Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   742 / 1680
(#) janikukac válasza Davidd hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
De gondolom vonalzód van, meg tudsz alkoholos filcet is szerezni, és egyből pofásabb lesz.
(#) Davidd válasza janikukac hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Lehet sima alkoholos filcel?Nem mar ala a Vasklorid?Rakell vele tobbszor meni vagy eleg egyszer?
(#) janikukac válasza Davidd hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Ajánlott többször, én 2-3 áthúzással csináltam, vaskloriddal, és nem mart alá.
(#) Davidd válasza janikukac hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Koszonom.Amikor megerkeznek a tda7294 es ic akkor annak a nyakjat megprobalom akor igy megrajzolni.
(#) stelok válasza Davidd hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Hello

Ha nem akarsz vékony vonalat rajzolni ajánlom neked
az Edding 400-as filcet. Ez maratás álló. Általában egyszer
is elég átrajzolni vele. Nagyobb felület rajzolásához az Edding 750-et, ami lakk filc.

55903mail.jpg
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Sziasztok.

Már megint nem építettem semmit, inkább újra hasznosítottam ( saját ötlet alapján egyébként megrendelésre) egy Samsung 710n monitort világító testként.

Sikerült leselejtezésből hozzájutni egy pár finom kis LCD monitorhoz abból kettőnek szanaszét tört a kijelzője, illetve az egyiknek éppen hogy a sarka ami így még használható.

Szóval ez a monitor is hibátlanul tette a dolgát, csak sajnos a kidobás pillanatában eltört a kijelző, és egy szép ovális plecsni lett a helyén.

Akinek elkészítettem a monitort világítótestnek, azzal fordult hozzám, megkérdezve, hogy ezeket az LCD paneleket mivel világítják át.
Elmesélem neki, körülbelül leírtam, hogyan is működnek és akkor azt mondta neki kell egy ilyen.
Szétkaptunk egy ilyen LCD monitort és akkor támadt az ötlet, hogy minek kiszedni a CCFL csövet, jó ott ahol van. kiugrott a helyéről a szanaszét törött TFT panel, majd a keretet visszahelyeztük ami lefogta azt és úgy nézett ki így mint egy világítótest.

Szerencsére nem volt nagy munka életre bírni mert az CCFL elektronika és a PWM tápegység egy panelen lakozott. Egyszerűen volt egy tüskesor 5V GND CCFL engedélyező láb és a szabályzó láb ami 600mV -tól 3,3V skálaterjedelemben szabályozza a CCFL -ekre, jutó tápfeszültséget.

Még alkatrészeket sem kellett neki venni, elég volt minden szükséges alkatrészt lebontani a kontroller paneléről és azt egy pici nyákra beültetni.

A "monitor lámpa" ki be kapcsolható, és dimmerelhető kivitelben készült el.

Első élesztéskor elég durván indult az egész monstrum, mert kerregett igen hangosan a PWM táp, és a CCFL -ek is vibráltak olyan 45-50 periódussal / másodperc.
A hiba meglett, elfelejtettem hogy a PWM táp közös tarós, az az a CCFL -ek tápja, és a monitor 5V -os tápága is figyelve van.
A problémát egy ballaszt ellenállással oldottam meg amit egy 450W -os passzív FPC tápból kölcsönöztem örökre. Egyből elhallgatott a PWM táp, és láss csodát a a fény is permanens lett.
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Egy kis Javítás: Az ellenállatot a terheletlen 5V ra akasztottam, hogy a CCFL kör tápfeszültsége ne essen le.
(#) Mayan hozzászólása Máj 17, 2011 / 1
 
A jelenlegi passzív előfokom, 2 bemenet, hátul kapcsolható, elöl csak a poti van. Nagyon praktikus, ez már eléggé kiforrott, végleges állapot.
(#) Mayan hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
És a suprampli jelenlegi állapota, szép, enyhén lakkozott lucfenyő előlap, réz táblácska, kapcsoló hátul, 100VA freboys-féle toroid, 25A graetz, 2*10000µF/50V puffer, 1,5mm2 kábelezés, no védelem... Tápfesz 2*36V.
(#) Rasiel válasza Davidd hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
És ha a konrádban veszel kristályos maratót akkor végképp nem fog alá marni (ha edding markerrel rajzolod) és sokkal szebb végeredményt kapsz mint a vaskloriddal.
(#) pacal76 válasza Davidd hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Vagy nyomjad csőtollal + hollótussal én azzal rajzoltam régen majd teszek fel képeket hogy azzal milyen szépen lehet dolgozni.
(#) zoly15 hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Végre elkészültem a LED-es hangulatfényemmel Kicsit hosszabb ideig tartott, míg gondoltam. Közbejött pár dolog, valamint pár átalakítás is kellett, de a végeredmény nem maradt el. 294 Db 5mm-es víztiszta nagy fényerejű LED dolgozik benne.

Képeket itt találtok róla...
(#) Schnitt válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 18, 2011 1 /
 
Szia!
Jó lett

A power ledek hova kerültek?, nem látom az összerakás utáni képeken.
Ilyen vezérlőt hol lehet beszerezni?
(#) gaboca323f válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Jesszusom mennyi led! Akár egy gyári led reflektor. Szép munka nagyon!
Ha meg szabad kérdezni mennyiből jött ki?
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szép! Ugye, hogy jobban néz ki mint parkettával! Az Etalon embléma honnan van?
(#) lewi válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Igen szép munka..
Csak még egy tipp, hátha bejön, ha legközelebb lefested a nyákot beültetés előtt ilyen króm festékkel még több lesz a visszatükröző eflület.
De mindenesetre gratulálok! jó lehetett ezt a marha sok ledet forrasztgatni... elismerésem!
(#) Mybuster hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Hello mindenkinek bemutatom 2nap alatt elkészült panelfúrómat nagyon jól néz ki a motor egy magnó motorja bika erős raktam bele egy tungsram 12v 2W égőt így este nem kell bóklászni gyönyörű lyukakat fúr!
(#) Mayan válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Névtábla gravírozás...
(#) mrobi válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Jól néz ki. Habár nem tudom nagyobb nyákokat hogy fogod kifúrni. Érdekelne hogy a csúszórész miből van?
(#) Ricsi89 válasza mrobi hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Igen, ha egy nyák nagyobb, akkor a közepén a lyukakat hogyan fúrja ki, mivel nem lehet eléggé betolni a fúró alá a nyákot?
(#) Mybuster válasza mrobi hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Szia ezt a fúrót max 15 *10 cm nyákokra terveztem olyan tenyérnyi méretűkre ő hát a csúszórész hurkapálcikából van erős gyantával ilyen epoxis forró ragasztó nyaon erős szerkezet lett belőle ja és a motor hátulján van két hosszúkás csavar azonkon csúszik a két szár! :yes:
(#) Mybuster válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Aszt még meglehet oldani hogy bentebb teszem a motort 5 cm el de az már más kérdés!! =)
(#) fifadani hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Szia!
Egy videót a működésről? Engem is érdekelne ám ez a dolog! Elismerésem

Jah és persze, hogy raktad fel a motorra a fúrószárat?
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Ezt tőlem kérded?
(#) fifadani hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Igen igen
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
oks pill csak máskor ne kérdést tegyél fel hanem választ!
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
szia Itt a video sorry telefonons!!
(#) fifadani hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Én egyébként arra gondoltam ám, hogy a csúszórészt csavarral megoldani valahogy. Az anyára lenne rögzítve a motor, s valamilyen megoldással lehetne terketni a csavart. S a motor nagyon apró fel le emelkedésre is képes lenne! Szerinted?
(#) fifadani hozzászólása Máj 18, 2011 /
 
Illetve lehetne gravírozni is vele, a munkadarab mozgatásával..
(#) Mybuster válasza fifadani hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Hát megvalósítható igaz nem lenne rossz ötlet bele egy áttétel a menetek miattt és akkor pontos lehetne emelgetni a motort!
Következő: »»   742 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem