Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   91 / 370
(#) Action2K válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Már miért kellene megmérni? Miért nem hiszel a gyártónak?
A pultlámpát meg ne erőltessük rá a fórumtársra, azaz erre a kis, még nem is rack méretű keverőcskére. Ráadásul nem is nagy márka. Kezdőknek, hobbistáknak való.

mixer.JPG
    
(#) Alkotó válasza Action2K hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Megadom magam, győztél, az adatlap valóban egyértelmű -amit eddig nem láttunk-. 1A-es áramforrás elég hozzá.
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Egy erősitő tápja lesz majd belőle.
Feszültségekből csak a 230 van feltüntetve rajta.
Ezt igy kompletten használhatnám már kész tápnak nem? Mert elvileg minden rajta van. A kisebb trafó felett az a téglalap egy komplett graetz hid?
A nyákból kijövő szalagkábel-nél pedig az egyik kimenetet és a GND-t kötöm az erősitőhöz. Csak az a kérdés hogy melyiket...
Gondolom amelyik AC azt csak hagyjam úgy, az biztos nem. Van olyan hogy: GND - ez a negativ pólus, test.
FL2, FL1, S2., S2, S1., S1
Megnéztem, hogy a kondik 50V-osak, szóval ha e közeli értéket mérek valamelyik ágnál, akkor ott adja le majd a legnagyobb teljesitményt igaz?
(#) Mjdl válasza Mjdl hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Udvozletem Fokent Alkotohoz intezem ezen par sort .Elkeszitettem a trafot oly modon ahogy irtam. Primer oldal 220v 1 oszlop 110v ,2.oszlop 110v sorba kotve=220 .Szek 1.oszlop 35v, 2. oszlop 35v 1.oszlop 1/2 35v ,2. oszlop1/2 35v .Tehat van 2x35v valamint 1/2 35 v+1/2 35v= 1x35v . van 3x35v amelyet csilagba kotve ravittem a 3 fazisu egyenir hidra .Megprobaltam,tokeletesen muxik ,1mm-es drottal hegesztettem vele kb 1/2 orat ,folyamatosan.A trafo kb 35-40Cfokra melegedett,nem frocskol ,de erzik az 50 HZ pulszacio.Probalok meg modositani a folyton es novelni a kondenzatorok kapacitasat.Jelenleg24000 Mf van rakapcsolva.Kesobiekben beszamolok a fejlemenyekrol Udv Laci
(#) Alkotó válasza Mjdl hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Hogyan kötötted csillagba a három tekercset? Azt tételezem fel, hogy mindegyiknek kiválasztottad az egyik végét, és azokat összekötötted. De ettől még nem lesznek egymáshoz képest fázisban eltolva. Tehát neked nincs háromfázisú egyenirányításod. Nem, tudom a háromfázisú diódacsomagod hogyan van bekötve, de most is azt gyanítom, a jelenlegi trafóval csak simán párhuzamos üzemben használod a sok diódát. Korábban már becsatoltam milyen kimeneti jelalakra számíthatsz ilyenkor, és azt is lerajzoltam milyen lenne ezzel szemben a háromfázisú jel. De kellően nagy kapacitással lehet simítani az egyfázisú jelalakot is, csak a jelentős áram miatt, óriási kapacitásokra van szükség.
Viszont ez mind nem számít, mert ha neked így jó hegeszteni, akkor nincs miről beszélni, számodra megvan amit kerestél.
(#) Mjdl válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Udvozollek Alkoto. A celom nem az ,hogy 3 fazist kapjak mert ugye ezt simma trafoval elerni lehetetlen.A celom mint mar emlitettem az,hoy:van egy 175A -os 3 fazisu hidam amit felszeretnek hasznalni ezen keszulekhez .Tipusa PSD 162/16 sima 6diodas egyenir. hid tomb .Ezt a megoldast azert valasztottam (meg irtam ezen megoldasrol),hogy a hid mint a 6 diodajat kihasznaljam. A trafot 160 A-ra mereteztem,a szekunder tekercs kezdoket ossze kotottem es a maradt (befejezo ) szalakat ravittem a dioda hidra. A kondi telepet kel bovitenem legalabb,60-70000 Mf-re .Az egesz idokerdese . Udv Laci
(#) kuimester válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Azt írtad mérjem meg mekkora áramot kíván, de én még ott tartok, hogy egyáltalán beüzemeljem valahogy. Olyat esetleg lehet csinálni, hogy belülre kötök valahova egyenfeszültséget? Ha nem muszály, nem szeretnék költeni még egy 1500 Ft-os trafóra sem.
(#) rascal válasza kuimester hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Ha Action2K fenti hozzászólásában a te mixered adatlapját találta meg, akkor nem is kell mérned, 1A a max áram.
(#) tamitsrob hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy a szünetmentes tápból kiszerelt trafónak vajon melyik a primer és melyik a szekunder kivezetése?
Hogy tudnám ezt kipróbálni?

Az egyik oldalon van kék-kék-piros-barna-fekete ezek mind "vékony" vezeték.
A másik oldal sárga-piros-"vékony"piros-fehér.
Én arra tippelek hogy a vastag vezeték a szekunder.
(a trafón ez a van a matricán: d105*32 220V)

Tettem fel pár képet is.
(#) staci123 válasza tamitsrob hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia, ilyen formában a kérdésed kicsit húzós...
Egyezünk meg abban hogy a vatagabb kivezetések kisfeszültségűek,a vékonyak a 230Vos tekercs kivezetései... ezekre Ohmméterrel rámérni - egy többkivezetéses - vagy két tekercsről van szó? Mekkora ellenálás mérhető a kivezetések közt?
(#) kadarist válasza tamitsrob hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Szia!
A csatolt fájlok nem jó kiterjesztésűek. Válassz egy kép-fájl formátumot.
(#) tamitsrob válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Bocsi.
Át konvertáltam.
(#) kadarist válasza tamitsrob hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A vastagabb szigetelésű kivezetések lesznek a hálózati kivezetések, de ellenállásméréssel is meghatározhatóak.
(#) pityesz001 hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
sziasztok! segitségre lenne szükségem, mégpedig akarok épiteni egy heggesztő transzformátort! 220V rol müködőt, a heggesztőáram pedig legalább 160-170Amper
hol tudom megvenni hozzá a a hozzávalókat vasmaglemezt , fazonhuzalt és számitásokat! de ha van valakinek kész tervrajza azisjó lenne! köszönöm a segitséget elöre is
(#) VIM válasza pityesz001 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia!
Akkor neked ezt javaslom megépítésre. Ezzel hegeszthetsz egész nap, akár folyamatosan is, gond nélkül.
(#) tamitsrob válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Sikerült megnézni.
3 "rész" van benne primer szekunder meg még valami valószínűleg valami figyelő áramkörhöz tartozhatott ami figyeli ha elmegy az áram.

Ha újratekercselem a szekundert 28V-ra akkor a primert nem kell bántani ugye?
(#) pityesz001 hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
köszi. el is mentettem
(#) Műszerész válasza kirally hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
akkor az eggyik 100 ohmos tekercs kivezetéseit cseréld meg, mert ha foddítva van kötve akkor kiolják egymás mágneses terét, de próbára trafó méretétől függően 40-100W-os izzót köss vele sorba, így nem lesz gond, lehet játszani a bekötéssel, éa ha jók kötöd be akkor csak a bekapcsolás pillanatában villan fel az izzó egy kicsit.
(#) jdani hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Helló. Lenne egy ismeretlen transzformátor. 2 Primár bemenete van, az egyik gondolom 110V, a másik 220V. hogyan tudnám kimérni, melyik a 220?
(#) Szebence válasza jdani hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Szia!

Ha jól tévedek, akkor ez egy nagy frekis trafó, mint pl a PC tápokban is van. Ezt 230V; 50Hz-en nem fogod tudni használni. Szerintem így van, de majd megerősítenek vagy megcáfolnak engem.
(#) erbe válasza tamitsrob hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ez a trafó kinézetre nagyon hasonlít UPS trafóhoz. A 3 vastag szál az ellenütemű hajtott primer, a többi meg sokmindenre használatos. 2 belőle a kimenő 230 V, de nem ugyanaz a 2 bemenet, amiről tölti az akkukat. A sok vékonyabb szálból párat erre a célra használ.
Nem ártana tudni, miből került ki.
Ha 12 V-ról üzemelt, akkor a 3 vastagon nem fog 28 V kijönni, ha 24 V akkuról, akkor esetleg.
(#) erbe válasza Szebence hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
"nagy frekis trafó, mint pl a PC tápokban"
Azokat nem szokás vasdobozba (összefogás, árnyékolás) tenni. Nagyon lerontaná a jellemzőit. Inkább régi monitor v. nyomtató tápja.
A két primer párhuzamosan kapcsolva működik 110 V-ról és sorbakötve 230-ról.
(#) Szebence válasza erbe hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Értem! Köszi az infót, azért mondtam, hogy a válaszom nem mérvadó, mert én sem voltam benne biztos.
Üdv!
(#) szuszo hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Segitség kellene a helyes bekötéshez. Kaptam egy trafót orosz, I (a következő karakter egy orosz F egy pálcika rajta egy kör O ) 4716105 és egy N betü (ami azt hiszem a mi I-nek felelmeg ezenkivül van még az oldalán T34K felirat. Zöldszine van és gyantával kivan öntve.

A primer oldalon 1 2 3 4 5 láb található. A szekunder oldalon 6 - 23-ig, tehát 18 kimenet.

Ha az 1-2 bemenetet amin 32,7V használom akkor én a 6-9 lábat használom kimenetnek itt a dióda után 29,3V mérek
1-3be 31,1V
1-4be 29,7V
1-5be 28,5V

Eddigi ismereteim szerint egyenirányitás után növekednie kellene a feszültségnek én meg ennek a forditotját tapasztalom. Tápegységben szeretném használni. Lehetséges ez egy 380V trafóka? Ha igen használhatom e 230V-ra?
(#) nikolatesla hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Hali!
Ki tudja nekem meg mondani,hogy az M85-ös mag hány W? Illetve V/menet? Én olyan 2V/menetre tippeltem de nem biztos...
(#) sturbi válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Az M85/32 (8,4 cm2) 70 W-os, 50 Hz-re 4,45 menet/volt, 1023 menet 230 Voltra.
(#) Alkotó válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Mit értesz M85 alatt? Ha lemezelt M-vasmagról van szó, akkor kéne a pakett vastagság, ha SM85-ös hiperszilről, abból meg kétféle van 33 és 46 patkómagassággal.
(#) nikolatesla válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Sima M85. De már Sturbi segített.
(#) kistotti01 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Minap hozzájutottam egy transzformátorhoz, ami majd erősítőmet fogja hajtani. A trafó müködőképes, csak a bekötéséhez kellene egy kis segítség. A primer tekercsre elméletileg 190-220-380 V feszültséget lehet kapcsolni, a szekunder tekercsről pedig 12-24-42V feszültséget lehet levenni. Én 230V-os primer feszültségről szeretném levenni a szekunder oldalon 42V-ot. A trafó oldalán jelölve is van a szekunder oldali bekötés, amit meg is tettem. De viszont a primer oldali bekötési cimke hiányzik, így nem tudom, hogy azt hogy kell bekötni. Probálkoztam különböző variácíókkal, de nem sikerült levennem a 42 V-ot a szekunder oldalon. Ha valakinek esetleg lenne ötlete, hogy hogyan kössem be, vagy esetleg találkozott már ilyen trafóval, ő legyenszíves segítsen. A trafóról készítettem fotókat azokat mellékeltem.
(#) nikolatesla válasza kistotti01 hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hali!
Elég primitív módszer de beválik.
Köss a hálózattal sorba egy kv 60-100W-os villanyégőt és próbálgasd végig a primert mivel ilyenkor nem kap akkora áramot,hogy le égjen persze a szekunder oldali fezsültség is csökken picit.
Következő: »»   91 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem