Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   691 / 1679
(#) Alkotó válasza Erick hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szép munka. Ha az AEM600-at nem számolom, akkor ez a VF2 a legjobb FET-es hang, amiket eddig én hallottam.
(#) vicsys hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Mivel rendszeresen visszatérő kérdés az: óra van benne...?
Elkezdtem tervezni a DCF-es VFD csöves (IV-18) órámat. A kísérleti panel már kész, most már csak egy szép kerek szoftver hiányzik.
Az alkatrészek 99% smd. Az érdekessége az, hogy a cső fűtését és anódfeszültségét is egy 8 lábú IC állítja majd elő a +5V-ból. (A panel szélein lévő furatok az esetleges bővítés és helykihasználás végett vannak)
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Huorofil, PIC kedvelő mester, csodás lesz a cucc!
Remélem lesz belőle cikk :hide:
(#) pacal76 válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Már a trafó is megvan, és egy kicsit átszabtam a hátlapot.
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szia! VDF kijelzős lesz vagy külön kis VDF csövek lesznek bent? Azért kérdezem mert én is akarok majd egy VDF órát de nekem vannak kis hétszegmenses csöveim amolyan Nixie óra dizájnosra akarom elkészíteni majd valamikor..
(#) vicsys válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Írtam, hogy IV-18-as cső lesz benne.
A beültetett panel is kész, most jön a naaaagy munka. (Ezek most egy kicsit jobb minőségű képek, ezért a nagy méret)
(#) sooty válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Az IV-18 az egy db 8 digites kijelzőcső. Engem is érdekel majd, van egy szép nagy orosz vfd-m régi órából bontottam. (Bocs közben a Mester is írta... hű ez nagyon szép!)
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Na Vic, ez már felháborító, valld be hogy ezeket veszed valahonnan, ilyet nem lehet otthon csinálni, szerintem bontottad valami szalagos magnóból, tuti! Egyszerűen gyönyörű, hibátlan nyák, makulátlan beültetés, én nem is tudom mit lehet még mondani, lehet ezt fokozni? Gratulálok hozzá.
(#) Doncso válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Olyan nekem is van, sőt még amiből kibontom, az még működik is, csak idő kérdése, de a téma engem is érdekel majd.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Köszi! :pirul: Honnan tudtad, hogy szalagos magnóban volt...?
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Én is abból építem a cuccaimat, és mintha ott láttam volna ilyet, talán a counter résznél, ha jól emlékszem.
(#) kowi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Gratula Szép lett! Mester mivel tisztítod a nyákot?Mert nekem mindig látszik a csiszolás nyoma Bocsánat hogy ide írtam.
(#) MrBrown válasza Erick hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Jó nagy fekete tégla, de a PCL86 SE-d továbbra is nagyon szép sőt egyedi
(#) klemo86 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Az enyém is halad, bár a nyákom sincs még kész… Remélem az enyém is ki fog így nézni, mint a tiéd
(#) Erick válasza MrBrown hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Köszönöm szépen a dicsérő szavakat. Igyekszem kihozni mindig valami jót!
(#) hadnagyakos hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Ha már az óráknál tartunk, ma össze jött egy kis szabadidőm, így én is építettem egyet.
A HE-n nem rég közölt LED kijelzőset készítettem el. Elsőre indult, most éppen folyamatban van a pontosság tesztelése.

Mivel még semmilyen dobozolási ötletem nincs, ezért ideiglenesen csak egy talpat készítettem neki.
(#) Gyozo92 hozzászólása Jan 30, 2011 /
 
Most az előbb lettem kész a sub szűrőmmel, igaz még nem próbáltam ki, hogy működik-e. Remélem igen De elég jól néz ki, leszámítva a vicces alakú talált darab nyákot, amire készült...
(#) Gyozo92 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Sikerült beüzemelni, tökéletesen működik
(#) Lacko12 válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Uhh!
Nagyon szép!
Grat hozzá!
(#) potenciameter válasza Gyozo92 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Szép szűrő! Nekem is tervbe van véve egy ilyen szűrő!
(#) _ampervadasz_ válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Most látom ezt a gyöngyszemet, egész tetszetős, ügyesen sikerült darab.
(#) Gyozo92 válasza potenciameter hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Csak ajánlani tudom! De az alkatrész listája nem jó! A beültetési rajz alapján dolgozz. Csak ajánlani tudom, semmi zaj, egyszerűen tökéletes. Gyenge 300 wattal próbáltam, és kegyetlen jó
(#) t0bi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 30, 2011 /
 
Gyönyörű a nyák és a forrasztás , szeretnék egyszer hasonlót alkotni. A nyákot fotózva készítetted?
(#) vicsys válasza t0bi hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Köszi!
Igen. Minden nyákom fotózva készül. (Kivéve, ha lyukraszteresen foltozom össze).
Kowi!
A csiszolást, fúrás után végzem, nagyon finom csiszoló szivaccsal. Ha ilyet nem tudsz venni, használhatsz 800-1000-es csiszoló papírt is. Ha vizesen csiszolsz, még a nagyobb karistok sem mennek bele.
(#) Abukodonozo hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Sziasztok!

Én a tegnap egy LM324-es műveleti erősítővel szerelt RIAA korrektort építettem. A nyák kézzel rajzolt, érdekessége, hogy furatszerelt, két okból is: elsősorban azért mert elromlott a fúrógépem, másodsorban ez nagyban megkönnyíti majd a nyák végleges helyre való rögzítését. Ez csak egy része lesz majd a kész elképzelésnek, ha elkészül teljesen, majd még töltök fel képeket!

Egyelőre álljon itt ez:

RIAA.JPG
    
(#) yohnsee válasza pacal76 hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Szia! Tetszik nagyon! Ha nem titok, akkor elárulod, hogy hol van ennek a teljes leírása meg a nyákrajz hozzá? Emlékszem, hogy valahol láttam, de az nem volt teljes...
A hangja milyen a végfoknak? Védelem kerül bele, vagy rajta van a végfokpanelen? Nem sok egy kicsit a 80KuF, én ennyit raktam a 2x550-es végfokomba, ami hidalva 1x1500w 8ohmon
Szép munka!
Üdv
(#) pacal76 válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Hogy milyen a hangja az csak hétvégén fogom megtudni, bár már felkötöttem egy s90 ruszki csodára és ott egész szépen szól. Egyenlőre inkább csak műterheléssel kínzom.
Sajnos zárlat védelem nincs benne, ami viszont van az egyenfeszültség meg koppanás gátló.
(#) pacal76 válasza yohnsee hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Dehogy sok 80000 minél több annál jobb.
És azt hiszem hogy lassan a fininsbe vagyok a cumóval.
Már tényleg csak a hétvégét várom.

Nmos350.jpg
    
(#) Doncso hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Nem röhögni!! Mellesleg Hans Jani barátom meghallgatta, neki tetszett, hát oda tenném néhány tescó gazdaságos doboz mellé, meglepően szép hangja van ám! A kis VF gyönyörűen meghajtja. Egyébként tesztelgetős üzemben van, tényleg egész szép hangja van, tessék kipróbálni.
(#) Erick válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Hmm, nagyon meggondolandó, hogy az ember rá merjen-e nézni egy tesco-s vagy cora-s hangfalra, mert félni kell a rosszulléttől. Én nem értek nagyon a hangfalakhoz, de azt még én is látom, hogy milyen pocsék anyagokból dolgoznak a multik. Egyébként nagyon szép munka, Gratulálok!
Következő: »»   691 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem