Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 260
(#) origori hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Nos, én úgy láttam, hogy az ajtó guminál alul ereszti ki a vizet, gondolom miután túltöltődött.
(#) zolika60 válasza origori hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Ebben az esetben a szintszabályzókat vizsgáld meg. Itt láthatod hogyan működik.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2012
(#) Fleming hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Kedves Szakemberek!

Nagyon jó, megkímélt állapotban lévő, 7 éves, Candy 1012-es mosogatógépünk visszajelző ledjei közül egyszerre ég a P1 és a P2 program ledje. Felhívva a szakszervizt, telefonon keresztül ezt a hibakódot vízfelvételi hibaként diagnosztizálták. Később, helyszíni vizsgálatot kérve vezérlőpanel-cserét javasoltak. Szereléssel együtt ez utóbbi 41.000.-Ft lenne. Tapasztalatotok, ismeretetek szerint tényleg ekkora lehet a baj? Válaszotokat előre köszönöm!
(#) Bakman válasza Fleming hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Lehet, hogy a szelep vízköves. Viszont, ha vezérlő cserét javasoltak, akkro könnyen lehet, hogy csak forrasztási hiba van rajta. Szóval mielőtt belemész ilyenbe, keress egy műszerészt.
(#) mirella hozzászólása Nov 23, 2012 /
 
Kedves Hozzászólók! Főként Hozzáértők!

A mosogatógépem egy 19 éves Electrolux ESF 691 12 terítékes - még eredeti svéd gyártmány. Nem volt sok baja 19 év alatt, annak ellenére, hogy sorozatos szennyvíz elvezetési probléma volt a konyhámban. (Nem a mosogatógépem miatt.)

Most keresek hozzá fehér színű, alsó és felső POLCRÁCSOT, mert néhány helyen megpattant a bevonat és ott, kezd rozsdásodni.
Továbbá keresek hozzá PROGRAMKAPCSOLÓ VEZETÉKEZÉSI MŰSZAKI RAJZOT.
Nagyon jót tenne velem valaki, ha tudna segíteni!
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!
(#) sector99 válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Van egy rossz hírem. A mágnesszelepnek semmi baja, csak éppen nem kap feszültséget. Akkor most merre tovább ?
...persze mások ötletét is szívesen fogadom....
(#) sector99 válasza sector99 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Most viszont jó hírem van: megcsináltam....de egy kicsit
De azért hátha tanulság lesz másnak is: az alsó műanyag fenéklemezen van egy vízszintérzékelős mikrokapcsoló és bizony az vízben állt és így letiltott bizonyos részeket. Például a kiszivattyúzás működött.
Mindenesetre köszönöm "botesz"-nek !

Üdv: sector99
(#) botesz válasza sector99 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Szívesen örülök hogy működik!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) freechat hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
6 éves Bosh mosogatógépünk nemrég felvette azt a rossz szokását, hogy nem mosogat el rendesen.
Először kitisztítottam stb..., de még mindig ételmaradékok maradnak a tányérokon stb...
Ráraktam egy fogyasztás mérőt amivel eddig mindig 1,2kWh-t mértem egy mosogatás alatt.
Most csak 0,2kWh volt összesen, de a maximum 1900W.
Gondolom a fűtőszállal lehet a gond?
Van kis hazánkban olyan szerelő aki normális áron dolgozva tud javítani ilyesmit Baranya megyében? (Eddig csak olyannal találkoztam aki vagy horribilis áron dolgozik, vagy nem vállal mosogatógépet)
Megéri egyáltalán kicseréltetni a fűtőszálat? Vagy lehet, hogy nem is ez a baja?
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A szórókarokat is kitisztítottad?A fűtőszál cserét Te is meg tudod csinálni(ha vagy olyan kreatív) az nem olyan nagy meló.DE én azért elötte méregetnék egy kicsit.
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Mindent kitiszítottam, főleg dinnyeszezonban gyakori vendég a szórókarokban a dinnyemag ezért már gyakorlott tisztító vagyok

Kérdés, hogy mit méregessek?
Nagyon erős a gyanúm, hogy mechanikus az egész szerkezet, mert az ajtajában sok-sok fogaskereket látam, szóval nem digitális. (Még a só és öblítőkijelző is sima bólyás megoldás

Fűtőszálat hol lehet beszerezni?
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A fűtőszálat kéne kimérni illetve a klixonokat(ha klixonos) lehet hogy nincs jó kontakt és azért nem fűt.De ha régi fajta(körbejár a prk 1 program alatt)akkor ott "dekkolós" prk van.Ha az van akkor lehet hogy a behúzótekercs szakadt és akkor azért nem áll meg fűteni.Egy tipust írj lécci!!
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Az ajtaján ez áll:
SRS 3039EU/11
FD 8409 Type: SD14R1B

Made in Germany Szóval még csak nem is China.
Ez a mosogatógépünk.
A prk az micsoda?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2012
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A prk az a programkapcsoló. Ezen van egy ki/be kapcsoló gomb meg egy programtekerő és ennyi? Úgy néz ki ez dekkolós lesz.A programkapcsolón van egy mágnestekercs ami szakaszosan behúz ezzel egyhelyben való álldogálásra kézteteve a prk-ot.Vagyis addig egy helyben áll a prk amíg fel nem fűt. ehhez viszont az oldalát meg az elejét le kéne szedni mert nem vagyok biztos hogy dekkolós van benne de szerintem az lesz!
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Igen, egy gomb és a programkapcsoló.
Az szépen körbe is forog ahogy kell, nem mertem nagyon szétszedni tisztításkor, mert nagyon sok minden volt az ajtajában..., de ha tudnál segíteni gyorsan szétkapom és akár képeket is mellékelek
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
ha az ajtót lenyitod akkor körben vannak az ajtón csavarok.Azokat Szedd kiígy az egész ajtónak a külső fele le fog jönni. Az eddigi siemens-bosch gép ami volt nálam ily módon jött szét.
(#) freechat hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Ezt találtam az ajtában.
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Ez egy mecahnikus prk.Keress a prk-on egy sima mágnes tekercset.2 vezetékkel!Ne téveszd össze a fém színű prk hajtó motorral!Ha nincsen rajt akkor klixonos az meg a gép aljában van.
(#) zozo-z2 hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Tisztelt szakemberek!
Sikerült beszereznem 1 Schaub Lorenz mosogatógépet (AEG alap)
Első beüzemeléskor tökéletesen mosogatott. Második mosogatásra felénél sípolt kiírta E1 és leállt.
Ezután próba.Minden programnál csinálta.Azt hittem el van dugulva a szennyvízcső.Levettem
,irány a vége a vödörbe.Ezután.:Vizet beszívja elöblít,vizet kinyomja és mikor újra szívja befelé sípolt kinyomja a vizet és kiáll hibára E1-el.Kivittem az udvarra,szűrőt hátul kivettem és kimostam.Irány a kerti csap.Szépen elmosogatott.Igaz az egyik mosogatáskor megállt az időkijelzés és nem ment tovább.
Újraindítva végigment vizet is felmelegíti.
Köszönöm a segítséget.
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A motor megvan, de mágneskapcsolót nem találtam.
Igaz nem is tudtam szétszedni, olyan mintha egybe lenne "öntve" az egészt.
A műanyag fedőlapot pedig nem tudom leszedni, hozzáférhetetlen helyeken kellene kipattintani...

Elkezdtem közben szétszedni a többi részét is.
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
A mágnesretesz az prk-n kívül van(ha van )Akkor az aljába a klixont kéne keresni tudtommal csak 1 hőfokot tud.
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Igen csak egy hőfok.
Szerelem... (mármint éppen szerelem a mosogatógépet......)
Hogy néz ki ez a klixon? (első hallásra fluxus kondenzátornak nézném )
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
kb így kéne kinéznieBővebben: Link
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Szétszedtem, de csak az oldalát.
Itt egy csomó olyan rész van ami szerintem teljesen vízköves.
Közben keresem ezt a klioizét, de nagyon nehéz szétszedni
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Pont a másik oldalát kellett volna leszedni jobb oldalon ott lesz hátul az átfolyós vízmelegítő ott kell lennie!Amúgy igen egy "kicsit"trutyis.
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Az is megvan, de semmi érdekeset nem láttam.
Mindjárt töltök fel képeket. (Amúgy ez az oldala színesebb volt, érdekesebb )
(#) freechat hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
A jobb oldala:
(Ennél jobban nem merem szétszedni, félek nem tudnám újra összerakni)
(#) botesz válasza freechat hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Itt jön az hogy méricskélünk!A fűtőszálat mérd ki és a klixont.Amúgy nagyon könnyen hozzá lehet férni.Hátul találsz a műanyag és a fém találkozásnál 1-1 csavart és elöl is a műanyagnál kén elenni 1-1 db nak. után az alján kiakasztod a 2 db rugót és le is jött az alja!!
(#) freechat válasza botesz hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Te látod a képeken valamelyiket?
Ennyire sajnos nem megy a dolog, nem igazán ismertem fel sem a fűtőszálat sem a klioxot.
Elöl le tudtam venni a fémet, de hátul csak az egész hátlapot lehet.
(#) freechat válasza freechat hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Még egy kérdés, fejre kell állítani az egészet?
Következő: »»   28 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem