Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
Szia
Nekem is nagyon tettszik az új főtrafód. Meg tudnád adni milyen huzalból és hány menetet tekertél rá. Ja és mi annak a sárga szigetelő anyagnak a hivatalos neve. Köszi.
A francia DomTool cég welder 2.5 inverterének szerviz könyvét vagy kapcsolási rajzát szeretném megszerezni.
Sajnos túlterheltem, aminek következtében egy varisztor elégett, a ventillátor sem indul (állandóan ment).
Szia,
A primer alatt több réteg szigetelés van és miután elkészült a primer a trafót többször nitrolakkba mártottam.Betekertem a szigetelőszalaggal és megint lakk aztán következett a szekunder.A szekunder ahogy te is írtad két rétegben van körbetekerve.
A primer 13 szál 0,5mm átmérőjű zománc huzal 28 menet,a szekunder 8,5 menet 5mm átmérőjű sodrat.A szigetelőanyagot a 180-190 oldalon megtalálod.
Valami itt nem jó. Ez tulajdonképpen egy toroid, itt nem lehet fél menetet csinálni. Az számít egy menetnek, ha egyszer átdugod a lukon a drótot. ( Félig nem lehet átdugni... ) Ebben egy mágneskör van, az, ami a ferritben megy. Fél menetet ott lehet csinálni, ahol két mágneskör van, pl.: E65-ös vasmag. ( nem teljesen jó ez a kifejezés, hogy "mágneskör", de nem nagyon tudom máshogy megfogalmazni. )
Ugye ugye, erről beszéltem. Meglátod sokkal jobb lesz mint az E mag, feltéve hogy az anyaga is megfelelő és bírja a frekit. Egyébként egy ismerősömében majdnem ugyanígy van megcsinálva csak 2 párból, 110A-al simán muzsikál.
Újabb példája annak, hogy nem kell bele a 6 pár U vas.
Valószínüleg sajnos nem lesz gyári rajz...Esetleg valaki talán vissza rajzolta ha találkozott ilyennel és volt rá ideje-türelme.
A venti gondolom 12VDC.Ha nem megy akkor valószínüleg van más gond is.Nézd meg a hálózati gratez-et is és a tápegység részt is.
Csak egy kérdés: feszt mértél üresjáratban és terhelten?
Ha igen érdekelne az adat. Köszi A légrés mekkora?
Feszt üresjáratban mértem ami 69volt.Csak annyi a légrés amit a két mag összeragasztásakor a ragasztó elfoglal
Köszi! Sajnos valószinű, hogy igazad lesz. Reménykedek még egy kicsit mert időm nem sok van.
Köszönöm a választ.
Én is újra megpróbálom.
Ha jól tudom, akkor ez a gép megegyezik a GYSMI 125-tel, (legalábbis az enyémnek a paneljére ez van írva). Ennek a kapcsolási rajza néhány oldallal korábban itt van a fórumon (Bővebben: Link)
T. sell69 ! Föltehetnél egy-két helyet ahol magyarban belehet szerezni a sárga szigetelőt-nemtalálok.Köszi.
Szia!
A két magot, milyen ragasztóval ragasztottad össze?
Szia,
A TME-nél lehet kapni ilyen szalagot. http://www.tme.eu/html/HU/polieszteres-3m-szigeteloszalag/ramka_428...y.html
Köszönöm!
Idézet: „Még ez utóbbi mechanikára lennék kíváncsi.” Szerintem könnyebb a felfogatása, mint a toroidnak. Bővebben:fényképek
Hm... ennél valami sokkal egyszerűbbre gondoltam. De azért köszönöm.
Igen, ez nem egy gyorskötözővel felfogatott trafo. Plusz merevítési feladata is van. Gee Lee-nek igaza van, 40 menet kell ilyen kialakításban a szekundert is arányosan növelve. Én ezt a trafót szét szedtem, 20 menettel volt tekerve, erősen melegedett. A két U ahol találkozott, hogy O betüt formázzon ott volt a legmelegebb, a lakk is megolvadt amivel szigeteltem-merevítettem.
Megcsináltam a más fajta snubbert is, nekem erősen melegszik a + ágban levő IGBT snubbere, most már arra gyanakszom( sajna csak gyanakodni tudok elégtelen tudás hiányában), hogy a NYÁK nem jó vonalvezetésű, pedig szinte ugyanaz mint a - ágban levő. Sajnos a szkóp amit vásároltam az nem jó ide(szerintem), csak tájékoztató jellegű méréseket lehet csinálni vele. Azért a más fajta snubberrel egészen más a jel alakja, mint a hagyományossal.
Melyik az a "másfajta" snubber?
A diódás, amit elég sokszor ajánlottál. Bővebben: Link
Hm... pedig annak mennie kellene... Biztos, hogy jó benne az összes alkatrész? Nincs benne elkötés? Nem baj, ha nem nagyon jó a szkópod, azért próbálj meg feltenni képeket, hátha kiderül valami. Meg a megvalósításról is kellene kép. Nem hiszem, hogy a nyákkal lenne probléma, azért ennyire nem vészes a dolog.
Tulajdonképpen mi melegszik annyira,dióda,kondi,tekercs vagy mind? Szabadna látni az induktivitások kialakítását,esetleg a fizikai megvalósítást,menetszám,ferrit és ennek mérete?Köszönöm.
Itt van A NYÁK az IGBT modulról, az RCD snubberrel.
Csinálj belőle jpg-t, vagy pdf-et, így nem tudom megnézni.
A tekercsek egy régi színes TV-ből kivett ferrit rúdacskára vannak tekerve, amelynek a méretei: 6 mm vastag, 30 mm hosszú, drót átmérő 0,6 mm( a rajzon 2 A,20uH induktivítást ír). Ha jól emlékszem 25 menetet kellett jó szorosan tekerni a 20 uH-is érték eléréséhez. Vastagabb cérnával a két végét körbe tekertem, hogy rögzítődjenek, majd zsugorcsövet húztam rájuk. Az RCD snubber diódáját megtartottam a többit légkötéssel hozzá. Teszek fényképeket is, de sajnos csak telefonnal volt lehetőségem csinálni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |