Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   765 / 3961
(#) gg630504 válasza laci990 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Ahová kapcsolót tennél, oda tedd a jelfogót.
Ha más áramkörhöz is csatlakozik, akkor a (+ ) tápfeszültséget szakítsd meg, a föld ( - ) inkább ne szakadjon meg.
(#) _JANI_ válasza laci990 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Elvileg mindegy... De ha lehet ne a közös testpontot (GND-t) kapcsold.
(#) Stefan válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Megnézem a pickit 2 szkójával a motor hajtó 3 jelet, abból talán kisül valami... Egyre már rámértem, ez 4 "csomagot" mutatott egy fordulat alatt, de szerintem csak valami zavart mértem, most lemérem a 3 at egy időben, aztán ha azzal se leszek okosabb akkor megnézem a többiek mit alkottak. A reflekszió nagyon jó, és szimpatikus, viszont a vinyó lemeze helyett sajátot használok, mert nemtudtam mivel kivágni, és így egy CD-t vágtam méretre, festettem feketére...
Köszönöm szépen
(#) _JANI_ válasza Stefan hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Nincs mit! Remélem hamarosan egy kész remekművel gazdagítod a "Ki mit épített" fórumtémát.
(#) big-D hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Igaz nem nagyon értek az elektronikához, de kaptam egy trafót aminek a primer oldalán több vezeték is van .Ezzel még nincs is baj csak annyi a gond , hogy a vezetékek nincsenek összeforrasztva meg semmi ,és azt szeretném megtudni hogy mely vezetéket kéne összekötnöm h használható legyen a trafó
csatolok képet és a segítségeket
Köszönöm
(#) Stefan hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Érdekesség képpen: Mi mérhető egy hdd motorának lábain:

50khz3.png
    
(#) gsc73 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Köszönöm!

Guglizam én sokat meg próbáltam az angolból kihámozni, de nem sikerült. Így már teljesen világos.

Amiket én láttam, ott hall-os pozicióérzékelés volt.

Üdv: g.
(#) john94 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Hello
Az uH mit jelent?
(#) Akiss hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Sziasztok kérdésem a következő volna:

Van pl 5V-m amit egy stabkockával előállítok, viszont ezt az 5 voltot külön hálózaton juttatom el az analóg, illetve a digitális részhez, ugyanugy külön a GND-k is. A különböző hálózatokat induktivitással kel egymástól elválasztani? És általában milyen értéket kell használni? Akinek van ebben tapasztalata kérem írlyon!
(#) duCiel hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Hello!
A kérdésem az lenne, hogy 470pF 12kV-ot kell elérnem. Ha sorba kötök 4x3kV 470pf kondenzátort akkor elérem a kellő értéket?marad 470pF és 12kV?
(#) Deni hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/d5/d5caeaf40bd7ecc9c2183...55.jpg

Ennél pontosan milyen diófákat kellene használnom?
12Vos tekercsek, tekercsenként 25W. (simsongyújtás)
(#) kadarist válasza duCiel hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia!
117,5 pF-ot kapsz, a 12kV stimmel.
(#) qvasz2 válasza duCiel hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Nem ! A feszültséget úgy már ráteheted, de az értéke az a 470pF-nak csak a negyede lesz !! Megoldás : négyszer nagyobb értékűből köss sorba 4 db-ot !
(#) kadarist válasza Akiss hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia!
Egy néhány ohm-os ellenállással szokták összekötni az analóg és digitális földeket.
Viszont a "cél"-nál is pufferelj elkóval, meg hidegíts kerámiával!
(#) mex válasza Deni hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Pár amperes diódák megfelelnek.
Például 6A01
(#) nagy_david1 válasza big-D hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia!
Véletlenül nem a szekunder oldal több leágazásos? Ha van ohm -mérés lehetőséged akkor könnyen meg tudod határozni a primer oldalát (legnagyobb ellenállást kell itt mérd). Remélhetőleg hálózati transzformátor.
(#) Akiss válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Köszi a gyors választ!
A néhány ohm mit jelent? 1-2 ohm, vagy 5-10 ? Kondi értéke 10 µF + 100nF. Érdekes kérdés ez a 100nF-t is, azt olvastam valahol (sajna már nem tudom hol) hogy a 100 nF a régebbi időkre vonatkozik, azóta már sokkal nagyobbak a zavaró frekvenciák így a 10nF-t az ajánlottab. Viszont majdnem minden adatlapban 100nF-t ajánlanak? Szerinted?
(#) kadarist válasza Akiss hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
A 100nF-nál a kerámia a lényeg. Jó kisebb és nagyobb frekvenciák hidegítésére is. Persze mindig az adott áramkör sajátosságaihoz kell méretezni a zavarszűrő megoldásokat. Lehet használni tantálkondit is a sima elkó helyett, mert annak jobb a nagyfrekvenciás viselkedése.
Az ellenállás legyen 10 ohm körül, pontos érték nem számít.
Érdemes oszcilloszkóppal is megvizsgálni a tápvonalak zavartságát működés közben. A nem kellően szűrt kapcsolóüzemű tápok rengeteg tűimpulzust küldenek a táplált áramkörre. Ezek ellen fojtótekerccsel, árnyékolással, meg földeléssel lehet védekezni.
(#) Akiss hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Köszi az infót!
(#) Kicsa hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Sziasztok!
A forrasztást ha gyenge sav éri,mi történik vele?
Történt ugyanis hogy két ledet összeforrasztottam,kinyomtam ecetsavas sziloplaszttal tömítés gyanánt és a forrasztás befeketedett. Ez okozhat valami problémát működés szempontjából?
köszönöm szépen
Üdv Kicsa
(#) Baxi hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Hi
Fényorgonát szeretnék csinálni, és elmélyedtem benne.
Szóval egy alul áteresztő szűrőt szeretnék csinálni.
F=1/6,28*C*R
na most az értéket 200Hz akarnám beállítani. Így tudom az F értékét de még akkor is maradt kettő a C és az R. Ezeket hogy tudnám "nagyjából" belőni?
C=1/6,28*200(Hz)*R
vagy fordítva
R=1/6,28*200(Hz)*C
Segítséget előre is köszönöm
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Helló
Van egy asztali dvd olvasóból kiszedett kapcs üzemű tápom! És azt szeretném kérdezni hogy hogy lehetne kb-ra meghatározni hogy az 5 és 12 Voltos kimenetein hány ampert tudnak? Akár méréssel vagy akár máshogy!
Köszi a válaszokat!
Helló
(#) kadarist válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Szia!
Nézd meg, hogy a készülék hány wattos. Ebből következtetni lehet a táp kimenő áramaira. Esetleg az egyenirányító diódák adatlapjaiból meg lehet határozni a max. áramát az adott kimenetnek.
(#) csezoli21 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Helló
Hát az a baj hogy a készülékből csak a táp maradt, ugyhogy fogalmam sincs menyit vett fel, megmérni meg nem tudom mert csak egyenáramot tud mérni a multim!
A rajtalevő biztosíték be van forrasztva azon megint csak nem látszik hány amperes! A diódákon meg szintén nem látszik hogy milyenek mert úgy vannak forgatva, szétforrasztani meg nem akarom,... esetleg leterhelni valamivel és úgy mérni a kimenő ampert? Vagy rossz ötlet?
(#) kadarist válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
A műterheléses mérés nem rossz! Addig kell növelni a kimenő áramod, ameddig nem határol a vezérlő. Persze a maximális áramon nem érdemes sokáig hajtani a tápot.
(#) csezoli21 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Helló
Nincs műterhelésem, esetleg valami nagyobb ellenállást vagy esetleg izzót nem lehet használni? Igazából egy pc cd olvasót akarok róla hajtani lehet nem is kellene méricskélni mert ha dvd mechanikáját meg a kapcsolásokat meg tudta hajtani akkor lehet ennek is elég? 5 voltról 0.9 Ampert vesz fel, 12Voltról meg 1,5 Ampert vesz fel az olvasó, rá van írva!
Köszi a segítséget!
(#) Action2K válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Fogd meg és dugd rá, röhögve elviszi!
(#) kadarist válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
A műterhelés izzót, meg ellenállást jelent.
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Helló
Köszi a segítségeket azt nem tudom hogy röhögve e de viszi, a feszültségek nem esnek le, úgyhogy gondolom nincs gond vele, bár mondjuk a 12 voltos kimenet az terheletlenül is meg terhelve is csak 10,2 meg 10,3 Volt között ingadozik, az 5 volt az stabilabb!
Remélem jó ez így köszönöm a segítségeket!
Helló
(#) qvasz2 válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Máskor ilyet ne csinálj ! Használj meleg-ragasztó pisztolyt, az ártalmatlan!
Ahol megfeketedett, az oxidálódott, szép lassan megeszi a rézfóliádat és a forrasztóónodat is. Vagyis el fog tűnni a fém, a vezető anyag !!
Következő: »»   765 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem