Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   125 / 399
(#) gyula1990 válasza kukac_24 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
hát... akkor nekem most már 100% hogy azért nem működik /mert opa2134/ van benne nekem, amúgy nekem az egyik védő tranyó melegszik a másik nem!
(#) reloop válasza gyula1990 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Az általad berakott IC-nek a lábkiosztása nem megfelelő, mint már Alkotó is írta, single helyett duált raktál be. Ha van TL071-ed azzal is működni fog.
Amíg a kimeneten nincs 0V körüli DC, kár hangszórót rákötni.
(#) mandor hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Helló!
Én is megépítettem ezt a bizonyos erősítőt.
A hangja nagyon szép telt mély hang minden ami kel hangszín nélkül! elsőre prímán ment már csak egy másikat kel össze hozni és mehet a dobozba. Dobo neki egy 500-as toroidot és máris nem lesz áram hiányában
Na * teszek fel képet róla: --->
(#) kiss.ferenc hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy Quad405 sztereó erősitőm 2*100w. Kb. egy éve csináltam, eddig tökéletesen ment, de most kis hangerőn elkezdett recsegni, és néha megáll a hang, mint ha megállitottam volna a zenét, de egy idő után( pár másodperc) ujra megy, nagyobb hangerőn még nem vettem észre hogy ezt csinálná. Meg amikor néha megáll a mintha le lenne kapcsolva a jel és fentebb tekerem a hangerőt a 100k potenciométeren akkor egyből megindul. Nincs semmi hangszin és hasonló cucc a végek előtt. Hangszinszabályzóként WEGA CT400 as gyári hangszinszabályzót használom, de az külön dobozban van és nem az csinálja ezt a leállásokat és recsegéseket kis hangerőn. Szerintem vagy a potenciométerek mentek szét, vagy a TL072. Mi a véleményetek?
(#) Alkotó válasza kiss.ferenc hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A TL072 nem igazán jó a QUAD-ba, vagy ha mégis, akkor erősen át kell drótozni a lábait, hogy csak a tokban lévő egyik műveleti erősítő dolgozzon. Inkább TL071, vagy az ettől szerintem sokkal jobb NE5534 (bárhol is veszed, bőven egy 100-as alatt van darabja).
(#) subi hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Szeretném megkérdezni a tapasztalt építőket, hogy a 20 éve épített quad erősítőnek mi lehet a baja, ha kimegy a negatív tápfesz a hangszóróra. Kimértem mind a négy tranzisztort (2N3442, BD242C) és jók. Cseréltem IC -t (TL071). A hiba ugyan az maradt. Nagyon szépen megköszönöm, ha valaki segít ebben a hibakeresésben.
Üdv.
Subi
(#) reloop válasza subi hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Csak közepesen vagyok tapasztalt, de szívesen segítek
Első lépésben dióda vizsgálóval meg kéne nézni a többi tranzisztort is. A pozitív oldali áramkorlátozó CE ohm mérővel nem mutathat zárlatot.
Forrasztás is elengedhetett, pl. huzalellenállásé (a 20év-ből gondolom)
Ha ennyiből nincs meg a hiba, akkor jelezz, és pár mérésből behatároljuk.
Az első Quadom 30 éves, az még bírja
(#) subi válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Köszi. Szép a régi quad. Holnap folytatom és jelzek. Üdv.
(#) kukac_24 válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
szép munka, gratulálok.
(#) reloop válasza kukac_24 hozzászólására (») Máj 1, 2011 / 1
 
Köszönöm az elismerést. Ez tegnap készült, ma dolgozott először a majálison.
(#) kukac_24 válasza reloop hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
És minden ok volt vele? Átment a vizsgán?
(#) reloop válasza kukac_24 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Átverekedte magát Bele adtam az építésbe apait-anyait :yes:
(#) Doncso válasza subi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia, ha táp van a kimeneten, az annak a jele, hogy el van billenve a +- tápfesz között a negativ felé. Ennek több oka is lehet, pl DC szint eltolódás, vagy egy meghalt tranzisztor, stb. Milyen mértékü a negatív feszültség a kimeneten ?
A tranzisztorokat én így szoktam kimérni : Bővebben: Link Esetleg érdemes lenne még azt is megvizsgálni, hogy a tranzisztor - borda közötti csillámok, szigetelések jól végzik e a dolgukat, azaz a tranzisztor fém háza, és a borda között nincs e ohmikus kapcsolat.
(#) subi válasza Doncso hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia Doncso!
Köszönöm a tanácsot és a linket. Este folytatom a hibakeresést, még vissza kell forrasztanom a kivett alkatrészeket. Tegnap a húsz éves csillám szinte szétmállott, úgy hogy ma vennem kell, és utána új próba.
Szép napot.
Subi
(#) reloop válasza subi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
A tranzisztorokat nem fontos kiforrasztani, elég a bázis emitter, bázis kollektor diódákat ellenőrizni. Első körben csak a szakadás, vagy zárlat érdekes.
(#) subi válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. A hiba megvan. Egy kissé benéztem a dolgot, ugyanis a hiba a pozitív tápellátásban volt. Hiába, a hibakeresés gyakorlatának hiánya. Szóval, minden ok.
Köszi nektek.
Subi
(#) scooby_ válasza mandor hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ja,csak kár,hogy azt Én építettem!
(#) mandor válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
A nyákot...
Csak akkor nem nagyon akart menni. Nem egy alkatrészt kihagytál.
(#) zoly15 válasza mandor hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Pedig hogy dicsérte, hogy az A osztállyal hogy szól...
(#) cseffo hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Hello! Valaki épített már quad 405 öt 2N3055- ös tranyókkal? Ha igen milyen tapasztalatokkal? Mennyiben különbözik a BD 249- hez képet? Azt tudom hogy teljesítményben nem lesz egyforma.
A válaszokat előre is kösz.
(#) hapro válasza cseffo hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szerintem rosszul tudod, 2N3055-el és BD249c-vel is ugyanakkora lesz a teljesítmény. Tapasztalatom, hogy 2N3055-el is ugyanolyan jó volt a végfok mint BD249c-vel.
(#) barany165 válasza Doncso hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Szia! nekem nem jött be az MJ 15003, visszatértem a 2N3442 -hez. A BD249C pedig igen hamar elhalálozik! A 60W zenei is sokk neki!
A késöbi kérdésre a 2N 3055 kis teljesítményre /35-40w/ elég de az ellenállás értékeket változtatni kell! Ezt hogyan az RT részletesen leírta! Több megépítése és használata után az a tapasztalatom, hogy a kapcsolás a "gyors" végtranyókat nem szereti, hiába hidegíti az ember agyárilag látható módon közvetlenül a tranyó lábánál.Üdv!
(#) Alkotó válasza cseffo hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Két fő különbség van.
Egyszer a feszültségmaximum, ami a 2N-nél csak 60V, viszont a BD tranyó C-s változatánál 100V. Ezért az utóbbi mehet a "normál" feszültségéről, ami 100W/8R-ot igér, viszint a a 2N használatakor elvileg csökkenteni kell a tápfeszültséget, ami miatt kisebb lesz a teljesítmény.
Másik a tokozás. A TO3-tokos tranyók sokkal jobban ellenállnak a pillantnyi hőmegfutásnak, és egyébként is nagyon jól hűthetőek. Viszont nincs egyértelmű álláspont (vagy inkább vita van arról), hogy egy erősítőnél mennyire fontos ez a dolog, mert a zene azért nagyon ritkán olyan "tömör" mint egy szinuszjel.
Tehát a tuti megoldás az, ha nagyobb a feszültségtűrés és egyben a tokozás is TO3-as. Több ilyen típus van.
(#) hapro válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Igazad van! Átfutottam ez felett, és legalább 15 éve volt ez a történet.
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Quad 405-ös erősítőt érdemes megépíteni 40 wattos változatban? az ic-s élőerősítést hogy tudom kiiktatni és helyette valami ultra lineáris legyen és könnyen beszerezhető legyen. U1 es rackbe akarom megépíteni .
Stúdióban nem a hangerő hanem a minőség a lényeg. Szívem szerint a quad-ot 16-20 wattosra építeném meg.
Teljesen igaza van azoknak az embereknek akik azt írják hogy steril hangzás kell ide.
(#) Doncso válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Idézet:
„Teljesen igaza van azoknak az embereknek akik azt írják hogy steril hangzás kell ide.”

Hát aki ezt kedveli, annak igen. Én speciel nem rajongok érte, de ez ízlés dolga.
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 8, 2011 /
 
Heló hogyan tudok 20 wattosat készíteni(kicsit több az sem baj)? A másik meg hogy hogyan tudom át álltani Full A Osztályosra?
(#) scooby_ válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Igen. Egy kicsit már megbontottam itt-ott. Kellett az alkatrész máshova. (Labortáp...)
(#) lapose válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Csak az ő hozzászólása nem ebben a topikban volt, hanem valaki tévedésből átrakta ide..
(#) Pigi válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 8, 2011 /
 
Másik Topicba találsz 20W-os A-osztályú erősítőről rajzot, leírást. Szerintem jobban megérné avval foglalkozni, főleg ha studioba kéne.
Következő: »»   125 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem