Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   24 / 82
(#) coyote83 válasza szilva hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Aha pont ezt olvastam most, akkor úgyérzem gyorsan elfejetem a jdm-et és társait Van amúgy egy p2-es gépem még a régmúltból, azon van valami esély hogy működne? Mert ha nem akkor a géppel együtt dobom ki őket... Végezetül te milyen égetőt ajállanál ami működik manapság?
(#) watt válasza coyote83 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Rászánhatnál egy kis időt és olvasgathatnál! Ez a topic is jó, és akár az oldalamon is találhatsz infókat.
(#) watt hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Bátorkodtam egy új topicot nyitni, hogy egy program fejlesztésével ne itt zavarjunk.
Itt olvashatjátok: WPB égetőszoftver fejlesztése/tesztelése
Remélem sikerül életre kelteni a nem működő égetőket is! Előre is köszönöm a segítő tesztelők munkáját!
(#) bernula hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy icd2 klónt soros portra. Ment is rendesen, 16f690 12f629 12f508 uprocokat programoztam vele. Egyszer gondolt egyet, és a 12f508-at nem hajlandó felismerni. A 12f629-et progizza, visszaolvassa, de a 12f508-at nem. A kristály jó benne a tápfeszek megvannak, a PIC16F876A programja olvasható. Mi lehet a gond?
(#) potyo válasza bernula hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
12F508 nem lett véletlenül belső oszcillátorra és MCLR letiltásra konfigurálva előtte?
(#) bernula válasza potyo hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Már többször programoztam ezt az ic-t és mindig belső oszcillátort használtam és internal mclr jelet, és mindig engedte ujraprogramozni. Az adatlap szerinti ezerszeres ujraprogramozást meg még biztosan nem értem el. Esetleg ez esetben máshogy kell progizni?
(#) bernula válasza potyo hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Inkább úgy kérdezem,hogy ha ez a config regiszter beállitás a gond, akkor megmenthető az ic, vagy kuka?
(#) sniper hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
szaiasztok!

megépítettem a Egyszerű LPT égetőáramkör 2 (WLPT_Vpp_mini_v4), még elég kezdő vagyok, és egy kis segítség kellne hogy a icsp-re a 18f2550 es pic-t hogyan kell csatlakoztatni?

kell e valami ellenállás, kondi?
esetleg valaki egy rajzot, ha kell...

előre is köszönöm!
Sniper
(#) watt válasza sniper hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Néhány dolgot nem szeretünk:
1. Ha nem használja valaki a keresőt.
2. Ha nem olvassa el a cikket rendesen.
3. Ha privátban szakmai kérdést tesz fel.
4. Ha kisbetűvel kezdi a mondatot.
5. Ha várja a sültgalambot, ahelyett, hogy olvasna.
Minden, ismétlem minden információ megvan a fórumon a cikkekben és az adatlapokban... Ha ez kevés, akkor nem jó hobbit választott a kérdező.
(#) sniper válasza watt hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Utólag is elnézést kérek!
(#) bacalb hozzászólása Ápr 26, 2010 /
 
Valakinek sikerült már nem PICKIT2-vel megírni a 16F690-et? Elárulhatná, melyik rajz, ill. melyik progival. Már 2 PIC-et is próbáltam, de se nem ír, se nem olvas. Fel sem ismeri a PIC-et. Tait hardvert megtalálja, eddig jutottam. Köszönöm.
(#) watt válasza bacalb hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Milyen égetővel égeted és milyen programmal?
Nézz át ide is: Bővebben: Link
(#) bacalb válasza watt hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Próbáltam a WLPT Vpp mini v4 PIC programozót, innen a 3. Tait Classicot http://www.members.aon.at/electronics/pic/picpgm/hardware.html#TAIT...RAMMER
Meg ezekkel a progikkal: Winpic800, http://members.aon.at/electronics/pic/picpgm/index.html
(#) watt válasza bacalb hozzászólására (») Ápr 26, 2010 /
 
Akkor most próbáld meg a belinkelt programmal is!
(#) csoki180 hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Sziasztok! Megépítettem Watt "WLPT Vpp mini v4 PIC programozó" - ját és működik is. Leteszteltem (pic16f871 és pic16f877-el) egy kész hex fájl-lal a verify is megy, visszaolvastattam tehát sikerült égetni. ( De csak az oshon 16f-el. Az Ic-prog-gal és winpic800-al meg se nyikkan pedig a winpic felismeria pic-eket. Na szóval a gond az, hogy van egy másik kész .hex fájlom és az oshon hibaüzenetet ír ki! "Input program file in Intel Hex format contains errors. Line number 1: Invalid 'checksum' field in the record. Sajnos a .hex fájlt nem tudom csatolni csak egy részét mert nem publikus, ez a .hex nem az én munkám. Az eleje így néz ki:

:020000040000FA
:020000002E28A8
:08000800D729820701340334FB
:100010000234063404340C340834093482070334BF

Valaki tudna segíteni?
(#) cNobody válasza csoki180 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Próbáld meg ezzel a progival Bővebben: Link
(#) watt válasza csoki180 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Ha a hex checksum sérült, akkor nem biztos, hogy működni fog a beégetés után! Töltsd le mégegyszer, vagy kérd el mégegyszer. Persze egy próbát megér, a WPB nem fog nyekeregni, mert egyelőre nincs benne ilyen irányú ellenőrzés, ezt a végére hagyom mindig...
(#) icserny válasza csoki180 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Szerintem valami más lesz a probléma, mert ezekben a sorokban nincs checksum hiba! Az oshon 16f ismeri az Intel HEX32 formátumot? Legegyszerűbb, ha megpróbálkozol az első sor kitörlésével! Az ugyanis teljesen fölösleges oda...
(#) watt válasza icserny hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Idézet:
„Az oshon 16f ismeri az Intel HEX32 formátumot?”

Kéne neki!
(#) csoki180 hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Köszönöm a segítségeteket, de most meg már fel sem ismeri a winpic és a wpb. Valami gáz van a Hardware-rel meg lehet a hex-el is mert kitöröltem az első sort és a 205.-be talált valamit. Köszi mégegyszer! Átnézem az égetőt bár mondjuk a fesz-ek meg vannak rajta (Vdd 5V, Mclr 13.12V, Pgd 0,1 Pgc 0.1 (ha rá van dugva a párhuzamos portra)).
(#) cNobody válasza csoki180 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Miután kipróbáltad a WPB-t azóta nemismeri fel?
(#) watt válasza cNobody hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Kezdek aggódni, hogy van összefüggés, annak ellenére, hogy nálam nincs gond!

Aki WLPT_minit használ, az a PGD és a PGC vonalba az ICSP csatinál tegyen be egy-egy 270ohm-ot sorba a vonalakba. Lehet, hogy bizonyos konfigurációknál a kimenetet szembe lehet kapcsolni az égető kimenetével, ami a PGD, vagy PGC halálát okozhatja!
Igyekszem mindenhol ezt az infót terjeszteni, kérem ti is tegyétek ezt!
(#) watt válasza cNobody hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Azon töprengtem, hogy az elvi lehetőség ellenére miért nem történik meg az összes égetőnél ez a dolog, hiszen mind L szintet tesz ki a kimenetére alapból, ami gyakorlatilag rövidzárnak fele meg. Miért nem H szintet, ami minden égetőáramkörnél valamilyen felhúzó ellenállást jelent, így nem mehetne tönkre semmi!?
A kézi kapcoslású Vdd sem magyarázza a dolot, mert mindegyik égetőnél be lehet kapcsolni a Vdd-t külön és sokan ezt így is használják.

Azt kijelenthetem, hogy programkóddal PIC-et tönkre nem lehet tenni, tehát a szoftver nem okozhat ilyen hibát, csak elektronikai gond lehet. Én már a legetséges összes hibát elkövettem a fejlesztések alatt sok tucat PIC-el, de egyetlen egy sem ment tönkre eddig, pedig nekem sose volt soros ellenállás védelemnek a vonalakban.

A védelem ennek ellenére javasolható, és bele is fogom tenni a rajzokba, de meggyőződésem, hogy nem ettől ment tönkre a PIC, ha egyáltalán tönkre ment!
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A beidézett sorokban jó checksum, így csak azt tudom elképzelni, hogy a sorok végén olyan karakterek vannak, amikre a progi nem számít (pl. unixos sorvég, csak 0A karakterrel), és emiatt hülyén számol.
(#) szilva válasza icserny hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
De ez még csak nem is HEX32, az az első sor egy sima két nulla byteot tartalmazó bejegyzés a 0004 címre (ha nem tévedek).
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Ez nem az egész hex, csak egy része, mert a kérdező szerint az egész az titkos.
(#) watt válasza szilva hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A 04 a sor típusát jelenti itt a cím(0000) nem értelmezett. Az adatban található címet kellene 16bittel balra shiftelni, de mivel az is 0000, így ez sem érdekes jelen esetben.
02(két adat) 0000(normál esetben cím, itt semmi), 04(sor típusa=kiterjesztett lineáris cím), 0000(maga a cím, amit 16bittel balra kell shiftelni), FA(ellenőrző összeg)
(#) szilva válasza watt hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Ok, rájöttem már, hogy a típus és a cím mezőket felcserélve néztem. Így valóban egy címrekord az első sor, és ha az Oshon ezt nem ismeri fel, akkor emiatt problémázhat. Igaz, hogy akkor viszont jó lenne, ha a hibaüzenet azt tartalmazná, ami a problémája a sorral, mert a checksum rendben van!
(#) icserny válasza szilva hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A kettőspont után a negyedik bájt a rekord típusa, s csak az I32HEX formátum engedi meg a 04 és 05-ös rekordot. Bővebben: Link
(#) szilva válasza icserny hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Már rájöttem, hogy igazatok van, csak mostanában nem "olvastam" hex file-t és hirtelen az volt bennem, hogy az első byte a hossz, a második a típus és a harmadik-negyedik a cím.
Következő: »»   24 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem