Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   744 / 1679
(#) PH-User válasza micimacko hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Minőségi cucc, egy ilyen fúrót fogok én is építeni a jövőben.
(#) klemo86 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Nem megy a fúrás? Mert nem fúrtál még ki spektrumanalizátorhoz majd ezer lyukat Előtte én se szerettem fúrkálni annyira…
(#) zolee1209 válasza klemo86 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Jaja, nekem is "azóta" megy...
(#) interferi hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Az én állványos nyákfúróm is késznek mondható. Vastagitott szárú keményfém fúróval 0,6mm es 200db , 0,7mm 400db , 0,8mm 3000db feletti lyukszám eddig.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Van hozzá pedál is de anélkül is használható és a leddek fényereje szabályozható.
(#) bankimajki válasza interferi hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Ez nagyon ötletes. Kb. ezeket gyűjtöttem össze eddig tervbe a sajátomhoz, amit te megépítettél, ill. plusszba még 1-2 funkciót.
(#) zoly15 válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Hali! A Power LED-ek feladták a harcot, legalábbis a vörös, ugyanis az okos gyártól az adatlapban a nyitó feszt elfelejtették megadni, én pedig 2,6V-al számoltam, közben pedig 2-2,2V .
(#) zoly15 válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Köszi Van fénye is rendesen. A vezérlőt a vakerán lehet kapni kb 3000Ft-ért postával. A LED-ek szintén vakerások, postával 4000Ft volt a 300Db. A PC táp megvolt, a beltéri egység doboza is, kis átalakítás és kész a "mű"
(#) zoly15 válasza lewi hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Szerintem az hátrafelé tükröződő vény elenyésző, no meg ha a króm festék elektromosan vezető, akkor ölne meg az ideg Nem is a LED-eket volt nagy feladat beforrasztani, hanem az előtét ellenállásokat!
(#) micimacko válasza interferi hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Nagyon jó Jó kis orosz motor?
A pedál, amit írtál, azzal lehet a fúrógépet mozgatni? Én ezen agyalok most...
(#) jpocok hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Igaz, hogy nem én építettem, csak összeszereltem (még 1992-ben!), de szerintem így is érdekes lehet.
Ez egy 386SX processzoros számítógép mindössze 2MB memóriával és 50MB-os HDD-vel. Nem GIGABYTE, hanem MEGABYTE!
No és mi ebben az érdekes? Az, hogy a múlt héten kapcsoltuk ki véglegesen!!! Ez a gép 1995-ben már elavult volt, tehát leselejteztük. Majd amikor beszerelték az új telefonközpontot, arra kötöttük adatgyűjtő gépként.
Folyamatosan működött 16 éven át napi 24 órában, a hét minden napján! Ám a legutóbbi áramszünetet nem bírta ki, meghalt a winchestere.
Még egy adat: a 16 év alatt egyszer kellett javítani. Leállt a tápegység ventillátora és kb. 3 nap után (!) eldurrant az egyik kondi a tápban. De csak ezt a két alkatrészt kellett cserélni és ment tovább. Na erre mondom én, hogy bizonyított!

Hiába tiltakozik ez az ostoba helyesírás-ellenőrző program, a "ventillátor" akkor is két L betűvel írandó!!!
(#) (Felhasználó 20218) válasza jpocok hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Gratulálok a valamikori gyártónak! Ma már sajnos szándékosan nem gyártanak ilyen strapabíró gépeket. :no:
(#) interferi válasza micimacko hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Igen orosz motor (igy befogóval együtt vettem de a vastagitott szárú fúróhóz én esztergáltam hozzá pofát).
A pedál csak a motort kapcsolja a karral lehet le-fel mozgatni a motort.
(#) vicsys válasza jpocok hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szerintem tévedsz. A nyelvi fórumok is azt mondják, hogy csak egy l-lel írandó. A Word, kapásból javítja 1-re, ha beírod. :yes:
(#) storm válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
[OFF]Így van, sőt még a google is 1 L-el mutatja a keresési javaslatnál.
(#) mark.budai válasza jpocok hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Ez igen! Szerintem egy mai gép se bírna ki 16 évet.. (Amúgy a ventilátor az 1 L..)
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok! Délután terveztem egy decimális LED órát, ha minden igaz 1 hónapon belül megépítem valamikor. Addig ha valakit érdekel akkor itt van a nyákterv és a PIC-be a program.
(#) PH-User válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Kétféle módon lehet írni.
(#) jpocok válasza PH-User hozzászólására (») Máj 19, 2011 / 1
 
Hol a másik mód meghatározása? Én csak ezt tanultam.

Elnézést kérek, nem offolok tovább!
(#) PH-User hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Itt egy régebben megrendelésre készült fejhallgató erősítő kütyü...
A cél az volt, hogy kevés alkatrészből álljon össze és 9V-os elemről üzemeljen.
Egy asztali Genius hangszóró panelét használtam fel, levettem az egyenirányító részt és a szűrést is, a műanyag dobozt pedig pillanatpáka, reszelő és csiszolópapír segítségével saját kezűleg állítottam össze!
A műanyag alapanyagot egy kiszuperált nyomtatóból olvasztottam. Végfok IC: UTC TDA2822
Képeket itt találtok róla: .:Link:.
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
De ha propellernek hívjuk akkor két L
(#) enree hozzászólása Máj 20, 2011 / 1
 
Sziasztok!
Vicsys bigclockja picit újragondolva egy képkeretben;
(#) jpocok válasza enree hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Olyan szép, hogy én is megkívántam egyet . De a ledeket nem nehéz így leolvasni?
(#) enree válasza jpocok hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Szia!
Egy picit valóban "sűrű" lett, de szerintem nem zavaró. Itt a lay file, remélem, Vicsys kolléga nem haragszik meg érte tudom, hogy nem szereti, ha áttervezik a nyákjait, de ez hátha elnyeri tetszését.

big_clock.lay
    
(#) Alkotó válasza jpocok hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ha hiteles a forrásod, akkor az egyetlen hibásat találtad meg.
Csatolt kép a ma érvényes. "hivatalos" változat.
(#) Ricsi89 hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Végre elkészült az LCM3 dobozolása. Nem lett a legjobb, de a célnak megfelel. Az előlapot kicsit elszúrtam, és még feliratozva sincs, de az majd csak holnap lesz megcsinálva. A doboz már adott volt, egy tápegység volt benne, ami ki lett belőle költöztetve és helyére került a műszer. A lényeg pedig, hogy tökéletesen működik. Két LiPo cella táplálja egy dc-dc konverterről, ami az 5V-ot állítja elő a két cellából.
(#) tsanyesz hozzászólása Máj 20, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Gondoltam, megmutatom én is mit építettem/építek. Lassan készül, nagyon lassan. Ráadásul fordítva, mint ahogy normális emberek építeni szoktak. Először készül a dobozolás, azután a belevaló. Bár már részben az is készen van.
Gondolom látszik, mi lesz belőle, de pontosítok: NMOS350 erősítő lesz ha egyszer elkészül. Ez még főleg a dobozolás, lassan lehet festeni.
Tehát a képek: NMOS képek
(#) saraha válasza tsanyesz hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Azok a kondik ott vannak a toppon nem mondom,van nekem is olyan egy pár db. de én inkább kapcsitápba pazarlom majd el őket.Amúgy ügyes .
(#) zolika60 válasza tsanyesz hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Látszik, hogy sokat dolgoztál vele. A kondikat nem tenném a trafó fölé, mert az kissé meleg hely. Bár manapság minden kínai szerkentyűben vagy ott van, vagy a hűtőborda mellett. Az élettartamnak nem tesz jót.
(#) tsanyesz válasza saraha hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Van még a kondikból nekem is néhány. Ha a jelenlegi adag kevés lenne, majd még pótolok bele. Én kifejezetten ebbe az erőlködőbe vettem őket. Most gondolkodtam, a panelján egy kicsit módosítani kell még.
Következő: »»   744 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem