nincs zárlat A harmadik csatorna még mindig nagyon torzít. Mélyeket mintha levágná vagy nem is tudom Lehet tényleg hogy elhalálozott az IC?
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Nem lehet esetleg, hogy túl nagy jellel hajtod?
Tegyél a bemenetek elé potit, pl. 47k-ot, és nézd meg mit mutat, ha kisebb bemenő jelet kap.
(#) Gafly hozzászólása Okt 12, 2009 /
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy a mute/stanby lábnál az az R/C és dióda komplexum milyen okból született a cikkben? Adatlap szerint nem kell. Van rá valami különleges indok, vagy csak óvatosság?
(#) titi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Be- és kikapcsolási késleltetés a szerepe, vagyis nem rögtön indul az IC, amint a tápot megkapja, hanem némítva indul. Persze ez olyan kis idő, hogy észre sem veszed. Mindenesetre én javaslom az RC tag beépítését, viszont a diódát ha akarod elhagyhatod.
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Üdv!
Szünetre való tekintettel foglalkoztam az erősítővel a túl nagy jel kizárva, kicsit szétbarmolva a nyákot, hibát kerestem és rájöttem hogy az IC halt meg mert minden lehetséges hibalehetőséget kilőttem, szerintem. Kérdésem lenne hogy ne öljek meg még egy IC-t, lehet felesben vagyis 2 csatorna külön 2 hidalva használni?
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Hali!
Az a helyzet, hogy ilyen kiépítésben még nem próbáltam...
Vagy csak hidalva, vagy csak 4 csatornásban használtam, de vegyesen nem.
Viszont most nem is vagyok otthon, így meg se tudom próbálni.
De majd ki fogom próbálni, mert már más is kérdezte.
(#) titi hozzászólása Dec 25, 2009 /
 
Mivel kérték, ide írok egy alkatrészlistát az erősítőhöz.
IC: TDA1558Q 1db
Elektrolit kondenzátor: 2200µF 1db, 1000µF 2db, 100µF 1db, 22µF 1db, 1µF 4db
Kerámia kondenzátor: 100nF 1db, 1nF 4db
Ellenállás: 22kohm 1db
Dióda: 1N4148 1db
Az elektrolit kondik min. 16V-osak (Több természetesen lehet).
Ez az alkatrészlista természetesen a 4 csatornás változathoz van. A hidalt verzióhoz nincs szükség a két 1000µF-ra, ill. csak 2-2db kell az 1µF és 1nF-os kondikból.
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Dec 25, 2009 /
 
Elviekben (jól átgondolva) működnie kell. Én mérget mernék rá venni. Üdv!
(#) YoCeE2107 hozzászólása Dec 28, 2009 /
 
Szeretném megcsinálni ezt az erősítőt a barátnőmnek, olvastam hogy a pc táp jó neki, de ha ez a táp a gépben van benne ugy is jó??
tehát ugy gondolom hogy egy pc 100-150 w nál többet nem igen vesz fel, és codegen 400w os táp van benne.
(most raktam össze a gépet és nem nagyon kéne kinyírni)
szóval magát az erősítőt is a gépbe szerelném
mondjuk úgy hogy a gép hátulján eleve ilyen hangfal zsinór becsiptetők lennének(nem tudom a szakszerü nevét az a piros fekete rugós)2.1 re gondoltam L+R 11/11w
SUB 22w

Szóval megoldható? nem zavarná a gépet?

Köszi
(#) martin96 válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Nos a codegen nem arról híres, hogy leadja azt a 400wattot. inkább 150-200-at ad le.Meg ez a márka ég le a legjobban.(Én csak tudom)Ha meg leég viszi az egész gépet.Úgyhogy nemnagyon raknék rá én ilyen dolgokat.
(#) titi válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Hali!
Régebben PII.-ben használtam, de külön PC tápról.
Mert amikor a gép saját tápjára kötöttem, újraindult a gép, szóval nem örült neki a táp.
(#) kozoo válasza titi hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
szia titi! szeretném megépíteni a hidalt változatot de én gép-ész vagyok szóval, ha hülyeséget kérdezek én kérek elnézést szóval az, hogy elhagyom akondikat az azt jelenti, hogy áthidalom a kondi helyét vagy szakadás marad ott. pld a c1 helyét összekötöm és a c10-et nem vagy mindegyiket össze vagy egyiket sem. kössziii
(#) titi válasza kozoo hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Hali!
Holnap készítek egy beültetési rajzot, amin látszik majd, mely alkatrészekre nincs szükség, illetve hogyan kell bekötni a ki- és bemeneteket.
Most nincs rá időm.
(#) titi válasza kozoo hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Az ígért rajz...remélem így érthető, de ha nem, nyugodtan kérdezz!
(#) kozoo válasza titi hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Titi, köszi így már tökéletesen tiszta, viszont megint van egy kérdésem, hogy melegen tartsam a témát azt elkövethetem ugye, hogy a bemenetet úgy csinálom meg mint a 2csat. változatot és a kimenetét meg mint a 4csatos változat, tudod mp3 lejátszó kocsiba 4 hangszóval?
köszi, hogy időt szánsz a magamfajta kóklerekre :peace:
(#) titi válasza kozoo hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Röviden: Igen.
(#) karpi válasza kozoo hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Bővebben: Link
Ocskapiacon vettem 25 Euro-ert egy 4 x22 W -os autoba valo erositot amin van hangero poti es hangszin is Mely/magas .Nagyot haraptam vele mert a hatalmas radiator kulseje miatt azt gondoltam hogy van benne konvertor aztan othon latom hogy 14V -on 4 x 22W . Ez megeszi a 7A aramot ( ha van).
ezeket hozzak nemetorszagbol allandoan van mindenfele az ocskan.

Sajnos ahogy emlitettem nekem egy gitarerositobe kelett volna, mivel ra van "rajzolva" a radiatorra hogy 400W gondoltam hogy ugy 100W biztos van es hogy konvertorral mukodik .Igy 4 x 22W van kulon bajossan kothetem re egyetlenegy hangszorora .Ugyhogy megent megyek az ocskara mihelyt szebb lessz az ido hogy nezzek egy 2x100W konvertorost ami hidba is kotheto , amelyik 60V-al mukodok ( +/- 30V-al).Ahoz csak egy tapegyseget dobok ossze es kesz a "guitar-combo".
(#) Brienter hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Üdv!
Vettem még egy 1558-at és megépítettem felesbe. Hát mit ne mondjak megint xar. Valszeg nem szereti ha felesben megy ezért a BKV sztrájkra való tekintettel nekiugrok a 4 csatornásnak. Hibalehetőségek kizárva 6szor átnéztem jól van bekötve, 100K-s poti van rajta hogy ne legyen nagy a bemenő jel stb.
A harmadik csatorna iszonyatosan torzít és zajos még egy utolsó próbaként keresek valami más tápot azzal talán jó lesz de kicsi az esély rá szerintem.
(#) Kovidivi válasza Brienter hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
És ha mindkettő hídban van, akkor hogy szól? Rakjál fel róla kapcsolási rajzot, és fényképet, mert ezek külön-külön is működnek, egymástól függetlenül, külön négy csatorna, csak annyi történik, hogy az egyik végfok fázisfordított jelet kap. Nem értem, hogy ez miért zavarja be.
(#) kozoo válasza titi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Szia titi, megépítettem az instrukcióid alapján a cuccot, de rákötöm az mp3-at és meg se nyikkan. néha amikor először rádugom a feszre szikrázik egyet a kábel vége. Egy nagyon halk zúgást lehet hallani a hangszórón, hogy áram alatt van a cucc de ennyi. Küldök képet, átnéztem zárlat nincs a panelen. Van valami ötleted mivel próbálkozak?
Kösz.
(#) Brienter válasza kozoo hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Ahogy nézem rosszul kötötted be a hangszórókat. Nem a kicsatoló kondin keresztül kötötted be hanem úgy mintha hidalval lenen pedig ez a verzió nincs hidalva. Kösd be a bemeneteknek megfelelően a hangszórókat jónak kellene lennie ez után.
(#) kozoo válasza Brienter hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Háát az az igazság, hogy már kipróbáltam oda kötni a hangszórót, de úgy sem muzsikált. Amúgy ez egy hibrid megoldás mert hidalva van, de a kimenetre beraktam a kicsatoló kondikat, hogy egy sima 2csat bemenetről tudjam majd 4csatornásként 4 hangfalra kötni, de ettől, hogy a kimneti kondi rajta van még a 2csatornának működnie kellene. Hmm nem tudom mit rontottam el. köszi
(#) kozoo válasza titi hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
titi, közben átnéztem a kapcsolást és nem lehet, hogy a C5 és c14 kondik a beültetési rajzon helyet cseréltek? csak abból gondolom, hogy a c14+ a 4es a c5+ a 14 lábra kellene, hogy menjen...lehet, hogy hülyeség . kösz
(#) kozoo válasza kozoo hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Sőt nekem úgy tűnik, hogy a nyák és beültetési rajzot tükrözni kell és úgy minden klappol... :eek2:
Következő: »»   5 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem