Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLT-02 analóg forrasztóállomás
Lapozás: OK   52 / 123
(#) (Felhasználó 5823) válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
[OFF] Ha nem is mindig, most egyetértek veled!

Üdvözlettel Lhanzi
(#) kosaro válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Idézet:
„pláne úgy, hogy megkérdezted milyen FET”

Inkább hanyagoljuk a témát. Azért kérdeztem, mert FET-ből van 6 féle (2 JFET, 4 MOSFET), P-sből 3 (1 JFET, 2 MOSFET) és N-esből is 3 (1 JFET, 2 MOSFET) és tippelgetni nem szeretek, de úgylátszik, hogy kérdezni sem szabad
Idézet:
„És sokkal könyebb egy működésképtelen alkatrész temetőt csinálni!”

De terveztő is ejthet hibát (jó itt nem ejtett). Meg aki nem tud NYÁK-ot készíteni, nos az általában másol, de ha nem lett volna olyan rendes Vzoole, hogy felteszi a NYÁK-ot, akkor vagy megkell csinálni, vagy lehet könyörögni másnak, hogy "csinálja már meg a NYÁK-ot, mert így nem lehet megcsinálni". Az alkatrészek úgyis a suliból vannak ingyen...
Idézet:
„Nem értem miért akár mindenki új nyákot csinálni, amikor rengeteg hibát lehet benne kreálni”

Én eddig csak olyannal találkoztam, hogy mindenki a másét másolta, vagy könyörgött másnak, hogy csinálja meg.

Na mindegy, szerintem mindenkinek saját joga eldönteni, hogy épít-e saját NYÁK-ot, vagy "lemásolja" másét.
Idézet:
„Hát te tudod”

Én tudom, hogy építek.
(#) (Felhasználó 5823) válasza kosaro hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Na, hogy értsd! Az, hogy rákérdeztél egy relatíve egyszerű mondatra, elhelyezett téged valahová egy képzeletbeli szakmai vonalon! A másik, hogy suliba jársz, nem sok jót sejtet! Harmadik ebben a korban az is szép dolog ha az utánépítés megy! Nem kell itt Frenkizni, (Bocs Frankye) építs egy működő áramkört! Aztán meg tervezd át ahogy akarod! Akkor már lesz egy működő állomásod! Ja besértődni kár, mi öregek egy szakmi dolgon meg is verekednénk, csak itt a net, így elég nehéz! Arra meg, hogy nyák nélkül nem lehet, ott van a lyukas nyák, és pillanatok alatt össze lehet rakni! Én drukkolok, csak az kevés! Rajtad múlik az egész!

Ja töltsd ki rendesen az adatlapod, hogy tudjuk ki vagy! (Nekem ez a vesszőparipám!)
(#) Alkotó válasza kosaro hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Kérdezni lehet, sőt érdemes is. Én még bármilyen alapdolgot is kérdeztem eddig, valamilyen választ mindig kaptam rá.
A NYÁK nagyon kényes téma (fogalmam sincs konkrétan milyen nyákról van szó, és hogy az mennyire alkalmas a funkciója ellátására). Ezért csak általánosságban mondom, tanácsként a jövőre. Nem tudom te milyen szinten állsz nyáktervezés ügyben, de vagy már most tudod, vagy hamarosan be fogod látni, hogy a jó nyák tervezése sokkal inkább művészet, mint egy tanulható műszaki tudomány. No és mindenképpen messze több, mint a megfelelő pontok összekötése.
De! Ez ne tartson vissza, mert csak akkor derül ki tudsz e kellően jót, vagy esetleg jobbat csinálni, ha megpróbálod.
Annyi előnyöd van, hogy egy pákavezérlés kimondottan nem egy kényes elektronika, kis túlzással nehéz elrontani. Viszont ez a helyzet alapvetően megváltozik ha már hangtechnikai, vagy esetleg még nagyobb erősítésű, vagy frekvenciájú valamihez kell majd tervezned (a csillagpontok megfelelő kialakítása általában a dolog veleje).
(#) kosaro válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Kitöltöttem az adatlapom, remélem tetszik .
Idézet:
„Az, hogy rákérdeztél egy relatíve egyszerű mondatra, elhelyezett téged valahová egy képzeletbeli szakmai vonalon!”

Na mindegy, legyen így, kijelentem, hogy Én a vonal elején járok, nem tudok sokat, magától értetődő dolgokra kérdezgetek rá stb.
Idézet:
„A másik, hogy suliba jársz, nem sok jót sejtet!”

Adatlapomon most már szerepel, hogy mit tanulok, és a koromhoz képest nem "gáz", hogy tanulok.
Idézet:
„építs egy működő áramkört!”

Már sikerült egy párat.
Idézet:
„Ja besértődni kár”

Nem sértődtem meg, de nem szertem, amikor "leh*lyéznek", és Én sem montam senkire véleményt, csak általánosítottam (azt hiszem).
Idézet:
„Arra meg, hogy nyák nélkül nem lehet, ott van a lyukas nyák”

Jók azok az előrefúrt NYÁK-ok, Én is szeretem, de ha már megépítem tartós használatra, akkor a sima NYÁK-ot használom, mert a suliban olyanból gazdálkodunk.

Alkotó
Kösz a tanácsokat, a tanárom is segít tervezésnél, hogy mire figyeljek oda, szinte mindíg rámszól, ha nem jól tervezem meg az áramkört.
(#) retoocs hozzászólása Jan 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Volna egy problémám megépitettem az oldalon található egyik forrasztóállomást és az a gond vele hogy nem azokat az értékeket mutassa a kijelzőn vagy egyáltalán semmit nem mutat amiket kellene, mit lehetne tenni kérlek segitsetek ha tudtok. A leirás szerint megprobáltam a megadott lábakon kimérni a 900 mV-ot de nem is tudom addig tekerni a potmétert amig eléri azt az értéket mivel egy idő után eggyet kattan és annyi ?
(#) Rakloo hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Hello!
Nagy gond lenne,ha 78l08-at használnék sima helyett?
Bővebben: Link
(#) san398 válasza Rakloo hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szerintem ne használd , mert a 7808 is eléggé melegszik.
(#) Rakloo válasza san398 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Jólvan,azt hittem kevesebbet fogyaszt a szabályzó rész.
(#) (Felhasználó 5823) válasza retoocs hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szegény forrasztó állomáson annyi a hiba, mint égen a csillag! A 7107 foglalatba illik tenni!
Két fontos alkatrész elmaradt!
30p hüvelysor 2,54mm precíziós (ebbe jönnek a kijelzők)
DIP40 IC tok, precíziós (ebbe jön a 7107)
Ezt az ic-t még fogdosni sem illik, nem hogy beforrasztani! A többi Ic-t sem ártott volna foglalatba tenni! Ha elküldöd postán (500Ft) a levélbe teszel egy 500-ast (visszaposta) és egy 7107-et. (antisztatikus szivacsba) én rendbeteszem és beállítom ingyen! Gyulai vagyok! Üdv Lhanzi

Ui: A jelenlegi állapotot elnézve egy hétig kellene írjak a topikba, hogy működjön!
(#) Rakloo hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Lenne olyan kedves valaki,hogy átnézi a rajzot?Főleg a triak körüli részt.Köszönöm

JLT.png
    
(#) (Felhasználó 4577) válasza Rakloo hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Ha csak a triak környékét kell megnézni, akkor az R2 alatti ellenállás elhagyható.
(#) norby_torok hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
hello .
megcsinaltam enis az egyik aram kort a pakam nak es a thermo elem kimeneten 7.5V mertem es nem tudom h miert ha tudtok segitcsetek
(#) vzoole válasza norby_torok hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Mert a felhúzó ellenállás a bemenetet megemeli, ha nincs rákötve a hőelem. vaalmi bekötési gond lehet.
(#) norby_torok hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
vzoole koszonom valszodat de nem a bekotesl volt a gond hanem h en dc arammal taplaltam es a bt 139 nemmegy valto aramon most mukodik csak meg anyi a problema h minimre tekerve a potit felmegy a paka hofoka 200C re es maximra tekerve a potit nem megy fel csak 350C ra de ez aszem a moc3020 hibaja mert nalam az van majd holnap veszek masikat .
(#) szbalint25 hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Sziasztok!!!

Azt szeretném megkérdezni, hogy aki megépítette már a Forrasztóállomás 1-et (Attila86-os) annak is úgy működik a fűtés, hogy amikor felfűtötte az elektronika a pákát elalszik a LED, és amikor újból fűti a pákát akkor villog a LED???

A válaszokat előre is köszönöm!!!
(#) (Felhasználó 5823) válasza szbalint25 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Igen ez teljesen normális ennél a verziónál! Sőt nekem határozottan tetszik! Ezt hiányoltam a Vzoole-féle verzióban! Tehát e miatt ne aggódj ez így tarja a hőt.

Itt van az enyém

Bár ez II-es verzió de ebben nem különbözik!
(#) vzoole válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 


Az én változatom is így működik, ha eléri a beálított hőt, akkor villog (azaz "darabosan" fűt), hogy fenttartsa a páka hőmérsékletét.

De elég ha megnézed a két kapcsolási rajzot...



(#) (Felhasználó 5823) válasza vzoole hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Az egyenáramú Fet-esről beszélek! Nem villog ki-be kapcsolgat, mint a Weller páka! De lehet, hogy én tévedek!

Ha visszolvasol amikor megépítettem le is írtam, hogy weller filingje van!
(#) vzoole válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Pedig olvastam is, de elfelejtettem reagálni rá

Megpróbálhatod csökkenteni az R2 (470 Ohm) ellenállást. Vagy a C2 (220 uF) kondenzátort csökkenteni (akár el is hagyhatod). Ezzel gyorsul az érzékelés.

Ezek a részek próbálták simítani a váltóáramú hajtás miatti zavarokat.

És javítottam a hibákat, amiket írtál.

Az alábbi panel egyenáramról működik!
Bármilyen N csatornás teljesítmény FET megfelel bele.
Pl.: BUZ10, BUZ11, BUZ71, IRF510, IRF520, IRF540, IRFZ24, IRL540, stb...
(#) szbalint25 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Koszi szépen é=s nagyon szép a tiéd is
(#) smirdex hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Amatőr pákás vagyok , van egy fahreinheit 28001 állomásom, a páka fütőbetétje tönkre ment. Vettem egy ilyen pákát, egy hozzávaló 5 dines aljzatot. Az alzatot beépítettem és lepárhuzamosítottam a régi páka csatlakozójával. Először állandóan világított a fűtés visszajelző lámpa a páka nem kapcsolt ki. Megfordítottam a hőfokszabályzó két vezetékét az aljzaton és akkor már kikapcsolt a lámpa. Azonban még sem vagyok elégedett a páka működéssel, szerintem a legalacsonyabb fokozaton is túl meleg, (megmérni nem tudom a páka hőmérsékletét) illetve a forrasztó hegyén forrasztáskor furcsa "salak" keletkezik. É eléggé elszineződött már a páka hegy, pedig csak próba üzem volt. MI lehet a probléma?
Köszi
(#) (Felhasználó 5823) válasza smirdex hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Valószínűleg a Fahrenheit pákád más hőelemmel van szerelve! Én is küzdöttem egy ZD-931-es pákaállomással, és pár napi törpölödéssel sikerült normálisan beállítanom. Az pl. 200C-nál (beállítva) már 450C-os volt. Még szerencse, hogy megszaladt (ezért adta el egyik fórumtársunk, nem tudott hozzá megfelelő pákát találni) és végleg bedöglött. Akkor a HEStore-ban kaphatő betétet tettem bele és az alaphőfokot felhúztam 50C-ra, így kicsit furcsa, hogy bekapcsolás után egyből 50C-os a páka , de tökéletesen működik! És a hőfokot 260 és 450C fok között pontosan jelzi.

A termék linkje
(#) smirdex válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Az én solomon pákámban az általad linkelt fűtőszál van van, s így nem működik jól. Mi más lehet a megoldás? Elképzelhető hogy a pákahegyet kivégezte már, azért lesz furcsa salak mikor cin kerül rá?
(#) (Felhasználó 5823) válasza smirdex hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Nem túlmelegszik! Mérd meg 200-300 Ft-ért lehet a műszerekhez hőelemet venni és ezzel meglehet mérni, hogy épp hány fokos! (én kerámia csészében -picike- szoktam mérni úgy hogy nyomok bele egy csomó ónt, beleteszem a pákahegyet és a termoelemet, így sokkal jobb termikus kapcsolat alakul ki az olvadt ónban) Ez egy példa volt, nálam sem volt elég a fűtőbetét/hőelem csere, hanem az elektronika működésébe is bele kellett nyúlni! Nálad is az gond ami nálam volt kevés a feszültség amit a hőelem szolgáltat, és így állandóan túlfűt! Nézz szét a pákaállomásban van-e trimmerpoti és mit állít. Ha találsz megfelelőt akkor az a megoldás, nem elegáns de működik! Itt a rajza szerintem simán megoldható, ha máshogy nem a bemeneti osztó módosításával! A rajzot elnézve kísértetiesen hasonlít a Solomon pákák hőelemének feszültségértékeire, így szerintem mérd meg mi a helyzet!
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Itt vannak a különböző hőmérsékletekhez tartozó feszültségek! Ez alapján meg tudod mérni -persze ha van hőmérőd is-, hogy mi a helyzet!

Zárójelben megjegyzem, hogy ez az állomás az itt közölt állomások ősannya, így menni kellene azzal a pákával! Kalibráció után! Nézd meg a pákaállomásod rajzát és a klónokét!
(#) smirdex válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Köszönöm, megírom mit tapasztaltam .
(#) tumaska válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Heló! Látom Te elég jól érted a témát, próbáltál segíteni raimannek. Nekem hasonló problémám van, mint neki. Ha a hőelemet rövidre zárom, nem 000-t mutat, hanem 011-et. A leg világít eközben. Amúgy tökéletesen működik minden, csak ez a 000 dolog nem. Fűti a pákát, visszajelez szépen.
Remélem tudsz valami okosat mondani.
Üdv!
(#) (Felhasználó 5823) válasza tumaska hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Légyszi írd meg melyik Klónról van szó! És próbálok segíteni!
(#) smirdex válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Amatőr lévén, a rajz nekem nem sokat mond, szinte semmit. Találtam rajta két trimmert, az egyik az előlap felől is állítható, a másik (egy kisebb) csak belülről érhető el. Bár mit teszek a hőmérséklet szabályzó potival, illetve a trimmerrel, a bemelegedés után a páka folymatosan 22 mV-ot mutat. Hogyan tovább? köszi
Következő: »»   52 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem