Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   16 / 75
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Mindjárt a topik elején második oldal #165566 számú hozzászólás is ilyen gondokkal küzdött! A kijelző önálló organikus lény saját gondolatokkal, amit próbál a PIC tudomására adni, és ebben segíti a FET és a 40mV-os érzékenység!
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Írtam már, hogy rövid, vastag tömör vezetékkel kösd le a testet a dobozra, abból a pontból ahonnan a tápot kapja a panelod. NE a jelföldet használd hidegítésre. (Jó lenne elszigetelni a bnc-t a doboztól!)
(#) erdgab válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Jelentem,azóta átolvastam újra a popikot!
Elismerem,nagy balfék voltam,hogy beleestem a miniatürizálás kelepcéjébe ,hiszen már többször olvastam az intelmeket.Keresni fogok egy TV dobozt ,mint amibe az LCM3 műszert építettem be,vagy egy táp dobozt,ebben van hely bőven és mindent távolabb tudok rakni egymástól.Most igyekszem megfogadni vicsys tanácsát is. Feladni nem fogom,ennek a műszernek működnie kell nálam is!
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Maradhat az LCD, nálam rá volt tolva a panelra... Ne rakd át. Csak a földet kösd át.
(#) (Felhasználó 5823) hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Folytatom a szegények funció generátora támát, pár osszcillogrammal 1Khz
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
70Khz eddig ajálja a szerző! Itt azért már látszanak apróbb hibák (50Khz-ig "szerintem" szuper)
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
400Khz Itt a háromszögből színusz lesz, és a szinusz amplitudója felére csökken! A négyszög gyönyörűen lekerekedik.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Huh, hát itt már tényleg komoly jelalak-torzulás van, de a szerző által is ajánlott 70 kHz-nél még egészen elfogadható a jelalak. Tényleg ügyes és olcsón megépíthető kis szerkezet, az Általad hozzátett erőlködővel meg már egészen "profi" a maga nemében.
Köszönöm a teszteket, reménykedem benne, hogy a hétvégén lesz idpm/módom összerakni.
(#) Ballage válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Ez a végfok kimenetén mérve ilyen? Mennyi a végerősítő felső határfrekije?
(#) (Felhasználó 5823) válasza Ballage hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Viccelsz! Nem, ez a generátor kimenetén mérve. Megmérem estére és publikálom! (micsoda duma ). De amennyire emlékszem 100Khz-ig simán megy a végfok!

Itt az ic adatlapja 10-100Khz -1dB a frekiátvitele, itt a végén lévő RC-tag kezd el (ahogy sejtem ) marhára melegedni ha feljebb nyomom! De estére megírom meddig megy!

STK078.pdf
    
(#) Moderátor hozzászólása Feb 5, 2010
 
Kitakarítottam a topicot az OFF-tól, kérem, hogy maradjon is így!
Köszönöm.
(#) erdgab hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Uraim,ma megszületett a vicsys -féle frekvenciamérő,most már MŰKÖDŐ verziója! Alapban nem pörög,beáll a Hz felirat stabilan,a dobozt tapogatva sem mászik el,egyáltalán nem zavarérzékeny és mér is. 50Hz mértem egy trafón (kb. 5V AC a jel) és egy számítógépes hanggenerátor jeleit méricskéltem, szinte Hz-re pontos.A paneljaimon semmit nem változtattam az eredeti saját tervezésemhez képest,csak másképpen helyeztem el őket,így most nem zavar be a kijelző egység a mérőpanel elektronikájába.Kijelenthetem már én is,hogy vicsys fórumtárs által publikált frekvenciamérő az Őáltala megadott alkatrészekkel működőképes és működik!
Köszönet vicsys és lhanzi uraknak,hogy "rugdosták a hátsómat",segítettek az építésben,felhívták a figyelmemet a hiányosságokra!
(#) erdgab válasza erdgab hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Még néhány kép.
(#) m.joco hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Hello
Ma beizzítottam a Vicsys-féle frekimérőt, működik jól, csak ha lóg a bemenet, akkor mindenféle szám jelenik meg. Műanyag dobozba fog majd kerülni, az LCD most sincs a nyák közvetlen közelében. Arra gondoltam, hogy csökkenteném az érzékenységét. Mekkora ellenállást kössek sorba a bemenettel? 1M - 4,7M - 10M Ohm?
Üdv.
(#) (Felhasználó 5823) válasza m.joco hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Nem soros, hanem párhuzamos ellenállás kell! De inkább használj szkópkábelt! Az tud 10-es osztást is! Keresd Libust! De ezt már többször leírtam! Az megold minden problémát!
(#) (Felhasználó 5823) válasza erdgab hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Örülök Ergab! És annak is, hogy segíthettem! Patent lett a cucc, már csak egy-két felírat kellene! Csináld meg a funkció generátort is amit feltettem!

Üdv Leiszt Jani alias Lhanzi
(#) m.joco válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Hello
Először én is párhuzamos ellenállással próbálkoztam, de muszáj volt legalább 1k-s ellenállást használnom, hogy ne ugráljanak számok a kijelzőn. Így azért már eléggé lecsökken a bemeneti impedancia. Tegyek inkább akkor a bemenetre 2 ellenállásos osztót: pl. 1M ohm + 100k ohm?
Üdv.
(#) erdgab válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Generátor építés folyamatban,panel és táp kész,hamarosan próba s ha minden ok akkor dobozolás.Feliratok kissé nyűgösen készülnek,de talán .....
(#) (Felhasználó 5823) válasza m.joco hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Itt egy példa, hogy milyen módon van megoldva a szkóp osztója. Ezt fel tudod használni! Szerintem a kompenzáció itt nem annyira vészes.
(#) (Felhasználó 5823) válasza erdgab hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
A generátor beállításához jó lenne egy szkóp, hogy szépek legyenek a jelalakok. Nem tudom rászántad-e már magad szkópvásárlásra, vagy van-e valakinek a közeledben? De attól mert nem szép a jelalak még működni fog, ez már csak részletkérdés. Jó munkát hozzá és sok sikert! Lhanzi
(#) CHZ hozzászólása Feb 17, 2010 /
 
Elkészítettem vicsys kapcsolását , ma érkezett meg a PIC , (köszönöm ) .
Elsőre indult , kicsit féltem , hogy gondot okoz a kijelzővel egybeépítve , de nincs probléma .
erdgab nyáktervét alakítottam a kijelzőmhöz , fentebb a képen láttam , hogy Ő is ezt a kijelzőt használta .
Nyákot megnöveltem pontosan a kijelző méretére , így egy komplett modult alkot , nics vezetékezés .
(#) erdgab válasza CHZ hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szép lett,kedves CHZ ! Jó ez a kis kapcsolás,hála vicsys kollégának. Annak meg külön örülök,hogy az én nyáktervemmel készítetted el s azzal is működik nálad is.
(#) erdgab válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Sajna,most nem futja szegény lakatos parasztgyereknek szkópra pedig nagyon jó lenne.A generátort akkor is összerakom s majd meglátjuk ..........,legalább lesz mivel tesztelni a frekimérőt.
(#) vicsys válasza CHZ hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Szép munka! Gratula! :kalap:
(#) CHZ válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Köszönöm .
Nyákon kicsit módosítottam csak , féltem hogy a kijelző megszóraja , már többen írtak ilyen problémáról . Talán nálad is ez okozott gondot .
Ezért a képen látható lemezt terveztem közé , ez teljes árnyákolást biztosít . Mint látható teljesen stabilan beáll a 0 értékre.
(#) CHZ válasza vicsys hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Köszönöm , az IC-t is !
Ehhez a Te jól megtervezett kapcsolásora is szükség volt .
Már méregettem vele , teljesen jól működik és megitélésem szerint pontos is .

TESZT.jpg
    
(#) Frankye válasza CHZ hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Irigyellek Benneteket, hogy Nálatok már működik... Nekem még mindig nem volt időm/energiám kilapátolni magam a műhelybe, de remélem, hogy a hétvégén azért összejön. Akkor aztán én is "alkotok"!
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Várjuk a képeket, sir!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Esküszöm, ha egyszer működésre bírom, annyi képet rakok fel, hogy Topi könyörögni fog, hogy ne terheljem túl a szerverfarmot... :hehe:
(#) CHZ válasza Frankye hozzászólására (») Feb 17, 2010 /
 
Én is tartottam attól , hogy nem lesz egyszerű összehozni . Itt többen írtak élesztési problémákról . Szerencsére gond nélkül elsőre tökéletesen működött . Szerintem kis odafigyeléssel , betarva a szabályokat , javaslatokat Neked is menni fog .
Következő: »»   16 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem