Fórum témák
» Több friss téma |
Én is nekikezdtem egy fejhallgató erősítőnek ami nagyon hasonló ehhez a stúdió fejhallgató erősítőhöz. Sajnos egy jó ideje áll az egész időhiány miatt, már csak a tranyókat kéne beültetni és kipróbálni, csak szeretném párba válogatni őket, de eddig 30-30 db-ból nem igazán sikerült még csak közeli párokat sem találnom , még valahonnan máshonnan szerzek 20-20 másikat hátha... Igyekeztem minőségi alkatrészeket beépíteni: wima fólakondik, nichicon, jamicon, samwha elkók, alps poti, túlméretezett trafó, szűrt egyenirányítóhíd, low drop stabilizátorok, hatalmas puffer, emifilter, kétoldali teliföld, csillagpontban a +/- táp stb...
Képek itt
Anno találtam 2 párat, kb szintén 30-30 db-ból, ha jól emlékszem. Szerencsém volt... egyébként pedig az sem nagy baj, ha nem válogatod őket. Nekem is van egy hasonló, BC tranyós meghajtás nélkül. Jól szól, de a csöves OTL -em hangját nem üti meg
A kondikról: wima helyett inkább ERO mkp vagy Rifa mkp, samwha meg jamikon elkó helyett, nichikon, rubikon és nippon, hitano exr, stb japán cuccok, no meg persze ROE. Érdemes bontásból származó jóféle cuccokat is felhasználni, mert a mai vackokat lazán felülmúlják :yes: A teliföld nem biztos hogy bármiféle javulást hoz, többet ér a jófajta vezeték a huzalozásnál. Nagyon szép a munkád, gratula hozzá
Köszi! Tervbe van egy pár fél csöves füleserősítő is, szeretném megépíteni én is 6N13S-vel amit Te, de előtte még egy ECC82, FET-es hybridet, már kész a nyák is hozzá, csak cső még nincs. ERO és Evox Rifa fóliakondik valóban jobbak lennének csak nehéz hozzájutni, legalábbis nekem nincs forrásom hozzá. A kicsatoló nichicon-t ebay-eztem, de nem egy filléres tétel volt, az itthon elérhetők közül a jamicon és a samwha volt talán még a legjobb.
RIFA
Nem a legolcsóbbak, de ár/minőség alapján nem rosszak. A szürke mkp-k szólnak a legjobban. Nekem is csak bontásból vannak ilyenek. Ne téveszd össze a szintén szürke Arcotronics mkp-val.
Arra "fém/papír fóliakondira" gondolsz mint szürke MKP?
Jajj, nem arra! Bocs ha nem voltam egyértelmű, de én a polipropilén kondira gondoltam.Bővebben: Link
Vannak fém papít rifáim is, azokat ipari kapcsitápok zavarszűrőjéből bontottam és még nem próbáltam ki audió alkalmazásban, de ami késik nem múlik. Lehet hogy jobbak mint az mkp-k?
Ezt az oldalt ismeritek? http://www.headphoneamp.co.kr/ftp/sijosae/Gallery/
Lehet találni kapcsolási rajzot is...
Ebböl épitettem a kis hibrid fülest. Nagyon ajánlom első erősitőként
Nem hallgattam el. Csak késöbb láttam ,hogy ez csak galéria.Este előkeresem a linket. A Moszkvai most épitette meg, neki frissebb tapasztalatai vannak. Én ajándékba csináltam és mindössze 1 hetet hallgattam.
Bővebben: Link
Ime. ECC 88 is megépithető
Egy pentium3 hűtőre épitettem az egész elektronikát. A kis diszdoboz alját kivágtam a bordáknak. Volt alkalmam összehasonlitani több erősitővel és több hallgatóval is. Nekem meglepetés volt, hogy a 32 ohmos fülesnél nem omlott össze a mély és ment át torzitóba. Igényes szép ajándék egy fiatalnak. Egy gyakorlott csővesnek dobozolásal együtt 2 napi munka.
Találtam még bemutatható képet.
Szia !
Kicsit átrajzoltam a nyákot hozzá .
A tied jobban tetszik. Esetleg meg is épitetted? Jó lenne már egy igazán autentikus véleményt hallani, szakmailag is érdekelne és hangzásilag is. A négyzetes nyákforma szerintem praktikusabb is
Szerinted érdemes lenne kipróbálni IRF 740-nel? Az a 24V tápfesz nem kevés a csőnek? Milyen Sennheiser-t (képen) hajtasz vele?
Nyáktervet is azért hoztam össze , hogy könnyebb legyen megcsinálni . Beszámolok milyen lett .
Fűtés feszültsége a 8,2 Ohm -mal beállt pontosan , vagy játszadozni kell vele ?
Nekem sem volt még akkor 610 Fetem.Valamiért minden hasonló kapcsolásban ezt látni, biztos nem véletlen. A kis dobozosban 740 vagy 840 van. A képen HD 600 látható. Szándékosan nem nyúltam hozzá modifikálás céljából, (de szép Magyar szó)hogy legyen valamiféle összehasonlitási alapom
Kis módositásal úgyanezt a kapcsolást láttam már 12 v feszültségről is. Ezt én nem próbáltam.
Kipróbáltam TINA -ban a kapcsolást , nagyon nem mindegy , hogy milyen FET kerül bele .
Cső nehezen birkózik meg nagyobb kapacitív terheléssel , a kis táp , kis áram miatt .
Ezek után csinálok még egy példányt, most már magamnak.
Én az ecc82-s csővel csináltam. A két cső közül Az ECC82 vagy az E88CC kezeli jobban ezt a problémát?
Alacsony táp miatt azzal sem lenne jobb .
Nem véletlenül került IRF610 ebbe a pozícióba .
Hasonlít , de rosszabb . Áramgenerátor hiánya ( anódból ) és a kisebb feszültség rosszabb paramétereket ad . Az alacsonyabb táp miatt ez már nem lesz jó 32 ohm -os fejhallgatóhoz , esetleg 100 ohm felett .
Kicsit tovább próbálgattam , nagyobb árammal járatva a csövet , felére esett a torzítása . Gyakorlatban is érdemes lenne kipróbálni .
Már több helyen is láttam piros LED-et áramgenerátorban, de nem értem miért is jó/jobb?
Buta kérdés, de sima ellenállásokkal miért nem jó a bázisosztó?
Méregettem kicsit , 36 ohm műterheléssel . Nagyon jó a frekimenete , 100Hz négyszög is kiváló , 10Hz alatt sem csökken az amplitúdó . Pontos beállításához érdemes szkópot használni , mert a megadott DC szintek nem optimálisak . Szimmetrikus vágásra beállítva hozza a maximumot , 200mV bemenetre 2,2V eff. 36 ohm terhelésen . Ezt több mint 100mW , bőven elegendő .
ECC82- vel mértem , hosszabb bemelegedés után , fűtés 6,4 -ről 6,1 V-ra csökken , de ez korrigálható a 8,2 ohm -mal .
A jelalakok szépek. A módositott kapcsolást épitetted meg vagy az eredetit?
Ja és milyen Fet-et raktál bele.? A fűtés az pont olyan mint amit én is mértem.
Szevasz Gábor!
Szerintem ellenállással is be lehet állítani a T2 collektor áramát. De a LED1 azért jobb, mint egy ellenállás, mert az egy referencia feszültséget ad kb. 1.6 V.-ot. Akármi változik az kb. 1.6 V lesz. A LED2 meg sejtésem szerint valamilyen hőkompenzálást végezhet. Ha csökken az Anóg/ Katód feszültség a LED-eken, akkor nő az átfolyó áram, ... Elég érdekes megoldás, de jobb nem jut eszembe. A LED-nek meg általában az az előnye, a zeneres megoldással szemben, hogy már néhány mikro amprnél is adja az 1.6 V-ot. A zenert meg ki kell nyitni néhány miliamperrel, mert kis áramoknál. úgy nevezett éheztetett üzemmódba kerül, és mint zajdióda funkcionál. Viszont így lehet vele zajgenerátort építeni..
IRF610 van benne , de az IRF710 is jó , adatlap alapján "csak" 135 pF az input kapacitása , más típusok ennek 5-10 szerese is lehet .
Fűtés feszültségét egy 100 ohm ellenállással megoldottam , párhuzamosan a 8,2 ohm -al . Kipróbáltam nagyobb árammal beállítva a csövet , szkópos mérések nem mutattak változást , talán meghallgatva lehetne értékelni .. |
Bejelentkezés
Hirdetés |